Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 26., hétf. 8:53

Ezt már ismerem, ez tényleg jó!
Köszönöm
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: katibar » 2006. jún. 26., hétf. 10:49

Parika!
Hogyan lehet vegan sajtot készíteni otthon?
Avatar
katibar
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. jún. 13., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 27., kedd 15:19

"a gyerekek szervezetébe nem kerül be egy sor igen fontos tápanyag.


Egyre több fiatal olyan kevés cukrot, sót és mesterséges adalékanyagot fogyaszt, hogy annak már egészségkárosító hatása van."

ezt nem hiszem el. ilyet is le mernek írni? Ekkora idegbajságot!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 27., kedd 15:28

Ezen ledöbbentem én is. Meg azon is, hogy a kriminológusok pl. erdőbe kitett holttesteken figyelik a bomlási folyamatokat. Már a hullák sem olyan ütemben bomlanak fel, mint régen, tele vannak tartósítószerekkel!
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. jún. 28., szer. 9:18

mi is ugyanezen a mondaton szörnyülködtünk el!!! ekkora hülyeséget is csak ember találhat ki... valaki halt már abba bele, mert nem vitt be elég mesterséges adalékanyagot a szervezetébe??? vajon évezredeken keresztül hogy tudtunk egyáltalán ezek nélkül fennmaradni??? nem is értem... :D

vagy hogy valaki nem visz be elég cukrot... és a gyümölcscukor vajon mi? tegnap hatalmas dinnyézés közben gondolkodtam el, hogy egy zöldségben is mennyi cukor van! kiváncsi lennék, ki a cikk irója... ha olvassa ezt a fórumot, jelentkezzen nálam, szivesen megismerném! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. jún. 28., szer. 9:56

Osztom Norci véleményét... a gyümölcsök rengeteg (természetes) cukrot tartalmaznak.
Egyik babavárásomkor hallottam is, hogy volt, akinek javasolták, hogy vigyázzon a nyári túlzott dinnyeevéssel, meg ősszel a szőlővel.
nekem szerencsére sosem volt gond a vércukrommal, mármint hogy túl magas volt. inkább alacsony...
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. jún. 28., szer. 12:22

nem véletlen, hogy a candidadiétában sem lehet bizonyos gyümölcsöket-zöldségeket enni, mivel a candida a cukorból táplálkozik... ezért nem szabad dinnyét, szőlőt, déligyümölcsöket, stb. enni, még a zöldborsóval is vigyázni kell... ennyit az alacsony cukortartalomról :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 28., szer. 18:06

Szerintem ez azért túlzás. Szegény candidás akkor mi a lószart ehet? :?
Én is olvastam ezt, de nem értek egyet vele. A bélflórát is rendbe kell rakni. NA mindegy, off topic.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 5., szer. 0:53

katibar írta:Parika!
Hogyan lehet vegan sajtot készíteni otthon?


lásd utóbbi irásomat és a receptek alatti irásomat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parika 2006. júl. 5., szer. 1:42-kor.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 5., szer. 1:39

@katibar:

itt olvashatsz 3 magyar és sok német vegán sajt recepteket:

http://veg.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=226
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. aug. 3., csüt. 21:04

Felfigyeltem egy fura reakcióra:
Ha mondom valakinek, h vega vagyok, az első csodálkozás és "akkor mit eszel" meg "hogy bírod" után elkezdik hogy "én sem eszem ám sok húst, nem is eszem mindennap..." Prsze dehogynem, de valamiért szükségét érzik, hogy mentegetőzzenek előttem. Pedig én nem kritizálok, nem próbálok "téríteni", meg semmi. Lehet, hogy valahol belül ők is érzik/tudják, hogy a húsevés helytelen és egészségtelen? :?: :?
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. aug. 4., pén. 11:48

syzygy írta:Felfigyeltem egy fura reakcióra:
Ha mondom valakinek, h vega vagyok, az első csodálkozás és "akkor mit eszel" meg "hogy bírod" után elkezdik hogy "én sem eszem ám sok húst, nem is eszem mindennap..." Prsze dehogynem, de valamiért szükségét érzik, hogy mentegetőzzenek előttem. Pedig én nem kritizálok, nem próbálok "téríteni", meg semmi. Lehet, hogy valahol belül ők is érzik/tudják, hogy a húsevés helytelen és egészségtelen? :?: :?


Igen, így van...úgy érzik, ezáltal te jobb vagy valamiben mint ők. Kétféle reakció van erre. Vagy mentegetőzni kezdenek, minta ahogy írtad, vagy támadni (hülye vagy, beteg leszel, vitaminhiányod lesz, nem fogod bírni az edzést stb...) tehát vagy magukat "magasztalják fel", vagy téged próbálnak "alacsonyítani"

Azt nem értem, miért nem értik meg, hogy én/mi ezzel nem őket akarjuk bántani, elítélni....
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

Előző

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron