Vegikről a TV-ben

TV, mozi, zene, könyvek, művészetek

Vegikr

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 31., kedd 11:08

A Csaó Darwinos cikk kapcsán:

Szia Nawesh!

Én végignéztem a műsort. A végén azonban úgy éreztem, hogy a "játék" (?), hívjuk inkább pontverseny megnyerése mellett ERKÖLCSI sikert is arattak a VEGETÁRIÁNUSOK!

"Ha a műsor az ellentétpárokról szól, akkor a bölléreknek talán a zöldségesek lehetnének az ellenfelei, vagy a vegetáriusoknak esetleg a húsevők. De a böllér egy foglalkozás: véres, kegyetlen, érzéketlen mészárló foglalkozás. Vegetáriusnak lenni pedig életforma, elkötelezettség, filozófia…" - ez így igaz, helyesen mondod.

A zsűri egyetlen vegetáriánusa (1/5) Kőbán Rita volt. A pontozáskor jogosan volt elfogult a vegósok javára (ő így fogalmazott), hiszen ez nem csak egy piszkos 'munka', hanem "életforma, elkötelezettség, filozófia".

A sportteljesítmény kapcsán nagybáttyám kétsége is elszállt a vegetáriánusokról gondolt gyengeségről, és elismerte az erő meglétét...ez is haladás.

A zsűri minősítését bízzuk önmagukra: a pontok alapján toronymagasan a vegik nyertek. ;) Egyébként többször is elhangzottak a vegetáriánusokat elismerő szavak, és ezek többségében voltak!

Mester Tamás csapatkapitánysága mögött az lehetett talán, hogy Bochkor G. őt ismerte, mint vegit (?), ...és Kőbán Ritát. {Megy neki a hiresvegi oldal ajánlója. ;) } A bőrkabátot én sem értettem..., de azt hiszem, hogyha Mester megnézte újra a műsort, akkor talán elgondolkozott, és inkább farmerdzsekit vesz ezután magára ;)
A húsevők (Bochkor, Bébigabi) összekombinálták, hogy a vega ne hordjon bőrt, mert az következetlenség... ez szép tőlük, ugyanakkor ironikus is.

Az utca embere ugyanakkor azt mondta a böllérekről, hogy kegyetlenek. Ez talán az emberek érzékenységét mutatja, és megerősíti, hogy ha maguknak kellene megölni az állatot, akkor növényevők lennének, vagy legalább ha üvegfaluk lenne...

A megkérdezett hírességek(?) közül sóher norbi lejáratta magát, amikor azt mondta, hogy "a vegetarianizmust buta dolognak tartja". Erre a mondatra nem is reagált senki, azt hiszem. És mivel a műsor elején hangzott el, a műsorban megnyilvánuló vegetarianizmus csattanós választ adott a buta kinyilatkoztatásra. Csepregi Éva szerint a vegetáriánusok túl sokat foglalkoznak magukkal. Ez nagy melléfogás... Ha a fentiek tudnák, hogy pl. Thomas Edison, vagy Szentgyörgyi Professzor vegetáriánus volt... Nyilván nem volt idejök magukon kívül mással is foglalkozni...

A stúdió közönsége egyébként vega párton állt, úgy éreztem.

Nawesh, amit a cikked végén írtál remek szavak, remélem sokakat megindít. Cselekedni. Mintegy köszönetként a minket ért jótétemény (a vegetáriánussá válásunk, és az abból eredő minden előny) miatt, elősegítjük a vegetarianizmus terjedését.

"Darwin is vegetárius volt! Csaó Darwin! " :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. máj. 31., kedd 18:38

Hali! Úgy tudom, műbőr volt a kabátja, csak ezt kivágták a műsorból.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 31., kedd 19:12

Persze akkor is ciki :wink: mert nincs ráírva a kabátra, hogy mqbQr vagyok :wink:

Köszönöm Parsi az elemzést :wink:

Egyébként bár több mqsorban jelenhetnének meg a vegák :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 4., szomb. 8:40

Szerintem akkor nincs baj, hogyha műbőr volt, viszont erkölcstelen a szerkesztő, hogy így vágta össze...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jún. 6., hétf. 12:19

kis túlzással az egész média erkölcstelen... :!: eddig én sem voltam az összeesküvés-elméletek híve, de amit mostanság tapasztalok, szinte rákényszerít.

nem telik el hét anélkül, hogy valamelyik adón ne járatnák le (legalábbis próbálkoznak vele, és az átlagember szintén valószínűleg sikeresen) a természetgyógyászatot, az alternatív megoldásokat, a szellemi tevékenységet, a sprititualitást, stb.

legutóbbi felháborodásom oka egy kókusz, vagy hasonló szintű műsorban leadott riport, melyben ellátogatott a stáb egy ördögűzőhöz, hogy bemutassák a módszereit, stb. a riport végén ironikus szöveggel közölték, hogy ugyanannyi ördöggel távozott a páciens, mint amennyivel jött (egyébként ez korántsem biztos), mivel beépített emberükről van szó...

és hogy miért káros és félrevezető ez az egész? mert mit lát belőle az átlagember: a sok kuruzsló jó pénzért mindenféle odaképzelt és nem látható, ezért számon sem kérhető lény kiűzését vállalja el, íme, bebizonyosodott, hogy átverés az egész. ráadásul fel sem merül szinte senkiben, hogy bármilyen szakmában, főleg az emberekkel foglalkozókat bármikor át lehetne verni hasonló dolgokkal, csak éppen azt nem teszik meg, és nem mutatják be álságosan több millió embernek, ezzel terjesztve és megerősítve az emberekben a materializmust.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 6., hétf. 22:01

A TV2 nagyon nyomul ezekel a leleplező riportokkal :? Persze ez úgy lenne korrekt, ha lelepleznének néhány sarlatánt, akik valóban kóklerek és mellette bemutatnának az adott szakmában korrekt embereket is

De a bulvárTv-től ez messze van :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. jún. 7., kedd 5:52

Boldogságot!

Nem védeni akarom saját barátaimat és önmagam, de nem az egész média ilyen, mert mi a Civil Rádióban pont ezt a területet is népszerüsitjük, megalkuvás nélkül.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jún. 7., kedd 9:24

igen, ezért áll mindig, hogy tisztelet a kivételnek! és ezek nagyon fontos dolgok, de a nézettség/hallgatottság tekintetében nagyon alulmaradunk... képzeld el a kétmilliós fókusz adást és a 10ezres civil rádiót... szerencsére azt tapasztalom, hogy tibort például egyre több helyre hívják a médiában is, hírtv, fixtv, mtv, stb. egy pasi fogalmazta meg jól vasárnap, az utolsó konzultáción, hogy "téged kéne mutogatni este 8 és 9 között az m1-en, hogy okosítsd az embereket, ne csak butítsanak minket" - mondta tibornak :!: :idea:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. jún. 7., kedd 10:12

Boldogságot!

megint csak bocsánat, de a Civil Rádió nem 10.000 es.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jún. 7., kedd 12:33

édes drága boldogság!!!

már tapasztaltad, hogy olykor nem törekszem a pontosságra, már csak azért sem, mert jelen esetben csak "has" adatokat mondtam, illusztrációs célokból, és itt nem tartom fontosnak a pontosságot. sőt, minél szélsőségesebb, annál jobb. 8) lehet, hogy mindjárt reklamál az RTL is, hogy kikéri magának a csak 2 milliós kókusz-nézettséget :lol:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. jún. 7., kedd 12:48

Boldogságot!

Nos, már ezért megérte irnom az elöző hozzászólást: "édes, drága boldogság"

Köszönöm. :oops:
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 8., szer. 6:27

Hála Istennek, vannak korrekt médiák (nagyon-nagyon kevesen ebben az országban)

Volt olyan szerencsém, hogy több rádiónak is nyilatkozhattam A CIVIL Rádiónak is) az elmúlt években jógaügyben.

Aza tapasztalatom, minél "kisebb" egy rádió, helyi, regionális, anál érdeklődőbbek, korrektebbek. Ám ha egy rádió elkezd növekedni, az arcuk is növekszik.

A Civil Rádió pedig nem valósítnaá meg a nevét, he nemlenne civilsen ekönnyed :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. jún. 8., szer. 10:44

Boldogságot!

Egyszer, ha van kedved és időd, és Pesten vagy, örömmel venném ha beszélgetnénk a rádióban
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 9., csüt. 6:21

Ok. egyeztetünk :wink:

A gyerekszigetre nem jöttök ki? Ott is nagyon jó civil programok vannak!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Vegikről a TV-ben

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. jún. 11., szomb. 22:26

A legszebb vegetáriusok

Természetesen minden lista szubjektív, de a PETA minden évben megszavaztatja az embereket, szerintük ki a legszexisebb vegetárius. Avagy vega-celeb körkép 2001-2005.

Mivel a PETA egy amerikai állatvédő szervezet, így a vega hírességek is elsősorban az amerikai film-és zeneipar holdudvarából kerülnek ki.


2001-ben Shania Twain-t választották a legszebb vegetáriusnak.

Az akkor 36 esztendős, ma már ötszörös Grammy-díjas énekesnő a következőt mondta:

Nem eszem húst, halat, tojást. Soha nem voltam nagy húsevő, de most sokkal több energiám van.... Sok tofut eszem és a reggelt szójaitallal kezdem.

1993-ban lett vegetárius.

2002-től már férfi és női hírességekre is lehetett szavazni. Így az esztendő férfi „szexis vegetárius” sztárja Tobey Maguire, azaz Pókember. Így mesélt az életmódjáról: Kitartóan ettem csirkét, amíg rá nem jöttem, hogy amikor eszem, elveszem egy állat életét.


Szintén 2002-ben választották a legszebbnek az akkor 21 éves Natalie Portmant.

Nyolc évesen lett vegetárius.

2003-ban a legszebb az akkor 19 éves Lauren Bush lett, aki az akkori amerikai elnök, Mr Bush unokahúga, emellett a Tommy Hilfiger modellje. Négy esztendős volt, amikor vegetárius lett. Egy Hálaadás alkalmával nem volt hajlandó megenni a pulykát.

Az átlag amerikai élete során negyven pulykát is elfogyaszt... (az 5 tehén, 20 sertés, 20 juh, 720 csirke és 500 kg hal mellett)

A férfi sztár a Pearl Harborban, vagy a Sólyom végveszélyben c filmekben szereplő Josh Hartnett. Ő így mesél:

Egy nap láttam, amint az édesanyám elvágja egy csirke nyakát...mindent elborított a vér és nekem ennyi elegendő is volt. - (hogy vegetárius legyen)

2004-ben a legszebb vegetárius nő Alicia Silverston.

Lelkes állatvédő és vegán.

Amikor vegán lettem, a körmeim erősebbek lettek, a bőröm egészségesebb és leadtam pár kilót. .. Vegánnak lenni a legegyszerűbb döntése volt az életemnek. Annyira boldog és magabiztos vagyok ebben.


2004 férfisztárja pedig a vegetáriusok szerint egy rapper, André 3000


S elérkeztünk a 2005-ös esztendőhöz.

Az American Idol (ez az ottani Csillag születik?) győztese Carrie Underwood, aki 2005 legszebb vegetáriusa lett az egyik döntőben V mert Vegetárius feliratú pólóban lépett fel. Persze nem ezért választották meg, hanem népszerűsége az egekbe szökött, mint énekesnőnek.


A férfi sztár nem más lett, mint Chris Martin. A Coldplay énekese, a szintén vegetárius Gwynet Paltrow férje. Megjegyezzük, Martinné is nagyon szép, ennek ellenére nem nyerte még el a legszebb vegetárius címet.

Folytatjuk...

S feltehetnénk a kérdést:

Kedves Olvasó!

Ön szerint ki 2011-ben a legszebb vegetárius?


Jelen írás eredetileg itt jelent meg: http://www.virtus.hu/index.php?id=detai ... aid=106795


A PETA-ról alapítója, Ingrid Newkirk június 11-i születésnapja kapcsán itt írtunk http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=106791

A Pókember itt a csúnya és undorító állatok és bogarak védelmében kampányol http://www.youtube.com/watch?v=gYWyaaMZJYs

Natalie Portman: http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=106767

A vegetárius Alicia Silverstone-ról a virtuson http://www.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=98209

Alicia Silverstone vegetárius videoja http://www.youtube.com/watch?v=tEGSBBxlmPw

Egy PETA video a két 2004-es győztesről... http://www.youtube.com/watch?v=JyKmnA7zgTM


Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Szórakozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron