Mit ettél ma?

Receptek, ételek, összetevők, főzés, praktikák (vegán és nyers receptek lejjebb)

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 19., vas. 20:13

szárnyashúslével??? 8O 8O 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 19., vas. 20:41

ez tényleg gáz egy vega fórumon... zöldségeleves nem jó??? 8O :?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 19., vas. 23:25

Biztos elírás a szárnyashúslé :oops: :wink:

Lehet, hogy az egyház (az egész kereszténység) sokkal kevesebb hívet számlálna, de sokkal-sokkal hitelesebb lenne, ha nem engedett volna az évezredek során (sokszor) az eredeti vegetárius jézusi tanításból...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 20., hétf. 9:34

Az eredetiben biztos szárnyashúslé van, de egy vegetáriánus zöldséglével helyettesíti, még ha szórakozottságában :) az eredetit is írja le! :)
Én zöldséglével fogom készíteni, lesz ami lesz! :) :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 20., hétf. 19:07

Biztos csak elírás... :) ha már a fűszer vegamix
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 20., hétf. 20:42

szerintem lapozzunk :-)

ma az alábbi tésztát csináltam:

biomargarint megolvasztottam serpenyőben, rádobtam a kifőtt spagettit, piritottam vagy 10 percig. aztán rászórtam az apró darabokra vágott (le is lehet reszelni) füstölt cheezly-t, és sörélesztő pelyhet, majd összeforgattam, és kész is. szépen ráolvad.

nagyon finom!!!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 21., kedd 5:14

Ma estére vajas kenyeret, és napközben sok-sok nyers salit ettem.
Zöld vegyessaláta, tök+napraforgó mag, oliva bogyó+olaj, kevés reszeltsajt -a végén ezt már nem pótoltam. Ugyanis valamelyik összetevő mindig elfogy, de a maradékkal mi lesz?

Egyre jobban élvezem az ételek nyers, természetes ízét... olyan tiszta, finom, egyszerű, és mégis "isteni" ízek. Nyam-nyam.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. márc. 21., kedd 8:26

én is érzem a nyers ételek hiányát, nagyon jó volt, amikor nagyobb részt azt ettem (akkor lett babám :-) )

Tegnap estére lecsós párolt karalábét készítettem, és amikor ettem, pattogatott amarántot szórtam rá. Nagyon finom volt.

Használtatok már amarántot? Én most vettem először
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 21., kedd 10:52

Éljenek a nyers ételek :D
Eszem néha amarántot (pattogatottat), de igazán nem tudom, hogyan lehet felhasználni, úgyhogy megszórom vele a levest vagy a salátát. Azt hiszem, liszthez is lehet keverni, de erre sajnáltam...
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 21., kedd 14:37

én müzlibe szoktam szórni az amarantot, és nagyon finom.

mai konyhai zsonglőrködésem eredménye: kókuszgolyó. Kölest megfőztem háromszoros vizben, pépesre kevertem, hozzáadtam barnacukrot, mézet, meggybefőtt levét és apróra vágott meggyet, karobport, kókuszreszeléket. jól összekevertem, betettem a hűtőbe szikkadni. ha kihűl, könnyebben formázható, golyókat készitettem belőle, megforgattam kókuszreszelékben, és már kész is! :-)

a köles a legideálisabb lugositó étel, úgyhogy hajrá lugositás kókuszgolyóval! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. márc. 21., kedd 17:32

"hajrá lugositás kókuszgolyóval! "

Húú, milyen szörnyű ez a vega lét!!! :) :) :) Kókuszgolyóhami kölesből.
Most nevetni fogsz Norci, de pont kölesből készült kókuszgolyót csináltam múlt héten. :) Vagy meséltem? :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 21., kedd 22:21

nem! csak a túrógombócról meséltél! legalábbis az rémlik :-) és te hogy csináltad???
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. márc. 21., kedd 23:06

Hát, lehet, hogy te túrógombócot hallottál :), de én kölesről beszéltem. :)Mikor láttam utoljára túrót szerinted? :lol:
Köles, karob, kevés barnanádcukor, aszalt gyümi, kókusz. A párom szerint nem volt elég édes, de mentségemre legyen mondva, hogy épp a pár napos böjt közepén voltam és nem kódtoltam meg, miközben csináltam, csak 2 nappal utána. (mikor már mindegy volt... :))
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 22., szer. 8:41

esküszöm, hogy túró rögzült... (hm, van ott még valami a mélyben? :D ) kicsit csodálkoztam, de mivel ő eszik néha tejterméket, gondoltam csináltál neki, milyen aranyos vagy :D

a lekváros gofrira viszont határozottan emléxem! ezt akár meg is oszthatnád velünk!!! :D :D :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. márc. 22., szer. 17:33

Ja, aranyos vagyok, de nem csináltam neki. :lol: :D :wink:
(nem is tudok olyat...)

Lekváros goffri? Hát sütöttem tönkölylisztből goffrit, rákentem a lekvárt meg a reszelt diót és odaadtam neki. :) Ha jössz gyöngyöt fűzni, majd csinálok neked is. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Receptek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron