Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. jún. 7., szer. 11:05

Valóban milyen megdöbbentő, hogy milyen fiatalon akarják az embereket a gyógyszerbiznisz bilincseibe verni...
Egyszer olvastam, hogy az USA-ban az eleven gyerekekenk valami gyógyszert fejlesztettek ki, evvel nyomják el az aktivitásukat, azt mondanom se kell hogy fizikai maradandó következményei lettek a gyógyszer adagolásának. Ez felháborító! :evil:

Másrészt szerintem a gyerekek, ha nem rontjuk el őket, tudatosan érzik mire van szükségük, még ha látszólag van is ilyen olyan dologra fóbiájuk pl nem szeretik a parjt....
Igazából azt gondolom, hogy a szülő felelőssége, különösen fiatal korban, hogy megismertesse a csemetével az ételek sokszínűségét, ízgazdagságát és akkor nem fog beszűkülni néhány ételre, lesz igénye felnőtt korában is az újdonságra az egészséges táplálékra.

Ami még felháborít ez a Mcdonaldsos kampány. teljesen a gyerekekre építnek, először csak a zsúr legyen ott; majd a reggeli, majd végül odaszoknak... a műkajákra ami tele van Na-Benzonáttal és egyéb "E"-kkel. ja és az USAban a Mcdonaldoknál vannak a legtöbb játszóterek és ugyebár senkinek sem kell reklámozni a gyerekjátékokkal kombinált menüket... SZÉGYEN!!!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 7., szer. 11:31

flower írta:Na most legalább a vérkép leleteket az aggódó rokonok orra alá dughatod. :D
Pedig a vegetáriánusok vashiányosok.. nem is értem hogy lehet neked a felső határon a vasad.. nahát
:lol:
ez a reggeli rosszullétes dolog szerintem is lelki dolgok miatt van a nőknek.
hányadik hónapban vagy?


negyedik elején :)

úgyhogy a rosszullét ha lett volna már múlófélben lenne...

tegnap érdekes volt az ultrahangon, mert épp aludt, és nem azt a felét mutatta a doki felé, amit kellett volna, úgyhogy a doki kiküldött hogy sétáljak 10 percig folyamatosan de lassan, hogy felébredjen...2 szer felmentem a lépcsőn a 3.-ra meg vissza (érdekes a lépcsőket még mindig könnyebb kettessével szedni...) ezzel annyit értem el, hogy mikor másodszor behívtak a baba nyújtózkodott egyet (szabályosan!!! láttam!!!) majd szépen visszagubózott aludni...:D :D :D
doki mondta, hogy nem lesz egy idegbeteg gyerek...:D

nem tudom, hogy jött belém ennyi vas...csak nem a spárgával-spenóttal-brokkolival-aszalt gyümölcsökkel???? áááá...kizárt, ezekből biztosan nem lehet annyit megenni mint vörös húsból.... :twisted:

ja, el is dicsekedtem mindenkinek már a leletekkel :wink:
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 14., pén. 15:23

No, írok a fejleményekről...

Második nézésre is minden leletem rendben van...se vashiány, se kalcium (pedig tejet sem iszom :oops: ) nem értem hogy lehet.... :roll:

nem vagyok rosszul, nem hagyom hogy a szatyrot kivegyék a kezemből, úszok, tornázok, kajakozok, kirándulok...mikor-mit

Kezdenek leszokni a csesztetésemről, hogy mi lesz így, meg arról is, hogy mindenféle vitaminbogyókat akarjanak bevetetni velem. :P

Hurrrááááá!!!

Jól vagyunk mindketten, már mocorog a pocakom néha!!! :D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. júl. 14., pén. 18:06

Hurráááá!!! :) :)

Öröm olvasni, csak így tovább! :) :) :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. júl. 15., szomb. 18:39

Mi tegnap voltunk fél évesek! Tegnap kapott először szilárd ételt a gyümölcsökön kívül, amiket néhány hete fogyaszt már. Az ünnepi étek köles kása* volt brokkolival*. Mind megette :-)

3.70-nel született, 5 és fél hónaposan 7600 gr volt !!! Néha fárasztó a szoptatás, mert ilyenkor már nem olyan laktató az anyatej, de megéri!!!

Egyébként eddig az alábbi gyümölcsöket adtam, és ilyen sorrendben kerültek bevezetésre:
alma, meggy*, sárgabarack*, potyi szilva*, őszibarack
A gyümölcsök pépesítéséhez üveg almareszelőt, illetve műanyag szitát használok

*-gal jelöltem, ami bio volt

Pici fiam kinézi a szánkból a kaját, örül annak, hogy kap már valami laktatót, ma éjszaka jobban is aludt, mint az utóbbi néhány hétben.

Néhány hetes volt, amikor víztisztítót szereltettünk fel, inni azt a vizet kapja, forralni sem kell. Ha van itthon citrom, teszek bele néhány cseppet.

További szép napot!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. júl. 16., vas. 21:40

De jó ezeket olvasni.
Most a "terhességi hányingerről" szeretném a véleményeteket kérdezni. Több olyan vegetáriánus (nem vegán) várandósságról is hallottam, ahol bizony elég sokáig tartott a hányinger és elég kemény volt. Ez a közvetlen környezetemben történt. Olvastam a neten még azt is, hogy vegán másállapotnál is volt, igaz csak enyhe(!) és hamar elmúlt.
És mik lehetnek a lelki okai esetleg?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: bab3 » 2006. júl. 17., hétf. 10:11

sziasztok!

Most írok először de már nagyon régóta olvasom a fórumot és a cikkeket is :D
Kisfiam a héten lesz 4 hónapos. NAgyon egészséges baba. Természetesen a terhesség alatt is vegetáriánus voltam (már 6 éve)és gyönyőrű időszaka volt életemnek. Talán másfél hétig tartottak a rosszulléteim, de a reggeli lehűtött citromos ásványvíz csodákat művelt:)

Érzem hogy kisfiam felnevelése lesz életem legnagyobb kihívása. Sajnos a családdal meg kell küzdenem, mert erősen bírálnak a táplálkozásom miatt:( A terhesség alatt, előtt és most is állandóan beszólongatnak, hogy szegénygyerek már rosszul kezdi az életet, beteg lesz, stb. És mondják is hogy nem tudják elfogadni a "másságot". És ha majd esetleg ott hagyom a gyerkőcöt teletömik rántott hússal. Persze nem hagyhatom ott náluk, rossz hogy nem bízhat az ember a családjában sem!!!! Csak magamra számíthatok, mert sajnos a férjem is húsevő.

Most még nincs gond, mert még szopik a Drága, de nemsokára mást is fog enni! És azt sem szeretem hogy ha hétvégente családi ebéd van, az asztal tömve van egészségtelen húsokkal, még a szagot sem bírom. Hál'Istennek most nem ülök ott velük mert ilyenkor vigyázom a bébire.
Avatar
bab3
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: bab3 » 2006. júl. 17., hétf. 10:15

Úgyhogy nem lesz egyszerű:(

És nem tudom mi lez az oviban. sajos itt ahol lakom még egy normális ovi sincs pedig Waldorf oviba szeretném járatni, itt még egy vega étterem sincs pedig Fehérvár elég nagy város.......

Ha van ötletetek, hogyan lehet jól kezelni a helyzetet, írjatok!
Avatar
bab3
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. júl. 17., hétf. 12:46

Fehérváron ott van az isolabella, ott vannak vegan pizzák, de ha tejet eszel, akkor semmi gáz, mert van elég sok reform meg bio ételük is. Amúgy nem akarok indiszkrét lenni, de a férjeddel nem tisztáztátok előre, hogy a bébi nem kap húst?
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: bab3 » 2006. júl. 17., hétf. 15:43

De megbeszéltem a férjemmel, hogy a kisfiunk is vega lesz, és könyveket is mutattam neki, hogy nem ajánlják. Még jó hogy az új Spock gyermekgondozási könyvben csak a vegetáriánus (sőt vegán)étrendet javasolják a babáknak.

Itthon amúgy nem eszik ő sem húst, mivel nem lehet a hűtőben:)Nem is hiányolja. Csak amikor dolgozik (vidéken) akkor ott sajnos húsos ételeket eszik.Ez egyszerűbb neki. Pedig amikor látja a Tv-ben pl a vágóhidakat ő is azt mondja hogy ez undorító.... de az éttermekben mivel nem látja hogy hogyan, miből készült az étel, megeszi:(
Avatar
bab3
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: flower » 2006. júl. 17., hétf. 16:18

De legalább nincs a vegiség ellen. Talán egyszer abbahagyja ő is a húst.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. júl. 17., hétf. 16:28

Nekem egyik gyerekemmel sem volt hányingerem. Egy teljesen átlagos orvosi könyvben olvastam, hogy azoknak van hányingerük, akik megengedhetik maguknak. (Elég merész állítás, de szerintem igaz) Hát én ezt nem tehettem. Az utolsó pillanatig dolgoztam, sőt a szülés után is volt még munkám, amit be kellett fejeznem. Senki sem volt, aki kiszolgálna.

Nekem is mondták, hogy majd titokban etetik a picit hússal, de nem merik megtenni. Könnyebb a helyzetem, mert 5 hónapja párom sem eszik húst, így itthon semmi probléma, bár én már terhesen is megbeszéltem vele, hogy a kicsi nem fog húst kapni. A két nagyobb gyermekemet is csak a rokonok etetik hússal, itthon nem hiányolják. Nem tiltottam meg nekik a húsevést, de örömmel látom, hogy egyre kevésbé kívánják. És már nem válogatnak, minden zöldségfélét megesznek! :)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: bab3 » 2006. júl. 17., hétf. 17:06

És tudnátok valami jó receptkönyvet ajánlani?(biztos volt már ilyen témáról szó máshol) Nincs egy jó könyvem pedig szeretnék minél többfajta új ételt kipróbálni.Sajnos nem volt kitől tanulnom a vegetáriánus recepteket, mivel az egész családom húsevő.
Avatar
bab3
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. júl. 23., vas. 8:43

Termett egy hatalmas tök a kertünkben. Azt hittem, fogyaszthatatlan lesz, mert nagyon vénnek nézett ki. Teljesen meglepődtem, amikor szétvágtam, és elkezdtem hámozni. Külsőleg a főzőtökre hasonlított, de a belseje nem fehér, hanem sárga volt. Íze pedig nagyon finom, édeskés volt.

Lereszeltem a hatalmas tök felét, és mindenkinek ebből készítettem ebédet:
a többségnek tökfőzeléket
a babának főtt tököt összeturmixoltam hidegensajtolt napraforgóolajjal,
én pedig nyersen ettem

Mindenkinek nagyon izlett.
A tök fajtáját sajnos nem tudom, mert párom nem jegyezte meg, hogy mit ültetett.

Elvileg 3 naponként lehet új ételt adni a babáknak, a tökből ez most telt le, így a mai menünek cukkini jutott eszembe petrezselyemmel, és krumplival, csak nem tudom, hogy petrezselymet adhatok-e, vagy allergizál?

A védőnőnknek már kétszer mondtam, hogy nem eszünk húst, de megint elfelejtette, mert sorolta, hogy milyen húst adhatok már a kicsinek :(

Még szerencse, hogy tejet és tojást 1 éves kor elött hivatalosan sem ajánlanak :D
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 25., kedd 11:06

Csatlakozom Szilvihez, egyszer sem voltam rosszul :)

Igaz, nem is féltem tőle, nem "vártam" hogy rosszul legyek, mert nem tudtam, hogy ez az elején van, azt hittem, később...lehet, hogy ezzel úsztam meg, hogy nem "hívtam be" az életembe a rosszullétet, tudatlanságból :)

Attól én is tartok kicsit, hogy majd megetetik a nagyszülők husikával a babát (mindkét család húsevő), sőt apósom már kitalálta, hogy tejet kell innom, és húst kell ennem, mert különben nem lesz egészséges a gyerek :(

Párom is vega, de konfliktuskerülő, szóval azt mondta erre, hogy jó, majd néha kap halat...hááát, nem szeretném, hogy meggyőzzék őt arról, hogy egyszerűbb húst adni a gyereknek, mint kiállni az elveink mellett...meg egy ilyen kijelentés után nem is lepődők meg, ha a szülei megetetik hallal...

Szerencsére ez még odébb van, most még azt kapja amit én eszem, és van sok friss gyümölcs, nyamm....megyek is ebédelni :)
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron