Együttműködés

felhívások, önkéntesség, tüntetések

Egy

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 25., szer. 17:50

Amit parika úgy mond az egyik hozzászólásában: "100%-osan vegán életmód nem létezik", azt a nagy Schirilla úgy mondta: "az ember nem lehet SZABAD, csak szabadabb, ...".

A civilizációba, ahová születtünk köt a számtalan anyagi kötelék, a vágy, a szokás. Lehetőséget kapott, és kinyílt a szívünk, a lelkünk. Vágyunk az erőszakmentesre. De manapság nem lehetünk teljesen erőszakmentesek. Ha ezt akarnánk, elvileg könyebben megtehetnék, csak egy a Survivor szigetihez hasonló helyre kellene menni élni... De ekkor nem tudnánk feladatunkat teljesíteni, ami minden esetben a JÓ szolgálata kell legyen. Ehhez eszközhasználat kell, az pedig mindig erőszakos.
Ha valamilyen eszközből kiválasztjuk a legkevesebb erőszakot követelőt, és azt a JÓ ügyében használjuk, nem pazalóan, nem pusztán öncélúan, akkor jó úton vagyunk. Pl. a veg.hu, az internetes példamutatás, és fórum. Habár rengeteg baj van e mögött is, egy számítógép gyártása több 10 kg veszélyes hulladékkal jár, nem megújuló energiát használ, sajnos végtelen sor, ezek nélkül mégsem tudnánk olyan HATÉKONYan az eszmét terjeszteni. Mert ugye beszélhetünk eszméről? Ez lenne a VEGETARIANIZMUS. Ez az, aminek Schirilla szerint is alapja a "Ne ölj!". Ezen eszméért kell dolgoznunk.

Ti hogy tekintetek a vegetáriusságotokra? Egy ötlet, ihlet alapján elkezdett és azóta tartó étkezésmód lenne csupán? Vagy egy folyton gyarapodó eszme, a szabadság, a kevesebb erőszak megvalósítása?
Ugye milyen jó lenne ezt hivatásszerűen végezni? Miért ne tehetnénk?
És itt jön az, amit nawesh is mondott, hogy együtt kell csináljunk valamit. Túl ezen a remek oldalon...

A pénz egy szükséges eszköz a mai életünkben. Sokan közülünk még nem keresnek pénzt, vagy szívesebben dolgoznának a jobb ügy érdekében, jobb körülmények közt, hasonló alapgondolkodásúak között, stb.
Miért ne csinálhatnánk együtt valami hasznosat, akár pénzkeresetet is beleértve?

Nektek van ötletetek, hogy mibe vágjunk bele? Az alapítvány, egyesület jó ötlet...bővebben is fejtsük ki.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 26., csüt. 6:46

ha egyesület, ahhoz kell minimum tíz (aktív) ember. Hivatalosan ennyien alapíthatnak egyesületet, akár egy "fillér nélkül is" Alapítványt bárki alapítha (ha jól tudom, 50 ezer Ft tőke kell) és egy kuratórium. Az alapító nem szólhat bele az alapítvány menetébe, ügyeibe. Ő csak jótékony adományozó.

Kérdé, hogy mivel foglalkozna, foglalkozhatna ez a civil szervezet

A pártot, egyházat talán elvethetnénk, mint lehetőséget :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 4., szomb. 8:54

Kedves vegik!

Egy olyan alapítványt, egyesületet, társaságot kell csinálnunk, amely a vegetarianizmust, mint komplex, reforméletmódot képviselné, terjesztené. A közös bennünk, hogy elutasítjuk a húst. Állatot, életet nem ölünk.

Akárki támogathatná, csatlakozhatna, függetlenül vallástól, stb.

Egy pár tevékenységünk lehetne:

-Nyílván az internetes eszmecsere, cikkek.

-Csinálhatnánk valamilyen kiadványt, összefoglalva elveinket, törekvéseinket.

-Biztos sokunk polcán ott hevernek hasznos könyvek. A nagyobb városokban lehetnének könyvtáraink (Szeged, Bp.). Így nem kellene a szkenneléssel problémázni, és talán legálisabban is lehetne csinálni...(ugye Tami?)

-Figyelemfelkeltésre plakátokat kreálhatnánk, kitűzőket, pólókat, amikkel felvállalhatnánk, terjeszthetnénk, amiben hiszünk.

Remélem soraimban más is lát fantáziát. Egyedül is lehet tevékenykedni, de hatásosabb összefogva, ugye?

Várom reakcióitokat! Parsifal
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. jún. 4., szomb. 21:50

Parsifal írta: A közös bennünk, hogy elutasítjuk a húst. Állatot, életet nem ölünk.


Ez ugye a szúnyogokra nem vonatkozik?

Nem akarlak lelombozni, de az a véleményem, hogy erre sajnos nincs igény. Mármint a könyvtárra. Ha jól tudom, már van ilyen az egyik bioboltban, de nem vagyok biztos benne.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 5., vas. 3:28

litta írta:
Parsifal írta: A közös bennünk, hogy elutasítjuk a húst. Állatot, életet nem ölünk.


Ez ugye a szúnyogokra nem vonatkozik?

Nem akarlak lelombozni, de az a véleményem, hogy erre sajnos nincs igény. Mármint a könyvtárra. Ha jól tudom, már van ilyen az egyik bioboltban, de nem vagyok biztos benne.


igen? milyen könyvek vannak ott??
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 5., vas. 12:05

több bioboltban láttam könyveket, de arról nem tudok, hogy könyvtár is lenne. igény lehetne. talán ennek az alapítványnak (?) feladata is lehetne (többek között), vagyy távlati célja, pl. vegetárius étterem működtetése, vagy tezó...vagy akár biobolt, biogazdaság, bio-tangazdaság?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. jún. 5., vas. 21:19

Én úgy tudom, hogy a Vidra utcában levő biobolt mellett van egy ilyen hasonló könyvtár, de még nem néztem meg, lehet hogy csak kezdeményezés.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 6., hétf. 12:28

én könyvtárat még ilyet nem láttam, de amiket árulnak a bioboltok, az szerintem kevés! másrészt ezek biztosan nem mennek rendezvényekre, hirdetik magukat stb.

Amit nawesh mond, az már oké!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 6., hétf. 13:03

-Mit jelent számotokra a vegetarianizmus?
Valószínűleg, aki így, komplexen (izmusként) érti, éli meg, annak sokat jelent.
Számomra mindent! Örülök és hálás vagyok, hogy eljutottam a mai napig, és ezt mondhatom. Napjaim minden percében velem van. Mindennel összefügg, és csak jó értelemben.

A veg.hu rendszeres látogatói közül nem mindenkinek van pénzkeresete, pl. azért, mert sokan még tanulnak. Őkhozzájuk, és azokhoz is szólok, akiknek van, de nyitottak valami másra is ez ügyben.

-Gondoltatok-e már rá, hogy mit fogtok csinálni az iskola befejeztével?
-Aki dolgozik, jól érzi-e magát a munkahelyén? Ez lenne az a hely, ahol akár élete végéig szívesen dolgoznátok? Jól összeegyeztethető elveitekkel, elvárásaitokkal a munkátok? Egészségeteket szolgáló munka?

Magamról: Jelenleg az önmegvalósításom két fontos része az ismeretterjesztő "civil tevékenység" (többnyire internetes, honorárium nélkül), és a önellátó kertészkedés (természetes honoráriumért ;) ).

A pénzkereset a jelenleg működő világ emberének, megélhetésének egyik forrása (sokaknak az egyetlen). Úgy alakultak a dolgaim, hogy szerencsére még nem kerültem bele semmilyen "mókuskerékbe".
Viszont szükség van olyan tevékenység végzésére, amelyet kellő módon honorálnak. Olyan munkát képzelek el, amely elveimmel, az általam képviselt eszmével, a vegetarianizmussal összeegyeztethető, és mondhatni azt szolgálja. Az ilyen tevékenység többnyire valamilyen saját vállalkozásban valósítható meg.
Megvannak ezzel kapcsolatban a további gondolataim...

-Van közületek, aki szívesen tevékenykedne hasonló megfontolások miatt?
-Dolgoznátok szívesen azért, amiben hisztek, úgy, hogy még anyagiakkal honorálják is?

Ha igen, nosza rajta! Csináljunk egy közös munkahelyet!
Egy egész jó közösség alakul itt az oldalon, a fórum és a csevegőszolgáltatás segítségével. Hatékonyabban képviselhetjük érdekeinket, ha összefogunk.

pl.
-Igaz, hogy néhányótok alapítványnál dolgozik? Akkor ezek szerint ez is pénzkereseti lehetőség?
Mi lenne, ha egy olyan alapítványnak dolgoznátok, amely gondolataitokkal többnyire összefonódik? Lenne kedvetek ilyenhez?

Néhányan sok tapasztalattal rendelkeznek, mások kevesebbel, de én most mindenki hozzászólására kíváncsi vagyok. Hátha összhozunk valami jót, együtt.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 6., hétf. 13:41

összetett dolog.
tapasztalatból mondhatom, először fel kell építeni, tartalomal kell megtölteni egy civil szervezetet. Sok-sok önkéntes munkával, amely először "viszi a pénzt" a cél érdeében.

Maga a civil létforma is arról szól, hogy egy jó dologért feláldozunk valamit:

ki a pénzét, ki a szabadidejét, tudását, kapcsolatait, stb...

S ha az ügy jó és nemes és szükség van rá, akkor megmarad a civil szervezet, hosszú távon is működni fog. S ha a munkánk sok gyümölcsöt hoz, egyre több munkánk lesz és egyszer csak néhányan még esetleg pénzt is kaphatnak a munkájukért. De spirituálisan csak úgy működik, ha a pozitív cél megmarad.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 6., hétf. 13:44

de az a legjobb (lenne) ha olyan munkahelyek alakulhatnának, ahol mi, vegák együtt dolgozhatunk. Ez még sok együttgondolkodást és munkálkodást igényel.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. júl. 27., csüt. 14:33

Sziasztok!

Most olvastam elöször ezt az oldalt, és nagyon érdekes Parsifal felvetése, talan kicsit utopikus, de hatha ki lehet hozni belöle valamit, vagy esetleg történt is mar valami?
Bar én jelenleg nem Magyarorszagon élek, de pl. szivesen tamogatnam par német-angol nyelvü könyvvel a létrehozhato könyvtarat.
Elöre is köszi a valaszt. :)
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 27., csüt. 16:26

Húúúú, ez jól hangzik! Vegetáriánus életmód és kultúrközpont! lehetne egy kis biobolt-teázó-könyvtár, ahova betérnének csak úgy, beszélgetni is, mert ott jól érzik magukat. Gyűjthetnénk információkat a vega, sport, és egyéb programokról, szervezhetnénk ilyeneket!

Gyerekeknek (mert a helyes nevelést korán kell elkezdeni) pl. kirándulásokat, ami a természet szeretetére tanítja őket, közös (vega!) főzéssel, kézműves programokat, hogy mit és hogyan készíthetnek el otthon természetes anyagokból!!!!

Parsi, ez nekem régi-régi vágyam...ezért tanultam rendezvényszervezőnek anno....
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 27., csüt. 17:26

Ez a "vega munkahely" kicsit túl utópisztikus és teljességgel megvalósíthatatlan (pláne ebben az országban...). Egy egyesület/alapítvány viszont jó lenne, ha lenne - jól tudom, hogy nincs is még ilyen Magyarországon?? Csakhogy: úgy látom, h a veg.hu törzsközönsége is eléggé szét van szórva az országban, az egyesületet akkor hol alapítanátok? Nyilván Budapesten (egy ilyen civil szervezet talán csak ott lenne működőképes), de Bp már amúgy is sokkal jobb helyzetben van a vega életmód szempontjából, mint vidék - egy kisvárosban pl tofut szerezni sem eccerű (tapasztalat). Na, most ezt jól megaszondtam... :? ....de a lényeg: 1.- a problémafelvetés: ki és hogyan venne részt az egyesület alapításában/munkájában, 2.- nem csak a fővárosra kellene koncentrálni....
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 31., hétf. 17:01

syzygy írta:Ez a "vega munkahely" kicsit túl utópisztikus és teljességgel megvalósíthatatlan (pláne ebben az országban...). Egy egyesület/alapítvány viszont jó lenne, ha lenne - jól tudom, hogy nincs is még ilyen Magyarországon?? Csakhogy: úgy látom, h a veg.hu törzsközönsége is eléggé szét van szórva az országban, az egyesületet akkor hol alapítanátok? Nyilván Budapesten (egy ilyen civil szervezet talán csak ott lenne működőképes), de Bp már amúgy is sokkal jobb helyzetben van a vega életmód szempontjából, mint vidék - egy kisvárosban pl tofut szerezni sem eccerű (tapasztalat). Na, most ezt jól megaszondtam... :? ....de a lényeg: 1.- a problémafelvetés: ki és hogyan venne részt az egyesület alapításában/munkájában, 2.- nem csak a fővárosra kellene koncentrálni....


Szerintem nem probléma, sőt, még előny is, hogy szét vagyunk szórva az országban, mert így könnyen "jelen tudunk lenni" minden térségben, infót szerezni az ottani programokról, kezdeményezésekről, stb...
Kell egy telephely, de működhet itt is, ott is a szervezés

Azt kellene elsősorban felmérni, hogy igény mire és milyen formában van, hol mennyire telített a "piac" hasonló dolgokkal (sztem pl. Budapest eléggé az :( ), és hogy ki mit vállalna el konkrétan. Lehetne egy ötletbörze, aztán abból, ami összejön :D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

Következő

Vissza: Akciók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron