Szexualitás

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 8., szer. 19:49

Nem,nem furcsa,természetes, amíg nem találkoznak egy misszionáriussal! :twisted: És még egy új testhelyzetet is tanulnak. :oops:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00


HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 12., vas. 6:06

Tudtátok, hogy volt időszak, amikor európában bárki máglyán végezhette, ha a "hivatalos leskelődők" feljelentették, hogy állat módjára szeretkezik, és nem mint ahogy az emberhez (szemtől-szembe) illik?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 12., vas. 10:22

És az ember nem egy állatfajta maga is? Az egy dolog, hogy tovább tud lépni az állati szinten, de ugyanakkor mélyebbre is tud annál süllyedni (attól függően, hogy a természettől pozitív vagy negatív irányba távolodik-e el)...de hogyha az alapvető természetét nézzük, akkor ugyanúgy ösztönlény, állat, aki eszik, alszik, örül, szomorú, szexel, szaporodik, dühös, szeret, stb... ugyanez az állatokra éppúgy jellemző. Más kérdés, hogy felül tud ezen a szinten emelkedni a megfelelő tudatossággal, és igazából ez az, ami megkülönbözteti az állattól. De szerencsére a középkor már eltűnt, és azóta sokat fejlődött az emberiség.
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 12., vas. 15:05

hát én nem gondolom, hogy állatfajta lenne az ember :!: és az ösztönökön való túllépésen kivül is elég sokminden különbség adódik az ember és állat között... :idea: és igen, szerintem csak azok az emberek végzik állat módjára az emberi tevékenységeket, köztük a szexet is, akik még nem képesek túllépni az állati ösztönökön valami magasabb felé... :idea:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 12., vas. 15:53

szerintem sem "csak egy állatfaj" az ember,..

mert ha állatok lennénk (persze, ez tény, sok ember valóban állatként viselkedik), akkor könnyebben elfogadható: az ember egy ragadozó állat...

de mi emberek vagyunk, növényevő lények :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 12., vas. 16:35

Valahogy éreztem, hogy ezen a hozzászólásomon kicsit megoszlanak majd a vélemények.:-)) Egyébként igencsak továbbgondolandó a kérdés... Ugyan nem ragaszkodom a véleményemhez, de azért annyit még hozzátennék, hogy ha az embert állatként tartjuk nyilván, akkor az ugyanúgy elfogadható, hogy növényevő állat, minthogy ragadozó.... Szóval az állat egyáltalán nem kell, hogy negatív jelző legyen, egyszerűen csak azért szeretem a használatát, mert az ember, ha azt gondolja magáról, hogy nem állat, akkor ezzel egy felsőbbrendűségi érzés alakul ki benne, és elkezdi azt hinni, hogy attól, hogy nem érzi magát állatnak, mindjárt istennek hiszi magát és azt gondolja mindent megtehet, még állatokat is ölhet kényére-kedvére. Szóval ha nem az lenne a köztudatban, hogy 'mi emberek vagyunk de ők csak állatok', akkor eltűnne ez a hamis büszkeség, és talán meg is szűnne jórészt a kegyetlenkedés...Hiszen állat se öl csak úgy állatot, csak ha tényleg kell az életben maradásához. Ha az embernél is ez lenne...hát... de szép is lenne. De ha egy szinten levőnek tekintené magát az ember az állattal, akkor már csak azért is kevesebbet ölné az állatokat, mivel akkor azonos jogok is illetnék meg a szegény párákat, ha másnem legalább az élethez való joguk nem szenvedne ekkora csorbát...

Szóval én továbbra is úgy gondolok az emberre, hogy fizikai megnyilvánulásaiban ugyanúgy állat mint a többi.... és ez se nem pozitív, se nem negatív jelző, egyszerűen csak ténynek tekintem. Ami különbség, hogy van LEHETŐSÉG többnek lenni, mint állat... De ugyanúgy kevesebbnek lenni is. Szóval ha úgy vesszük, ebből a szempontból magasabb szinten állunk a többi állatnál, hiszen nekünk a létezés létráján az összes lépcsőfok elérhető, a legalsótól a legfelsőbbig. Míg az állatok, általában egy bizonyos lépcsőfokon állnak...róluk nem lehet elképzelni, hogy megvilágosodjanak, vagy hogy olyan dolgokat műveljenek, mint egymás kedvtelésből ölése stb.
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 12., vas. 16:37

Azt a felfogást, hogy az állatok nem rendelkeznek sem lélekkel , sem lelki élettel, Mosterin szerint a kereszténység terjesztette el azzal a céllal, hogy szakadékot nyisson Isten szülötte, a halhatatlan lélekkel rendelkező ember és az öntudatlan állat között . / Ma is ezt tanítják !!! /

Ha nyitott szemmel nézzük az állatokat, rájövünk, hogy mennyi gyengédséget mutatnak egymás iránt. -A madarak összebújnak, egymást etetik," udvarolnak" egymásnak. A kutyáknál a kan lelkesen követi "szerelmét", nyalogatja a fülét, átengedi a csontját, amit addig sosem tett meg. Órákig futkározik körülötte, csaholásával majd megsüketítve. Ez olyan állatias? :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: barack » 2006. márc. 12., vas. 16:59

OmShanti!

Nagyon szép lenne, ha ezt mindenki így gondolná! :)
Avatar
barack
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2006. márc. 8., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 12., vas. 17:05

Ja és még kiegészítésként, már csak azért se tarthatja magát többnek az ember az állatnál, mer ha a fizikai érzékelést nézzük, nagyon le vagyunk maradva...a szemünk, a hallásunk, a szaglásunk, borzasztóan le van maradva jónéhány állatfajéhoz képest! Úgyhogy sokkal inkább tiszteletreméltó jónéhány állati teljesítmény, mint lebecsülendő, 'csak mert állat'.
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 12., vas. 17:34

ok :oops: :wink:

egy érdekes :idea: :?: (nem jó szó)

hír:

http://www.hirtv.net/?tPath=/tud-tech/& ... _hid=87770
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 12., vas. 20:45

[quote="pitypang"]Azt a felfogást, hogy az állatok nem rendelkeznek sem lélekkel , sem lelki élettel, Mosterin szerint a kereszténység terjesztette el azzal a céllal, hogy szakadékot nyisson Isten szülötte, a halhatatlan lélekkel rendelkező ember és az öntudatlan állat között . / Ma is ezt tanítják !!! /

azért itt van némi keveredés: az, hogy van-e egy állatnak lelki élete, lelke, és hogy tudata van-e, azaz hogy öntudatlan-e vagy tudatos, két teljesen különböző dolog és szint! az egyikkel (lélek) természetesen rendelkeznek az állatok, a másikkal (én-tudat, vagy öntudat) viszont nem.

elég sokmindenben tévedett a kereszténység, de azt azért nem gondolnám, és mondanám, hogy szándékában állt volna egymás ellen forditani az embereket és az állatokat... :!: 8O :? de mondjuk azért ha belegondoltok, fontos megkülönböztetni magunkat az állatoktól, hiszen pont az ÉN-tudat kifejlődése - mely fő különbség az ember és állat között - hatalmas dolog volt az emberiség fejlődésében...

omshanti: azért szerintem a kettő messze áll egymástól, és csak az állat-embereknél keveredhet össze az ember bármilyen szempontból állatok "fölött" állása azzal a fajta "önmagunk istenitésével", ami végül megmagyarázza az állatok fölötti hatalom gyakorlásának leölésüknek jogosságát...

van itt még egy keveredés, ami elég izgalmas kérdés, lévén hogy sokféle hitrendszerben vagyun jártasak, és ez a lélek/szellem kérdése. szerintem az ember szelleme az, ami halhatatlan, ez jelenti bennünk az istenit. a lelkünk, lelkületünk, moralitásunk, stb folyamatosan fejlődik inkarnációról inkarnációra.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 12., vas. 22:55

Kedves Norci!

A levezetésed talán igaz, talán nem. Biztosan vannak olyan emberek akiknek szükségük van arra, hogy kiemelkedjenek az állati sorból, mert ettől érzik többnek magukat. Én inkább az állatokat választom!
Nem tudom mi értelme van fejlődnünk inkarnációról inkarnációra, ha nincs a szívünkben szeretet.

OmShanti !
TE vagy a másik kedvencem! :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 13., hétf. 14:58

kedves pitypang!

ki mondta, hogy a fejlődéshez nem tartozik hozzá a szeretetben való fejlődés??? én egy szóval sem... sőt, mindennek alfája és omegája a szeretet! :idea:

az állati sorból való kiemelkedés - bár én inkább tudatosságnak mondanám - nem azért van, hogy elmondhassuk magunkról, mellünket verve, hogy mi már nem állatok vagyunk... :idea: 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. márc. 13., hétf. 16:09

Mit értünk el azzal, hogy kiemelkedtünk az állatvilágból?

Ők is Istentől vannak, és Hozzá térnek vissza.

Vajon mi tényleg fejlődhetünk spirituálisan, ők meg nem? Vagy lehetséges, hogy nekünk fejlődnünk kell, mert jobban elszakadtunk Teremtőnktől, mint az állatok?

Mostanában furcsa érzet fog el, ha ezekre a kérdésekre gondolok, és olyan képek villannak be, hogy mi is csak annyi vagyunk, mint bármi más: Minden és Semmi

Lehet, hogy nem véletlen, hogy a fórumon is most került szóba ez a téma :-)

szép napot!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 13., hétf. 16:13

......hanem, hogy végre rájöjjünk arra, hogy az "állatok" testvéreink a földön. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron