Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: Petra » 2006. nov. 17., pén. 11:43

Sziasztok!

Én már egészen kicsi korom óta vagyok vega. Abszolút nem volt tudatos. Mára már természetesen más is van... Imádom az állatokat, soha nem lennék képes enni belőlük. Kis élőlények :cry:

" Közöttem és a legkisebb állat közötti egyetlen külömbség csupán megnyilvánulásunkban rejlik. Ami az alapelvet illeti, azonos velem, fivérem ő, ugyanazzal a lélekkel, mint én."

" Gyakran gondolkozom azon, hogy vajon mennyire ismerheti meg egymást az ember és az állat, aki nem beszél. Milyen primitív paradicsomon keresztül futott az az ösvény a távoli teremtés hajnalán, ameyen szívük találkozott. Noha rokonságukat, már régen elfelejtették, örök egységük nyomai nem tűntek el. És hirtelen, egy szavak nélküli harmóniában zavaros emlék ébred, az állat gyengéd bizalommal az ember arcába néz, az ember pedig az állatra néz derűs gyengédséggel. Úgy tűnik, hogy a két barát álarcba találkozik, és csak bizonytalanul ismerik fel egymást a maszk alatt. "

Puszi nektek! :wink:
Avatar
Petra
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2006. nov. 17., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 17., pén. 15:53

Petra írta:Sziasztok!

Én már egészen kicsi korom óta vagyok vega.


mi az hogy vega?

nevezzük már a gyereket a nevén!
vegetáriánus - tehát nem következetes nemhúsevö, vagy
vegán - következetes mindenféle állati terméket megtagadó vagy?
a vega szóval nem tudok semmit se elkezdeni. mert nagy a különbség a vegetáriánus és vegán között.

bye
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 17., pén. 16:45

Pedig pofonegyszerű.
A vega a vegetáriánus becézése, rövidítése. Néha sokkal egyszerűbb leírni, hogy vega, mint hogy vegetáriánus. :)

parika írta:mi az hogy vega?

nevezzük már a gyereket a nevén!
vegetáriánus - tehát nem következetes nemhúsevö, vagy
vegán - következetes mindenféle állati terméket megtagadó vagy?
a vega szóval nem tudok semmit se elkezdeni. mert nagy a különbség a vegetáriánus és vegán között.

bye
parika
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Petra » 2006. nov. 17., pén. 16:56

Köszönöm Gega23 :wink:
Avatar
Petra
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2006. nov. 17., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 17., pén. 17:11

Gega23 írta:A vega a vegetáriánus becézése, rövidítése. Néha sokkal egyszerűbb leírni, hogy vega, mint hogy vegetáriánus. :)



Egyes vélekedések szerint nem is létezik az a szó hogy "vegetáriánus" a helyes a "VEGETÁRIUS" szó lenne. A "vega" szó viszont pofon egyszerű kifejezés arra aki nem eszik húst; és szerintem már ez is haladás.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 17., pén. 18:24

giyandeva írta:Egyes vélekedések szerint nem is létezik az a szó hogy "vegetáriánus" a helyes a "VEGETÁRIUS" szó lenne. A "vega" szó viszont pofon egyszerű kifejezés arra aki nem eszik húst; és szerintem már ez is haladás.


Egyesek szerint meg a vegetáriánus szó a helyes.

Szerintem meg mindegy, mert egy dologról van szó. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. nov. 17., pén. 19:52

Továbbá mi a különbség vega és vegi között? :D
A vegetáriánus meg a vegán között van különbség, de nálunk a vegán szót viszonylag kevesen ismerik, és mindig magyarázni kell(ene, ezért nem is használom valami gyakran)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron