Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 30., kedd 15:28

Adi írta:Kedves Gabola,

sajnos nem tudok a segitségedre lenni, csak anti példat talaltam a vegi kismamakra, azért idecsatolom az oldalt, hogy tudjatok, tudjuk milyen "veszélyeknek" tehetjük ki a babakat, ha nem potoljuk a husban lévö "fontos" tapanyagokat.

http://www.babazo.hu/bebi/20060303vegetarianus.html

azért remélem, hogy valami hasznalhatot is tudok majd irni, mindenesetre talan egy nem taplalkozassal kapcsolatos babakönyv - még nem olvastam, de mar megvettem és a kismama baratnöm ajanlotta:

Lelki köldökzsinor - Beszélgetések a kisbabammal
Hidas György-Raffai Jenö-Vollner Judit :D


naneeeeee!
idézet a cikkből

"A vegetáriánus élet nagyon egészséges, ha pótolni tudjuk a szervezet számára nélkülözhetetlen tápanyagokat. Nagy körültekintést és odafigyelést igényel, hogy a húsban található fontos tápanyagok bekerüljenek a szervezetbe, és megfelelő módon helyettesítsék azokat.
"
ááááá....ijesztgetés, félretájékoztatás!

Látom, hogy Te is idézőjelbe tetted, de ezt nem bírom kihagyni, meg kell osztanom a többiekkel :D

Az igazság az, hogy mindennek utánajártam, sokféle dolgot olvastam-hallottam különböző forrásokból "hiteltelen kuruzslók" írásait persze :roll: , itt most nem rólam van szó, én nem kételkedem, biztosnágban érzem magam babástul :D

Az általad ajánlott könyv megvan, de nem táplálkozásról szól.
Van egy nagyon jó könyv amúgy erről a témáról :
Raisinger Orsolya: Mérlegen a vegetarianizmus c. könyve, mely vegán és lakto-ovo vegatáriánus kismamáknak/ról szól...orvosi diplomamunka nagyközönségnak átdolgozva-kiadva, kutatásokkal, táblázatokkal, számokkal, alapanyagok ilyen-olyan tartalmával (innen tudom pl, hogy a mákban 8-10szer(!) annyi kalcium van, mint a tejben, amiből ráadásul fel sem szívódik, és hogy bármelyik fontos ásványi anyagot nézem, hogy miben van sok, sehol sem a húsok vezetik a listát...)

Tényleg nagyon jó könyv, ajánlom mindenkinek, csak a táblázatokban található számokat kell kettővel osztani kb. mert 1990-ben íródott, és más források szerint a zöldségek-gyümölcsök ásványianyag és vitamin tartalma 1985-től mára 60-70%-al esett vissza (nem tudom a bio termékekkel hogy van)

Ja, a lényeg, hogy a szerző mások szerint egy magányos-fanatikus kislány, aki biztosan egyedül van a véleményével, szörnyű, hogy manapság bárki bármiről írogathat....
Szóval fehérszakállas, ismert dokitól kéne, mondom nem magamat kell meggyőznöm :)
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. máj. 30., kedd 15:39

Azért megemlít néhány dolgot a cikk, ami kétség kívül tagadhatatlanná teszi hogy hús nélkül is be lehet vinni tápanyagokat pl:

"Ha biztosak akarunk lenni abban, hogy gyermekünk minden aminosavat megkap, étrendjét kombináljuk fehérjetartalmú ételekkel."
ezt mindenki tudja hogy a hüvelyeseket lehet kombinálni a gabonákkal + szója teljes fehérje forrás, de a magvak is azok

"Vastartalma miatt adhatunk a babáknak (...), babot, lencsét, sötétzöld leveles zöldségeket, aszalt gyümölcsöket, tökmagot, és kínáljunk mellé frissen facsart narancs-, vagy paradicsomlevet."

"kalciumszükséglet kielégítésére, mint például (...) az aszalt füge, kajszibarack, szezámmag."

PS: csak azt nem értem miért nem merte senki aláírni a cikket???
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. máj. 30., kedd 15:39

gondolod, hogy meggyőzné a rokonokat, orvosokat, ha egy vegetárius orvos cikkét az orruk alá dugnád?

hiszen szembesülniük kellene a saját húsevésük problémájával.

sok kitartást és erőt kívánok

én a múltkor szóltam el magam a gyerekorvosunk előtt, hogy vegetárius vagyunk... :roll:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 30., kedd 15:51

giyandeva írta:Azért megemlít néhány dolgot a cikk, ami kétség kívül tagadhatatlanná teszi hogy hús nélkül is be lehet vinni tápanyagokat pl:


PS: csak azt nem értem miért nem merte senki aláírni a cikket???


Igen, maga a cikk már nem rossz (nem is mondott újat) de a bevezetés igazán vicces az Adi által idézőjelbe is tett szavakkal...nem mindegy mit hogyan tálalunk!!!

Pótolni - nélkülözhetetlen - fontos....
Hülyegég...nincs semmi nélkülözhetetlen a húsban, amit pótolni kellene!!!
Ezért írtam, hogy na, a riogatás...ebből max. annyi jönne le egy nem-vegának, függetlenül attól, hogy a cikk utána mit ír, hogy ez veszélyes üzem, mert mi van, va valami "nélkülözhetetlen" mégis "pótlás" nélkül marad :evil:

A szója tartalmaz minden esszenciális aminosavat, ezért a húsokon kívül csak ez tekinthető teljes értékű fehérjének, ez igaz....és a többség itt meg is áll, és sopánkodik, hogy nemeszelhúst-megdöglesz :(
Pedig többféle zöldség együttes fogyasztása szintén tartalmazhat minden esszenciális aminosavat, és még nem is kell egyszerre enni őket!
Na, ezt már valahogy sehol sem említik meg...miért?

Mert dédelgetik az érveket a húsevésükre????

Miért mondja azt a védőnőm, hogy szerinte az orvosnak ne említsem hogy vega vagyok, mert elővigyázatosságból be fogja szedetni velem a fél patikát????

Miért kell ehhez kapásból úgy hozzáállni mint valami súlyos hiánybetegséghez???

Miért...miért...miért????
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 30., kedd 15:54

nawesh írta:gondolod, hogy meggyőzné a rokonokat, orvosokat, ha egy vegetárius orvos cikkét az orruk alá dugnád?

hiszen szembesülniük kellene a saját húsevésük problémájával.

sok kitartást és erőt kívánok

én a múltkor szóltam el magam a gyerekorvosunk előtt, hogy vegetárius vagyunk... :roll:


:D :D :D

és hogy áll hozzá? nem lesz egyszerű, igaz?
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. máj. 30., kedd 16:00

tulajdonképpen nem akartam elmondani nek, csak "kicsúszott a számon", látszott, annyira meglepődött, hogy meg sem tudott szólalni.

valószínűleg elraktározta valahol és majd előhúzza időnként ezt a témát :?

viszont vegetárius gyerekorvossal kezdtük, csak sajna elköltözött a Bakonyba... az meg messze van Szegedtől...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 31., szer. 13:52

Bokor Katalin: Gyermekáldás-gyermekvárás -A természetgyógyász szemével
ez a könyv kizárólag vegán kaját javasol. talán meggyőzi a rokonokat.
De tudod mit? Győzögesse őket a fene. Tudod mit csiálsz. Felnőtt nő vagy.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 31., szer. 16:58

flower írta:Bokor Katalin: Gyermekáldás-gyermekvárás -A természetgyógyász szemével
ez a könyv kizárólag vegán kaját javasol. talán meggyőzi a rokonokat.
De tudod mit? Győzögesse őket a fene. Tudod mit csiálsz. Felnőtt nő vagy.


Köszi, ezt megszerzem! Nekem is jól jön, bár a Raisinger-féle könyvben is van szó a vegánról is, nem árt több helyről infót gyűjteni :)

Igazad van, tudom, hogy azt csinálok amit akarok, és ez így elég érv kellene hogy legyen, hiszen felnőtt vagyok, mégis azért döntöttem úgy, hogy győzőgetem őket, mert hátha ők is elgondolkodnak a dolgon, hogy talán nem egészségtelen és veszélyes amit csinálok, hanem épp az ellenkezője.

Tökömtelevan a sajnálkozó megjegyzésekkel, a cselezésekkel, a fejcsóválásokkal, hogy felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz, de...!!! :?
Látniuk kell, el kell hinniük, hogy nem teszek semmi rosszat/károsat, hogy megnyugodjanak, és ne legyen konfliktus.

Köszi mindenkinek :D Majd beszámolok a fejleményekről :D :D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 2., pén. 21:15

"Véletlenül" belenéztem a híradóba.
Talán nem is volt annyira véletlen.
Hogy mi volt benne?
Érdekes dolog.
Az EU szorgalmazza, hogy minden gyógyszerből készítsenek gyerekeknek is.
Mert az ugye nem járja, hogy a kicsiknek nincsen rák, aids és depresszió elleni gyógyszer.
Jól hallottátok, rák, aids és depresszió ellen.
És a bejátszásokon kisbabákat mutattak.
Meg azt, hogy van már haspuffadás és még valami ellen gyerekeknek való gyógyszer.
Úgy látszik, hogy a felnőttek után újabb piacot akar szerezni a gyógyszeripar, mintha eddig nem zsákmányolták volna ki eléggé az embereket.
Ez a szomorú valóság.
Vissza is bújok az odúmba, és ki se jövök onnan a 3. VH végéig. :(
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 3., szomb. 13:17

Vazzze!!! ez kész!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 3., szomb. 17:27

HA émelyeg a kismama reggel, igyon kólát, az a frankó! http://www.hazipatika.com/articles?aid=20000103125926
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 3., szomb. 20:09

Ez se semmi.
Miért nem egyből csülköt ajánlanak, vagy mekis burgert????
Megáll az ész te meg mész tovább...

flower írta:HA émelyeg a kismama reggel, igyon kólát, az a frankó! http://www.hazipatika.com/articles?aid=20000103125926
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 6., kedd 18:20

" A kellemetlen tünetek enyhítésére ajánlatos felkelés előtt meginni néhány korty kólát."

Felkelés előtt!!! :D :D Álmomban? vagy: Drágám, behoznád a kúlát a hűtőbű, csak felkelés előtt hat! :D :D

Amúgy sztem életmód kérdése a rosszullét is, meg esetleg még tudati/hozzáállásbeli...én soha nem voltam rosszul...néha emiatt olyan értetlenkedve néznek rám, hogy már-már úgy érzem, szégyellnem kéne magam miatta....:(
De miért is kéne rosszul lennem? Nem vagyok beteg...

Ja, csak egy apróság: sztem akik a fejüket fogják amiatt hogy nem eszem húst, semmit nem reagálnának erre a kólás dologra, abszolút normálisnak tartanák...

Ja, jó hír: megvannak az első vérkép leletek! Minden a határértékek között, semmi sincs épp a határon, kivéve a vas (abból picit több van, mint az átlagos), kalcium (szintén), húgysav (az viszont a minimum alatt, de abból amúgyis a sok lenne problémás)

Most mondjam azt hogy naugye??? :D :D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 6., kedd 18:28

Gega23 írta:"Véletlenül" belenéztem a híradóba.
Talán nem is volt annyira véletlen.
Hogy mi volt benne?
Érdekes dolog.
Az EU szorgalmazza, hogy minden gyógyszerből készítsenek gyerekeknek is.
Mert az ugye nem járja, hogy a kicsiknek nincsen rák, aids és depresszió elleni gyógyszer.
Jól hallottátok, rák, aids és depresszió ellen.
És a bejátszásokon kisbabákat mutattak.
Meg azt, hogy van már haspuffadás és még valami ellen gyerekeknek való gyógyszer.
Úgy látszik, hogy a felnőttek után újabb piacot akar szerezni a gyógyszeripar, mintha eddig nem zsákmányolták volna ki eléggé az embereket.
Ez a szomorú valóság.
Vissza is bújok az odúmba, és ki se jövök onnan a 3. VH végéig. :(


Te jó ég!!! Pici babáknak??? Mert a legtöbb felnőtt gyógyszer 2-3 éves kortól amúgy is adható csak más mennyiségben!!!

Mondjuk úgyis a szülő dönt, gyógyszer eddig is volt rengeteg-féle, gyerekeknek is, de....
egyszer megnéztem pl egy gyerekeknek szánt vitaminkészítmény összetételét, amit úgy reklámoznak, hogy akinek fontos a gyermeke egészsége blablabla...tehát eleve elültetik bennem a bűntudatot, hogy ha nem veszem meg nem vagyok jó szülő (bennem nem, meg nem is nézek TV-t, de...) szóval volt ám benne cukor, többféle aroma, színezék.... :(
a qrva egészséges vitaminban! :( és ezt még kevesebben nézik meg, mert úgy vannak vele, hogy tényleg jó...még azok is, akik nem adnának a gyereknek gyógyszert, vagy kólát....:(

Építsünk egy űrhajót, és keressünk egy másik galaxist...:D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 6., kedd 22:42

Na most legalább a vérkép leleteket az aggódó rokonok orra alá dughatod. :D
Pedig a vegetáriánusok vashiányosok.. nem is értem hogy lehet neked a felső határon a vasad.. nahát
:lol:
ez a reggeli rosszullétes dolog szerintem is lelki dolgok miatt van a nőknek.
hányadik hónapban vagy?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron