Vega anyukák tapasztalat cserélő helye

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Gitta » 2009. júl. 11., szomb. 20:36

Egyelőre veszem az aszalt paradicsomot, de majd aszalni is fogok... most egy kicsit eltűnünk itthonról a gyerekekkel, és csak nyár végén jövünk haza... így sajna nem lesz rá módom.
A bio aszalt paradicsom is nagyon finom, tényleg sokféle ételben használom.

Urbán Vali egyik kurzusán ettem házilag aszalt paradicsomot, nem volt teljesen kiaszalva, mert azonnali felhasználásra készült, de fantasztikusan finom volt.

Több gasztro blogger oldalon találtam már receptet, ki kell próbálni.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00


vegi gyermekorvos

HozzászólásSzerző: mkriszti » 2010. jan. 7., csüt. 17:01

Sziasztok,
ha ismer vki vegetáriánus gyermekorvost,meg tudná nekem adni az elérhetöségét? nagyon megköszönném.
olyat,aki elött remélhetöleg nem kellene titkolni,hogy nem kap húst a kicsi,és talán támogatná is a dolgot.nem tudom létezik-e ilyen....ha igen,jó volna legalább váltani vele pár szót.
Avatar
mkriszti
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2009. aug. 6., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: vegancat » 2010. jan. 8., pén. 0:42

Ha találtok vegetáriánus vagy vegán gyermekorvost, aki nem csak a krisna völgyben érhető el, hanem Budapesten is, akkor légyszives nekem is szóljatok. Én is annak készülök, de az még messze van:((
Avatar
vegancat
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2009. jún. 10., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Chris791119 » 2010. jan. 18., hétf. 11:13

Sziasztok

új vagyok itt és remélem, hogy sikerül itt vegán anyukákkal megismerkednem és tapasztalatot cserélnem.

Van egy nemsokára 4éves és egy nemsokára 2éves kisfiam. A nagyobbik fiam még mindenevőként kezdte, de kiütések hada után vegán lett és vele mi is. Húst és tojást nagyon ritkán ettünk, de tejtermékből volt bőven.
A kisebbik fiam már vegán babaként kezdte, ő még soha nem evett állati eredetű ételt. Mostanra, szép fokozatosan nemcsak egészségügyi, hanem meggyőződésbeli vegánok is vagyunk, eszembe sem jut állati eredetű ételt enni, venni, adni a gyerekeknek. Biot se.

Édesanyám szintén majdnem teljesen vegán és a férjem egyik húga és az ő párja. A család többi tagja mindenevő. Szerencsére elfogadják nagyjából az életmódunkat, bár nem marad el egy-egy megjegyzés minden találkozáskor, de nincs semmi agresszív ellenkampány.

Igyekszem nagyon tudatosan összeállítani az éterndünket, hogy minden fontos alkotóelem része legyen a heti menünek. Tofut, szóját sem eszünk egyébként. Olajos magvakat fogyasztunk rendszeresen, ill. az ezekből kinyert olajakat. Hüvelyest nagyon szeretjük, bevallom így télen abból elég gyakran készítek ételt. nyers zöldséget amennyire tehetjük fogyasztunk, ilyentájt már csak káposztát, répát és fekete retket. Savanyított káposztát, lila hagymát. A gyerekek szerencsére szépen elfogadják. Nekem nem kellett szoktatnom. A nagyfiam, amikor vegánok lettünk látni kellett volna, tömte falta a nyers zöldséget, amit vegyes táplálkozásúként a kezével sem érintett meg, gyümölcsöt sem evett, most meg nagyon szépen elfogad mindent.

Déligyümölcsöt sem fogyasztunk szinte semmit, nagyon ritkán egy kis bio banánt.

Bocsánat, ha zavaros lett a bemutatkozásom, írom, ami eszembe jut.

Láttam, hogy felmerült a vega-vegán gyermekorvos, háziorvos. Egy ilyen nekünk is jól jönne majd. A mostani gyermekorvosunk homeopátiás gyermekorvos, aminek nagyon örülök, a fiaim még sosem szedtek semmilyen gyógyszert. Nem is nagyon voltak még betegek soha. (kivéve most karácsony előtt). A gyerekorvos nem tudja, hogy vegánok vagyunk, bár ő javasolta anno, hogy Ákossal hagyjuk el a tejterméket és a tojást a kiütések miatt. Nem tudom, hogy ezt véglegesen gondolta-e :D

Orvoshoz sem járunk, csak a kötelező éves státuszvizsgálatra, mi felnőttek meg sehova. Gondolkodtam egy vérképen, ehhez jó volna egy olyan háziorvos, aki ha nem is vegán, de nem ítélkezik... egyelőre nincs háziorvosunk..

na itt tartunk mi, 1 év és 3hónapos vegánság után. :lol: :lol:
Avatar
Chris791119
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2010. jan. 18., hétf. 1:00

:)

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2010. jan. 24., vas. 10:33

:D Boldogságot :D

A Civil Rádió, A Kanál forradalma műsoromban örömmel venném, ha 2-3 anyuka beszélne a tapasztalatairól, elmondaná a hallgatóknak azon lehetőségeket, amike segíthetnek másoknak is e téméban.
Kérem, aki kedvet érez ehhez, írjon:
govinda@civilradio.hu

Köszönöm: boldogsag
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: siccike » 2010. feb. 1., hétf. 23:21

Sziasztok!
Vega gyerekorvost sajna én sem ismerek, de szerintem a Napfényes Alapítványnál, ha megkeresitek a Szili ZSuzsit, akkor biztosan tud valakit ajánlani!
Avatar
siccike
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. jan. 26., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: siccike » 2010. feb. 1., hétf. 23:32

Chris!
Hát, ahogy elolvastam, az szinte egy álom, ahogy nálatok megvalósul a vegánság! :) Nagyon irigykedem! Szuper, hogy a tágabb családotokban is így terjed a vegánság! :) Csak így tovább, sok sikert a továbbiakhoz is! Egy kérdésem azért lenne: az óvodai étkezést hogyan oldjátok meg? Vagy Waldorf?
Avatar
siccike
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. jan. 26., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: demmo » 2010. feb. 7., vas. 1:23

Azt szeretném megkérdezni,hogy azok az anyagok,amik növényekben nem találhatóak meg, pl arachidonsav,ami esszenciális számunkra,azt hogyan pótoljátok?

A monodiéta nem okoz vitaminhiányt?
Avatar
demmo
Írogat
 
Hsz: 184
Csatlakozott: 2010. feb. 6., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Veszprem

Re: Vega anyukák tapasztalat cserélő helye

HozzászólásSzerző: monika_2 » 2011. márc. 29., kedd 13:32

Segítség!
A gyermekeimnek bölcsibe, oviba kell menniük, már előre félek mit fog ott enni.

Mónika
monika_2
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2011. márc. 29., kedd 13:26

Előző

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron