Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: Tapeshvara » 2004. szept. 21., kedd 11:31

Sziasztok!

Én úgy cirka másfél éve vagyok vegetáriánus. Nekem egy makrobiotikus diétával kezdôdött. Ezt egy természetgyógyász mondta nekem, hogy másfél hónapig tartsam be a diétát belsô kitisztítás gyanánt. Nagy nehezen nekiduráltam magam, hiszen ebben a diétában gyökeresen más táplálkozás volt elôírva, mint amit addig ettem (se hús, se tojás, se tejtermék, se kenyér és semmi olyan készétel amiben "E" van). A diéta vége felé alig vártam már, hogy húst egyek. Mikor befejeztem és az elsô falat húst megettem, akkor elgondolkodtam, hogy mi a fenét szerettem a húson. S azóta nem eszem húst.
Mára már jobban belevetettem magam a vegás életve, én is lakto-vegás koszton élek.

Nekem speciel sokkal jobb lett a közérzetem, kajálás után nincs fölpuffadt has (nincs olyan, hogy el kell vánszorogni az ágyig, mert meg sem bírok mozdulni :D ), de hát ez azzal is összefügg, hogy azért mértékkel eszem.

Összefoglalva: szerintem jó vegásnak lenni, én semmilyen hátrányát nem látom (a vérképem is tökéletes, nincs fehérjehiányom, pedig ezzel riogattak családi körömben).

Nawesh-tôl kérdezném, hogy hol találkoztál Maheswarananda írásával?
Tapeshvara
 


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron