Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 16., szer. 11:20

Igazából a gyerekek táplálásával kapcsolazban linkelek valamit. http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=93265
Nézzétek meg a képet rendesen: Olajleves fehérkenyérrel. Ez az ÁNTSZ szerint frankó. De vegán kaját bevinni, hát azt nem lehet.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 16., szer. 20:06

Nem hát, még a gyerekek megszeretnék az ovis kosztot.
Attól félnek, hogy valaki az otthonról vitt ételtől lesz rosszul? Persze az ő felelősségük, de akkor is...Az olajleves az kétségtelenül nagyon egészséges és minden hiányt pótol, meg az égetett lisztes tojásleves és társai.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 16., szer. 23:47

El kell hogy mondjam, hogy pl. Szegeden nagyon egysíkú az ovis étkeztetés.

Heti kétszer-háromszor (tojásos) tészta

néha főzelék, szinte minden étkezéshez hús (felvágottak, raguk...)

Sára lányomnak mi készítjük otthon az ételét és visszük be az oviba. Hogy ne cikizzék és hogy neki se legyen fájó, hogy mást eszik, mint a többiek (bár öntudatosan vallja, hogy vegetárius :oops: ) próbálunk "hasonló" ételeket készíteni. Természetesen vegetáriusat.

Nos, nagy fantázia kell hozzá...

gyümölcsöt alig kapnak, hajdinát, kölest, tökölybúzát, esetleg csírákat sohasem.

De diplomás dietetikusok állítják össze az étrendet.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 17., csüt. 10:20

Hát elégethetik a diplomájukat.
Tényleg, Nawesh, hogy viseli a lányod, hogy "más". Nincs belőle probléma? Vagy volt már valami konkrét esetleg? Mert hát gondolok a jövőre.. :D persze még nem aktuális, de jó felkészülni. Nekem nem gond már, de egy gyerek hogy éli ezt meg? Van más vegi gyerek az óvodában? És ha iskolás lesz? Ott nyomatják a tízórait meg ilyeneket.. vagy én már nem is tudom hogy van. (régen volt.. :) )
Szóval, hogy kezdtétek pici korában, mit mondtatok neki..stb ?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 17., csüt. 20:21

Nagyon jó, hogy Sára már ilyen fiatalon tudatosan vegi :D

Sajnos még emlékszem, milyen volt a menü az óvodában meg a napköziben, és tíz ujjamon meg tudnám számolni, hogy hányféle ételt kaptunk :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 17., csüt. 23:39

Időnként okos húsevők a fejemhez vágják, hogy nem adom meg a lehetőséget a lányomnak, hogy válasszon a húsevés és a vegetárius életmód között.

Persze hogy nem! Jól is nézne ki, hogy a feleségemmel vegák vagyunk és Sára meg húst enne otthon, vagy az oviban.

Magunkat köpnénk szembe.

Azt szoktam mondani, hogy ha majd felnő, valóban eldöntheti, mit is szeretne enni, de amíg nekem kell rá vigyázni, addig ezzel nincs gond.

Amíg baba volt, addig elsősorban vega közösségbe járt, ahol sok vegetárius vette körül. Igaz, hogy a mamák húst esznek, de úgy emlékszem, soha nem kért húst. A mamákra pedig szigorúan rápirítottuk, hogy ne kínálgassák neki.

Az oviban ő az egyetlen vegetárius. Időnként előhozza a témát és Ő mondta, hogy azért nem eszünk húst, mert szeretjük az állatokat.

Azt hiszem, neki ez a természetes állapota. Iskolába terveink szerint Walldorf ba fog járni és ahogy már egy éve meg tudjukoldani, hogy hajnalban főzünk nki (is) ételt, így valószínűleg akkor is meg tudjuk oldani. (Mindenesetre ajnalban, álmosan néha fél óra alatt is kész az ennivaló :oops: :wink:

De hogy ne csak fényezzem a :oops: lányomat. Mint tudjátok, mi a kezdetektől lakto vegetáriusok vagyunk és Sára is így étkezik. S bizony, időnként le tud vágni egy igazi nagy hisztit a boltban, hogy Kinder csokit szeretne :? :oops: Egyébként ha rábíznám, mindig (tojásmentes) tésztát enne. Bár a minap tömte magába a Csiri-csírát.

Az a helyzet, hogy igazi szeszélyes nő :oops: :roll:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 18., pén. 10:12

Aranyos lehet... :D
A Waldorf suliban nincs vegi kaja? VAgy ott hogy van megoldva? Bárcsak itt is lenne már ilyen. DE talán mire a még nem létező gyerkünk annyi idő lesz, akkor lesz itt is. :)
Nézegettem, elég sok helyen van az országban. NAgyon szuper ez a waldorf suli és ovi.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 18., pén. 15:02

ez aztán nagyon vicces!!! miért, a húsevők megadják a lehetőséget a gyereknek, hogy vegi legyen már kiskorában???

nem hinném, hogy a waldorf suliban húst adnának a gyereknek... elég sokat tanulunk steinerről, aki a waldorf pedagógiát is megalkotta, nem tudnám elképzelni, hogy modern kori követői hússal tömik a gyerekeket. bár konkrétumot nem tudok.

már egy éve eldöntöttem, hogy mindenképpen waldorf oviba és suliba járatom majd a gyerkőceimet. viszont épp tegnap gondolkodtam el azon, hogy lehet, hogy a helyes szellemi fejlődéséhez mindent megkap ott, viszont sajnos ma nagyon fontos a lexikális tudás, jelenleg még csak ezzel tud valaki érvényesülni. felmerült bennem a kétely, hogy mivel a waldorf pedagógia nem ezt helyezi előtérbe, megkapja-e a gyerek a megfelelő tudást pl matematikából, stb, amivel felvételizni tud sikeresen további iskolákba. mert nem csak a szellemi élete fontos, hanem az anyagi világban is meg kell, hogy állja a helyét. lehet, hogy nem értünk egyet ezzel a világgal, de mégiscsak itt kell élnünk. és ahhoz, hogy utána továbbléphessen, szellemi fejlődése érdekében is meg kell teremtenie egy stabil földi életet, egzisztenciát. bár az sem érdekelne (meg szerintem őt sem), ha külön kellene megtanulnia a plusz felvételi anyagot, ha ilyen iskolába járhat, mert sokkal több előnye van.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 18., pén. 15:38

A Waldorf sulikról is nagyon különböző dolgokat hallottam, sok függ a tanári kartól. Úgy tudom, nem alapvetően vegetáriánus ételeket esznek a gyerekek, de azt is lehet.

Sokat gondolkodtam azon, milyenek az esélyei egy ilyen iskolában tanult gyereknek. Igazából csak arról marad le, hogy tönkretegyék a személyiségét stresszel és állandó követelésekkel.
A mostani elsőéveseket tekintve nekem úgy tűnik, nem lehetetlen bekerülni a felsőoktatásba. Ha egy gyerek egy ilyen alternatív iskolában tanul, valószínűleg a lexikális tudása nem lesz akkora, viszont kifejlődik a kreativitása, sokkal több dologhoz fog érteni, mint aki egész nap csak ül a könyv fölött, mert több időt szánhat arra, amiben tényleg tehetséges. Szerintem ez nem nagy hátrány, a mindennapi életben valószínűleg legalább olyan jól megállja a helyét, és mivel nincs annyira kifárasztva, meg tudja ugyanúgy tanulni, ami a felvételihez kell.
Úgy tudom, a Waldorf suliban végzetteknek érettségi után még van egy felkészítő évük, ha felvételizni akarnak.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 18., pén. 18:41

persze, mindenképpen előny, ha valaki ilyen iskolában jár. csak az gondolkodtatott el, hogy ezeket az előnyöket sajnos nem értékeli a mai, teljesítményorientált világ... egész más képességeket (néha úgy érzem, inkább a hiányát) várják el az emberektől. már az is kilóg az átlagból, aki tud, vagy mer gondolkodni! olyan, mintha egyenembereket nevelnének egyengondolatokkal, mert a gondolkodás veszélyes rájuk nézve... az a legjobb, ha birka módon mennek egymás után az emberek, különben még a végén meglátják azokat a hátsó irányító karokat, érdekeket, ami bizonyos irányba tereli a világ folyását.

elhallgatások, megmásítások vezérlik az életünket, akárcsak az egészségügyi maffiában, úgy más területeken is. ha valami turpisság (bűncselekmény) kiderül, nem az a baj, hogy megtörtént, hanem hogy napvilágra került! kész őrület. pl aktuálpolitika: titkos CIA börtönök. senki semmit nem mond, nagy a ködösítés, de már kutatnak, honnan szivárgott ki. mintha az a legkisebb gond lenne, hogy titkos börtönökben emberi joguktól megfosztva kínoznak rabokat. nem, a lényeg az, hogy valahogy kiszivárgott. gratulálok. :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 18., pén. 21:31

Szerintem a Wldorf suliknak csakis előnyük van a gyerek számára. Én emlékszem, miylen szar volt általánosban... (terrorizáló, elmebeteg tanárok..stb.) nem akarok ilyen élményeket a gyerekemnek.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 18., pén. 23:20

Tulajdonképpen a szegedi Walldorf ovi neve Szabad Walldorf irányban tevékenykedő óvoda..

sajnos nem vegi.

ha csak rajtuk múlna, tízóraira saját készítésű cipókat és kásákat adnának a gyerekeknek, de ebbe belekötött az ÁNTSZ.

Maradt a Suli_Host által készített húsos kaja.

meg Sárának a saját étel.

Úg ytudom, a Walldorf iskolában van egy plussz, érettségire felkésztő év. Szerintem minnél tovább lehetnek a gyerekeink gyerekek, annál jobb. Ráérnek felnőttként teljesítményorientáltak lenni.

Egyébként meg lehet, hogy veg.hu ovit, meg iskolát kell csinálni :oops: :oops: :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 19., szomb. 9:34

veg.hu ovi... :D

Már nem tudom a forrását, de azt olvastam, hogy egy waldorf ovi-sainak a disznóvágást úgy mutatták be, mint a kultúra normális része
Nem normálisak!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 19., szomb. 10:35

Hát most egy világ omlott össze bennem. Tényleg így volt??
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 19., szomb. 11:46

Része ugyan a "kultúrának", de normális? Egyáltalán - ovisoknak disznóvágást bemutatni?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron