Mit ettél ma?

Receptek, ételek, összetevők, főzés, praktikák (vegán és nyers receptek lejjebb)

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 12., hétf. 11:20

Norci, köszönjük a recepteket!
Azt hiszem, a padlizsánkrémet én is kipróbálom a hétvégén. Mostanában találtam egy zakuszkaleírást, de egy egész napig tartott volna elkészíteni.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 12., hétf. 19:58

Én már harmadik napja túrós csapátit eszem...:)
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 12., hétf. 22:04

nagyon szívesen, még biztos lesz több is, csak most ez a négy hirtelen eszembe jutott, hogy megírom. :-)

padrosa, milyen az a csapáti? vegán társaim mivel helyettesítik a túrót?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 13., kedd 15:32

ja, hogy túrót sem ehetem..?
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 13., kedd 17:06

Tofuval... ha édes akkor egy kis citromlé (bio ha lehet) vagy narancslé, meg a héja ezeknek, egy kis vanília meg nádcukor.. és akkor olyan édes túrós lesz, ha nem édes akkor só, meg fűszerek, nem tudom padrosa csapatija milyen ízű túróval van töltve.. de nagyon jól hangzik!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 13., kedd 18:00

Egyébként az a helyzet, hogy én igyekszem vegán lenni, de néha nem sikerül... ha valahol vagyok, ahol nem én főzök pl ismerősnél és valami túrós kaja van, vagy kefír van valamiben és megkínálnak, én elfogadom, mert tudom hogy szeretettel készítették. Persze a húst nem! De hát úgysem fogják fel h mi ez a vegán dolog, én meg nem akarok balhézni. Azt már felfogják, hogy nem eszem húst ezt tök jó! Legutóbb Németországban voltunk, ahol megértették hogy nem eszünk húst, tzazikit ettünk ,ami joghurtós túrós kapros fokhagymás görög valami. Rá a barnakenyérre. Meg ettünk mindenféle salátát. Nagyon finom volt minden! Szóval ez a pár alkalom nem árthat! Nagyon megnehezíti az életet, ha 100%ig vegán akar valaki lenni. Én nem bonyolítom túl. Ha van rá mód akkor nem eszem tejterméket, de az a pár alkalom igazán nem számít. Nem kell túzásokba esni, de lehet tejterméket enni néha, a legjobb a bio nyilván. (a sajtokért mondjuk már nem vagyok oda)
Nekem ez a véleményem. És ehhez tartom magam.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 13., kedd 18:29

Mindig tégy úgy, ahogy jónak gondolod!!! Szerintem ez a legfontosabb.
Egy kis tejterméktől néha-néha tényleg nem lesz bajod!
Tényleg nagyon nehéz megértetni emberekkel, mi az, hogy vegán az ember. Pl. hogy vega vagyok, az oké, de miért nem kérek a fincsi tejfölös-sajtos lángosból, ez már megoldhatatlan rejtély az emberek számára. Én ilyenkor gyümölcsöt szoktam kérni. Mikor megettem a lángos helyett 4 banánt, kicsit megnyugodtak kedves vendéglátóim. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 13., kedd 18:37

Én a hindu hit szerint csak húst és tojást nem ehetem. A tej és bármilyen belőle készült étel ehető, sőt...
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 13., kedd 18:53

Mindenkinek megvan a saját útja :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 13., kedd 19:21

Na azért a lángos helyett én is banánt ettem volna... :D Itthon nem eszem tejből készült dolgokat, de ha az ember kimozdul otthonról, akkor ez nehezebb. A tejföl tök zsíros, azt pl én sem enném meg máshol sem.
Igen Padrosa, ezt gondoltam. Ott lehet tejes ételeket enni. Mert ahhoz nem kell megölni az állatot. Nemrég viszont olvastam, hogy a sajthoz oltógyomrot használnak, ami az állat gyomrának egy darabja és azt lógatják bele a tejebe.. vagy mi. És így lesz belőle sajt. Van persze nővényi oltófű is,de nem lehet tudni ki mit használ. Én az öltófüvet részesíteném előnyben.. /Gallium verum (tejoltófű)/ valaki tud erről több infot?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 13., kedd 19:22

/a növény rövid ö akart lenni/
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 13., kedd 19:33

Igen, a másik nevén tejoltó galaj. Azt is olvastam valahol, hogy ha sokat eszik belőle a tehén, megalszik a teje tőle :) (biztos ezért tej-oltó)
Gombával is oltanak - vagy oltottak régebben - sajtot, de hogy az a gomba mi fán terem (illetve biztosan nem fán), azt nem tudom.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 13., kedd 19:47

http://www.cheezio.hu/lex2.html

A régi görögök még fügefa-nedvvel meg bogáncsvirággal oltottak. Aztán a vadászok megkívánták a szopós borjak gyomrában talált túrót 8O
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. szept. 14., szer. 7:57

Jé, Flo, egy dolog, amiben megegyezik a véleményünk :D

ennek igazán örülök

szép napot!

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 14., szer. 16:11

Kérdeznék valamit...
Itt a legtöbb embernek ez a legnagyobb problémája, hogy mivel oltsa be a tejet..??
És ti tényleg ennyire szélsőségesen nem esztek semmi olyt..?
És nincs kisértésetek..? Mert az mindenkinek, mindenkinél van. A saját démonunk mindig kísért... egyél ezt is, igyál azt is, finom, tedd ezt így és akkor élveztetes lesz.
Szóval? Ti már szentek vagytok és rendíthetetlenek??
Én nem hiszem, hogy akad ember, aki annyira elhatározott lenne. Mindenkinek megvannak a gyengéi. Kinek ételben, kinek az ellenkező neműekben, kinek az italban, kinek a pénzben, stb.
Én próbálok szép és jó lenni, de minél jobbamn elhatározom magam, a deémonom egyre jobban ellenlkezik... MIÉRT van ez???
Mikor nem akarok mást, mint amit akarok..?
Afene...
Ok, tudom, ez nem a mit ettem ma témája, de elnézést, akit untattam vele:)
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Receptek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron