Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: sbeax » 2007. ápr. 17., kedd 17:05

Sziasztok!

sbeax vagyok ( Bea ). Még nem vega de jó úton haladok felé.( ez egy másik történet)
Azért írok mert olvastam, hogy sokan küzdenek a családdal, rokonsággal. Azt kell mondjam, hogy ez egy Magyar népbetegség.
Én 2004-óta élek Svédországan. A második hónapban a munkahely bulit szervezett az összes dolgozójának. Nem vagyok oda a bulikért ( mármint a harsányakat nem szeretem ) de azt mondták,hogy ez csak egy vacsora lesz.
Elmentem.
Patakokban folyt a bor meg az égetett szesz. Már az elsö körben megrémültem, amikor letették elénk a rövidet és azt mondták most énekelünk és a végén mindenki föl áll és kiissza a snapszot.
Én meg nem iszom alkoholt.
Na most mi lesz? Vettem egy nagy levegöt és közöltem a hírt. A válasz ennyi volt.
Jó. Akkor te iszol üditöt.
Se próbálkozás, se lekicsinylés semmi.
Elkezdtem kérdezgetni öket.
-De nem akarjátok hogy igyak?
-Nem kínálgattok?
A válasz : Nem.
-És nem lesz ebböl baj.
A válasz: -Miért lenne? Ez a te magán ügyed.
Aztán az este azzal telt el hogy figyeltem. Ki az aki nevet a hátam mögött, vagy mégis próbálkozik.
Senki.
Azóta eltelt egy pár év.Sok mindent megértettem. Itt kint nagyon erösek a személyiség jogok. Az hogy te vegetáriánus, antialkoholista, vagy éppen homokos vagy senkit nem érdekel mind addig amíg ez a magán ügyed és nem kényszerítesz mást is erre.Ez a nép ilyen.

Magyarországon én is átéltem a másságot. A mi népünk valahogy nem türi el ha kilógsz a sorból.
Csak azt akartam kifejezni az írásommal hogy ha ilyen megkülönböztetéssel találkoztok akkor ne gondoljátok, hogy a hiba bennetek van. Azok a sajnálatra méltók akik képtelenek elfogadni az illetö személyiség jogait, söt a próbálkozásaikkal megsértik azt.
maradjatok erösek, ti vagyok a jó úton.

Bea
Avatar
sbeax
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2007. ápr. 16., hétf. 0:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron