Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 26., hétf. 7:56

Igen, sokszor az a legkönnyebben elfogadható az emberek számára, ha egyszerűen azt mondjuk: 'mert nem szeretem'. A tejre, tojásra meg lehet allergiát mondani. :roll: :lol:
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: kicsifa » 2005. szept. 26., hétf. 8:17

Aham ez jó, ez a "nem ízlik dolog" . Én mikor a nagymamámékkal beszéltem egyszerűen csak annyit mondtam . hogy nem bírnám megenni szintén, hogy undorodom tőle. Én sem kezdtem el mondani . hogy "erkölcsi okok , állatok stb" . Tudom , hogy nagy vita lenne belőle , vagy legalábbis hosszas és nem igazán értenék meg hiszen ők egész életükben húson éltek.De tegnap legalább mikor beszélgettem velük belátták, hogy igazam van abban , hogy a hús rákkeltő is lehet meg , hogy higgyék el, hogy miko rmegölik az állatokat a félelmük miatti rengeteg méreg is belekerül a húsba.Amugy úgylátszik elég hosszú idő után sem tudatosul a szülőkben . hogy te felhagyál a húsevvéssel. Lehet, hogy csak iylen elmúló dilinek tartják:)
Avatar
kicsifa
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2005. szept. 22., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 26., hétf. 8:51

én bevallom őszintén, még mindig szenvedek a térítéstől, de már kisebb mértékben, ez tény. régen mindenkinek el akartam mondani, hogy miket eszik, mostmár csak minden harmadik embernek :lol:

amikor megkérdezem egy-egy ételről, hogy van-e benne állati, néha én is szoktam mondani, hogy allergiás vagyok rá, és ez mindig bejön, nem kérdezgetnek tovább, és nyugi van. :D tény, hogy nem a teljes igazság, ezért nem gyakran alkalmazom, de valahol nem hazugság, mert akinek tisztul a szervezete, tényleg súlyosabb tünetekkel, mintegy mérgezésként jöhet ki, ha újra eszik állatit. :?

szerencsére az én szüleim kezdik teljesen elfogadni, nem kérdezik meg, hogy kérek-e valamilyen állatit. sőt, tegnap úgy volt, hogy átmegyek hozzájuk, és amikor krumplit sütöttek a húshoz, miattam külön olajban tették, hogy ha esetleg megkívánom, akkor tudjak enni belőle :-) ha ez így hat rájuk, még a végén visszaköltözöm, és akkor mindenre oda fognak figyelni. vagy rajtaütésszerűen beállítok néha-néha, hogy mindig készenlétben legyenek, és előbb-utóbb rászoknak a tiszta étkezésre :D 8) :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: kicsifa » 2005. szept. 26., hétf. 14:52

Én eddig csak egy-két embernek kezdtem el mondani a mit veszel be a szádba című dolgot:) Nagyon kevés ember az aki magáraveszi és néh énis látom , hogy tényleg semmi értelme hogy akár próbálkozzak.sEGÍTSETEK! sehol nemtalálok csak szójagranulátumot amit igen nem tudok még megcsinálni(eddig csak fasirt sikeredett belőle) mert azt írják a dobozra , hogy a recepben felírt kétszeres mennyiségű vízzel öntsem fel....de ki nézi meg receptből hogy hogyan kell csinálni egy Bolognait pl...nagyon nem megy nekem még ez a szója jól elkészítése...Amugy megfigyletem hogy mióta nem eszem húst sokkal több édességet eszek meg meg kívánok meg.Pedig eddig nem is szerettem a csokit sem az édességeket nagyon...csak igy a vegiségem kezdete óta..ez mással is ígyvan?
Avatar
kicsifa
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2005. szept. 22., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 26., hétf. 16:37

A térítéssel én sem próbálkozom. A legutóbb, amikor valakinek - mivel rákérdezett - megpróbáltam elmagyarázni, hogy milyen rossz hatással van a húsevés a tudatra, arra a következtetésre jutott, hogy ezek szerint ő nagyon boldog állatokat ehetett eddig. Úgyhogy itt úgy éreztem,fölösleges tovább folytatnom. Viszont a tojás- meg a tejérzékenység bejön, és mellesleg nem is alaptalan. :wink: A tej miatt otthon még nekem is hárítanom kell néha.

A szója elkészítése lehet, hogy benne van egy-két szakácskönyvben, jónéhány évvel ezelőtt találkoztam egy szójáskönyvvel, azt hiszem, a címe is ez volt. Én nem tudok szójából főzni, mert nem hiányzik, de tofut néha használok.

Az édességekkel én is úgy voltam, amikor vegi lettem, hogy sokkal többet kívántam belőle. Fel is szedtem pár kilót, nem is keveset (igaz, azóta már leadtam). Csakhogy ez így nem volt éppen egészséges, és próbáltam elhagyni a cukros ételeket, inkább gyümölcsöt ettem helyette, azt úgyis nagyon szeretem :) Igaz, azért hétvégén szoktam sütni valamit :oops:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: kicsifa » 2005. szept. 26., hétf. 17:36

Jajj ...akkor énis vsiszaveszek az édességekből.:) na majd utaánanézek s szójáskönyvnek! mindenesetre ksözsi4
Avatar
kicsifa
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2005. szept. 22., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 27., kedd 11:27

Sziasztok kicsifa és Eszti! Jó itt látni titeket, így, vegikként. ;)

írtam egy pár dolgot, ami eszembe jutott.

Kicsifa: "Nekem az a legfőbb bajom , hogy mindenki azzal jön , hogy ezzel nem vagyok hasznára senkinek meg szép szép az eszme de semmit sem ér."
"-Egyetlen emberélet alatt "csupán" 5 tehenet, 20 sertést, 29 juhot, 760 csirkét, 46 pulykát, 15 kacsát, 7 nyuszit és fél tonna halat mentesz meg azzal, hogy növényevőként étkezel. (Viva.org.uk)"
(Arról nem is beszélve, hogy szerintem ezek erősen lekerekített számok. Az ember, aki húst eszik, nem az egész állatot eszi, majd húzza a strigulát, hanem csak egyes részeit. Mondjuk egy étkezésnél 2 csirkecomb, ami gyaníthatóan nem egy állattól van, mint ahogy a 4 szárny sem 2-től, sokkal inkább 4-től, mivel ilyen a nagyüzemi állattartás...)

<b>"Ha azt hiszed hogy egyedül kevés vagy nagy dolgok elérésére, akkor te még nem próbáltál elaludni egy szúnyog társaságában." - a Fauna Egyesület jelmondata, ... és a miénk!</b>

A vegetarianizmus megtanít az önállóságra. Készítsd saját magad az ételed, mert ebbe azt teszed, ami megfelel neked. Kifogást nem találsz benne. ;) Csinálj néhány egyszerű, fincsi ételt, amit a család is megeszik, ez is "hatni fog", láthatatlanul.
Vásárlás előtt készülj fel, keresd meg a neked megfelelő üzleteket, termékeket. Hamar megszokod mit kell (v)enned, de azért néha nézd meg a cimkét, nehogy belecsempésszenek valamit... (Vegánként pillanatra sokkolt , amikor az addig 100%-osnak ismert vaníliaőrleményben liofilizált tejfehérjét olvastam, és előtte fogyasztottam...)

Csak így tovább Mindenkinek!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. okt. 13., csüt. 11:12

Ezt találtam legutóbb a lapfórumon (vegetarianus.lap.hu):

"MIÉRT NÉZIK A VEGÁKAT HÜLYÉNEK????

2005. 10. 11. 15:49 gergo400 (136)

Egyszer étterembe mentünk a családommal, és megkérték a szakácst a tudtom nélkül , hogy rakjon a salátamba főtt húst. Persze az első falatnál észre vettem hogy mivan, de Az első buszal mentem haza, pedig 500 Km-re voltam othonról, és még 3 napot ott kellet volna csak röhögtek rajtam. a ot töltenem. Ez azért szemétség volt, nem?"
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. okt. 13., csüt. 11:49

Nagy szemétség nem tiszteletben tartani mások étkezési szokását. A legnagyobb bunkóság. Az evés egy szent intim dolog, hogy bírálhatják felől a bunkó rokonok?? Én is hazamentem volna az első busszal...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. okt. 13., csüt. 11:58

Szerencsére az én családom még nem próbálkozott ilyesmivel, de a gyerekemet nem bíznám anyámra az viztos.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. okt. 15., szomb. 12:17

Legújabb hülyeség, hogy miért nem jó vegannak lenni: Ha nem eszem állati eredetű dolgokat, nem jut koleszterin a szervezetembe, és ezért alacsony lesz a koleszterin szintem (mivel csak 70%ot képes előállítani), és ezért pl. 1 csomó hormont nem fog majd termelni.... Ez jó nemde?

Amúgy egyik haverom vendéglátóira jár és ott állandóan ilyen hülyeségeket magyaráz az egyik tanáruk, szal lehet, hogy be kéne mennem az órájára, megmutatni, hogy nem haltam még bele a veganságba....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. okt. 15., szomb. 13:47

Az emberek képesek a leghajmeresztőbb ostobaságokat kitalálni, hogy magukat jól megnyugtassák, hogy ők aztán megfelelően táplálkoznak, míg ezek a szegény vegánok... A kérdés, hogy mennyire szükségesek azok a válzotások az alapvetően !!! növényevő ember számára, melyeket az állati eredetű élelmiszerek fogyasztása okoz.... KÖrül lehet nézni, a középkorú korosztály hullik... :(
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 15., szomb. 16:49

Az alacsony koleszterinszintünkkel még mindig jobbak az esélyeink a hosszú életre..
Én éppen azt csodálom, hogy gondolhatja valaki, hogy mindent megad a szervezetének husival, fehérliszttel meg cukorral, mert ahogy elnézem, nagyon sok ember egész nap jórészt ezeket eszi.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. okt. 15., szomb. 16:57

Most egy koleszban éldegélek Krakkóban és látom, mit esznek a diákok:
(valszeg én is ezt enném, ha nem váltottam volna 1 évvel ezelőtt)
- sült krumpli, zacskós leves, fehér kenyér, tej, virsli, tojásrántotta stb.
Semmi élő étel. Szerintem nem a vegiket kellene félteni...
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. okt. 15., szomb. 17:52

Hát Zozo, nem semmi ez az újabb őrület! Alacsony koleszterinszint? A szervezet megtermeli a koleszterint,amire szüksége van! Állati fehérje nélkül! Minél kevesebb egy ember testében az állati fehérje (meg zsír) annál egészségesebb. Ha a nagyokosoknak igazuk lenne, akkor itt ebben az országban mindenkinek kibaszottul ( :oops: ) egészségesnek kéne lennie!!! Nem??
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron