KÖZÖS TÚRA

Mozgás, fitnesz, fizikai erőnlét

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. feb. 7., szer. 11:22

Kedves Természet barátok!


Sok szeretettel meghívok mindenkit egy szép kora tavaszi közös vegás kirándulásra.

IDŐPONT:
2007. február 11. VASÁRNAP kb. 10-16 -ig kényelmes tempóban

Találkozás:
BUDAPEST MOSZKVA TÉR - 10:05 perc

Tervezett útvonal:
Normafa-János_hegy-Budakeszi_vadaspark-Remeteszőlős


Üdv., Gábor - turaman
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. feb. 15., csüt. 11:28

zsuzsinci (Hajdú Zsuzsanna) 2007/02/15 10:01:52 írta a VEGACLUB.HU -n



Sziasztok srácok!

Az jutott eszembe, hogy a farsangi nagy kajálást
levezetendő, vasárnap elmehetnénk túrázni egyet a Pilisbe!
Lenne rá jelentkező? Jönnétek? Kitalálom még merre menjünk, de eddig
egy kisebb Dobogókőről induló körút a nyerő, a táv majdnem akkora mint
annó, csak nem másznánk meg a Prédikálószéket, hanem alatta a
ŰSzőke-forrás-völgyben csorognánk el a Rám-szakadékig, és onnan vissza
Dobogókőre.
Vagy kitalálhatok mást is :) Meg persze jó lenne, ha Szent Péter is
kegyes lenne :)

Tehát február 18, vasárnap, a találkozót még megbeszéljük.

A táv. kb. 12-14 km.



INDULÁS:

9:21 es busz: Pomáz - Dobogókő

TALÁLKOZÁS:

kb 9:10 kor Pomázon a CBA parkolójában. (ez HÉV-el könnyen megközelíthető a Batthyány térről)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. feb. 21., szer. 13:03

Kedves Természet barátok!


Sok szeretettel meghívok mindenkit egy szép kora tavaszi közös vegás kirándulásra.

IDŐPONT:
2007. február 25. VASÁRNAP kb. 10-16 -ig kényelmes tempóban

Találkozás:
BUDAPEST MOSZKVA TÉR - 10:05 perc

Tervezett útvonal:
Remeteszőlős-Tarnai pihenő-Erzsébetpuszta-Páty


Üdv., Gábor - turaman
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 9., pén. 10:43

KI jönne kirándulni akkor MÁRCIUS 11-én?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 9., pén. 11:01

Ill. lenne még egy felvetés:

Kinek lenne kedve egy többnapos Mátrai Túrához? A fő cél a Galyatető megmászása lenne. Ami beleférhetne még: egyéb kisebb útvonalak - pl Kékes (vagy más útvonal kívánság szerint), ha lenne rá igény Gyöngyös/Mátrafüred város megnézése.

Arra gondoltam, ha lesz jelentkező, valamilyen közeli koliban aludhatnánk. Gyöngyösön v. Mátrafüreden. Kirándulás után lehet még közös beszélgetés, közös batyu vacsi, amihez kedvünk van.

Tehát:
Pénteken MÁRCIUS 16 án indulnánk Budapestről, aznapra valami rövid program lenne: kirándulás vagy városnézés; Szombat: egésznapos túra Galyatető megmászása egy kb 20 km es túraútvonallal. Vasárnap szintén valamilyen lightos levezető és 18-án vasárnap érnénk haza.


Kinek lenne kedve jönni? Mondjuk 13-ig kellene jelentkezni, hogy a szállást megszervezhessem. Szerintem nagy buli lenne és klassz alkalom egymás megismerésére, a természetben való időtöltésre.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. márc. 9., pén. 13:32

17-én békejel...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 9., pén. 16:11

Parsifal írta:17-én békejel...


Most mit csináljak? csak nem fog emiatt megállni az élet? :D nem biztos hogy mindenki tüntetni akar a tömegben...

Elég OFFTOPIC:
én már ebből kinőttem és a hócipőm tele van hogy egy csomóan meg akarnak "erőszakolni", hogy menjek el tünteni a nukleáris fegyverek ellen. Nekem épp elég "tüntetés", ha próbálom követni a vegán elveket a gyakorlatban. Ebbe benne van MINDEN. Másrészt NEM tudok egyetérteni, hogy CSAK a nukleáris fegyverek ellen tüntetnek! EZ NEVETSÉGES!!

AZ ERŐSZAK MINDEN FORMÁJA ELUTASÍTANDÓ!!! legyen az nukleáris fegyver, "közösnéges" fegyver stb. HÁNY EMBER VESZÍTI EL A LÁBÁT AKNÁKRA LÉPVE??? Mert az "csak" közönséges fegyver. És hol vannak a bio meg kémiai fegyverek???

Ne legyünk má sznobok és ilyen félmegoldások mellett csápoljunk! Minek lengetünk fáklyát? a gyakorlatban tegyünk valamit! Amit kisemberként megtehetünk a kevesebb szenvedésért, a fenntarthatóbb jövőért. szerintem.

"Erőink szerint a legnemesbekért..." (Vörösmarty)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 9., pén. 23:10

Nos, kirándulás ügyben? Ki jön?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. márc. 9., pén. 23:58

Gábor, Gábor, már megint elhamarkodottan ítélkezel.
Ha utánaolvastál volna, rájönél, hogy nemcsak a nukleáris leszerelésért tüntetünk.
Minden benne van, azok a dolgok is, amiket felsoroltál.
http://www.bekejel.net/
http://www.humanista.hu/

És közöttük is rengeteg vega és vegán van, bármennyire is fura.

"a gyakorlatban tegyünk valamit!"
Mi is pont ezt tesszük. :)

Nem bántásként írom, de mindig csak a felszínt látod meg olyan dolgokban, aminek sokkal mélyebb a gyökere.
Szerintem gondolkodj el egy kicsit, olvass utána, és ne ítélkezz olyan emberek felett, akik szintén egy jobb világot akarnak, csak nem azon a módon, ahogy te szerinted jó lenne.
Mindenkinek más az elképzelés, mások a módszereik, de a cél ugyanaz.

Amúgy miért fakadsz ki ilyenkor mindig? Tényleg nem értem.
Múltkor is a Faunát meg a Noét kritizáltad, most a Humanistákat.

No mindegy, a te dolgod, nem szólok bele.

Jó kirándulást neked. :)

giyandeva írta:Most mit csináljak? csak nem fog emiatt megállni az élet? :D nem biztos hogy mindenki tüntetni akar a tömegben...

Elég OFFTOPIC:
én már ebből kinőttem és a hócipőm tele van hogy egy csomóan meg akarnak "erőszakolni", hogy menjek el tünteni a nukleáris fegyverek ellen. Nekem épp elég "tüntetés", ha próbálom követni a vegán elveket a gyakorlatban. Ebbe benne van MINDEN. Másrészt NEM tudok egyetérteni, hogy CSAK a nukleáris fegyverek ellen tüntetnek! EZ NEVETSÉGES!!

AZ ERŐSZAK MINDEN FORMÁJA ELUTASÍTANDÓ!!! legyen az nukleáris fegyver, "közösnéges" fegyver stb. HÁNY EMBER VESZÍTI EL A LÁBÁT AKNÁKRA LÉPVE??? Mert az "csak" közönséges fegyver. És hol vannak a bio meg kémiai fegyverek???

Ne legyünk má sznobok és ilyen félmegoldások mellett csápoljunk! Minek lengetünk fáklyát? a gyakorlatban tegyünk valamit! Amit kisemberként megtehetünk a kevesebb szenvedésért, a fenntarthatóbb jövőért. szerintem.

"Erőink szerint a legnemesbekért..." (Vörösmarty)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. márc. 10., szomb. 0:29

Igen, az egyik lehetőség, hogy a "félmegoldásokért" nem lelkesedünk és ezért esetleg nem veszünk részt semmiben :oops:

sajnálatos, ha úgy érzed, hogy bárki is meg akarna "erőszakolni" azzal, hogy jőjj és tüntess (bocs, idézlek: félmegoldások mellett csápoljunk)

Szived joga eljönni, vagy nem-eljönni, de azért most eléggé lenézted azokat, akik sznobként (?) mégis kimerészkednek a Hősök terére...Azért sznobok, mert neked nincs kedved?

S a meatout? Az miért más? Ott is ki "kell" állni valami mellett/ellen.

Minden tüntetésnek, petíciónak, kiállásnak az a lényege, hogy emberek egy csoportja egy-két dolgot ki akar hangsúlyozni, ezért akciózik, "fákláyt lóbál".. Tudod mi ennek a lényege?

Eljön a Hősök terére majd 3000 ember, egy közös célért. Mint jógagyakorló, tanítvány, tapasztalatokkal rendelkező ember te is tud(hatod), hogy a gondolatnak teremtő ereje van. Háromezer ember eggyütes gondolatának sokszoros teremtő ereje van. S ha már ennyi ember van olyan őrült, hogy beáll egy alakzatba, akkor ez valószínűleg átlépi a média ingerküszöbét is és este akár több százezer (millió?) ember is láthatja, hogy itt történik valami! S lehet, csak ezerben, vagy egy tucatban elindul valami: Hogy másként kellene élni. Hogy háború nélkül kellene élni...

Sajnálom, hogy most itt a veg.hu-n így jön le 8mindenki így látja?) hogy aki sznob, az kimegy a békejelre, aki meg normális gondolkodású, az elmegy túrázni....

Kíváncsian várom, hogy mit is kellene tenni a gyakorlatban...

Szeretettel , de egyet nem értve veled ebben a dologban...

A puding próbája az evés, vagyis akkor lennél korrekt önmagadhoz, ha kijönnél a Békejelre és az ottani tapasztalatok alapján döntenél arról, mennyire nevetséges ez az egész.

Te is ott voltál taval yoktóberben Ljubljanában. Az is nevetséges volt? Mert olyan megfoghatatlan és általános dolgok mellett demonstráltunk, mint a világbéke....

nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. márc. 10., szomb. 8:24

...és hogy a kérdésedre válaszoljak Gábor:
"Kinek lenne kedve egy többnapos Mátrai Túrához?"

Nekem lenne!!! Mondjuk más dolog a kedv, és a lehetőség... :\
Más időben és körülmények között azt mondanám: "YES!"
Viszont ide tartozik, hogy egy ilyen aktivitási lehetőséget, mint ez a békejel, nem cserélek el egy túrára.
Gega, Nawesh jól beszéltek előttem.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: uttam » 2007. márc. 10., szomb. 9:46

Gáááábor, nyugi!!!! tudod, peace! ha közösen nem, legalább magadban, az a legfontosabb...
om, shanti, shanti, shanti

(a fősznob- de ebben az esetben büszkén vállalom! :wink: )
Avatar
uttam
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. dec. 13., szer. 1:00
Tartózkodási hely: szeged

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 10., szomb. 10:42

Sziasztok. Bocs. Kicsit elvetettem a súlykot. :oops: Korrigálok. Elpattant bennem a cérna nagyon... miután a sokadik ember győzködni akart hogy miért is nem megyek békejelre...

Visszatérve erre a béke témára: Azt gondolom, a békét, világbékét, a "nem háborút" nem lehet semmilyen eszközzel kikényszeríteni: se petíciókkal, se tüntetéssel, se más külső eszközzel. Azt gondolom a béke belülről fakad ( és most én ebben jól elbuktam :oops: , mert igen kifakadtam és nem tudtam megőrizni a belső békém ) és elsősorban az emberben magában kéne megteremteni, ami aztán majd hozhatja, a szűkebb, tágabb környezetben a békét...

Ami a fél megoldásokat illeti, igen, nem hiszek bennük. Igen hiszem, hogy ki kell mondani, hogy mi az a tényleges cél, amit el akarunk érni. Lehet fiatal vagyol meg ilyenek, de én most ezt így látom. És ez nem azt jelenti, hogy nem lehet támogatni pozitív törekvéseket, de korrigáljunk és tűzzük ki a teljes (ebbnek tűnő) célt. Miért nem ala komplete az ERŐSZAKMENTESSÉG mellett foglalunk állást? ( belefoglalva az emberek, állatok, növények, a természet védelmét, a köztük lévő harmóniára felhívni a figyelmet, hogy akár ÚGY is lehetne!!! )
Persze lehet idealista vagyok... de én most ezt így látom.

Ami a "sznob" kifejezést illeti. Nem írtam, hogy aki elmegy az sznob, vagy aki egyetért a békejellel az sznob. (Nawesh a lenézést pedig már te asszociáltad ) Arra próbáltam célozni, hogy külsőség! (Ez én meglátásom persze) Igen, biztos be fog kerülni a híradóba. Beszúrják a többi hír közé, és mire végetért a híradó, a néző el is felejti... "hja volt valami protestáció, valami béke mellett" és fogalma sincs, lesz az egészről. Ilyen "bevágásokkal" nem lehet beszélni békéről, fontos dolgokról!!! szerintem. Ilyen dolgoknak órás műsoridő kéne!!! És aki ismeri a mediat tudja, hogy minden pörög mint a verkli, holnap már más lesz a "hír" egy hét múlva a kutya se fog emlékezni, hogy volt békejel. SAJNOS. :( ( Vagy valaki pl. emlékszik pl. mi volt a most hétfői nap főbb eseményei?? ( sajnos engem cserbenhagy az emlékezetem, annyi információ döl rám... :oops: )

Am a gondolatok erejét illeti, nos ez megtehetjük otthon is. :) mindennap. Én biztos vagyok benne, hogy nagyon sok ember imdákozik, meditál a békéért, a harmóniáért, minden élőlény jólétéért. -akár közölünk is sokan-

Ami a békekonfernciát illeti, nem voltam ott, dolgoztam. Természetesen sok út vezet a célhoz, de egyre inkább úgy látom a belsőn való dolgozás a legfontosabb, a többi a külvilágnak szól!
A vegaság terén is egyre inkább úgy látom, a belső hozzáállás a legfontosabb. Az hogy vega valaki, nem jelent semmit. Talán már a "meatout" külsősége is egyre jobban megkérdőjelezik bennem, annak ellenére hogy fontosnak tartom elvinni a vegán életmód üzenetét mindenkihez. De azt érzem egyre inkább... ez személyes dolog. És nem nagy transzparensekkel kell lobogtatni a vegánság zászlaját. Ma, amikor lényegében mindenhol elérhető minden információ, minek kardoskodni? A személyes példamutatáson mi lehet több?
Mi lehet több amikor az ember minden atomjával "sugározza" a békét, a harmóniát és a megértést?
Többek közt erre döbbentett rá a békejellel kapcsolatos vita... Hát én most így gondolom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára giyandeva 2007. márc. 10., szomb. 10:53-kor.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: uttam » 2007. márc. 10., szomb. 10:51

" Miért nem ala komplete az ERŐSZAKMENTESSÉG mellett foglalunk állást? ( belefoglalva az emberek, állatok, növények, a természet védelmét, a köztük lévő harmóniára felhívni a figyelmet, hogy akár ÚGY is lehetne!!! ) "
ha már nem tájékozódtál, javaslom, hogy legalább itt nézz körül...
http://www.atomfegyverstop.hu/node/21
a többire már nem is merek reagálni... megtartom a véleményem magamnak! :)
Avatar
uttam
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. dec. 13., szer. 1:00
Tartózkodási hely: szeged

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 22., csüt. 21:13

Kedves Természet barátok!


Sok szeretettel meghívok mindenkit egy szép tavaszi közös vegás kirándulásra.

IDŐPONT:
2007. március 25. VASÁRNAP kb. 10-17 -ig kényelmes tempóban

Találkozás:
BUDAPEST NYUGATI - 10:05 perc
A VONAT INDULÁSA: 10:20 perc !!! (Bp-Esztergom)

Tervezett útvonal:
Solymár-Alsójegenye_völgy-Kakukkhegy-Remeteszőlős-Kecske_hát-Adyliget-Normafa-Moszkva-tér

A táv kb. 15 km. természetesen út közben van lehetőség buszra felszállni, aki esetleg nem bírná.


Üdv., Gábor - turaman (20/201-7772)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Sport

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron