Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 18., kedd 10:54

ez az ebbennincshús-os szöveg nálunk is sláger, legalábbis a távolabbi barátoknál, rokonoknál. anyukámék már szerencsére elfogadták. nem értenek vele egyet, de ez nem is baj, az a lényeg, hogy nem akarnak "jó útra téríteni". ezen túl mindenkinek ezt fogom mondani, aki vitába akar átmenni, hogy nem kell megérteni, követni, csak elfogadni, ezzel el lehet kerülni a téma további fejtegetését. élni és élni hagyni.

ezt viszont még nekem is gyakorolnom kell másokkal szemben, nem csak nekik velem, mert sajnos még nehezen tudom megállni, hogy ne szóljak, hogy milyen szart eszik meg. ez főleg a párommal nagyon nehéz. próbáltam átállítani magam, hogy mindenki eszi, amit akar, és kész, ennyi a dolog, nem több. de azonnal rájöttem, hogy nem ennyi az egész! ez egy olyan életmód, gondolkodásmód, aminek a táplálkozás csak az egyik, fizikai megnyilvánulása. de azon kívül még rengeteg része van, itt, a fejekben, ami valahol "eltávolít" a húsevőktől... ilyen például a felelősség kérdése. annak a felvállalása, hogy felelősséggel tartozunk a testünkért, hogy ezt a csodálatosan összerakott, szakrális valamit nem azért alkották meg nekünk, hogy mi bepiszkoljuk. mi ezt kölcsönkaptuk ajándékba erre az életre (és a következőkre) azért, hogy itt, a földön élhessünk és tanuljunk! és rajtunk múlik, hogy ez a tanulási folyamat mennyire hosszú és eredményes lesz...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


hasonl

HozzászólásSzerző: Evi » 2005. okt. 18., kedd 11:14

:(
Sziasztok!

Ez az elsõ hozzászólásom itt a veg.hu-n. bár már olvasgattam nagyon sok mindent itt, még sosem volt így idõm.

Én Novemberben lesz 1 éve, hogy nem eszek húst.
Nagyon szuper ez az oldal, végre nem érzem annyira egyedül magam ebben a világban. A környezetemben egyetlen hasonló gondolkodású ember sincs. Hát képzelhetitek!

Ebbenincsenhús - válasz nálam is megszokott

Valamint abszolut ugyanabban a helyzetben vagyok a párommal, mint Norci.
És nem tudom ti hogy álltok de mi nagyon rosszul.
Nem vagyok fanatikusan térítõ, de egy húsevõnél már az is annak számít, ha csak csúnyán nézek a tányérjára, vagy éppen inkább nem eszem vele egy asztalnál, mert a látványát, meg a szagát sem bírom annak, amit õ eszik.

És abból is elegem van, hogy a kedvesem is néha hülyének néz pl. amikor vásárolok és veszem elõ a kis Eszámos listáimat...
hát most mit csináljak ha még nem tudom betéve ezeket...

nagyon rossz, hogy neki ezek a dolgok egyátalán nem fontosak :cry:

Évi
Avatar
Evi
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 30., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 18., kedd 19:30

Szia Évi, üdvözlünk!

Az ebbennincshús nálam is ismerős, szerencsére nem a szűkebb családomban. Meg a tészta, amiben csak egy kicsike tojás van, és a többiek.
Nem tudom, miért kell mindenképpen enni, ha valamilyen alkalomból összegyűlik egy-két ember. Sokszor csak ürügynek tűnik. Ha már mást úgysem tudunk kezdeni, akkor együnk.
Sajnos tényleg úgy lehet, ahogy Litta is írta; "egyszerűen, aki nem fogadja el a vendégszeretetedet, nem fogadja el az ételedet, az nem igazán bízik meg benned. " A közös étkezés szinte szertartás, amiben nagyon fontos szerepe van a bizalomnak, hogy nem próbálnak ártani nekem azzal, amit adnak. Persze nem akarnak megmérgezni, de mi éppen azokat az ételeket kerüljük,amelyek valójában mérgek...
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

vend

HozzászólásSzerző: Evi » 2005. okt. 26., szer. 8:52

Hello!

Közben eszembejutott egy sztori, amit el kell meséljek :)

Volt barátoméknál voltam...merthogy közben már volt lett... -ugyanis sok volt már a nézeteltérés. És tényleg igaz, hogy nem tudom teljes szívembõl szeretni õt, mikor döglött állatot eszik elõttem. És akkor azt mondta rám, hogy már túl fanatikus vagyok? Ez tényleg így lenne?

Szóval ott voltam náluk, és az anyukája mindenáron akart valamit adni, merthát hogy lehet, hogy õk esznek én meg nem tudok mit. Legalább egy kis édességet - mondta õ. És már elém is tett valamilyen pudingot, már nem tudom ki volt a gyártó. Persze ösztönösen megnéztem az összetevõket. És mi volt benne?
sertészselatin
Nagyon kellemetlen vlt, de muszáj volt visszadnom, ott haltam volna bele, ha meg kell ennem! :cry:

Nagyon durva, hogy rengeteg édességben is ilyen állati eredetû dolgok vannak, és még az amúgy is káros édességek miatt is meg kell halniuk állatoknak!

Üdv. Évi
Avatar
Evi
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 30., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. okt. 26., szer. 10:03

Hát igen, sok az ilyen rejtett összetevő. Nem is gondolná az ember.
Szerintem természetes, hogy így reagálsz a barátodra (volt barátodra), és mondjuk megeszik valami húsos-dögös kaját, és utána csókolóztok... :? brr
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 2., szer. 21:23

http://www.kismama.hu/cikkonly.php?acti ... t&cid=3737

:roll: :roll: :oops: egy korrekt cikk a vegetárius étkezésről. Igaz, már négy éve, hog ymegjelent...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 3., csüt. 11:30

Nahát.
Nem is tudtam, hogy vegetáriánus közétkeztetés is van gyerekeknek. volt? Igaz, hogy szemi, ami nem tudom, mitől vegetáriánus.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 3., csüt. 15:32

Eész jó cikk, de azért nem "fullos". Meg mi az, hogy szemivegetáriánus? Létezik olyan, hogy szemidohányos?? Döntsék el, hogy vegetáriánus vagy sem! A zöldségből,gyümölcsből,csirkéből és tejtermékekből meg tojásból lévő étrendnek nem sok köze van a vegetáriánussághoz. Meg a tejtermékek nagyon fontosak... jaj segíítség!!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 3., csüt. 17:05

szemidohányos, ez aranyos :D egyébként ha minden igaz, akkor a kocadohányos egyezik ezzel jelentésben, aki csak néha gyújt rá - lehet, hogy tévedek, nem vagyok nagy dohányszakértő :D szerencsére "csak" passzív dohányos voltam, de az sajnos 20 évig...

olyan ez, mintha az emberek hezitálnának egyik vagy másik dolog mellett letenni a voksot, inkább a mindenből egy kicsit elvet alkalmazzák. lehet, hogy attól félnek, hogy szélsőségesnek titulálják őket, ha elhagyják az állati dolgokat, mint ahogy mi is megkaptuk már egy párszor. valaki ezt nem akarja vállalni (vagy nem tudja), ezért néha - demonstratíve - megeszik egy szalámis szendvicset. ekkor a közeg megnyugszik, "még nem ment el teljesen a józan esze", mondják. de hogy ez a megalkuvás jó-e, az a nagy kérdés...? :idea:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 3., csüt. 17:15

erről jut eszembe: minap láttam lázár barátunk főzőműsorát, amikor csemetéje is vele volt, gyerekeknek való ételeket főzött. már épp megörültem, amikor azt ecsetelte, hogy "a sütőtököt turmixba tesszük, egy kis méz," stb. "ne tegyünk bele tejet, ha még kicsi a gyerek" - még elmegy.

aztán az így elkészített sütőtökpürét mihez kínálta??? na? igen, roston sült hús mellé! 8O :x ez aztán teljesen kiakasztott. a kisgyerek nem ehet szerinte tejterméket, de húst igen!!!

lehet, hogy ez csak bennem van így, de még mindig enyhébb dolognak tartom a tejtermékek fogyasztását, mert az "csak" az állatból jön, nem jár az életével, mint a húsevés. és a leszokás is általában olyan lépcsőkben szokott történni, hogy először a húst, aztán a tojást, majd a tejtermékeket hagyja el az ember. ráadásul a köztudatban is így terjedt el az egészségesebb táplálkozás, hogy mára már elismerik, hogy a hús elhagyása nem okoz gondot, aztán majd később arra is rá fognak jönni, hogy a tejtermékek sem, ez még a jövő zenéje, de a tendencia látható.

de hogy ilyet, hogy a gyereknek húst lehet adni, tejet meg nem, ez nekem magas... miféle logika ez? milyen gyerek az, akinek a bélrendszere a tejterméket "normál" orvosok szerint még nem tudja megemészteni, ellenben a húst igen...??? :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 4., pén. 0:29

Én valamikor, amikor még húsevő voltam, valamilyen fogyókúra(testkontroll) kapcsán leszoktam a tejtermékekről. És sokkal jobban elvoltam fizikailag mint most, vegetáriánusan, nem kibírva sajt nélkül.( nem fáztam meg, nem voltam kövér, stb)
A húsnemeves inkább a lelkemen változtatott.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. nov. 4., pén. 7:10

Egyetértek Littával, az orvostudomány mai állása szerint a tejtermékek fogyasztása még a húsnál is károsabb! (szerintem a tojással kapcsolatban is ez az igazság, a tej károsabb) Az állatvilágban sem jellemző más faj tejénak fogyasztása. Míg húst és tojást esznek.

Erkölcsi oldalról megközelítve a hús a rosszabb, ez egyértelmű!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 4., pén. 19:03

kedves jelenlévők. 17 éves lány vagyok, lassan egy éve vegán. kezdetben a mazdaznan tanítások alapján próbáltam változtatni az életvitelemen, majd egyre több irányból informálódtam , sok emberrel megismerkedtem, tanultam, olvastam. (Oláh Andor, Ferencsik István, Váradi Tibor, Vadnay úr és mások írásait.) A közvetlen környezetemben nincsenek vegetariánusok- a családom disznót vág és különféle baromfiakat, gyomorfekélyek, daganatos betegségek és más effélék gyakoriak nálunk. Elsösorban egészségügyi okok mián kezdtem érdeklödni a vegetariánusság iránt. Gyerekkorom óta küzködtem hasfájással. Mára ez szinte teljesen elmúlt. Jól vagyok, nem túl érdekes. Ami miatt írásra szántam magam, az a következő: a napokban szembesültem először azzal, miféle borzalmak történnek a szerencsétlen állatokkal a húsfeldolgozó üzemekben. Én vidéken nőttem fel, láttam már disznóvágást: szörnyűség, de hozzá szoktattak. Ám , amit a PETA videóin láttam, teljesen felkavart. A hetekben újra kezdtem a tejtermékek fogyasztását( bio joghurt), de a látottak után az egésztől , egyáltalán, mindentől, ami állati, állatokat károsító (bocik elvétele a mama mellől-tejtermékek ) elment a kedvem. Elment a kedvem? Az eszem, a szívem , testem, lelkem ,mindenem tiltakozik a látottak és olvasottak hatására. Érdeklődéssel olvastam a ti hozzászólásaitokat is, és bár nem igazán kedvelem ezt a fajta kapcsolattartást, néha- néha benézek majd erre az oldalra információgyűjtés végett. üdv
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 22., kedd 18:16

Sziasztok! Nem is tudom, hol kellene kezdenem... Négy éve vagyok vegetárius, jó fél éve vegan, és mondhatom, hogy hihetetlen jól érzem magamat a bőrömben. Nem tudok mást mondani: nekem teljesen természetes ez az érzés, nem fogyasztani lemészárolt állatok holttesteit, és kerülni mindazt, ami állatok kizsákmányolása által kerülne az asztalra. A nagyokosok meg nyivákolhatnak, hogy hiánybetegség meg legyengülés: mikor mindenkinek eldugítja a fejét az influenzajárvány, néha szégyellem magamat, amiért nem vagyok beteg.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 22., kedd 22:15

"néha szégyellem magamat, amiért nem vagyok beteg."

Rosszul teszed! Időről-időre adj hálát magadnak/a Teremtőnek/stb. (megelelő rész aláhúzandó:), hogy felnyílt a szemed. Tekints állapotodra úgy, mint pozitív példára, mely talál másoknak is feltűnik és pozitív módon hat rájuk.

Sok sikert és sok boldogságot! :)

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron