Szexualitás

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. dec. 14., szer. 0:44

mintaka írta:Egyébként nem a szex az egyetlen, ami torz ebben a világban. :cry:


Az egesz vilag torz. A vilagban a profit uralkodik, minden ennek van alarendelve. A tudomany, a szorakozas, a gazdasag, mind a profitot szolgaljak.
Vannak persze nemes, tenyleg az embereket szolgalo torekvesek minden teruleten, azonban nem ezek vannak hatalmon, igy nem ezek hatarozzak meg vilagunkat.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. dec. 14., szer. 0:56

A cikkhez:
az en velemenyem az, hogy a gondolatokkal nem kell szigoruan foglalkozni, szerintem nem ez a jarhato ut.
A cselekvessel kell foglalkozni, ha helyes a cselekvesunk, akkor a gondolataink is jo iranyba terelodnek.
Ha a gondolataink nem jok (itt altalaban a negativ gondolatokra gondolok), akkor ez inkabb tunet szerintem, es a cselekveseinket kell inkabb leellenorizni, igy a tunet is elmulik.

A kisertesrol pedig, hat, ezt el kell tudnunk donteni, hogy ez most kisertes, vagy pedig onmegvalositasunk utjanak resze.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. dec. 21., szer. 21:24

tigristomi írta:A cselekvessel kell foglalkozni, ha helyes a cselekvesunk, akkor a gondolataink is jo iranyba terelodnek.


Szerintm az is kérdéses, hogy mi számít helyes cselekedetnek? A társadalmi elvárások? Vagy a szíved, a szerelem szava?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. dec. 22., csüt. 11:40

<b>Szia flo!</b> Jó, hogy nyitottad a szexualitás topikot; én már a b12-es cikk után gondoltam rá (Vitamin B-12, Szex és Váladékképződés...
- lásd a b12 topikban)..., csak nekem nem volt aktuális...

A malaszemek-16 cikk forrásának útmutatása szerint "csak nemzésre és vizelésre kéne használni a nemi szerveinket". Na de: a nemzés csak és kizárólag a gyermekáldással egyenértékű - vagyis az a szexuális kapcsolat, amikor 100% az utód világrajövetele; van ilyen? tudtommal nem100%... - , vagy maga a szeretkezés, értsd: a szerelem kiteljesedése - a perverziók nem! - is nemzésnek számít?
Én az egészséges keretek közt, a szerelemben történő kiteljesedést annak számítanám.

Te mondtad flo, "gyereket csinálni a hülye is tud", így nem biztos, hogy mindannyian szex (szerelem) által jöttünk létre.
Hobo egyik dala, 'A fattyú szerelme és halála', - ha jól emlékszem -, így szól:

"...sosem tudom meg, apám kivolt...
talán lehetett egy ifjú herceg,
kinek az anyám csak egyszer kellett,
német katona, orosz hadnagy,
magyar őrmester, mind itt voltak,...
maga az ördög, vagy egy püspök,
kocsis, kancellár, vagy az elnök,
részeges vadőr, rút kentaur,
előkelő vendég, kövér nagyúr,
szerelem gyermek dalolta az anyám,
nyomorult fattyú, üvöltöttek rám..."

Ez nem szerelem szex, ez inkább ... mi is ez? erőszak? Egy ilyen előzményekkel született ember sejtjeiben mik lehetnek, milyen szexualitás? Vannak a világban egy páran, akik így születtek...

Különbséget kell tennünk: az elfojtás, és a lemondás között. az elfojtás a kényszerítést követel, míg a lemondás önkéntes. Az előbbinél szerintem nagyobb az esélye a perverzió kialakulásának, de utóbbinál is lehetséges, ilyen a pap esete, aki lemondott, és mégis... mert a gonosz mindig kísért... szerintem ezért nem jó az a gyakorlat - ha jól tudom -, hogy az egyház "kötelezővé teszi" a papi nőtlenséget. Szerintem döntsön a pap, ha nem akar, akkor nem él szexuális életet, ha akar, feleséget tart, ennyi.

Milyen cikkeknek kellene fogadják az embert egy vegetáriánus weboldalon, szerintetek? ... Egyébként BÁRKI írhat, küldhet cikket, elindíthat, folytathat egy témát...

Újabb kérdés, hogy a cikkeket valahogy minősíteni kellene, hogy már az elején kiderüljön, milyen közegből lett kiemelve, melyiknek a szerves része, például Indiai hagyományok, Vegán, stb. , hogy mindenki el tudja helyezni.

"A médiából szemét ömlik ránk, nem kell tévézni", oké, de az újságos stand, a buszmegálló plakátja, az internet, mindent szinte lehetetlenség kivédeni. A fedetlen kebel, a meztelenség önmagában nem baj, de ha pénzemberek eszközének - plasztikaisebészek, gyógyszergyárak, kozmetikaicégek (mennyi de mennyi kegyetlen állat- és emberkísérlet!!!) - szélsőséges ízlések kialakításának célja, értékrendek elferdítését szolgálja, akkor inkább rombolóak!

Mi a megoldás? Szerencsére a vegetarianizmus útja, az erőszakmenes és természetes életmód megismerése és követése által erre is megelőzéssel és megoldással bír, ha valaki következetes akar lenni.
Mindenki üdvét néző életmód, étkezés, szexualitás, ez lehetséges, elfojtás és tévelygések nélkül.

Flo, ne ilyesztegess bennünket, maradj körünkben.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: padma » 2005. dec. 22., csüt. 23:40

Igazad van, Parsi.
Szépen szóltál Te is.
De akkor az ilyen szerelem gyümölcseit is el kellene fogadni, és nem szabadna meggyilkolni a magzatokat...
És ezzel akár új topikot nyithatnánk.
A "védekezés" kifejezés is furcsává válik ebben a kontextusban.
Védekezünk a nem kívánt gyermek ellen, miközben "nemzünk".
Vagyis, úgy tűnik, mégiscsak különválik nálunk embereknél a szeretkezés és a gyermek utáni vágy.
Mert azzal biztosan te is egyet értesz, hogy egy nő nem szülhet annyi gyermeket, amennyi lehetne neki a szeretkezések által, még ha nem is lesz mindegyikből terhesség.
Sorban szülhetnék a gyermekeket a szexualitás kiteljesítése nevében, ha nem védekeznének valahogy. Vagy hogyan kéne ennek lennie szerinted?...
Talán, arra gondoltál, hogy a nem gyermekért folytatott szexuális együttlét is a "nemzés" címszó alá tartozik.
Csak érted, fura akkor az a rengeteg abortusz, és szörnyűbbnél-szörnyűbb anti-bébi módszer, amellyel manapság az emberek próbálkoznak. :roll:
De hogy nem pusztán "vizelésre és nemzésre" valók a férfi-női cuccok, az biztos. Az nem vitás. És hogy a szeretkezésben két egymást szerető ember között a lélek is részt vesz, az is biztos.
Egy ilyen együttlét sokkal több egy szimpla nemi aktusnál.
A mai korban ki vagyunk éhezve a szeretetre, ezért olyan fontos ez is.
A cölibátus csak nagyon kevesek esetében jelent igazi előrelépést a lelki úton. Szerintem az aberrált papok is az elfojtás hibájába esnek. Épp úgy, mint a szexuális élvezetek túlzott hajszolásával, ezzel is nagyon vigyázni kéne.

Flower már rég nem jelentkezik különben, sajnos.
Nem tudom, hogy bírja ki, hogy ne reagáljon. Sajnálom... :cry:
Avatar
padma
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2005. nov. 13., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. dec. 23., pén. 18:34

Amit el tudok képzelni, hogy működik, az, amit Edmond Székely be is bizonyít és leír a Szexuális harmónia című könyvében, de megtalálható ez a Természetes élet és gyógymód című munkájában is: A nemi élet egészségtana, a születésszabályozás problémájának megoldása.

Az írását a közeljövőben olvashatjátok e-formában... Ettől függelenül ezeknek a könyveknek helyük egy tudatos ember könyvepolcán.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. dec. 29., csüt. 10:54

Most teljesen őszintén. Mi a problémátok a gumióvszerrel, vagy a megszakításos módszerrel?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. dec. 29., csüt. 11:37

Bárki választhatja...

Egyébként ha van egy biztosabb, egyszerűbb, jobb módszer, még ha most nem is köztudott, hát nem azt választanánk?

Már nem is tudom melyik fajta gumióvszerben lehet állati eredetű anyag. Ez egy jó ellenérv, ha következetesen kedves akarsz lenni. Aztán nem is biztonságos, illúzióromboló. Ezek szubjektív véleményeim, de hamarosan felírom, mit mond a tudomány.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. dec. 29., csüt. 19:07

Biztos lehet gyártani állati anyagtól mentes gumióvszert is. Én soha nem szedtem semmit, mégse estem teherbe. Szóval számomra bizonyítottnak tűnik a biztonságosság.

Mi az a biztonságosabb módszer?
Ha valami ne szeretkezz, vagy ringasd el magad módszer , akkor az nem valami biztató.
Egyébként az a tapasztalatom, hogy a megszakítás valamiért Magyarországon mintha ismeretlen módszer lenne, senki nemt artja emgbízhatónak. Miért?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. dec. 29., csüt. 23:08

Arra én is kíváncsi vagyok, mire utaltál Parsi!

A megszakításos módszer az, amikor a férfi még idejében "elhagyja a tett színhelyét" a csúcspont előtt?
Azt nem tudom, mekkora valószínűséggel maradhat termékeny az a néhány spermium, ami már az előjáték közben átjuthat :hmm: (ezt mondják rizikófaktornak ennél a módszernél), ami viszont biztos,hogy nem könnyű időzíteni és annál könnyebb könnyelműségbe esni és hagyni az egészet...

Végülis egy stabil kapcsolatban nem rossz módszer más természetes megfigyelésekkel kiegészítve (tudni kell, mikor van az az egy nap, amikor termékenyek vagyunk, minusz egy hét a spermiumok túlélési ideje), de én nem szeretem, mert a fontos pillanatban szeretek együtt lenni a párommal
:dance: :wink:
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. dec. 30., pén. 12:01

van egy módszer, ami teljesen természetes, úgy hívják: billings-módszer, lehet, hogy parsi is erre utalt, nem tudom. a nő hüvelyváladékából állapítja meg a termékenység szintjét, ehhez tehát elég jó önismeret (testismeret) és egészséges test, illetve életmód szükséges...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. dec. 30., pén. 12:01

csak egy oldal a módszerről, biztos van még rengeteg:

http://meh.communio.hu/billings.htm
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. dec. 30., pén. 21:19

De ez is valami olyan módszer, ami akkor nem javasolja a szeretkezést, amikor az ember a legtermékenyebb, azaz, amikor a legjobban be van gerjedve. ÁÁÁ Nincs teljesen tökéletes megoldás.
Lehet , hogy ha ez nem lenne , nem lenne elég titok az életben. :)
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 8., szer. 17:40

Ahhoz a bizonyos cikkre reagálnék:

>El kell/ene fogadnunk, hogy a Teremtés nagyon logikusan van felépítve. >A Bhagavad Gíta >szerint egy falevél sem hullhat le Isten akarata >nélkül a fáról. És ha az Úr számon tartja >a legkisebb faleveletis, bizony >számon tartja az embert és tetteit is.

Ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha egy falevél se hullhat le a fáról az úr akarata nélkül, akkor egy szeretkezés hogyan történhetne meg nélküle? Egyáltalán, mi az, ami kívüle áll istennek? Mert csak az történhet az akarata nélkül, ami kívüle áll, és azt is csak rajta kívül állók vihetik végbe... Létezik ilyen? Ha nem elképzelt, ember által teremtett istenről, hanem a Valódiról beszélünk, akkor semmiképp nem létezhet...

Mind a szemérmet, mind a szemérmetlenséget az emberi hülyeség teremtette, ha hagynánk az elejétől a természetes medrében folyni a dolgokat, akkor az emberek természetadta módon megélnék a szexualitást és idővel túl is lépnének rajta. Mert az is az élet része. Persze tudom, hogy ez már inkább utópia...
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 8., szer. 18:18

A természeti népeknek nincs gondja a szexualitással, teljesen addig a pillanatig, amíg a civilizáció be nem teszi oda a bakancsát.

Talán mert ők még mindig a természettel összhangban élnek?


Nem furcsa?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron