Őrangyal Gastroház Szegeden

Állatbarát, vega termékek, éttermek bemutatása

Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Mikó András » 2011. feb. 17., csüt. 16:04

Kedves Veg.hu felhasználók!

A nevem Mikó András, az Őrangyal Gastroház nevű szegedi vegetáriánus étterem elkötelezett rajongójaként írok ide. Szeretnék megkérni mindenkit, hogy segítsen nekem az étterem jó hírét kelteni, mert megérdemlik, és sajnos, szinte senki nem ismeri őket.

A tulajdonos hölgy, Fazekasné Hazai Márta, aki egyszemélyben az étterem, nagyon meggyőző, elkötelezett vegetáriánus, az egészséges életmód híve. Nagyon finomakat főz, és arra is odafigyel, hogy az alapanyagok, fűszerek ne csak ízben harmonizáljanak, ne csak egészségesek legyenek, de együtt, egymást kiegészítve biztosítsanak mindent, amire a szervezetnek szüksége van. Viszont az étterem megismertetésére már nem jut ideje, ezért is segítek be, részben önérdekből, hogy biztosítsam az ebédforrásomat:).

Remélem, együtt meg tudjuk ismertetni a Gastroházat a szegedi vegetáriánusokkal.

www.gastrohaz.hu
Gastroház a Facebook-on

Előre is köszönöm mindenki segítségét
Mikó András
Mikó András
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2011. feb. 17., csüt. 15:30


Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2011. feb. 19., szomb. 1:44

Super, sikert hozzá.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Mikó András » 2011. feb. 25., pén. 12:18

Boldogsag írta:Super, sikert hozzá.


Köszi, igyekszem.
Mikó András
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2011. feb. 17., csüt. 15:30

Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Mikó András » 2011. feb. 25., pén. 12:23

A Gastroház Facebook oldalára feltöltök rendszeresen fotókat a menükről (ha véletlen nem ott eszem, akkor nem tudok fotózni sem, tehát nem lesz minden nap) és az étteremről. Ide is kiteszek párat, kedvcsinálónak:
Kép

2011. feb. 17. Karcsúsító menü, Light adag, Árpavagdalt, párolt zöldségek, szezámos, olivás burgonyapüré

Kép
2011. feb. 21. Egyensúly menü, Sushi
Mikó András
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2011. feb. 17., csüt. 15:30

Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 25., pén. 22:20

nem akarok ünneprontó lenni, de a facebookon azt az infót kaptam az étteremmel kapcsolatban, hogy a menüben hal is szerepel. ami persze nem baj, de kérdés, akkor mennyire vegetárius? :cry: :hmm:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Mikó András » 2011. márc. 1., kedd 13:43

nawesh írta:nem akarok ünneprontó lenni, de a facebookon azt az infót kaptam az étteremmel kapcsolatban, hogy a menüben hal is szerepel. ami persze nem baj, de kérdés, akkor mennyire vegetárius? :cry: :hmm:


Szeretnélek megnyugtatni, hogy a hal csak nagyon-nagyon ritkán kerül elő. Idáig két ételben volt halvirsli formájában, de Márti mindig szól, ha ilyesmi van. Három menü van, mindig van egy olyan kombináció, ami tej-, tojás- és húsmentes.

Az az igazság, hogy az ételek, menük kialakításában elsősorban a kiegyensúlyozott táplálék-bevitel a cél, a jin-jang jeles, angyalszárnyas logó is ezt sugallja. A húsmentesség ennek eszköze. Tehát Márti mindig úgy állítja össze a menüket, hogy azok lehetőleg minden fontosat tartalmazzanak. Lehetőleg megbízható, bio forrásból. És biztos vagyok abban is, hogyha elég sok kritikát kap a hal szerepeltetése miatt, akkor el fog tűnni az alapanyagok közül. Egyelőre azért van ott, mert Mártinak küldetéstudata is van az egészséges étkezéssel kapcsolatban, és szeretne minél több embert ebbe az irányba terelni. Ez néha kompromisszumokat igényel. Ennek ellenére a konyha tökéletesen megbízható vegetárius ételforrás, tervezi Márti, hogy a menükön jelzi is, ha valami kifogásolható alapanyag van benne, de erre egyelőre nincs ideje, én meg ebben éppen nem tudok segíteni, mert nem értek hozzá. De a helyszínen, telefonon vagy emailben szívesen ad felvilágosítást.

Egy példa, étvágygerjesztőnek:
Kép
2011. feb. 25. Anti candida menü, Light adag, Bazsalikomos répa póréhagymával, szotyis árpagyönggyel
Mikó András
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2011. feb. 17., csüt. 15:30

Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Atomreaktor » 2011. márc. 8., kedd 20:08

Sziasztok!

Bár már nem járok Szegedre, de ott tanultam és örülök, hogy még egy vegetáriánus étterem is nyílt, ez azt jelenti, hogy egyre többen igánylik ezt kis hazánkban is :)

A halat viszont tényleg nem érdemes erőltetni, többeket tántorít el, mint becsábít. Ha egy húsevő bemegy oda, annak úgyis mindegy, nem a hal miatt fog menni.
Szerintem :)
Avatar
Atomreaktor
Inkább olvas
 
Hsz: 12
Csatlakozott: 2010. ápr. 19., hétf. 0:00

Re: Őrangyal Gastroház Szegeden

HozzászólásSzerző: Mikó András » 2011. ápr. 27., szer. 14:29

Sziasztok!

Az étterem tulajdonosnőjének kérésére helyesbítem magam:
A menük - leszámítva két kísérleti jellegű halvirslis levest - teljesen húsmentesek.

Jó étvágyat!
Mikó András
Mikó András
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2011. feb. 17., csüt. 15:30


Vissza: Termékek, éttermek, ajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron