Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 17., hétf. 14:21

Üdv a veg.hu-n Vegilány! Nemsokára lesz chatünk is, illetve már van, csak még nem működik rendesen. Majd gyere chatelni is!
:D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 17., hétf. 16:05

üdv vegilány! reméljük, megérte a fáradozást, hogy itt lehess!

képzeljétek, hogy milyen szuper dolog történt a munkahelyemen! úgy kezdtük, hogy a kollégámmal rendeltünk kaját a wabisabiból, már több hónapja ezt esszük. egyszer csak - nem tudni, miért, miért pont most - csatlakozott hozzánk a titkárnőnk is, és teljesen oda volt, hogy milyen finom. ez a múlt hét csütörtökön volt, péntekre megint egy kollégával bővültünk. mára pedig már mind a 6-an ilyet ettük!!! ez valami fantasztikus előre lépés volt! 8)

mit szóltok, milyen multiplikátor hatásunk van? :P
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 17., hétf. 16:06

tényleg, kollégáitok hogyan reagálnak az életmódotokra?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 18., kedd 12:11

Üdvözlünk vegi :|| lány!
Béke Veled!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: gilice » 2005. jan. 19., szer. 18:55

Hi Norci!

Csak rendelsz v. szoktál is ott kajálni?:) Én is ott eszek minden nap, máramikor nem kell valahová vidékre mennem. Szerintem baromi jó kaják vannak..
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 20., csüt. 13:50

sajna nekünk nincs időnk személyesen lemenni, mert budán vagyunk a hídfőtől föl a hegyen. pont ezért be akartak vezetni nekünk egy 250 forintos kiszállítási díjat, mondván, hogy budán vagyunk. pedig légvonalban közelebb vagyunk sokkal, mint pestnek bármely része. de végül meggyőztük őket, hogy engedjék el nekünk, hiszen rendszeres rendelők vagyunk. :P
ma mindkét menüből rendeltünk, össze-vissza cserélték, már másodszor... jó mérges is vagyok, hogy nem tudják megjegyezni, hogy mit kérünk. finomnak finom volt, nem arról van szó, nade ha mást kértem, akkor tessék azt kihozni. :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Organza » 2005. feb. 7., hétf. 18:16

Sziasztok!
:D

Először egy hétvégi családi összejövetelen kellett megtudnia a közeli rokonságnak, hogy éppen nem szeretnék húst enni. Mondtam nekik, hogy most így döntöttem, mire ők azt mondták, hogy ostoba vagyok, és remélhetőleg hamar elmúlik. :D
Utána szintén nagy családi kiránduláson voltunk Spanyolországban. A szállodában reggeliztünk és vacsoráztunk, amikor szintén feltűnt mindenkinek, hogy még mindíg nem étkezek "normálisan", és hogy úgyis egy csomót áldoztunk az utazásra (svédasztal, úgyhogy nincs para) legalább most ehetném azokat az "istenien finom kajákat, de legalább a halakat". :D Akkor is sajnálatot keltettem. :D
Ez mind 4 éve történt, és még most is hasonlóképpen reagálnak, ha összejön a család egy ebédre vagy egy vacsorára. Nem is telik el alkalom, hogy ne kérdeznék-e, eszek-e már húst, és hogy mikor fogok ismét rendesen enni. :D Nekik az élet és a húsnélküli étkezés két különböző fogalom.
A nagyszüleim nem is értik a vegetáriánusságot. Ha leutazok Zalába vagy Szarvasra mindíg valami hurkával kedveskednek, vagy sültcsirkével, vagy valami hasonlóval. Általában mindíg elmagyarázom ilyenkor, hogy nem, én kérem már 4 éve nem szeressek húst enni. Mire ők szomorúak lesznek, és hoznak párizsit és kenyeret, hogy jó, akkor egyek egy szendvicset. :D Ez komoly! :D Eszméletlenek! :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 8., kedd 15:13

ez nem semmi. :D ehhez képest az enyémek már szépen javulnak, azt hiszem, kezdik már megszokni a dolgot. sőt, a múltkor anyuval együtt sütöttünk pizzát, és kérdezte azt is, hogy pontosan miket eszem. merthogy a gombáig még eljutott, mint húshelyettesítő, de itt meg is ragadt.

múltkori történet szintén a szüleimmel. apukám nálunk volt, meséli, hogy milyen finom lecsót csinált. az jó, én is ehetem, de előtte kikérdezés: hús van benne? neeeeem, az nincs. és tojás? az sincs. akkor szuper, már beizzítottam magam a jó kis lecsóra. átérünk hozzájuk (délután 3 óra, aznap még semmit nem ettem), hűtőajtó kinyit, lecsóba belekukkant: szalonna kifigyel belőle :x apuuuuu, ebben van szalonna!!! ja, tényleg, most, hogy mondod, rémlik, hogy tettem bele egy kis szalonnát... :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 12., szomb. 13:23

Nekem legutóbb azt mondta anyukám,hogy majd a mentő fog elvinni.. mert semmit nem eszem.
de ez nem igaz, mert eszem rendesen! Csak egs dolgokat! nem szemetet!
De hát... úgysem értené...
Soha nem voltam még ilyen jól.. méghogy a mentő elvisz... :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 12., szomb. 14:04

Nálunk hétvégén vannak gondok... mert akkor mindenki ithhon van és a konyha nem tud kétfelé szakadni... :evil:
Már örültem amikor anyu spenótot akart csinálni, de hát egyszercsak támadt valami gasztronómiai ihlete és belerakta a vajat meg a lisztet is...
Úgyhogy ebből sem ettem.. :twisted:
Folyton csak szekál és cikiz.. hogy még sajtot sem eszem.... jaj mi bajom lesz tőle... Kedz az agyamra menni! "jaj te nem eszel rohadt tejet..." mindezt cinikusan.. :evil:
Elég szar érzés.. már alig várom hogy a párommal lakjak.. :) (ő is vegán lesz lassan..)
de addig.... :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 14., hétf. 14:02

...KITARTÁS! A gondolatvilágodba senki nem léphet bele, az a tiéd!
a mentő a természetesen evőknél nem létzik, hiszen a természet sem gyárt olyat, hanem az a Törvényszegőknek a találmánya :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 19., szomb. 10:07

újabb felvetés: van-e a munkahelyeteken üzemorvos, és kötelező kivizsgálás?

nálunk már nagyon nyomja a főnök, hogy vizsgáltassuk meg magunkat. a kolléga pedig nagyon húzódozik tőle, mert mi van, ha valamit nem találnak rendben nála, akkor ráfogják majd, hogy azért van, mert így étkezik, és belenyomattatják a sok gyógyszert. pedig ő tudja, hogy ez nem így működik.

estetek át már ilyen tapasztalaton?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 19., szomb. 12:04

Ez undorító. Ez a kivizsgálósdi! nálam nem jön szóba ilyen, saját kis vállálkozásunk van a párommal. :) De a barátnőm már többször mondta, hogy volt kivizsgálás-kínzás és kevés vasat találtak a vérében. A kollégád vegi? Aki a gyógyszerektől fél?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 21., hétf. 13:59

Az ember nem egy "statisztikai adat, nem csupán egy test". Egy ilyen eseménykor így tekintenek rá, és ha nem felel meg, ....
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 22., kedd 3:18

Nálunk volt lehetőség általános orvosi kivizsgálásra elmenni, de elég gagyi volt. (Még jó, hogy a cég fizette) :?
Az üzemorvoshoz a számítógépes munka miatt időnként el kell menni, de ideges lett, amikro a vega étkezést felhoztam.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron