vegetáriánus anya - vegetáriánus baba

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2007. szept. 7., pén. 8:48

Én csak tejet nem ittam, mert azt már a két nagyobb gyermekemen láttam, hogyha tejet ittam, apró kiütésekkel volt teli a bőrük! (egyébként a gyermekorvos mondta, hogy a tejtől van, ne igyak :!: )

Például rögtön a szülés után diós töltött káposztát ettem a kórházban, jó sok káposztával!! (nem is kellett hashajtót szednem, mint a kismamák nagy részének :-) )

Rengeteg brokkolit ettem, már terhesen is, és utána is, mert kívántam! Valószínűleg jót is tett a vérképzésemnek.

Szerintem az olajos magvak nagyon nagy mennyiségben okozhatnak csak problémát! (például rengeteg tömör mogyoróvaj)
A nagyobb fiammal, amikor terhes voltam, eltört a farokcsontom, ez nem ritka terhesség alatt, kálcium hiány az oka. Most elég sok szezámmagot ettem, szintén mert kívántam, és nem volt kálcium hiányom sem!

További szép napot!

Szilvi

Ja, majd elfelejtettem, a folyadékbevitelre érdemes odafigyelni!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


mozg

HozzászólásSzerző: Liza » 2008. ápr. 10., csüt. 11:18

Sziasztok!

Ismertek mozgássérült vegetáriánus gyereket (v akár felnőttet)?
Kiváncsi vagyok, h milyen hatással van a mozgásfejlődésre a vegetáriánus étrend. Van-e különbség a mozgásfejlődésben az étkezés miatt, más a fejlődési üteme a nem vegetáriánus társaihoz képest.
Ha gondolod, a címemre is írhatsz: liza-lany@freemail.hu

Szép napot!
Avatar
Liza
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2008. ápr. 10., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. ápr. 29., kedd 14:59

Na, most lebuktam.
Azt mondta a védőnő, hogy keressek olyan folsavat, ami 0,8 mg-os, mert annál több nem kell, a többi szükséges mennyiség megszerezhető a táplálkozással.
Kérsezi, hogy még mindig nem szedek semmit? Mondtam neki, hogy folsavat. 0,8 mg-osat. Néz rám kikerekedett szemekkel, hogy VAN ILYEN??? Nem mondtam, hogy van, de vega verzió. Most néztem, hogy valóban, a gyógyszertári forgalomban a 3 mg-os a legkisebb...
Amúgy szép az élet, senki nem szól bele a táplálkozásomba... egyelőre, és remélem eztán sem fognak, bár gyanús, hogy majd csak a vérvizsgálat után fognak nyaggatni.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. szept. 22., hétf. 12:50

Tapasztalatokat várok, nem agyalást vagy ötletet!!!

Azt mondta a védőnő (aki ugye nem tudja, hogy vega vagyok), hogy ha majd szoptatok, az első 1-2 hónapban kerüljem a nyers zöldséget és gyümölcsöt, mert nem fog neki örülni a baba pocakja.

Erre én magamban: na majd kipróbálom.
De ennek ellenére várok minden olyan tapasztalatot, aki szoptatta a babáját, hogy mit evett és a baba hogy reagált rá.

Köszi.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: kata789 » 2008. szept. 22., hétf. 23:56

Egy fejlődő szervezetnek szüksége van a húsra. A hús egézséges, minden hibás meggyőződés ellenére. Ha egy édesanya megfossza a gyermekét a fehérjeforrásoktól, mindenképpen beszéljen egy szakemberrel, hogy mivel tudná ezeket pótólni, bár 100százalékosan nem lehet. Vannak speciális tápszerek, vitaminok amivel részben helyettesíthetjük ezeket. Ha nem figyelünk kellőképpen erre a problémára súlyos vérszegénység is kialakulhat a kisbabánál. Én nem ítélek el senkit, mivel mindenki azt ad enni a gyermekének amit akar, de szerintem ne eröltessük rá egy pár hónapos babára a mi étkezési szokásainkat. Ha az van megírva a nagy könyvben ,hogy egy csecsemőnek szüksége van a húsételekre, adjunk neki. Majd ha nagyobb korában úgy dönt nem kér belőle az már az ő döntése lesz. :)
Avatar
kata789
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. szept. 22., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. szept. 23., kedd 7:21

Ezt a zagyvaságot honnan veszed? A vegafóbiád a tudatlanságodból és tapasztalatlanságodból származik, ahogy a sok dietetikus riogatása is a hiánybetegségekről.
Számtalan vegán(csak növényi étrendet követő) kismamát ismerek, tökéletesen egészségesek a babáik, jól fejlődnek, minden szempontból egészségesek. A gyerek majd ehet húst, ha annyira akar, de míg kisgyermek hadd legyen jogom a szerintem legjobb étrendet biztosítani számára. Én tapasztalatból tudom mivel járt a vegyes étrend: tejallergia már csecsemőkorban, emésztési problémák a vegaságomig, gyomorsavtúltengés, puffadás, korai pubertás koromtól olyan ragyás volt az arcom míg vega nem lettem, hogy undorodtam a tükörbe nézni... nos asszem elég jó okom van rá hogy a gyermekemet megkíméljem ezektől a dolgoktól. Egyébként kb. 8 éve vagyok vega, de inkább a vegán étrendet követem és azt mondhatom hogy kicsattanok az egészségtől, alaposan átrágtam a témán és van nagy tapasztalatom hogy kell felépíteni az étrendet.


kata789 írta:Egy fejlődő szervezetnek szüksége van a húsra. A hús egézséges, minden hibás meggyőződés ellenére. Ha egy édesanya megfossza a gyermekét a fehérjeforrásoktól, mindenképpen beszéljen egy szakemberrel, hogy mivel tudná ezeket pótólni, bár 100százalékosan nem lehet. Vannak speciális tápszerek, vitaminok amivel részben helyettesíthetjük ezeket. Ha nem figyelünk kellőképpen erre a problémára súlyos vérszegénység is kialakulhat a kisbabánál. Én nem ítélek el senkit, mivel mindenki azt ad enni a gyermekének amit akar, de szerintem ne eröltessük rá egy pár hónapos babára a mi étkezési szokásainkat. Ha az van megírva a nagy könyvben ,hogy egy csecsemőnek szüksége van a húsételekre, adjunk neki. Majd ha nagyobb korában úgy dönt nem kér belőle az már az ő döntése lesz. :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: kata789 » 2008. szept. 23., kedd 10:49

Bocsánat nem tudtam, hogy ekkora szakértője vagy a témának. És nem vagyok tudatlan, mivel nekem is vannak gyermekeim és én veled és az elvakult társaiddal ellentétben sosem akartam ártani nekik a saját hibás meggyöződéseim miatt. Nagyon egézséges lehet az összes fehérjefoorást mellőzni az étrendből!!? Ezt ugye nem gondolod komolyan?? Se tej, se tojás, se hús.... Akkor mitől fejlődik a kisgyermek netán a szénhidrátoktól ,ami egézségtelenebb mint a hús, tej.. Vagy csupán a zöldségektől, gyümölcsöktől?? Ha majd a 14éves fiad hazamegy az edzésről mivel fogod jóllakatni, netán egy kis sárgarépával?? Nagyon fog örülni neki!! :lol: Nekem és a gyermekeimnek érdekes nem volt soha ragyás a bőre, nem voltak tejallergiásak, úgyhogy ezeket nem kell összefüggésbe hozni a húsevéssel! Nincs egézségesebb egy sovány marhahúsnál ami többek közt negatív kalóriaforrás, így még fogyókúrához is kíváló. De azért kiváncsi vagyok, hogy kell felépíteni egy "egézséges" étrendet fehérjeforrások nélkül!???
Avatar
kata789
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. szept. 22., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Eperke » 2008. szept. 23., kedd 12:46

Na, mostanában olyan véleményekbe, cikkekbe botlok, amik hasonló érdekes okfejtéseket tartalmaznak miszerint nekem már halottnak kéne lennem, mivel nem eszek fehérjét, vagy más fontos valamit ami "csak" a húsban van.
Úgyhogy most reagálok rá. :)
Nem akarlak megbántani és nem nevezlek elvakultnak, mivel én nem mondogatom a húst fogyasztó ismerőseimnek, hogy ugyan ne egyenek már húst, mert az nem jó, és milyen jogon etetik a gyerekeikkel??
Miből gondolod ugyan, hogy a növények nem tartalmaznak fehérjét? Ez viszont tényleg tudatlanságra utal, már megbocsáss. Én nem fogyasztom ezeket, mégis nő a hajam, a körmöm, és az izomzatom is... Na szerinted ez hogy lehet? Biztos UFO vagyok, mi? Szerinted a növények és a növényevő állatok hogyan építik fel testüket?? Nem véletlevül aminosavakból? Amelyek a növényekben megtalálhatóak??
Szerinted a gorilla aki testfelépítését tekintve kilencven-akárhány százalékban hasonlít az emberre milyen ételből épít akkora testet, hm? Nem talán gyümölcsökből és zöld levelekből??
Elhiszem, hogy sokkoló teljesen ellentétes dolgokat olvasni attól amit te tapasztaltál. De azt be kéne látnod, hogy ettől még működhet. És működik is. Merthogy nyugodtan elmehetsz pl. egy vega fesztiválra és megnézhetsz vegán embereket, hogy élnek és virulnak. De elmenni sem kell, a neten rengeteg anyagot találsz a témában. Ha ennyire érdekel gondolom, mert különben nem keveredtél volna ide.

Azt, hogy mit hozzunk össze a húsevéssel és mit nem, kérlek engedd meg hogy eldöntse az, akinek például a húsevés ehagyása után megszépült a bőre, elmúltak az emésztési problémái, vagy az allergiája. Ha saját tapasztalattal jönnél, hogy te követtél egy teljes értékű állati dolgok nélküli étrendet és megbetegedtél tőle, akkor beszélgethetnénk róla, így viszont csak előítéletektől fröcsögő mondataiddal égeted magad egy vega fórumon...
A sárgarépás mondatod szintén tudatlanságra utal, mivel a vegák a közhiedelemmel ellentétben nem sárgarépán élnek. Azért, mert te a halott állati tetemeken (jó étvágyat) kívül csak a répát ismered mint ehető növényt, attól még létezik "pár" ehető, tápláló, energiát adó étel. Csak te nem ismered. Persze ha utánajársz, tisztábban fogsz látni, és majd beszélgethetünk, ha gondolod.

Minden jót!
Zsu
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2008. szept. 23., kedd 13:22

Már ne is haragudj, de honnan tudod, hogy téves a meggyőződése? Csak azért, mert könyvben olvastad, esetleg dokiktól hallottad? Vagy csak azért mert ez a közhiedelem?
Sok minden nem úgy van, ahogy azt az átlagember gondolja, csak szeretik ezeket a dolgokat elhallgattatni egyesek.
Jöhetsz most a tudományos állításokal, de régebben azt is hitték, hogy a Föld lapos, meg hogy körülötte forog az univerzum, sőt, boszorkákat is égettek.
A természetes életmód, gyógymódok régen természetesek, hétköznapiak voltak, csak aztán ezt elfelejtették az emebrek a gyáriasítás után, és az olcsó, boltban megvehető, előrecsomagol vackokat kezdték el venni, és mindent elhisznek, amivel teletömik a fejüket.

Egy babát igenis lehet egészségesen felnevelni vegetárius, vagy vegán módon.
Minden megtalálható az összes zöldségben, gyümölcsben, olajos magvakban, hüvelyeskben, gabonákban (nem csak a rendes búzára gondolok, sőt, annál vannak fontosabb gabonák is mint pl. köles, quinoa, tönkölybúza, barnarizs stb.).
A barnarizs, a hüvelyesek és az olajos magvak megfelelő mennyiségű fehérjét tartalmaznak, és ha pl. lencsét rizzsel esezl, teljes értékű fehérjét veszel magadhoz (komplettálás). A húsban viszont nincs meg az összes fehérje.

Elvakultság nálad inkább felefedezhető, mert nem vagy hajlandó meghallgatni másokat, és csak annyit tudsz kinyögni, hogy a húsra szüksége van a fejlődő szervezetnek, de ezt nem támasztod alá semmivel.

Tegnap éppen találkoztam egy ismerősömmel, akinek most 10 hónaőpos a kislánya, nemrég voltak is dokinál vele. Minden rendben van, semmilyen hiánybetegségben nem szenved, sőt, most mondták, hogy a 10 hónapos kislánynak akkora súlya van, mint egy egy éves babának. Konkrétan 10 kg-os.

Nem muszáj mindent elhinni, de csak azért elvetni valamit, mert nincs róla tudásod, tapasztalatod, nem bölcs dolog.

Egyébként szívesen mutatok neked lakto-vegetárius módon felnevelt gyerekeket, egyikük sem visszamaradott, egyikük sem fejletlen, sőt, mindegyik zenél, nagyon okosak, és nagyon rendes gyerekek (kb. 18 gyerekről van szó...).

És ha megnézed a hagyományos étrenden élőket, mindegyikük egytől egyig beteg: csontritkulás, időskori cukorbetegség, érelmeszesedés, krónikus betegségek stb.
És miért van mindez? Mert egész életükben húst hússal esznek, köretnek meg a fehér rizsen, tésztán és a krumplin kívül semmi mást nem ismernek, és a zöldség is csak a kovibuit jelenti náluk. A mértéktelen fehér cukor és a só hasznűálatáról már nem is beszélve.. Így nem is csoda hogy tönkrevágják magukat.

Kösz, de én ebből nem kérek, és ha lehet, a gyerekeimnek sem adnék belőle.

kata789 írta:Bocsánat nem tudtam, hogy ekkora szakértője vagy a témának. És nem vagyok tudatlan, mivel nekem is vannak gyermekeim és én veled és az elvakult társaiddal ellentétben sosem akartam ártani nekik a saját hibás meggyöződéseim miatt. Nagyon egézséges lehet az összes fehérjefoorást mellőzni az étrendből!!? Ezt ugye nem gondolod komolyan?? Se tej, se tojás, se hús.... Akkor mitől fejlődik a kisgyermek netán a szénhidrátoktól ,ami egézségtelenebb mint a hús, tej.. Vagy csupán a zöldségektől, gyümölcsöktől?? Ha majd a 14éves fiad hazamegy az edzésről mivel fogod jóllakatni, netán egy kis sárgarépával?? Nagyon fog örülni neki!! :lol: Nekem és a gyermekeimnek érdekes nem volt soha ragyás a bőre, nem voltak tejallergiásak, úgyhogy ezeket nem kell összefüggésbe hozni a húsevéssel! Nincs egézségesebb egy sovány marhahúsnál ami többek közt negatív kalóriaforrás, így még fogyókúrához is kíváló. De azért kiváncsi vagyok, hogy kell felépíteni egy "egézséges" étrendet fehérjeforrások nélkül!???
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: kata789 » 2008. szept. 23., kedd 13:52

Az ember nem növényevő, hanem mindenevő. Tehát csak a húsevésnek vannak negatívumai a vegetáriánizmusnak nincsenek? Igen ismertem olyan gyereket akinek az anyja nem engedte, hogy húst egyen és nem tudott egy órát végigtornázni...Ha egy felnőtt ember vegetáriánus szíve joga. De milyen jogon fossza meg a gyermekét attól ami fontos. Ismerem a növényeket , tudom, hogy a növények is tartalmaznak fehérjét, de nem pótólhatják azt ami a húsban van(szerintem). Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt,sovány húst, tejterméket eszik a családom , én inkább a szénhidrátokat tartom egézségtelennek így próbálok minnél kevesebbet tenni az asztalra belőle. Fitness területen dolgozom, sokat tudok a helyes táplálkozásról, vagy legalábbis azt hittem, mivel itt kiderült, hogy mégsem.És minden téma érdekel ami a táplálkozással,testmozgással kapcsolatos. :)
Avatar
kata789
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. szept. 22., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Eperke » 2008. szept. 23., kedd 14:17

kata789 írta:Az ember nem növényevő, hanem mindenevő. Tehát csak a húsevésnek vannak negatívumai a vegetáriánizmusnak nincsenek? Igen ismertem olyan gyereket akinek az anyja nem engedte, hogy húst egyen és nem tudott egy órát végigtornázni...Ha egy felnőtt ember vegetáriánus szíve joga. De milyen jogon fossza meg a gyermekét attól ami fontos. Ismerem a növényeket , tudom, hogy a növények is tartalmaznak fehérjét, de nem pótólhatják azt ami a húsban van(szerintem). Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt,sovány húst, tejterméket eszik a családom , én inkább a szénhidrátokat tartom egézségtelennek így próbálok minnél kevesebbet tenni az asztalra belőle. Fitness területen dolgozom, sokat tudok a helyes táplálkozásról, vagy legalábbis azt hittem, mivel itt kiderült, hogy mégsem.És minden téma érdekel ami a táplálkozással,testmozgással kapcsolatos. :)


Attól, hogy az ember "mindent" megeszik és többé-kevésbé alkalmazkodott, még nem lesz mindenevő, vagy nem ez lesz számára a legkedvezőbb.
A vegaság negatívuma, ha valaki úgy vált étrendet, hogy nem kellően tájékozott, és nem száz százalékosan biztos abban hogy neki ez jó.
Igen, kismillió gyereket tudok mutatni aki helytelenul táplálkozik és nem tud 20 percet sem tornázni. Ez olyan amit írsz, mintha egyetlen rosszul táplált húsevő gyerek alapján azt mondanám, hogy a mindenevés nem megfelelő. Érted az összefüggést? ezt is lehet rosszul csinálni mint minden mást.
Megint csak az egyoldalú véleményedet írod, hogy a növények nem pótolják azt ami a húsban van. De MIT??? Még oda is teszed azt hogy szerinted. Tehát tényleg fogalmad sincs mi az ami pótolhatatlan?

Ez a szénhidrát-para megbocsáss, de tipikus fitness-divat riogatás.
Még sokkolóbbat mondok, most ülj le, vagy kapaszkodj meg: vannak vegán testépítők: www.veganbodybuilding.com, vagy www.thegardendiet.com
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2008. szept. 23., kedd 16:27

Vannak negatívumai, ha valaki nem figyel oda az étkezésére, és mondjuk csak elhagyja a húst, de ugyanúgy étkezik mint addig, de hús nélkül.
A húsban nincs meg minden szükséges tápanyag, bármennyire is hiszik ezt sokan. A benne lévő antibiotikumok, hormonok, és egyéb vegyszerek, amivel az állatokat tömik, az nem éppen egészséges. Főleg nem egy fejlődő szervezetre. De felhozhatnám azt is, hogy amikro megölik az állatot, rengeteg stresszhormon kerül az állat vérébe, ami szépen belekerül a husikába is.

Az hogy mindenevők vagyunk (ami elég vitatott), az nem feltétlenül jelenti azt, hogy húst kell ennünk.

Akkor én mondok mást: egy apuka vagy anyuka, esetleg mindkettő, milyen jogon dohányzik a gyereke melett, vagy bent a laksában, autóban, ahol a gyerek is nagy mennyiségben kapja a dohányfüstöt? Milyen jogon ad a gyereknek cukros szörpöket, vaskokat? Inkább erre kellene kiakadnod, ha már annyira értesz az egészséges táplálkozáshoz.
Vagy a szülők miért nem viszik el sportolni a gyerekeiket?
A szülők miért nem figyelnek oda a gyerekeikre, akik ha nem kapják meg a kelő odafigyelést, sokkal könyebben térnek rossz útra, hogy így próbálják meg felhívni magukra a figyelmet?

Szóval inkább ott keresd a problémát, ahol van, és ne ott, ahol nincs. Ugyanis megfelelő odafigyeléssel lehet vegetáriusan gyereke(ke)t nevelni.

A szénhidrát önmagában nem egészségtelen, ha teljes értékűt fogyaszt az ember.
A fehér lisztes dolgok, fehér rizs, fehér cukor, mind mind hiányosak önmagukban, ezért nem egészségesek. Ezeket mind vegyszeres eljárással fehérítik, finomítják, "fényesítik", hogy minél szebb legyen, de így rengeteg értékes tápanyag elvész belőlük.
A fehér liszt a legjobb példa erre: először hántolják, majd finomítják a lisztet, mindezt úgy érik el, hogy a búzalisztnek csak a magját darálják le, a héját (pelyva) és a csíráját nem, pedig azokban vannak a legértékesebb tápanyagok.

De lehetne még sorolni hogy mi minden káros, de a vegetáriánus gyereknevelés ha odafigyelnek kelően, nem az. És mindezt a tapasztalatok mondatják velem, ugyanis rengeteg vega gyerekkel találkoztam.
Ahogy Eperke is írta, tudnék mutatni neked jópár húsevő gyereket, akik még 2 percet sem tudnak mozogni...

Itt van még 3 cikk, ezt akralgobnak is érdemes lenne átolvasgatnia:
http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=39689
http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=39752
http://joga.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=39945

kata789 írta:Az ember nem növényevő, hanem mindenevő. Tehát csak a húsevésnek vannak negatívumai a vegetáriánizmusnak nincsenek? Igen ismertem olyan gyereket akinek az anyja nem engedte, hogy húst egyen és nem tudott egy órát végigtornázni...Ha egy felnőtt ember vegetáriánus szíve joga. De milyen jogon fossza meg a gyermekét attól ami fontos. Ismerem a növényeket , tudom, hogy a növények is tartalmaznak fehérjét, de nem pótólhatják azt ami a húsban van(szerintem). Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt,sovány húst, tejterméket eszik a családom , én inkább a szénhidrátokat tartom egézségtelennek így próbálok minnél kevesebbet tenni az asztalra belőle. Fitness területen dolgozom, sokat tudok a helyes táplálkozásról, vagy legalábbis azt hittem, mivel itt kiderült, hogy mégsem.És minden téma érdekel ami a táplálkozással,testmozgással kapcsolatos. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. szept. 23., kedd 16:56

Csak annyit tennék hozzá a témához, hogy bár hiányosak az ismereteim a fitness témában, mégis általában az van, hogy aki megy gyúrni, az is mesterséges fehérjéket visz be a szervezetébe, ettől nő az izomzata. Hangsúlyozom, nő az izomzata, de korántsem lesz erősebb. Van ilyen ismerősöm, és jókat nevettem rajta, hogy ő a "kigyúrt állat" alig bírta megemelni azt a hangfalat, amivel én vígan rohangáltam, pedig aki ismer, tudja, hogy nem vagyok az a bodybuilder alkal, sőt!

A nemvegáknak alapvetően nincsenek ismeretei a fehérjékkel kapcsolatban, ezért én már csak nevetek rajta, hogy mindenki ezzel jön.

Az a helyzet, hogy nem szeretnék a gyermekemnek olyan dolgot adni, ami előtte sírt, könyörgött az életéért, mellesleg én sem eszem meg. Én vagyok felelős a gyermekem életéért, és éppen ezért nem szeretnék neki olyan dolgot adni, ami hemzseg a kemikáliáktól és hormonoktól.
És ahogy az előttem szólók már mondták, egy tudatosan felépített vega étrend sokkal jobb, mint egy húsevő. Nézd meg az emberek többségét, mit esznek!!! És nézd meg, hogy kik ülnek az orvosi rendelőkben!!! Ízületes, görnyedt, minden bajjal szenvedő öreg vagy öregnek látszó emberek.

Én voltam nem egy vega közösségben! A gyerekeket is vegának nevelték, és semmi bajuk nincs, sőt, majd kicsattannak az egészségtől! Egy kedves házaspár mindkét tagja úgy a hatvan felé közeledett, és kinéztek negyven-negyvenöt évesnek! Évek óta nem voltak betegek! Én azért nem cserélném föl ezt az életmódot arra a betegre, amiből sikerült kilábalnom.

PL. ha kicsit figyeled a médiát, hálistennek egyre gyakrabban cikkeznek arról, hogy a gyereknek nem jó a tehéntej, főleg ha túl korán. Független emberek mondják ezt, szakértők! Tudod mennyi mindent magamra kentem, hogy elmúljon az ekcémám, mire rájöttem, hogy a tejtől van? Tudod, mennyi gyógyszert beszedtem, mire rájöttem, hogy a túl sok finomított kajától erős és görcsös a mestruációm? Szabályosan zöld voltam tőle. Tudod mennyit szenvedtem, mire rájöttem, hogy attól fáj a fejem, hogy nem iszom elég vizet? És tudod, mennyien nem jöttek még ezekre rá?

Kicsit talán elkalandoztam, de én ezt gondolom. Lehet megmaradni támadónak, ellenségesnek, dogmákat hajtogatónak, de sokkal egyszerűbb belegondolni, kipróbálni, TAPASZTALNI a jó hatásait ennek az életmódnak.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. szept. 24., szer. 7:47

Kedves Kata!

El kell önben oszlatnom a kétségeket, hogy a vegák csak sárgarépán élnek. Önnel ellentétben én TUDOM milyen változatosan eszem. Nézzük csak hogy épül fel egy JÓL felépített vega étrend, hogy ne maradjon önben semmi bizonytalanság:

-Előszőr is meg kell említenem a GABONÁK fontosságát. Ön elég rosszul teszi hogy megóvja családját a gabonáktól. :S Persze ha a gabonára úgy tekint mint fehér kenyér és társai, fehér lisztből sütött dolgok, a félelme jogos lehet... DE! ugye beláthatja nem ez a természetes állapota a gabonáknak. Meg kell tehát említeni a teljesértékű gabonákat mint fő eleséget: tönkölybúza, hajdina, köles, kukorica, zab, rozs, árpa, amarant, barnarizs, kamut, stb. ezekről itt olvashat bővebben - tápanyagokban igazán gazdagok -:
http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/veghirl/19/elgab.html

-A vegetárius táplálkozás másik fő pillére a HÜVELYESEK. Egyrészt fehérjében bővelkednek, másrészt mikro tápanyagokban is gazdagok. Erről ír ez az előadás is:
www.agr.unideb.hu/ktvbsc/dl2.php?dl=48/10_eloadas.ppt
(az említettnél még több hüvelyes létezik, csak párat sorolt fel...)

-A harmadik pillér a ZÖLDSÉGEK és GYÜMÖLCSÖK. Nem kell hangsúlyoznom, milyen fontos vitamin és nyomelem források. Mi vegák általában a szezonálisat fogyasztjuk és jó sokat. :D Ez nálam pl. úgy néz ki de. folyamán megeszem min. 50 dkg gyümölcsöt - és azért reggel és éhgyomorra, mert a gyümölcsnek a leggyorsabb a felszívódása és keresztülhaladása az emésztőrendszerben, TI ha főétkezés után enném, jól megerjedne a gyomorban :S -
Aztán minden étkezéshez NYERS salátát készítek! - csak nyers zöldségből is elfogy kb 1 kiló! - Emellett természetesen az ételeimben is szerepel párolt zöldség. Azért tartom fontosnak hangsúlyozni a NYERS zöldséget, mert így van a növény legeredetibb, legtápanyag dúsabb állapotában és hogy jobb legyen a felszívódás, hidegen sajtolt növényi olajokkal és citromlével locsolom a salátát.

-A negyedik pillér az OLAJOS és CSONTHÉJAS MAGVAK. Ezek sem részei egy átlagos étrendnek, pedig tápanyag és fehérje értékük kiemelkedők!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Csonth%C3% ... m%C3%A9sek
http://www.edenkert.hu/cikkek/gyumolcs/ ... diohejban/

-ötödik pillér a HIDEGEN SAJTOLT NÖVÉNYI olajok. Eszenciális zsírsavakban igen gazdagok
http://solio-gyarto-kft.internettudakozo.hu/kepek.htm

-hatodik pillér: CSÍRÁK, és FRISSEN PRÉSELT ZÖLDSÉG ÉS GYÜMÖLCS LEVEK
http://www.vegetarianus.hu/irasok/csira.html
http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/vegh ... uzafu.html

-hetedik pillér: ALGAFÉLÉK. Elsősorban JÓD és B12, valamint komplex ásványi és vitamin tartamuk miatt fogyasztom őket.
(mellesleg megjegyzem Mo. lakossága jórészt jódhiányos!) Algára pl. a spirulina:
http://www.edenkert.hu/cikkek/elet-mod/ ... csodaalga/
http://www.vitaminkiraly.hu/index.php?p ... &Itemid=32


Ez az alap VEGÁN étrend, emellé aki akar eszik még tejterméket, tojást... én nem preferálom. A tejtermékek nagy mennyiségben való fogyasztésa a közhidelemmel ellentétben csontritkulsához vezetnek, helyettük sokkal jobb a névényi kálcium. pl. szezámmag - őrőlve.
http://www.vegetarianus.hu/irasok/tej/tej1.html
http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/tej.htm
http://www.tenyek-tevhitek.hu/tej.htm


Láthatja, hogy igazi vegának lenni, azt is jelenti, hogy jelentősen megváltoztatjuk az étkezési szokásainkat, eléggé kibővítjük az étkezési palettát. És a legtöbb ilyen gondolkodású ember sportol, nem iszik, alkoholt, nem dohányzik. Szóval úgy is mondhatnám ez egy komplex életmód!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára giyandeva 2009. aug. 11., kedd 18:28-kor.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. szept. 30., kedd 18:49

Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron