Mit ettél ma?

Receptek, ételek, összetevők, főzés, praktikák (vegán és nyers receptek lejjebb)

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 14., szer. 17:07

padrosa!

teljesen fején találtad a szöget (de rég használtam már ezt a kifejezést :D )! abszolút így van, hogy minél több ilyen dolgot próbálsz betartani, annál nagyobb kísértés jön, és tesz próbára, hogy meg tudod-e állni...! ilyenkor azt szoktam mondani, hogy döntsük el, ki a főnök: én, vagy a vágyaim.

lehet, hogy most ezért meglincseltek, de szerintem a tudatnak győzedelmeskednie kell a test fölött. ha valamit elhatározol, pl böjtölsz x napig, akkor képesnek kell lenned azt megtenni. ez egyszerű önkontroll, semmi más. ezt akarják megdönteni a kísértések, nyomják neked a dolgokat, hogy ez nem árt, nem olyan nagy baj, amúgy is csak egy kicsi, stb. főleg a médiából jönnek az ilyen infók, én is tanultam reklámpszichológiából: adj felmentést a fogyasztónak önmaga előtt, pl olyan termékekkel, mint light (lájt :D ), csökkentett kalóriatartalmú, koffeintartalmú, stb. ezzel elaltatják az ember lelkiismeretét. ilyen nagyon veszélyes dolog például az édesítőszerek! rájöttek, hogy már csomó ember odafigyel a cukorbevitelre. na nem baj, adjunk nekik édesítőszert, abban nulla kalória van. arról meg majd nem beszélünk, hogy rákkeltő... 8O

én abszolút vegán vagyok, és egyáltalán nem esem kísértésbe mostanság. lehet előttem bármi, ami korábban gyengém volt, ameddig meg nem győződök róla, hogy nincs benne állat, nem érintkezett állattal, nem eszem meg. ha nem tudok meggyőződni róla, szintén nem eszem meg.

nekem például a tésztafélék mai napig gyengéim, például a lángost minden további nélkül elfogadtam volna :D :oops: persze miután meggyőződtem róla, hogy nincs benne számomra oda nem illő, márpedig a normál lángosban nincs. :-)

mostanság már az E-számoktól is tartózkodom. van nálam lista arról, mit kell kerülni, és amiben az van, nem veszem meg. azt azért már anyukáméknak is nagyon nehéz megérteni, elfogadni... de megmondtam nekik, hogy árt, ezért nem eszem meg, ennyi. nem fújom fel a dolgot, ez elég érthető magyarázat mindenkinek. igazából arra is rájöttem, hogy az emberek azért nem értik meg, azért néznek minket csodabogárnak, mert ők maguk nem tudnának ellenállni!!! mivel mindenki magából indul ki, átgondolja, hogy ő nem tudná megtenni, mennyi "lemondással" jár, stb. a legtöbben ezt rögtön ki is mondják egyébként. utána néhány emberben kialakul valamiféle tisztelet, hogy "de jó neki, ő meg tudja állni". tehát már felmerül az igény, remény, hogy egyszer ő is ellen tudjon állni a saját kísértéseinek. és ez jó, mert ha tesz is érte valamit, ő is meg tudja valósítani egykor. ez nekem a legnagyobb öröm, amikor látom, hogy valaki felismeri ebben azt, hogy így lenne helyes, mert akkor már jó úton halad afelé, hogy egyszer meg is valósítsa. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 14., szer. 18:53

Hát engem az állati dolgok nem tudnak kísértésbe hozni. Mióta leesett, hogy a havonta ismétlődő mandula- és torokgyulladásaimat a tejtermékek okozták... A többitől meg alapból rosszul vagyok.

Egy almának már elég nehezen állok ellen, ami pl. böjtnapon nehéz csak.
:)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 14., szer. 19:02

Na, ehhez hozzászólnék...
Ok, te az evésben nem vagy gyenge, de le merem fogadni, Neked is van gyenge pontod. Olyan, amit kísértésbe lehet vinni. Ha nem lenne, nem is léteznél e bolygón..
Na? Mi a te gyenge pontod..?
Nekem igenis vannak gyenge pontjaim, és igenis naponta kell megküzdenem velük, és igenis hol sikerül, hol nem. És ez így jó!
Pl. én edzem 18 éve a testem. Ezt nem sokan tudják megtenni, mert ez is lemondással jár. Én pl. ebben erős vagyok, úgy mint te a vegában.
Mindenki szeretne szép formás testet, de úgy, hogy közben a fotelben ül, igaz?? Na, tudom, te is erről írtál, csak az evés szemszögéből. Szóval, nehéz ez az ügy, de ezért vagyunk itt a Földön, hogy ki legyünk téve mindennemű kísértésnek. Ja!
A tudatnak győzedelmeskednie kell? A tudatod te vagy. A tested a tudatod irányítja? És a tudatodra kihat a tested. de nem tudsz elvonatkoztatni a testedtől. Ő iste vagy. Igaz csak egy életig. Pontosabban a tested a lelked irányításában áll, tehát, ha valamiről nem tudsz lemondani, ha valami vonz, akkor nem a tested vonzódik valamihez, hanem a lelked, csak az a testeden keresztül érintkezik a külvilággal.
Az Én és a Vágyaim, az ugyanaz. A vágyaimat Én határozom meg!
Tehát, akkor ki is a főnök??
íNem érintkezhet állattal? Mi bajod az állatokkal??
Tán ártottak neked? nem érintkezett állattal... (Te is voltál valaha állat.)
HAcsak nem vagy isten... Ha megiszom a tejét szegény párának, mit ártottam neki?
Vagy magamnak?? Beteg lerszek tőle? Szennyezett lesz a szervezetem?
Vigyázz, nehogy arra az útra térj, mint Jackson, aki már levegőt sem mert venni, mert ártalmas az életére.
Üdv Néked!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 14., szer. 19:13

Szimplán nem szennyezem a testem olyan dologgal, amiről tudom, hogy beszennyezi (nem szellemi szinten), meg amire nem vágyom.
Nálam pl. a mértékletesség gyakorlása feladat. Épp ezért böjtölök pl. ma is. :)

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 14., szer. 19:23

Az írásom Norcinak szántam:)
Szóval, nem szennyezed a tested? Akkor miért mész ki az utcára??
Beszennyezi a ruhád és a tüdőd... Miért fogod meg a bolt ajtaját? Beszennyezi a kezed...Tudod, maga az élet már egy beszennyezés... Nem tudsz védekezni ellene kellőképen, végig kell csinálnod. Ez a dolgod, hogy beszennyeződj, és ha ügyes vagy, tudsz védekezni ellene, talán egy életre, talán örökre...
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 14., szer. 20:00

Mi ez a nagy lendület? Félre ne érts!
A tápláléknál MI döntünk, hogy mennyire szennyezzük be magunkat. (mondom, fizikai szinten!!!) A többi fajta szennyeződés, amin nem tudok változtatni, nem izgat.

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. szept. 14., szer. 20:20

Mindenkinek boccs, vitázhatnékom van.


"Ok, te az evésben nem vagy gyenge, de le merem fogadni, Neked is van gyenge pontod. Olyan, amit kísértésbe lehet vinni. Ha nem lenne, nem is léteznél e bolygón..
Na? Mi a te gyenge pontod..?"

Nehari, de szerintem mások gyenge pontjait nem illik firtatni. Mindenkinek van gyenge pontja, de az ilyesmit csak olyan emberekkel célszerű megosztani, akikben maradéktalanul megbízunk, mert az információ hatalmat jelent, s ezzel sokan visszaélnek, akár vitában, akár másban.

"Nekem igenis vannak gyenge pontjaim, és igenis naponta kell megküzdenem velük, és igenis hol sikerül, hol nem. És ez így jó!
Pl. én edzem 18 éve a testem. Ezt nem sokan tudják megtenni, mert ez is lemondással jár. Én pl. ebben erős vagyok, úgy mint te a vegában.
Mindenki szeretne szép formás testet, de úgy, hogy közben a fotelben ül, igaz?? Na, tudom, te is erről írtál, csak az evés szemszögéből. Szóval, nehéz ez az ügy, de ezért vagyunk itt a Földön, hogy ki legyünk téve mindennemű kísértésnek. Ja!"

Minden csak hozzáállás kérdése. Szerintem nem ezért vagyunk itt a földön. Nem minden kísértés, ami élvezet.

"A tudatnak győzedelmeskednie kell? A tudatod te vagy."

Nem értek egyet azzal, hogy az ember maga azonos lenne a tudatával. A tudatalattink talán nem részünk? Vagy esetleg elmondható az is, hogy a tudatun túl, olyasvalakik vagyunk, akik nem jellemezhetőek semmiféle sajátsággal. A tudatunknak éppenséggel vannak korlátai, s a keleti filozófiák közül néhány a tudatot az anyag legfinomabb állapotának tekinti. Tehát mikor kijelentünk valamit, érdemes hozzátenni, hogy milyen filozófiai elveket , vagy esetleg saját meggyőződést tükröz-e a hozzászólás.

"A tested a tudatod irányítja? És a tudatodra kihat a tested. de nem tudsz elvonatkoztatni a testedtől. Ő iste vagy. Igaz csak egy életig. Pontosabban a tested a lelked irányításában áll, tehát, ha valamiről nem tudsz lemondani, ha valami vonz, akkor nem a tested vonzódik valamihez, hanem a lelked, csak az a testeden keresztül érintkezik a külvilággal.
Az Én és a Vágyaim, az ugyanaz. A vágyaimat Én határozom meg! "

Én ezt az utolsó mondatot nem írnám alá. Ki az az én aki a vágyakat irányítja? Az ember személyisége valóban sok mindent meghatároz, de aki nem olyan szerencsés, hogy mérhetetlen akaraterővel aldotta meg a teremtő, az nem tudja megát megerőszakolni azzal, hogy elfojtja a vágyait.

"Tehát, akkor ki is a főnök??
íNem érintkezhet állattal? Mi bajod az állatokkal??
Tán ártottak neked? nem érintkezett állattal... (Te is voltál valaha állat.)"

Honnan veszed, hogy valaha, valaki volt állat? Elképzelhető, hogy ez a te hited, de ha el is fogadjuk , hogy így is lehetett kész tényként kezelni kissé olyannak tűnik, minthja ideológiával takaróznál érvek helyett.

"HAcsak nem vagy isten... Ha megiszom a tejét szegény párának, mit ártottam neki?
Vagy magamnak?? Beteg lerszek tőle? Szennyezett lesz a szervezetem?
Vigyázz, nehogy arra az útra térj, mint Jackson, aki már levegőt sem mert venni, mert ártalmas az életére."

Mond az neked valamit, hogy tejipar? Ezzel ártasz az állatok tömegeinek.
Én is fogyasztok tejtermékeket, de érzem is, hogy nem kellene.
.
litta
Boccs, a keménységért. De ez felhívás volt a táncra :D :D :D
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Boldogs

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. szept. 15., csüt. 9:23

Mivel tegnap böjt volt, igy a reggelt egy indiai teával kezdtem. Utána csapati (2db), petrezselymes burgonya
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 15., csüt. 15:34

Köszönöm a két hozzászólást, de a tegnapi frusztrált kérdéseimre ma megkaptam a választ.
Istentől...
Megint sikerült fejlődnöm, de nem szeretnék megállni!

Üdv mindenkinek!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 15., csüt. 15:38

Ne legyél frusztrált, az is nagyon segít a fejlődésben.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 15., csüt. 18:06

ha figyelmesen elolvasod az írásomat, megtalálod benne az én gyengéimet: a tésztaféléket. :-)

igazad van, a testem is (!) én vagyok. de én nem a testem vagyok, ez a különbség!!! ÉN megmaradok, a testem megszűnik. ezért sem lehet ő a főnök. Te nem a vágyaid vagy!!! pont ez a lényeg, hogy az ember ne a vágyainak kiszolgáltatva létezzen a világon, hanem tudatosan cselekedjen. ez most nagyon fontos. gondolj csak bele, ha mindenki aszerint cselekednél, amihez kedve van (vágya van rá), akkor hova lenne ez a világ! a lényeg azon van, hogy tudatosan választunk életmódot, vagy bármit, amit teszünk, tudatos. pl. én azért nem eszem húst, tejet, tojást, állati eredetűt, mert tudom, hogy árt. ennyi. se több, se kevesebb. és emiatt nem esem kísértésbe sem, mert a tudatosságom ezt nem hagyja. és pont ezért nem érintkezhet állattal sem az, amit eszem, mert úgyszintén árt.

igen, jó esetben a vágyaidat te határozod meg, és befolyásolod őket. tehát uralod, ahogy én is mondtam. :-) a tudatos viselkedéssel például. de te nem a vágyaid vagy. ennél sokkal több. mondjuk isten, igen. te is, és mindenki itt a földön isten. isten saját képmására teremtette az embert. mindenkiben ott van isten, benned is, bennem is.

arról, hogy mit árt a tej, tejtermék, már elég sokat beszéltünk, csakúgy, mint arról, hogy mit árt ilyenkor az ember az állatnak. igen, beteg leszel tőle minden szinten :idea:

vannak olyan dolgok, amiket nem lehet kiküszöbölni, mint pl. a szennyezett környezet körülötted, stb. de lehet érte tenni, hogy kevésbé szennyezett legyen! ha elhárítod a cselekvést, mondván, hogy te úgysem tehetsz érte, tényleg nem fog a helyzet megváltozni. ez mindennel így van az életben. de vannak olyan dolgok, amire közvetlenül hatással vagy, amit megválaszthatsz, hogy megeszed, vagy nem. és ezeket meg is választom. megteszek minden tőlem telhetőt ezért.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. szept. 17., szomb. 11:42

Tudod, én minden természetesben Isten szépségét látom. Tehát, mivel vágyom Istenre, ezért végyom mindenre, amiben ő ott van...
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 17., szomb. 17:46

ebben egyetértünk maximálisan, én is tudom, hogy mindenben ott van, de nem mindent azért teremtett, hogy az embert szolgálja... :idea: ilyen például az állatok és "hozadékaik". a legtöbb húsevő ilyenkor rögtön felteszi a kérdést, hogy "igen? de akkor mire vannak az állatok?" fel sem merül bennük, hogy nem azért létezik valami, hogy őket etesse, itassa... :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 17., szomb. 18:31

Visszatérnék az topik eredeti témájához. Mivel pár napig böjtöltem, ma "lightos" ételeket ettem.
- alma
- szilva
vacsorára: párolt répa, párolt Hokaidó tök és párolt brokkoli
Mennyei volt. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 18., vas. 9:12

Tegnap főztem pudingot barnarizslisztből, mazsolával, kókusszal, reszelt biocitromhéjjal és kardamommal; karoböntettel :)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Receptek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron