Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 1., szomb. 15:13

sziasztok!

tőlem mindig megkérdezik, hogy egészségügyi okokból lettem-e vega. nekem ez azt jelenti, hogy az emberek valahol érzik/tudják, hogy nem jó a hús az egészségüknek, mégsem tesznek ellene semmit. nálam orvosi esetet nem okozott a húsevés egyelőre, de nem akartam megvárni, amíg okoz bármit is...

áprilisban "kaptam" egy kollégát, aki vegán, és már az első napon elkezdtünk beszélgetni a témáról, eléggé behatóan, több szempontból megközelítve. mivel egy szobában vagyunk, meglehetősen sokat beszélgetünk azóta is, az étkezéstől egészen a szellemi témákig jutottunk.

ez ment már pár hónapja, amikor is nyáron gyomorrontásom lett valamitől, egy hétig fájt a gyomrom. még sosem volt ilyenem, ezért nem is tudtam vele mit kezdeni. kérdeztem anyukámat, vajon mitől lehet. azt mondta, attól van, amit nem kívánok. hirtelen a húsra gondoltam, és undor fogott el. akkor egy hétig nem ettem húst, aztán egy kicsit még ettem, mire eljutott az agyamig, hogy talán oda kéne figyelni erre az intő jelre. azóta nem eszem húst.

ha már atis megemlítette a napfényes élet alapítványt, én is hozzájuk járok előadásokra szeptember óta.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron