Oldal: 1 / 1

Aikido

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 26., hétf. 18:20
Szerző: Padrosa
Szeretnék aikidózni, tudna valaki segíteni?

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 27., kedd 9:37
Szerző: akacsan
Pontosan mire lennél kíváncsi?

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 27., kedd 17:15
Szerző: Padrosa
Aki érti a kérdést, tudja a választ.

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 27., kedd 21:12
Szerző: akacsan
Ez igaz. Sőt, ez is igaz: Egy fecske nem csinál nyarat.

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 28., szer. 9:10
Szerző: Norci
és hogy állóvizben lakozik a béka :D

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 28., szer. 17:42
Szerző: Padrosa
Csodás! Atyám meghallgatta kívánságom, és szeptembertől a
Kodály Zoltán Általános Iskola, Zeneiskola és Gimnázium
Marczibányi tér 1.
dojojába fogok járni, ahol Prigya Orsolya 2 danos mestertől tanulhat minden kezdő életkortól függetlenül...

Fantasztikus. E kütdősport használja leginkább a szellemiséget, a belső erőt, és az agresszivitás nincs jelen benne. Az ellenség lendületét, mozgását, támadását körpályára kell mozgatni, majd visszairányítani saját maga ellen. Tisztára, mint a karma...:-) 10 év múlva leteszem első danomat, majd alapítok egy dojot Ráckevén.

http://www.aiki.atw.hu/

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 28., szer. 18:05
Szerző: Padrosa
"Az aikido az egész világ számára van. Sohase gyakoroljátok öncélúan, mindig csak a másik emberért."


Ueshiba Morihei

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 28., szer. 18:08
Szerző: Padrosa
Az aikidoka laza testtartásra tesz szert, amiben a testsúly a test fiziológiai középpontjába, az alhasba van irányítva. A gravitáció tovább már nem egy erô, amit le kell gyôzni, hanem segíti és megszilárdítja a testtartást. Ennek következtében a hétköznapi mozgás is könnyedebbé válik.
A központosítás következményei éppúgy szellemiek mint testiek: az életerô megnô, az érzékek élesednek, az egyént kevésbé befolyásolják a mindennapi bosszúságok és kellemetlenségek. Ezt az állapotot Japánban úgy nevezik, hogy harát vagy erôs kit birtokol, belsô képességet, ami segíti az aikido gyakorlóját teljes lehetôségeinek kiaknázásában az élet minden területén.

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 28., szer. 18:10
Szerző: Padrosa
Minden aikido technika lényege egy stabil, erôs középpont körüli körkörös mozgás. Még akkor is, amikor a technika iránya egyenesnek mutatkozik elôre vagy hátrafelé, közelebbi vizsgálat felfedi, hogy az aikidos mozdulatai valójában körkörösek.
Helyesen végrehajtva néhány technika igen látványos, az ellenfél "elszáll" a levegôben. Mások olyanok, mint egy bűvészmutatvány, kicsi, fürge mozdulatok, amik rögzítik a támadót. Mindkettôt az emelôerô, tehetetlenség, gravitáció, centrifugális és centripetális erôk hatásának használatával valósítják meg. Végül is a támadás saját energiája dönti le a támadót.

Természetesen állóképesség növekedés, hajlékonyság, és izomfejlôdés bekövetkezik a gyakorlás eredményeképpen, de a technikák hatékonysága nem függ a fizikai erôtôl; ezért az aikidot bárki gyakorolhatja korra és nemre való tekintet nélkül.

HozzászólásElküldve: 2006. jún. 28., szer. 18:12
Szerző: Padrosa
ai: egyesülés, harmónia, azonosulás, szeretet; ki: ôserô, ôsenergia, életerô, vitális energia, szellemi/lelki energia, az összpontosított erô energiája) do: út, mód).