Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 14., hétf. 19:59

szia sacs!
eddig nem hallattál magadról túl sokat, sajnos. mekkora csemetéitek vannak?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: sacs » 2005. márc. 14., hétf. 21:43

Enikő lányom 9, Sanyi 7, Peti 5 éves. Nagy arc mindegyikük. Pozitívan értékelik a vegiséget. A családi külső nyomás ugyan mindig hallatja magát a húsevés, és a sok tejtermék fogyasztásáról, de ez lepereg rólunk. :)
Avatar
sacs
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. márc. 13., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 17., csüt. 12:35

Tényleg jó ilyenről hallani... Csak így tovább! Jó példa az emberek előtt.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 17., csüt. 17:19

akkor majd te leszel a referencia a páromnak, mert túlságosan elbíztam magam: azt hittem, hogy könnyedén meg fogja érteni, hogy a gyerekeinknek nem fogok húst adni, de sajna ellene van... de még van időnk, szerencsére, még nem aktuális a dolog. de már most elkezdtem szoktatni a gondolathoz, hogy vega gyerekeink lesznek. azt mondja, hogy a gyerekeink egészsége terén mindenképpen apukája véleménye lesz a mérvadó. ő meg bizti nem fogja ellenezni. majd cserélünk tapasztalatokat. :-)

tényleg, neked az orvosokkal mik voltak a tapasztalataid? gondolom mondták, hogy alultápláltak lesznek, stb. :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 20., vas. 21:08

Norci írta:akkor majd te leszel a referencia a páromnak, mert túlságosan elbíztam magam: azt hittem, hogy könnyedén meg fogja érteni, hogy a gyerekeinknek nem fogok húst adni, de sajna ellene van... , ... hogy vega gyerekeink lesznek. azt mondja, hogy a gyerekeink egészsége terén mindenképpen apukája véleménye lesz a mérvadó. ő meg bizti nem fogja ellenezni. .... gondolom mondták, hogy alultápláltak lesznek, stb. :x


Az baromsag hogy egy vegetarianus gyerek alultaplalt lesz. Az ilyen kijelentes nem mas mint a buta emberek korlatoltsaga.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 20., vas. 21:26

Talán meg kellene nézni a sok elhízott, cukros kólán chipsen hamburgeren nevelkedett fiatalt. (lassan ebben is utolérjük Amerikát), akik bizony alultápláltak, mert a zsebpénzükből sem egészséges ételeket vesznek...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 20., vas. 22:46

Helló! 4 napot voltam a Hungexpon és volt időm szemlélni az embereket.
Mit mondjak? 30 felett nem igazán van karcsú ember (finom voltam), 50 körül pedig az emberek felveszik az általuk megevett állatok körvonalait. Szörnyű volt látni. Komolyan, üres pillanatokban erősen gondolkodtam azon, hogy kiteszek egy táblát: TÁPLÁLKOZÁSI TANÁCSADÁS :)

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 21., hétf. 14:17

pedig tényleg ez az átlagorvos átlagvéleménye: a vegi gyerkőc alultáplált, beteges, stb lesz...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 21., hétf. 14:25

Nekem megvan egy olyan gyermekorvosnak az elérhetősége, aki vegetáriánus. Ő vajon mit mond? :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 21., hétf. 15:59

Az emberek a kor előrehaladtával kezdenek egy hengerre hasonlítani... :D már nincs emberi formájuk, a testük egy forgástest lesz.. de csak azok akik nem figyelnek oda,hogy mit esznek. Nálunk a lakosság sok %-a nem figyel oda..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 21., hétf. 16:50

vagy pedig odafigyel, de sajnos eltéríti a sok mellékvágány, mint például az édesítőszerek. merthogy régen én is hallottam, hogy rossz a cukor, elkezdtem édesítőzni. erre tessék: kiderül, hogy ha lehet, még rosszabb az édesítő. tehát vannak egy csomóan, akiknek megvan a törekvésük a jóra, mégis rossz helyen kapisgálnak. ilyenkor mindig az jut eszembe, amit Tibor mond, hogy az ellenerők egyik tevékenysége ez, hogy álmegoldásokat kínálnak. sokan meg bedőlünk nekik :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 20:25

A problemak a gyermekneveles tekinteteben johetnek felszinre, mint ahogy errol itt is szo volt.

Ezt tenyleg jobb szerintem tisztazni, mint kesobb meglepodni.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 23., szer. 11:08

Igen tomi, én is erre gondoltam, amikor feltettem a kérdést...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 4., hétf. 18:50

Nem kötekedni akarok, de aki vegetáriánus, plussz még figyel hogy egészséges dolgokat egyen, az is nézhet úgy ki mint egy hízott liba.
Rögtön tudnék egy élő példával is szolgálni, azaz magammal.
Szerintem nem feltétlenül a nevelés, hanem a genetikai tényezők is nagyban befolyásolják azt, hogy az ember mennyire hajlamos az elhízásra, és a boldog, egészséges, ámde véget nem érő evészetekre.
Persze Auschwitzban mindenki túlteljesítette a jelenlegi divatdiktátorok elvárásait, ott én is lefogynék.
Persze van befolyása annak, hogy mit ezik az ember, de sokkal lényegesebb, hogy mennyit.

A nevelés persze lehet, hogy hatna valamit, de melyik gyerek hallgat a szüleire. Anyámék egészséges , igaz húsos falusi életen nevelekdtek, de olyan mit sem sejtve tértek át a műkajákra, mitn annak a rendje, sőt a kólának kész kultusza volt. Szerintem az egyes embernek kell felnőtten legyőznie önmagát, más megoldás nincs. Illetve még az lenne kézenfekvő, ha informálnák valahogy az embereket, mit is teszünk magunkkal, és hogy lehet jobban is élni.

Litta, az olívaolajfogyazstó szenvedélybeteg :D
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 4., hétf. 20:21

Szia! Az emberek a főtt (nincs bennük élet) és az állati eredetű (azokban meg pláne) dolgoktól híznak meg.
Láttál már dagi nyersevőt? Mondjuk jó, ha pár db szaladgál kis hazánkban. :) De ha látsz egyet, nézd meg jól!

Üdv, Anna, az olívaolaj-, alma-, karob-, mandulafogyasztó és még sok egyéb fogyasztó nyersevő szenvedélybeteg :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron