Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 23., szer. 22:56

Az nem számít.
Az a lényeg, hogy ŐK megmondták...

flower írta:http://www.medlist.com/Gyermek/vegetarianus.htm a cikkben azt nevezik vegetáriánusnak, ha valaki répát és krumplit ad a gyerekének. ez szegénység, nem pedig vegaság. persze hogy alultáplált lesz a gyerek.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2006. aug. 24., csüt. 7:52

azért ez megdöbbentő, hogy valaki gyermekorvosként, értelmiségiként, vagy csak úgy egyáltalán (gondolkodó) emberként ennyire a saját sztereotipiáinak, előitéleteinek megfelelő nézőpont mellett álljon ki...

hova lett a kellő körültekintés, hogy utánajárjon, utánaolvasson a tényeknek, beszéljen vegetáriánusokkal??? persze sokkal egyszerűbb csak úgy mindenfélét mondani megalapozatlanul, a "tapasztalataink alapján"... csak azért nem mindegy, hogy milyen közegből meritjük azt a tapasztalatokat... jól mondod flo, ez a szegénység, nem a vegetáriánus táplálkozás.

saját tapasztalatom, hogy sokkal változatosabban étkezem, mióta vegi vagyok! csomó olyan zöldséget, fűszert, egyéb alapanyagot megismertem és használok, amit korábban a "normál magyar konyha" szerinti főzésben nélkülöztem. :?

vajon egy átlag húsevő hallott-e már a bulgurról, kuszkuszról, kölesről, árpagyöngyről, tönkölybúzáról és még sorolhatnám. olyan alapanyagok ezek, ami nem hiányozhatna a konyhákból, legalábbis több száz éven keresztül ott voltak és szolgálták az egészséget. erre most jönnek a nagy húsevők, és azt mondják, hogy a hús kell, ezek pedig mehetnek az állatoknak... 8O :( :( :( :(
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. aug. 31., csüt. 14:45

hát igen...a máj még mindig a hat hós hozzátáplálás listájának élén szerepel...
nem tudom, de emberek nem gondolkodnak?!
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. aug. 31., csüt. 17:04

Megali!

Hogy bírod az ikreket szoptatni? Nekem elég egyszerre egy gyermek is!

Milyen idősek a nagyobbak?

Sok sikert és kitartást!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. szept. 1., pén. 17:00

Szilvi írta:Megali!

Hogy bírod az ikreket szoptatni? Nekem elég egyszerre egy gyermek is!

Milyen idősek a nagyobbak?

Sok sikert és kitartást!

Szilvi


Szilvi!
fizikailag vagy technikailag? :)

hát elég sokat kivesz az emberből, de azért már ugye esznek mást is...
a nagyok: 7 és 4 évesek...
és Ti? :)
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. szept. 10., vas. 11:17

Fizikailag és technikailag egyaránt. láttam már olyan képet, hogy ikreket egyszerre szoptatott az anyukájuk :-)

Úgy vettem észre, hogy az apukák valamiért büszkék, hogy egyszerre több babát sikerült gyártaniuk. Nálatok is így van ez?

Nekem van 1 azaz egy darab 11 éves lányom, és egy 7 éves fiam :-)

További szép napot!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. szept. 13., szer. 15:17

Szilvi írta:Fizikailag és technikailag egyaránt. láttam már olyan képet, hogy ikreket egyszerre szoptatott az anyukájuk :-)

Úgy vettem észre, hogy az apukák valamiért büszkék, hogy egyszerre több babát sikerült gyártaniuk. Nálatok is így van ez?

Nekem van 1 azaz egy darab 11 éves lányom, és egy 7 éves fiam :-)

További szép napot!

Szilvi


és a harmadik mennyi idős?

ikrek: állítólag női ágon öröklődik... de nekem a felmenőim között nincsenek...

büszkének büszke mindegyikre...:)

ha jól emlékszem Te írtad valamelyik topicban, hogy Vácról származol?
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. szept. 29., pén. 9:10

Nagyjából váci vagyok, bár eredetileg Kalocsán születtem, de sajnos a kalocsai ág tavaly kihalt. A legkisebb gyermek 8 és fél hónapos.

Mostanában olvastam 1-2 dolgot a kicsik táplálásával kapcsolatban, majd ha lesz időm, leírom, mert érdekel a véleményetek!

További szép napot!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: DarkLyrics » 2006. okt. 26., csüt. 15:29

sziasztok
kb végigolvastam a cikket, és nagy kő esett le a szívemről....nemrég derült ki h minden bizonnyal apuka/anyuka leszünk a párommal.:)
azonnla belémhasított: na és a hús? adjunk-e neki? lesz-e valami káros következménye? Természetesen tudom hogy ez badarság. Az emebriség jórésze évezredek óta vega.....mégse halottak...:)
azonban megfelelő forrásokból, hiteles forrásból szerettem volna ninfo-t gyűjteni, bár ugye még messze van az idő hogy ezen agyaljak dehát ami kési nem múlik :)
meg kell mondjam megnyugtattatok. nem adok húst neki. a tejterméken agyalok a tehéntej kizárt, de pl kefír tejföl sajt mehet-e?(jó azis tejből van...)
ha valakinek van praktikája a rokonok "leállítására" ne fogja magát vissza:)
most már csak az anyuka van hátra h elolvassa ezt a topic ot:) hehe.

jah íme egy link sajnos csak Szegedieknek, a vega oviról:
http://web.tvnetwork.hu/~magvetovi/gyakori.html
amúgy sztem lehetne jobbat is csinálni...
köszi mindenkinek.
Avatar
DarkLyrics
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. okt. 26., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. okt. 26., csüt. 16:00

Nos, sok-sok sikert az úton. Vegetáriusan táplálni egy gyermeket a legszebb dolog :oops: megjegyzem, nekem a Magvető oviról az jött le (a honlapjuk alapján), hogy nem vegetárius ovi, hanem fogadják a vegetárius gyerekekeket. Ami nagy szó. Sajnos (és most "hazabeszélek") megszünt a Reforméletmód Óvoda, mely teljesen vegetárius volt.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: DarkLyrics » 2006. okt. 26., csüt. 17:42

miért szűnt meg?
jogi vagy anyagi okok miatt? pl ÁNTSZ ilyesmi?
vagy nincs rá kereslet? 8O
Avatar
DarkLyrics
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. okt. 26., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. okt. 26., csüt. 17:50

már régi a történet :cry: olyan 2003 körül szünt meg. anyagi okok miatt :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: DarkLyrics » 2006. okt. 27., pén. 21:47

Hello!
Szeretném a tanácsotokat kérni!

Kedvesem ugye terhes, 6. hétben van és szinte 24 órán keresztül hányingere van, plusz hányás is van rendesen, gyakorlatilag 1 hete kezdődött, azóta szegénykém nem nagyon tud enni. :( :(

kérlek benneteket ha van valami ötletetek a hányinger csillapítására írjátok le!
béres B6 vitaminnal próbálkozunk de azonnal kihányja, ezt ajánlotta a patikus :?
ajánlották még a gyömbért és a borsmenta teát, ezt még nem próbáltuk, de igazából azon aggódunk h kiszárad vagy kiürülnek a szervezetéből olyan vitaminok vagy bármi amik veszélyeztetik az Ő és a baba egészségét.
Háziorvos annyit tudott mondani, hogy "hát ha hány akko hány"
olvastam egy cikket h ez természetes, nade milyen fokig?
Befeküdjön a kórházba infúzióra?
nagyon köszi a választ!
Avatar
DarkLyrics
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. okt. 26., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 27., pén. 23:24

Kedves DarkLyrics!
Most néztem meg egy könyvben. Felkelés előtt teát, piritóst ajánlanak enni, inni. Később néhány óránként kekszet, teát az éhség elkerülése miatt. Az aggodalom ronthat az állapoton!
Azt javaslom, hogy a teát lassan egyszerre csak kortyonként igya a kismama, így talán bent marad.
Ha mégis aggasztóvá válik a hányás a nőgyógyásszal beszéljétek meg a teendőt, vagy a védőnővel.
Minden jót: pitypang
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: DarkLyrics » 2006. okt. 27., pén. 23:35

szia! nagyon köszi a gyors választ.
hát nem marad meg benne a tea se a keksz :?
őszibaracklevet iszogatott langyosan abból maradt 1-2 liter. nade az egy hétre nem elég, jah még volt egy gyümileves szerdán :(
holnap felhívom a nőgyógyászt , akinél amúgy még nem volt, hétfőre van időpont...azt tanácsolták hgy nem jó korán elmenni..ezt nem értettem de elfogadtam.
van egy ilyen érdekes írás >>>

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=95&cid=48106
Avatar
DarkLyrics
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. okt. 26., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron