KÖZÖS TÚRA

Mozgás, fitnesz, fizikai erőnlét

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 6., hétf. 13:20

8:27-re vagy 9:05-re fent tudok lenni Bp. Keletiben!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


t

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 6., hétf. 14:36

Na egy kis pontosítás:

A 21-es busz a Moszkva térről indul, és a Normafánál van a végállomása. Indulási időpontokról itt lehet tájékozódni: http://www.bkv.hu/busz/21.html

Aztán innen elindulnánk gyalog, az alább ismertetett útvonalon, DE mivel én még nem voltam ott, nem tudom, mennyire hegyes-erdős ez a rész, csak a térkép alapján tudok bármit is mondani, az alapján pedig annak tűnik... Ha bárkinek van valami információja az útvonal bármely érintett területét illetőleg, akkor ne szalassza el megosztani!

Az érkezés Budaörsre lenne, ahol is kigyalogolva a kis mellékutcákon a Szabadság útig (ami Pestre bevezet), ott már vannak buszjáratok, szerintem legtöbbünknek a 40-es busz felel meg, ami bevisz a Móricz Zsigmond körtérig, onnan meg már villamossal, busszal el lehet érni bármely metrócsatlakozást. A másik lehetőség a 88-as busz, az viszont kicsit másfele megy (Kamaraerdő), vidékieknek az semmiképp nem megfelelő szerintem. Még jó lett volna a piros 40-es busz, de az sajnos nem közlekedik munkaszüneti napokon, így azt elfelejthetjük. Még annyit, hogy mivel Budaörs ezen része már a városhatáron kívülre esik, így elvileg kellene jegyet váltani külön (még a pesti bérleteseknek is), de szerintem arra az egy-két megállóra ebből nem lesz probléma. Csak nem járnak épp vasárnap délután épp arra ellenőrök.:-) Hm..most nézem, ez nem csak egy-két megálló, lehet hogy több, na mindegy, ezt majd eldöntjük akkor, illetve ki-ki a maga becsülete és pénztárcája szerint.:-)

Ja igen, a 40-es és 88-as buszok időpontjairól még itt lehet tájékozódni:

http://www.bkv.hu/busz/40.html
http://www.bkv.hu/busz/88.html

Nos ennyi egyenlőre.
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

t

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 6., hétf. 14:43

Még annyit, hogy ez durván 8-9 km-es út, ahogy nézem a térképet, és ez nem is olyan hosszú, legalábbis szerintem...Mit gondoltok? Még beletehetjük a János hegyet is, és akkor kicsit fentebbről indulnánk, kb. 5 km-re lenne szerintem több a táv így, és ez már egy szép túra is lenne, több erdővel, több kilátással stb.
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 6., hétf. 18:04

jó ötelet a túra :oops:

de szerintem nem csak az lenne a lényege, hogy egy nagyot túrázzunk, hanem beszélgessünk, eszmét cseréljünk, stb...

én a magam részéről egy 7-9 kmnek örülnék, mert akkor nem csak végigloholunk Budán. :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 6., hétf. 20:07

Részletkérdés a menetrendhez: április 1. nem szombat? az csak szabadnap.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 6., hétf. 20:38

szerintem a pokrócos piknik, stb ugyanolyan fontos része kell, hogy legyen, mint a "menetelés", hiszen amolyan társas programra készülünk, nemde? :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 6., hétf. 20:49

Szerintem is az itt a lényeg, hogy együtt kiránduljunk és beszélgessünk, a megtett kilométerektől függetlenül.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

t

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 6., hétf. 21:28

Uh, egy picit félreértettetek.:-) Persze, nyilván nem a kilométerekről van szó, csak az a gondom, hogy nem tudom felmérni, mi számít rövidnek, mert az a helyzet, hogy én elsősorban biciklis túrákhoz, távokhoz vagyok szokva, és fogalmam sincs, hogy pl. gyalog a 8 km az sok-e vagy kevés...mert biciklivel szinte semmi, de hogy gyalog, azt nem tudom... De egyébként én se arra gondoltam, hogy végigmenetelnénk.:-) Itt már az a kérdés, hogy ki mennyire akar inkább pokrócozni-piknikezni, ill. sétálni erdőben és közben beszélgetni. Mert hát azért valószínűleg nem síri csendben mennénk, nyilván akkor is folyna az információcsere.:-)
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 6., hétf. 21:49

Akkor a legjobb lenne, ha ki-ki megírná, milyen távolságot tart optimálisnak, hogy mindenki számára megfelelő legyen, ne túl sok, ne is túl kevés. Szerintem a 8 km- t néhány óra alatt kényelmesen meg lehet tenni.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 7., kedd 10:24

passz, én nem tudom megbecsülni. akármikor voltam túrázni, soha nem tudtam, mennyit megyünk :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 7., kedd 11:25

Benne vagyok egy teljesítménytúrában is :), de ez most ne az legyen! Üljünk, menjünk, beszélgessünk, örüljünk, piknikezzünk. Tud valaki valami jó hazait hozni? :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 7., kedd 16:14

Ha nem is hazai, de viszek gabonakolbászt :oops: meg készítünk valami sütit, meg pástétomot (szerintem)

én persze "hazabeszélek" :oops: :oops: de ha családostól megyek, akkor a 4,5 éves lányom a legtöbb időt a nyakamban fogja tölteni, azaz nekem kell cipelnem.

persze 8 km még meg yígy. De a (részemről) több azért ne legyen :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

terkep

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 7., kedd 18:15

Nos akkor leegyszerűsítettem a dolgot, itt van a pontos útvonalunk (folytonos zöld vonallal jelölve, a szaggatott vonalak az alternatívák):

http://www.skoot.atw.hu/utvonal/utvonal.jpg

:-)
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 7., kedd 18:18

Amúgy a folytonos vonalas változat durván 10 km, amiből ha levágunk helyenként, akkor rövidül. De meglátjátok, az a 10 km szinte semmi.:-)
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 8., szer. 16:12

nekem tetszik :oops: :roll: :lol:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Sport

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron