Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 28., szomb. 10:02

Tényleg érdekes írás.
Nekem ez volt a tapasztalatom. Mikor nagylányomat hordtam a pocakomban állandó hányinger gyötört ebben az időszakban, de nem hánytam. A boltban megkívánt ételtől otthon öklendeztem, mikor kiraktam a táskából, így nem ettem meg. Az egész terhességem alatt nem tudtam megenni a zöld színű zöldségeket!!! Pedig addig szerettem midegyiket!
Kicsi lányommal nem volt ilyen problémám, ettem, és időnként minden előjel nélkül hánytam. Ez volt a könnyebb.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00


HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. júl. 10., kedd 10:48

Az új, "Csupajó" összetételű Univer bébiételek június 1-től kaphatók az üzletekben. A megújult bébiételek nem tartalmaznak hozzáadott cukrot, valamint glutén-, tejfehérje-, tejcukor allergéneket.

http://velvet.hu/info/Univer
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

k

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2007. júl. 22., vas. 7:49

:D Boldogságot :D

Civil Rádió Govinda konyhája műsoromba erröl a témáról szeretnék műsort készíteni.

Kérem, ha valaki -aki vegaként nevelte gyermekét -, szívesen eljönne a studióba, jelezze.

Köszönettel: Boldogság
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. márc. 31., hétf. 12:33

Üdv. mindenkinek!
Végigolvasgattam a hozzászólásokat, így egyszerre kicsit tömör volt, de úgyis vissza-visszanézek. Nem tudom, hogy aki írták a tapasztalatokat, járnak-e még az oldalra.
Nemrég derült ki, hogy párommal belecsapunk a szülőségbe. Ami egyelőre érint, az a reggeli rosszullétnek nevezett állapot. Igen, sokfélék a terhességek, és nem is tudom mitől függ. Egyelőre saját tapasztalatom csak annyi, hogy ha előző nap inkább többször eszem keveset, (magyarán végigcsipegetem a napot :) ), akkor másnap nem vagyok rosszul, vagy adidig tart, amíg ki nem lépek az ajtón. A másik tapasztalat, hogy amint érzem, hogy közeleg a rosszullét, ha tehetem, sétálok a friss levegőn (na ez túlzás egy szegedi panelpatkánytól), de sétálok egyet, és attól elmúlik. Viszont rém fáradt vagyok mindig.
Ami elgondolkoztatott, hogy amióta várandós vagyok, egy dologtól vagyok nagyon rosszul, a zöldségektől. Ez vegaként elég morbid, nemigaz? Ez nem azt jelenti, hogy nem eszem, csak azt, hogy kevesebbet, és azt is némi undorral. Viszont fokozottan kívánom a gyümölcsöket és a gabonaféléket. Valahol azt olvastam, hogy ez normális és ez a természetes állapothoz visz közel, node akkor is...

Ha tud valaki válaszolni, annak örülök. :)
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. ápr. 1., kedd 8:12

Bogi! Gratulálok a pocaklakóhoz!

Mi három gyereket nevelünk, és az a tapasztalatom, hogy addig, amíg nem kerülnek közösségbe, teljesen sikerült őket húsmentesen nevelni. Egészségesek voltak, probléma sem volt, (kivéve a védőnőt, aki folyamatosan aggodalmaskodott...).

Mivel nem akartam órákat utaztatni őket egy vega oviba, így maradt az állami, ahol szörnyű, hogy néha miket kapnak enni... Nem tolerálják a kérésemet, azt mondják, hogy a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez szükség van a húsra. :( Amíg sajnos ez a közfelfogás, elég nehéz dolgunk van.
Az iskolában már más a helyzet, a nagylányom tud bevinni ételt, az ebédlőben megmelegíti és eszik a többiekkel. Más is van, aki otthonról visz ebédet, ez szerencsére elfogadott.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. ápr. 1., kedd 17:15

Köszönöm. A védőnővel még elég nagy szerencsém van, bár a vegaságról nem volt szó, de szinte ott van a szavai mögött, hogy legyek vega :) A vitamintabletták kapcsán mondta, hogy igazándiból ha valaki sok zöldséget, gyümölcsöt eszik, akkor nem kell a mű, max a folsav. És persze a kisember javarészt akkor lesz a hasamban, mikor dúskálhatunk a rengeteg zöldségben-gyümölcsben. :)
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. ápr. 1., kedd 22:56

A boldog apuka meg nagyon várja a babát. :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. ápr. 2., szer. 8:27

Gratulálok a boldog Kispapának!

Bogi, én azt javaslom, hogy ha nem akarsz konfliktusba keveredni, akkor se a védőnőnek, se az orvosodnak ne mondd, hogy vega vagy. A ma elfogadott közgyógy nézet az, hogy sok sok zöldség és gyümölcs, DE! mellette a hús és a tejtermékek. Azt kell mondani, hogy eszel egyebeket is, csak nagyon keveset. Ettől meg fognak nyugodni, és nem fognak .... ni. Ismerek egy kismamát, aki amikor megmondta a doktornak, hogy vega, a doki egyszerűen nem vállalta a szülést. Azt mondta, hogy nagyon nagy a kockázati tényező, és hogy veszélyezteti a maga és a gyerek életét (és elég csúnyán kiabált vele). "Egyoldalú táplálkozás", még mindig ez az orvosi vélemény. Hát még ha tudták volna, hogy Katával én már nyersevő voltam! És egészségesen, 3,8 kg-mal született, az égvilágon semmi baja nem volt.

A kórházban én vega menüt kértem mind a háromszor. Meg is ijedtek az orvosok, hogy "csak nem vegetáriánus?" "Á, dehogy, csak finnyás vagyok, a kórházi húsok nem valami bizalomgerjeszőek, az anyukám hoz nekem otthonról házit!" ezt volt a válasz. Ettől megint csak megnyugodtak.

Bogi, a reggeli rosszulléteken a B6 vitamin segíthet.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. ápr. 2., szer. 14:45

Köszönöm :)
A reggeli rosszulléteket túléltem kis reggeli sétával, el is tűntek. A védőnőtől mindenki óva intett... szerintem nem egy vérengző nőszemély, alig lehet idősebb, mint én, és máris több dologban egyetértünk (pl fogamzásgátló tabletta nemszedése). Persze majd kiderül, hogy mit gondol ezekről... Próbálom nem elmondani, ha ki nem csúszik a számon.
Addig is gyűjtögetem a környezetem örvendezéseit. :D
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Előző

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron