Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 22., kedd 11:29

Néha az az érzésem, hogy kár tépni a szánkat vegi ügyben nem-vegi embereknél. Hiába, becsukják a fülüket, szemüket és az agyukat is. :(
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 22., kedd 11:34

igen, vegi, pont ezért aggódott, hogy most mit fognak ráfogni.
ez az, hogy nem azt nézik ilyenkor, hogy miért lehet az a baja, ami, hanem mi az a dolog, amire ezt minél hamarabb rá lehet fogni...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 25., pén. 9:30

A dokik már csak ilyenek. Utálom a dokikat!! Mind hülye! Egy-két kivétellel..(de az nagyon ritka)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 25., pén. 10:32

a kivétel: apósom :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 15., kedd 22:01

szerintem soha nem felesleges egy-két irányadó szót szólni a nem vegiknek a vegi filozófiáról. ki tudja, hogy az az egy szó neki akkor milyen hatást ér el... tudod, jókor jót (akár egy szó) mondani százszor hatékonyabb, mint éjjel-nappal fecsegni.

most vasárnap volt itt egy barátnőm a párjával. és a vegi étkezésről beszéltünk. kiderült, hogy a barát testvére is vegi 5 éve. már ez is egy pozitívum, hogy mostanság azt vettem észre, hogy aki hozzánk jön, körülöttünk van, ha ők maguk nem is, de mindegyikük ismer legalább egy vegit a saját környezetében. tudom, hogy nem reprezentatív a felmérés, de én úgy látom - és ennek nagyon örülök -, hogy egyre többen vagyunk :-) szóval azt mondta a barát, hogy tényleg olcsóbb lenne a fény-étkezés. erre mondtam neki, hogy tulajdonképpen a növények azzal táplálkoznak, rajtuk keresztül pedig mi is... és valami különöset éreztem akkor, amikor azt mondta, hogy ez igaz. mintha kézzel fogható lett volna a folyamat, ahogy eljutott a szelleméhez a mondanivalóm. nagyon jó érzés volt. :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 16., szer. 7:46

Mivel megtapasztaltuk, hogy a veag étkezés mennyire jó és igazán ez vezeti ki a saját életünket és (nagy szavak) az egész világot is a fenntarható fejlődés megvalósításába, igazán meg sem tehetjük :wink: hogy nem beszélünk környezetünknek a vega életmódról.

Persze a legjobb a pozitív példadás, mely többet ér bármennyi szónál.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 16., szer. 13:00

Sziasztok! HELP!
Dokumentum filmet szeretnék készíteni arról, hogy hogyan is kerűl az annyira szeret rántott hús, illetve a többi kedvenc az asztalra. Sok ember nem is gondolkozik rajta,kiknek mit kell azért átélniük, hogy megebédeljen.
A filmben szeretném bemutatni az állatenyésztéstől, a szálításon át a vágóhidakig a hús útját. És onnan míg az asztalra kerűl. Szerencsére ismerek több magyar orvost, professzort, akik nem feltétlen az állatok védelme miatt nem esznek húst, hanem mivel ezek az emberek között többen is kutatásokat végeznek az egészséges életmód területén, tudják hogy a hús NEMHOGY NEM EGÉSZSÉGES, HANEM ROSSZ HATÁSSAL VAN AZ EMBERRE! A filmben őket is meg szeretném szólaltatni. Tehát a húsról átfogóan. Nem csak egyoldalúan az állatok miatt, (persze nagy hangsúlyt kap ez is) hanem egészségi oldalról nézve is. Persze mind két oldalról. Vajon mik azok az érvek ami miatt enni kéne, és mi az igazság. Stb...


A lényeg, hogy ha van nektek, vagy tudtok róla hogy hól szerezhetnék be még megrendítő video anyagokat,(esetleg kihagyhatatlannak tartott információkat,) amiket a hatás kedvéért még bele vághatnék a filmbe, akkor azt megköszönném.
Köszi: Norbi
norbertop@citromail.hu
p-n-x@freemail.hu
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 16., szer. 13:12

Üdvözlünk Norbi!

A Fauna Egyesület szerintem tud neked anyagokat adni...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 16., szer. 15:13

A Peta is biztos. Bár ez már nemzetközi dolog, meg biztos kopirájt ... meg minden,mert elég sok profi titkos videójuk van.. szóval ez csak egy tipp, de próba cseresznye.
És konkrétan is filmeznél? Pl. belógsz egy vágóhídra? Vagy hogy? Tényleg érdekel.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 16., szer. 17:44

A vágóhídról jutott eszembe: pár éve voltunk ismerősöknél, akik a Bábolna Rt.-nél dolgoznak. Azt mondták, ők baromfit soha nem ennének.
Mhhh.... Akkor a többi állatot miért eszik? Azt hiszik, ott máshogy mennek a dolgok? Nem túl logikusak és következetesek az emberek...
:(
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 16., szer. 18:06

Nem fogod elhinni kedves Flower,
de apukámnak hentesboltja van.
Ebből adódóan neki több ismerőse is van, akinek vágóhídja van. Az Ő segítségével fogok egy 'álltémával' 2 vágóhídon is forgatni. A vágóhíd igazgatójának is lessz egy pár kérdés föltéve, és meg fogom kérni hogy mutassa meg hogy mi micsoda, és hogy hogy folynak itt a dolgok.
Persze valószínűnek tartom hogy elöttem nemfognak brutális dolgokat csinálni. (ezért lenne szükségem a videókra) Én már jártam ott egy hétvégi napon mikór nem volt munka, és üresen állt. Akkor is körbe vezetett. Már a hely és azok a szerszámok, meg kampmós futószalag is önmagában irtózatos volt. De reménykedem hogy valami használhatót onnan is össze gyűjtök.
Egyet biztosan fel szeretnék venni. Volt ott egy folyosó, kb 1-1,5m széles, amiben az állatok nem tudnak vissza fordulni. Ez egy olból, vagy valami tárolóhelységből vezet az életük utolsó helyszinére. És azoknak a bociknak szeretném lefilmezni az arcukat, akik már látják hogy mi történt a sorban elöttük haladó sorstársával, és tudja nagyon jól hogy vele is ez fog történni. El tudjátok képzelni hogy milyen rémület és félelem van ilyenkor az arcukon...
Bár nagyon nagy lelki erő kell majd hozzá, szívem szerint nem is csinálnám, de akivel csak tudom, meg fogom nézetni. És ha már egy ember lemond a húsról, nekem már az megérte.
Na mindegy. Most még az információ gyűjtésnél tartok.
Üdv.
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 16., szer. 18:31

Tényleg erősítsd meg a lelkedet!
Vajon tényleg csak ilyen módon tudunk hatni az emberekre?
És mi lesz, ha még ez sem hat?
Szerintem a legeslegnagyobb baj az, hogy az emberek tudatába beépült az, hogy húst enni KELL, mert az feltétlenül szükséges. És itt jön be az orvosok felelőssége, akik elhallgatják az igazságot. Ugyanez vontakozik a tejre is. De mit is várjunk el egy olyan országban, ahol a dietetikusok a csontritkulásra napi x pohár tej elfogyasztását javasolják? Szörnyű... :(
DE: legyünk optimisták! :) Változni fog a helyzet!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. márc. 16., szer. 20:35

Szerintem, ha kész lesz a film, beszéld meg Apukáddal, mert ha megtudják, hogy Te készítetted, ez nem biztos, hogy jót tesz Apukádnak!

Bár lehet, hogy a film hatására vegi lesz, a következményei miatt pedig bezárja a hentesboltot, és (bio) zöldséges lesz :wink:

szilvi

ui: járok a PETA oldalra, kapom a hírlevelüket, de még egy filmjüket sem bírtam végignézni! kevesebb is meggyőzött a vegiségről, de biztos van, akinek ez kell
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 16., szer. 23:45

Áhh.. Vannak emberek akik soha nem fognak lemonda a húsról, akármit mondasz vagy mutatsz nekik. Pár napja az egyik haverom, aki azt mondta hogy ő nem bírna ki egy napot sem hús nélkül, megmutattam neki egy elég megrázó videót és azt mondta. "Engem nem érdekel, sajnálom, de olyan finom.."
Egy másik ismerősöm akivel a vacsoránál ismét összeütköztek a véleményeink, ezzel érvelt: Ezek az állatok azért vannak, hogy megegyék őket.
Pff.. Az ilyenre szerinted mit lehet válaszolni....? Az ilyennek felesleges magyarázni. Én már csak az IQ-jára lennék kiváncsi.
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 17., csüt. 17:31

szvsz azért nem hatásosak az ilyen dolgok - legalábbis nem annyira, amennyire szeretnénk -, mert:

- nem lehet ész érvekkel meggyőzni valakit, akit nem az esze, hanem a hasa irányít. hiába kóstoltatom meg vele a vegi kolbászt, azt mondja, a hús finomabb. és ebben lehet, hogy igaza van, mert ez az ő szubjektív véleménye, neki jobban ízlik. szerintem meddő próbálkozás szubjektív vélemény ellen objektív érveket felsorakoztatni. mert lehet, hogy vita keveredik belőle, még talán egyet is ért majd a végén, de végszónak azt mondja, hogy de neki akkor is jobban ízlik...

- ez azt mutatja, hogy belsőleg még nem készült fel a váltásra. és addig én hiába mondok neki bármit, ha ő maga nem érett a dologra. ez olyan, mint amikor be akarsz menni valahova, de becsukja előtted kulcsra az ajtót. nem jut el a tudatáig az, amit mondasz neki, mert még nem fogadóképes rá. tudatalatt hárítja a megértést, mert tudja, hogy igazad van, de sokkal erősebb benne a vágy a finom ízek iránt...

- ez látszik a "logikájukból" is: megnézi a videót, elszörnyed, de a tudatalattija rögtön törli a képeket, védekezésből. mert ha nem törölné, akkor tudja, hogy változtatnia kellene. én ezt úgy képzelem el magamban, mint ahogy a rajzfilmekben volt: a jobb vállad fölött ott az angyalka, aki vitatkozik a bal vállad fölötti ördöggel. és ilyenkor, amikor hárít, nem fogadja be az infót, sajna az ördög győz... és a játszma végkimenetét csakis az illető befolyásolhatja, benne születik meg az elhatározás, a választás. mi csak mankót adhatunk neki információ formájában, de a végső döntés mindig az övé, ezt nem szabad elfelejtenünk... nekünk csak a drukkolás marad (természetesen az angyalkának :-) )
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron