Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. okt. 28., csüt. 11:41

Sziasztok!
A fórumon újként vagyok, alapvetően én is egészségügyi okokból lettem vegetáriánus, bár mostmár csodálkozom, hogy bírtam ezidáig. Gyerekkoromban nem nagyon tudtak megetetni hússal, pedig nagyon akarták:)Nagyszülők megettetek szalonnával egyszer nagysikerrel, utána vittek az orvoshoz, mert tele lettem kiütéssel.. :) (Persze a doki azt mondta, hogy jőizüen ettem.Nem latta, hogy valójában "jutalomfalatok" voltak..
Igazából csak juniustól kezdtem átalakulni, először még ettem halat (valahogy nem ment elsőre), mostmár inkább lakto-veg vagyok, bár néha a tojás még előfordul. Nem direktben csak szülök esetleg még beleteszik vmibe, bár kezdem őket is leszoktatni! Viszont mióta elkezdtem a témában olvasni is, kezdek látni. Elgondolkodtató, hogy mi megy az élelmiszeripar laborjaiban, a húsgyárakban stb.. Így a lelki-állatvédelmi vonal erősödik.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 3., szer. 12:45

Na akkor én is leírom,miért lettem vega. Hát ettem a marhapörköltet.... és szépen megundorodtam tőle, de aztán mindenféle hústól. :? :x És többé nem ettem/eszem húst. Egyszer csak úgy jött az érzés. Aztán elkezdtem kutatni a neten a téma iránt.. Ez májusban történt. Aztán láttam mindenféle honlapon, (pl Peta) hogy mit művelnek az állatokkal és így már ez is hatott rám. Pedig alapvetően az egészségügyi oldaláról közelítettem meg a dolgot. De most már az állatok miatt is vega vagyok. :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron