vegetárius éttermek Magyarországon

Állatbarát, vega termékek, éttermek bemutatása

veget

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 27., szomb. 0:10

Úgy gondolom, egy vega Fórumon mindenképpen helye van a magyarországi vegetárius éttermeknek.

Ezzel a topiccal arra gondoltam, az alábbiakat lehetne körbe járni:

Leírhatná mindenki, hol melyik vegetárius étteremben járt már, milyen tapasztalatai volatka, milyen volt a kiszolgálás, az ételek minősége, stb...

Ezzel segíthetnénk egymást, az érdeklődőket, hogy az ország meg ytájain vannak egyáltalán vega éttermek, mire érdemes betérni..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: gilice » 2004. dec. 1., szer. 21:05

www.wabisabi.hu
Bp.-en a visegrádi u.-ban. Alapvetően reformétterem ezért van pár fajta húsétel is reform módon készítve. Alapvetően viszont vegetáriánus. (Sült hús szagot még nem éreztem bent:) Minden nap van 2 féle menü, itteni viszonylatban nagyon jó áron. 980HuFt leves + főétel + tea, ami általában vegán, bár a deszertekhez mézet használnak (édes főétel viszont ritkán van). Minden nap különböző gabona nap, amikor abból a gabonából szerepel 1 étel (rizs, zab, köles, ..)
Szerintem nagyon jó a kajájuk és korrekt a kiszolgálás. (Van házhoz szállítás is)
Más vega éttermet még nem próbaltam, de van még pár Bp.-en. Vidéken mint a fehér holló sajna.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 1., szer. 21:16

Szegedi lévén ritkán étkezem budapesti vega éttermekben.

Budapesti vega barátaim viszont nagyon finoman főznek :lol:

szóval a Wabisabiban egyszer voltam (akkor még nem készítettek húsételeket)

akkor nagyon tetszett minden.

A Sziget Fesztiválon kint vannak minden évben, időnként eszegettünk ott.

Igényes :roll: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: manu » 2005. jan. 9., vas. 22:32

Sziasztok!

A témához hozzászolva én jártam a Napfényes ízek vegetárius étteremben
és kellemeset csalódtam.szép környezet,gyors kiszolgálás és mindenki nagyon kedves.
Az étteremről:Bp,7. kerület Rózsa utca 39 alatt található Tel:3515649
Főztjeik nem tartalmaznak állati eredetü alapanyagokat(tojás,tej,hús)
Finomított lisztek helyett,teljes kiőrlésü liszteket és durumlisztet,fehér cukor helyett teljes értékü finomítattlan bio nádcukrot és mézet használnak
kakaó helyett karobport,ecetet sem használnak.
Van diétás és anticandidás süteményük is.
Válalják esküvők,rendezvények ellátását is.Viszonylag mérsékelt árak
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 20., csüt. 13:44

hát-hát. nekem rossz híreim vannak: csökken a wabisabi színvonala... nem az első eset, hogy összecserélik a kajcikat, nem azt hozzák, amit rendeltem. reklamáltunk, erre a válasz: messze van a konyha a rendelésfelvétel helyétől. hát no comment.
a baj az, hogy túl finomak a kajáik ahhoz, hogy átmenjünk máshova, ráadásul nálunk a munkahelyen már közös rendelések vannak, mindenki ezt eszi, és ezt nem akarom veszélyeztetni azzal, hogy átmegyünk máshova. ez mindenkinek bejön, eleve örömteli, hogy hetente 5-ször ezt eszik húsevő kollégáink is :)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 23., szer. 14:22

képzeljétek, most itt van nálunk gyakorlaton egy belga srác, aki szintén a wabisabis kajcinkat eszi. ma volt az első ilyen kajcizása, még nem interjúvoltam meg, hogy hogy ízlett neki, de jó jel, hogy még nem mondta le a jövő heti rendelését :D :lol: :P 8)

van még egy jó hírem: ma volt nálam üzletviteli tanácsadáson egy házaspár, akik olyan cukrászdát akarnak nyitni, ahol egészséges süteményeket árulnának. kérdeztem szkeptikusan, hogy mit értenek ez alatt, mert ma már minden szar ezen a néven fut, de kiderült, hogy nagyon helyesen a finomított liszt és cukor nélküli, karobos, mézes dolgokat akarják árusítani - vidéken. nógrád megyeiek, és mondják, hogy van rá igény a környékükön. nagyon feldobott az egész találkozás velük! négy gyerekük van, mindegyik waldorf suliba járt, csomót sztoriztak. nagyon jó volt!!! remélem, hogy tudunk nekik segíteni abban, hogy megvalósítsák ezt a vállalkozást! :P
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 25., pén. 11:38

Voltam a "Napfényes ízek"ben. Hajdinát ettem csírasalival, amely sajnos csíramentes volt a csírahiány miatt, de meg vagyok elégedve. Az egész reális (amit az árért kaptam).

Van cheezley-s - növényi sajtos - étel, de nem árulják, remélhetőleg még, vagyis lesz hamarosan... :) így könnyebb ÁLLATI TERMÉK mentesnek lenni.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 17., csüt. 0:38

WabiSabi, Napfényes ízek az nagyon jó, de drága. (Bár a WabiSabi sokkal igényesebb.) A Govinda egy különleges indiai étterem, nagyon finom, és olcsó, de a kaját egy üvegpult elött kell kérni. (gyors, olcsó, különleges ízek) Voltam a Cukor utcában is, az ár és a kaja jó, bár egyszer az egyik arogáns pincérrel volt egy kis konfliktusom..... (bár neki is lehetett egy rossz napja)
A Krúdy Gyula utcában meg inkább vega büfé van mint kajálda, de közepes árfekvésen mindig lehet valamit bekapni. Ha éhes vagy és gyorsan ennél valamit a környéken, érdemes bemenni. A Bio hamburger nagyon finom.
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 29., kedd 17:52

http://www.geocities.com/newlibertyvill ... ishing.htm

Top Ten Essential Reasons Why
You Should Avoid Eating at Restaurants


1. The food is often not fresh. It has been canned or frozen, heated and reheated.

2. Grain products, especially breads, are not organic and are not naturally fermented. They are generally prepared with genetically modified ingredients and sometimes contain insects.

3. The food is often prepared or reheated in microwave ovens.

4. The vegetables are prepared with truck-ripened, gassed, irradiated, non-organic produce.

5. The food is often prepared with rancid, polyunsaturated vegetable oils or trans-fats (such as margarine, vegetable shortening, etc.) that has been proven unhealthful. When food is cooked at high temperatures with these oils it can become carcinogenic.

6. The prices charged at restaurants are generally unreasonable for the level of quality received.

7. The food (unless it is organic) contains chemical additives, artificial flavors, unnatural sweeteners, GMO ingredients, preservatives, defoliants, immune suppressant compounds, thickeners, MSG and a host of other unnatural substances.

8. The food sometimes contains excessive amounts of inorganic salt.

9. The food is prepared with unstructured and unfiltered water.

10. The environment of a restaurant is often filled with inferior, obnoxious music; loud talking and the food may be prepared or handled by disharmonious people.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

A 10 legfontosabb ok, amiért kerülni kell az éttermi étkezést

1. Az étel gyakran nem friss. Sokszor tartósított (konzerv), fagyasztott, főzött és újramelegített.

2. A gabonaételek, mint a kenyér, nem vegyszermentesen termesztett és nem természetes kovásszal készített. Általánosságban genetikailag módosított alapanyagokból készítik, és néha bogaras.

3. Az ételeket gyakran mikrohullámú sütőben készítik vagy újramelegítik.

4. A növényi ételek után-érleltek, gázzal- vagy sugárral kezeltek, nem természetesen termesztettek.

5. Az ételek gyakran avas, többszörösen telítetlen zsiradékban készülnek, vagy természetellenes zsiradékokban -mint a margarin, a növényi főzőolaj-, amelyek bizonyítottan egészségtelenek. Amikor az ételt magas hőmérsékletű olajban készítjük, az ételben rákkeltő anyagok keletkeznek.

6. Az árak elszámolása ésszerűtlen és méltánytalan a minőség szintjéhez képest.

7. Az ételek (kivétel a bio alapanyagúakat) tartalmaznak kémiai anyagokat, mesterséges aromákat, természetellenes édesítőszereket, génpiszkált anyagokat, tartósítószereket, lombtalanítót, és más természetellenes anyagokat.

8. Az ételek néha túlságosan sózottak (nem-organikus sóval).

9. Az ételek NEM "tiszta" (rendezett struktúrájú) szűrt vízzel készülnek.

10. Az étterem környezete gyakran nem fele meg elvárásáinknak (kellemetlen zene, kellemetlen emberi társaság és beszédtémák).
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 29., kedd 23:01

nagyon tetszik ez az összeszedett anyag az éttermi étkezésről. sajnos (úgy látom, tapasztalom) nagyon sok étteremben ezek a hibák előfordulnak.

Jó lenne, ha a vega éttermek betartanák ezeket az elveket. mert azt hiszem, egy étterem nem csak attól válik vegetárius (tiszta) étteremmé, mert nem adnak húst :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 12., kedd 6:03

Kinek milyen tapasztalati vannak a vidéki magyarországi vega éttermekről? Ki hol járt már?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Bejelentkez

HozzászólásSzerző: leppre » 2005. ápr. 18., hétf. 6:48

Sziasztok!

Engem is erősen érdekel a laktovegán étkezés. Hasonló okból, mint Navesh-t :D Tetszik a honlap visszafogottsága. Én egy egyszerű ételkiszállító cégtől néha szoktam rendelni ebédet, és jók a tapasztalataim (csak egyszer feledkeztek meg rólam az eddigi 10 rendelésből). Az web-oldaluk: www.netpincer.hu Az oldalukon regisztrálás után lehet válogatni a valódi ételkészítő-parnerek között. Én a Menüett-től kapom az ennivalót. Rengeteget adnak olcsón, és az összhatás is jó (kinézet, íz, stb). Tojás-, hús-, hal- és zsírmentesen készítik a ... főzelékeket :lol:

Üdv: leppre
Esetleg Bhaktanand from Hódmezővásárhely (de rég is volt...)
Avatar
leppre
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2005. ápr. 18., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. ápr. 20., szer. 19:24

Üdv mindenkinek!

Akit érdekel a chizly,vagy hogy is írják..bocsi. Nos a 8. ker. baross utcai Éden bioboltban lehet kapni.Tegnap egy ismerösöm látott és hüledezett az árától mivel 1 kg 5000 ft!!! :evil:
Borsós ára van és nagyon ritka.
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 21., csüt. 11:47

köszi az infót, manu! :D egyszer mindenképpen ki kell próbálni! nade az ember úgysem eszi kilószámra, és végülis "csak" 5ször drágább a trappistánál, de ugyanannyiszor egészségesebb is!!! :roll:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 23., szomb. 9:38

Ki volt már a szegedi ÖKO-Mannában?

Kinek milyenek a tapasztalatai :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Termékek, éttermek, ajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron