2003 májusa

Üdvözlünk a veg.hu-n.

2003 májusa

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 20., vas. 18:09

2003 májusa volt. Sétálok haza a suliból, persze ordít a zene a fülemben, és gondolkozom... Kell ez nekem? Jó ez nekem? Mit vezítek ezzel? Mit nyerek?
Aztán, hogy ne legyen hirtelen a váltás, 1 hét múlva már nem ettem húst. Aztán rá 1 évre no tojás. Holnaptól meg kipróbálom a no tej dolgot is:)
Eleinte amellett, hogy vegi voltam ittam, cigiztem, stb... 2 hónapja ezt is abbahagytam, hasonló eszmefuttatás után. Most jó.... csak, az a baj, hogy hányingerem van a hússzagtól..... :cry: J és abból is elegem van, hogy mindenkineki azt hiszi, hogy magyarázattal tartozom neki emiat...De tök jó így.!!!! Alig vagyok beteg, jobb a közérzetem, nyugodtabb, megértőbb vagyok( bár ebben még fejlődhetnék...).
Ja és anyukámra passzívan hatással voltam e téren, bár ő eszik halat, tojást :? de már ez is valami...
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 20., vas. 19:55

Üdv a veg-hun! Ha a no tej dologban kellene esetleg egy kis segítség, itt vagyunk, írj!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 20., vas. 21:57

Köszi a felajánlást!
Asszem rögtön lenne is egy kérdésem: ha nem fogyasztok tejet akkor nem lesz kevés a kalcium a szervezetemben?
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 20., vas. 22:14

Nem! A tej épphogy nem jó! Csak ezt nem tudja senki! Mert a tejiparnak az a célja,hogy minél több tejet igyunk és hirdetik büszkén hogy a tej élet, erő, egészség... ha ha ha
A tej a bociknak való, a természet nekik alkotta meg. Az ember anyatejet iszik, amig kell, amíg szopik. Utána nem kell más faj tejét innia! Ezzel csak árt. A tej túl sok fehérjét tartalmaz(meg egy csomó más szart is), ami savassá teszi a szervezetet és azt úgy igyekszik kompenzálni, hogy meszet von ki a csontokból, hogy újra bázikus(lúgos )legyen a vér. Mert az emberi szervezetnek bázikusnak kell lennie! Pont nem jó! Igaz van benne kálcium,de nem tud hasznosulni. Így többet árt mint használ! A legnagyobb tejfogyasztó Finnország, és vajon hol a legnagyobb a csontritkulás aránya? Hát Finnországban! Milyen érdekes! Micsoda paradoxon! Külföldön már rájöttek erre, és rengeteg könyv jelent meg, Mo. egy kicsit le van maradva. De nem mi itt a veg.hu-n! :D
Kálciumforrások: búza,szezámmag(ebben sokkal több van mint a tejben!) csalán,káposzta,mák!, petrezselyem,hagyma,napraforgó,dió,narancs,mendarin,mogyoró,szójabab..
Bővebben:
http://www.vegetarianus.hu/irasok/tej/tej1.html több rész van a tejről, mindet nézd meg!
http://www.napfenyes.hu/index.php?i=295
Remélem sokat segítettem.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 21., hétf. 10:59

Váááááá! Ez nagyon durva! Ha ez igaz akkkor nagy a baj, mert ez az a dolog amiről nagyon nehéz lesz leszoknom ilyen apróságok terén mint pizza, spagetti, lasagna, meg ilyenek...Köszi szépen a linket!
Eddig nem igazán volt vészes, ha mondjuk étterembe mentünk: szépen néztem a pincérnőre és szépen megkértem, hogy ne használjon tojást a sajt panírozásához...de most? Otthon elvagyok a kajáimmal, a barátaim is mindig meglepnek valami kajával (imádom ahogy főznek:)) de ez húzós lesz... mindegy. Majd ezt is megoldom valahogy! (pl. kérek 1 banánt:))
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: parika » 2005. márc. 18., pén. 4:28

zsolidodd írta:Váááááá! Ez nagyon durva! Ha ez igaz akkkor nagy a baj, mert ez az a dolog amiről nagyon nehéz lesz leszoknom ilyen apróságok terén mint pizza, spagetti, lasagna, meg ilyenek...Köszi szépen a linket!
Eddig nem igazán volt vészes, ha mondjuk étterembe mentünk: szépen néztem a pincérnőre és szépen megkértem, hogy ne használjon tojást a sajt panírozásához...de most? Otthon elvagyok a kajáimmal, a barátaim is mindig meglepnek valami kajával (imádom ahogy főznek:)) de ez húzós lesz... mindegy. Majd ezt is megoldom valahogy! (pl. kérek 1 banánt:))


nem kell leszokni a pizzáról. mi magunk csináljuk. van sajt alternativa is, akinek mindenképp kell valami amit a pizzára szór....tofu is jó sajt pótló lehet...
a spagettit imádom mai napig is. a paradicsomszószt olivaolajjal és oregánóval készitjük. hogy ha van kedven, teszek a spagettiszószba, vagyis elötte megpárolok cukkinit és répakarikákat. és jó sok foghagymát! :)
én tisztára foghagymafüggö vagyok :)
ja és élesztöpehellyel meg lehet szórni a spagettit. ennek parmezánhoz hasonló ize is van.
de a legfinomabb a spagetti, semmi mással, csak olivaolajban szétnyomott foghagyma, és füszersóval megszórva. ide is lehet még olivadarabkákat és élesztöpelyhet rászórni...hmmm...
lasagna az a barátom specialitása. a hús helyett vehetsz tofut vagy szójadaráltat. de nagyon finom a zöldséges lasagne és a spenotos is!
és nem kell különben a palacsintába se a tojás se és a tej se. a tej helyett sojatejet vagy zabtejet használaok.
fel a fejjel, nem is nehéz a vegan életmód...csak akarni kell.

üdv
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron