Gondolatok Életünk megélt sikereiről és buktatóiról...

általános, más témához nem köthető témák

Gondolatok

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 4., vas. 15:02

Mit gondolsz arról, mennyire vagy sikeres, mit köszönhetsz magadnak, mit esetleg másoknak, milyen rossz, vagy jó történéseket élsz meg az életedben?
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 3., hétf. 22:13

"Elárulom, nem segít neked senki, mindent magadnak köszönhetsz." :) :lol:

Erre már én is rájöttem! :) :P :wink:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 4., kedd 0:42

Sokan ismerik azt a mondást, hogy

"segíts magadon, és Isten is megsegít"

de... hogy az ember mindent magának köszönhetne azért túlzás. Materialista megközelítésből, biztos, de akik tapasztalták az isteni kegyet, vagy fordulatot az életükben, imákat melyek meghallgatásra kerültek, tudják nem a levegőbe beszélek.

Mert ha nagy az ego, könnyen jöhet a mégnagyobb pofon. S akkor a legnagyobb erőbedobással is a padlón van az ember...
Félreértés ne essék nem Isten az aki bírál mindket ítélkezik tetteink felől. A mi tetteink gyümölcsei térnek vissza rövidebb-hosszabb idő után.(ezt nevezik a karma törvényének) Ilyen értelemben mi vagyunk úgy magunk sírásói, mint úgy magunk "gazdagságának" bányászai.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 4., kedd 8:30

Néha pedig elég csak annyi, hogy valaki megtanítson látni, gondolkozni, akarva-akaratlan. :) Mert minden, és mindenki kapcsolatban van egymással, eggyütt szőjük az élet hálóját, ha tudunk róla, ha nem. :) :P :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 4., kedd 8:56

korábban tényleg a szemet szemért, fogat fogért elv működött, a karmában is. amit másoknak okoztunk, azt kaptuk vissza egy az egyben. de azóta belépett az életünkbe az, amit gábor is mond: az isteni kegyelem. részesülhetünk olyan dolgokban általa, amit bár még nem érdemelnénk meg, megkapjuk, mintegy bizalomból. utána már "csak" rá kell szolgálnunk... :D

szerintem nagy egóra vall azt hinni, hogy minden jót csak magunknak köszönhetünk. régen én is igy gondoltam... nem volt jelen az életemben még az alázat. azóta rájöttem, illetve tanultam pár dolgot, és most már tudom, hogy felsőbb segitség nélkül még a kezemet sem tudnám megmozditani, nem hogy még bármit is elérni... :idea:

viszont a tudat, hogy van segitség, nagyon nagy erőt ad. olyankor főleg, amikor az ember padlón érzi magát. nemrég elgondolkodtam egy mondáson, hogy mennyire igaz, milyen mélyen hordozza az isteni kegyelmet. igy hangzik: kérj, és adatik! ha benned felmerül valami iránt az igény, felgyullad az a valami, amiről már olyan sokat beszéltünk, kapsz segitséget a megvalósitásához. de mindig neked kell kezdeményezned, belül úgymond átalakulnod, hogy be tudjanak csatlakozni az erők...!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 4., kedd 9:53

Azt hittem, ez a kérdés annyira privi, hogy üres marad a továbbiakban ez a topic, de köszönöm nektek, hogy nem így lett. :) :P :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 4., kedd 15:23

Magamat határozottan kevésnek érzem ahhoz, hogy sikeres legyek.

Tulajdonképpen ritkán is szoktam a sikerről gondolkodni

De egy nagy sikernek tekintem, (nem is személyes, hanem kollektív sikernek :oops: :wink: ) hogy ilyen sokan vagyunk aveg.hu-n
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 4., kedd 17:28

hát pedig sajnos ez az emberiség, és azon belül is a mi bajunk (mármint magyaroknak), hogy sohasem gondolunk a sikereinkre, mindig csak azzal törődünk, hogy már megint mi a baj, miért lehet nyavalyogni... ez aztán állandó elégedetlenséget szül, úgy érezzük, mintha nem jutnánk egyről a kettőre. pedig biztos vagyok benne, hogy mindannyiunknak vannak sikerei, max. nem látja meg mondjuk önértékelési problémák miatt...

meg kell tanulnunk értékelni azt, amit elértünk magunktól és a kegy által, és büszkének lenni rá!!!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 4., kedd 17:44

nawesh írta:Magamat határozottan kevésnek érzem ahhoz, hogy sikeres legyek.

Tulajdonképpen ritkán is szoktam a sikerről gondolkodni

De egy nagy sikernek tekintem, (nem is személyes, hanem kollektív sikernek :oops: :wink: ) hogy ilyen sokan vagyunk aveg.hu-n


Én rengeteget gondolkodom, már bele is fáradtam.
Állandóan rájövök valamire, amivel semmit nem kezdhetek. Csak úgy rájövök, amit már idáig is tudtam.
Nagyon dilis vagyok...
A munkahelyemen is csak a Krsnásnak hívnak, evvel próbálnak megalázni mások előtt.
De csak nevetek rajtuk magamban, fogalmuk sincs szerencsétleneknek, mi a lényeg.
De ez az ő sorsuk. A felejtés.
Sosem jönnek rá, miért vannak itt, mert képtelenek rá. Le van korlátozva a tudatuk.
Majmok.
Egy állatkertben.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 4., kedd 17:48

Nawesh meg nem is lesz sikeres a szó szoros értelmében, mert neki nem ez a dolga. Ő a lelki úton halad, neki nem is kell a siker. Neki a siker másban kell. Hogy kilépjen e körforgásból. Már jó úton halad.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. ápr. 4., kedd 18:31

Kedves Padrosa!

Ha Isten felé törekvőnek tartod magad, szerintem nem kellene másokat minősítgetned. Célunk, hogy az isteni szeretetben fejlődjünk és ez nem fér össze mások kritizálásával, lenézésével, lesajnálásával és az olyan kijelentésekkel, melyekben érződik (lehet, hogy nagyon enyhén)valamiféle elégtétel, hogy "bezzeg én" tudom, mi az igazság, tudom, mi felé haladok, "ezek" meg ....

Így gondolom.

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 4., kedd 20:18

Biztos ismeritek a mondást "minden út Rómába vezet". Viccet félretéve, Istenhez vagy nevezzük lelkiségnek, ki ki íze szereint sokféleképp sok úton eljuthatunk.

A Bhavagad Gítába Krishna(Isten) ezt mondja, bármely formában is tisztelsz, a végén úgyis hozzám jutsz.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 4., kedd 20:53

Jablko írta:Kedves Padrosa!

Ha Isten felé törekvőnek tartod magad, szerintem nem kellene másokat minősítgetned. Célunk, hogy az isteni szeretetben fejlődjünk és ez nem fér össze mások kritizálásával, lenézésével, lesajnálásával és az olyan kijelentésekkel, melyekben érződik (lehet, hogy nagyon enyhén)valamiféle elégtétel, hogy "bezzeg én" tudom, mi az igazság, tudom, mi felé haladok, "ezek" meg ....

Így gondolom.

Üdv, Anna


Anna! Ez van. Amit írtam igaz. Ha tetszik, ha nem!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 4., kedd 20:58

giyandeva írta:Biztos ismeritek a mondást "minden út Rómába vezet". Viccet félretéve, Istenhez vagy nevezzük lelkiségnek, ki ki íze szereint sokféleképp sok úton eljuthatunk.

A Bhavagad Gítába Krishna(Isten) ezt mondja, bármely formában is tisztelsz, a végén úgyis hozzám jutsz.


Én biztos megyek vissza, miután eltávoztam. Ez biztos. Ismerem az utat hazafelé...:-) Ha tetszik ez valakinek, ha nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Padrosa 2006. ápr. 6., csüt. 16:10-kor.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 5., szer. 9:37

csakhogy az út nem akkor kezdődik, amikor innen elmész... az út most (is) van...!

minden itt megélt perced vagy közelit, vagy távolit istentől. aki ezeket a perceket nem használja megfelelően, nem fog közelebb jutni istenhez az innen távozás után sem. max az itt hátrafelé tett lépéseket tudja "nullára kihozni" a túlvilágon, de ez még mindig nem fejlődés.. 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Következő

Vissza: Csevegés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron