Sziasztok

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. aug. 1., vas. 17:00

Sziasztok,

új vagyok itt, örülök, hogy megtaláltam ezt a oldalt. Végzős régészet szakos egyetemista lány vagyok Budapestről. Nos, az én vegaságom története nagyjából ennyi:

mióta csak eszemet tudom, borzalmasan gyönge volt a gyomrom és az epém, már gyerekkorban minden étkezés után fájdalom, görcsök, óvodai kajáktól rosszullétek, gyerekorvostól-gyerekorvosig vittek, de persze senki nem talált semmi kórosat :? . Azt mondták, egyszerűen érzékeny az emésztőrendszerem, bizonyára örököltem ezt valakitől. Fájt a hasam a hústól, körettől, csokitól, kenyértől és szinte mindentől, amit elém raktak. Másnak pl. egy szelet torta élmény volt, nekem utána menetrendszerű elgyengülés, hányinger, csikarások. Azt viszont már akkor észrevettem, hogy - érdekes módon - A ZÖLDSÉGEKTŐL ÉS A GYÜMÖLCSÖKTŐL NEM, A NYERS ZÖLDSÉGEKTŐL ÉS GYÜMÖLCSÖKTŐL PEDIG EGYÁLTALÁN NEM FÁJ A HASAM 8) !!!

12 éves voltam, amikor elegem lett abból, hogy nekem minden étkezés után kötelező elviselni a kb. fél óráig tartó rossz közérzetet meg az állandó "már megint elrontottam a gyomrom - már megint diétáznom kell" ördögi kört. Mindenféle szoktatás, félvegaság meg átállási korszak nélkül egy vasárnap délután egyszerűen bejelentettem, hogy nem kérek az ebédhez húst. Sőt, tettem hozzá, nemcsak most, de soha többet nem kérek. Mindig is makacs, fanatikus típus voltam: szeretem a hirtelen döntéseket és amit egyszer magamban eldöntöttem, ahhoz keményen tartom magam :) .

Így is lett. Személyiségem már akkor gyerekként kizárta, hogy visszaessek vagy elcsábuljak, hiába is kínálgattak különféle családi összejövetelek alkalmával "jóindulatú" rokonok. A hússal együtt akkor, 12 éves fejemmel mindazokat az "élelmiszereket" (?) tiltólistára tettem, melyektől azonnal fájt a hasam: a kenyeret, péksüteményeket, tésztát, cukrot, édességeket, tojást, gombát, olajat, olajban sütött dolgokat és műkajákat. Olyan szempontból szerencsés típus vagyok, hogy a szénhidrátos ételeket eleve sosem szerettem, a kenyeret, tésztákat pl. kifejezetten utálom, az édességnek nevezett cuccok meg számomra túlzottan, visszataszítóan édesek!!! Úgyhogy nemhogy nem hiányolom a trash foodot, hanem örülök, hogy örökre megszabadulhattam tőlük :P :P :P

És csodák-csodája: a gyomrom innentől kezdve egyre gyógyult, erősödött 8) ! Elmaradtak az evés utáni "kötelező" fájdalmak, én meg először csodálkoztam: hát ilyen jól, egészségesen is lehet élni??? Hogyhogy eddig erre nem jöttem rá???? Hogyhogy mások egy életen át rongálják ételnek nevezett mérgekkel a szervezetüket és nem jönnek rá, vagy csak akkor, amikor már késő :cry: ????

Tökéletes egészséget mégis nem az "egyszerű" vegasággal, hanem azzal értem el, hogy 2 éve nemcsak az olajban sütött (attól borzalmas hányingerem lenne), de minden hőkezelt ételt abbahagytam. Magyarul nyerskoszton vagyok. Csak friss, nyers idénygyümölcsöt, ritkán egy kevés bio minőségű, zsírszegény tejterméket (pl. kefír) és nyers zöldséget eszem. Italnak csak frissen facsart gyümölcs-és zöldséglevet, vizet meg gyógyteákat fogyasztok. Tegnapi menüm pl. a következő volt:
reggeli: 2 narancs
ebéd: 3 szép őszibarack, 6 kajszi és 2 alma,
uzsonna: fél liter frissen facsart narancslé
vacsi: 2 paradicsom, 1 zöldpaprika, 20 dkg szilva + egy nagy sárgadinnye

Lehet, hogy sokaknak furának tűnik az étrendem, de őszintén mondom, ennél jobban sosem éreztem magam! Nem igaz, hogy "nem lehet csak nyers kaján élni", hogy "el fogsz gyengülni", hogy "nem lesz a tanuláshoz erőd", meg a többi butuska riogatás! Ezeket szerintem olyan emberek terjesztik, akiknek GŐZÜK SINCS RÓLA, min ment keresztül egy gyenge epével született embertársuk!!! Hiszek benne, hogy mindenkinek megvan a maga "helyes étrendje", ami neki a legjobb, de elvárom, hogy ahogyan én se szólok bele máséba és nem próbálom "térítgetni" a húsevőket, úgy minket, vegákat (és nyerskosztosokat is!!!) hagyjanak békén :evil: !!!

Na, abbahagyom, mert már megint kezdek túl harcias lenni (hiába, Kos jegyű vagyok :roll: . Szép napot, jó egészséget és sok friss növényi ételt kívánok mindenkinek!!!

Üdv,
Scythian
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron