Bhután

TV, mozi, zene, könyvek, művészetek

Bhut

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 19., kedd 20:24

Nem igazán tudtam hova beilleszteni ezt a hozzászólást, de én úgy vagyok vele, h ez megérdemel itt egy külön témát is akár. Szóval: Frei Dosszié, Bhutánról szóló rész. Láttátok? Ha nem: www.frei.hu
Bhutánban boldogok az emberek :D , nincsenek közlekedési lámpák, multicégek, turisták (max évi 5000), szemetelés, túlnépesedés, stressz; van viszont erdő (a terület 60%-a(!)), napelemes áramtermelés, bio-gyógyászat, ingyenes oktatás (!), angolul tök jól beszélő parasztbácsik nagy házakban és egy bölcs király (mint a mesében...). Következő életemben szeretnék oda születni - reméljük, addig nem rontja meg őket a csúnya nagy globalizáció.... :?
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00


HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. szept. 19., kedd 21:04

minket 96-ban nem engedtek be
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 19., kedd 21:23

Sok szép képek (kárpótlásul :) ):
http://www.trekearth.com/gallery/Asia/Bhutan/page1.htm

Ez talán még olyan hely, amit meg lehet menteni a turizmus "áldásos" hatásaitól. Én nem bánom, ha sose jutok el ide, csak maradjon meg ilyennek, amilyen most.
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 20., szer. 10:33

láttam, és nagyon tetszett! példamutató!

ők a bizonyiték, hogy lehet ezt jól is csinálni, nem beengedni a globalizációs folyamatokat, nem kiárusitani az országot, nem eladni a lelkünket... de ehhez kell egy olyan erős spiritualitás, moralitás, stb népi szinten (!), ami sajnos nekünk - még - nincs meg...

és egy bölcs király, tényleg. és hit, bizalom benne, odaadás, elkötelezettség, stb. olyan erények, melyek igazán fontos a szellemi fejlődés szempontjából. és nini, nem hogy ellentét van a szellemiség és a földi boldogulás között, hanem ezek egymást segitik, ezt kellene már felfedezni az embereknek! ha a gazdaságot is áthatná a szellemiség, nem az önzés uralkodna, akkor mindenkinek jutna minden, eljöhetne a kánaán...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: chantale » 2006. szept. 20., szer. 21:44

Sziasztok!

Én azon vagyok, hogy ezt megteremtsem a saját környezetemben. Meg kell, hogy mondjam, nagyfokú elszántság és bátorság szükséges hozzá. Na meg tudni, hogy ki vagyok, honnan jöttem és hova tartok.
Én találtam hozzá egy kulcsot. :oops:
A honlapomon megtaláljátok a kulcsot - és annak rövid leírását a Ki vagyok én? résznél. www.iqa.hu/azenutam.htm
Mindenkinek kívánok Jó éjt,
Üdv
Kata
Avatar
chantale
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2006. szept. 20., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 21., csüt. 20:28

Ez itt a reklám helye?! :fintor: Pénzen vett boldogság? Más mondja meg, hogy én hogyan ismerjem meg magam?
Amúgy nem sok összefüggést látok a Bhután-témával....
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. szept. 23., szomb. 13:42

olyan fáradt voltam, hog yfélálomban néztem végig a Bhután adást. Mert olyan meseszerű volt :oops: :roll:

számomra azt mutatta meg, hogy lehet fenntartható módonm élni.

jó kontraszt volt, hogy a héten megnéztem a Super Size Me c. filmet is. Nos, lehet választani :P :roll: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Szórakozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron