Könyvek

TV, mozi, zene, könyvek, művészetek

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 3., csüt. 11:10

Vajon az ilyen szellemileg nagynak tűnő emberek, mint Popper, Müller Péter, vegetáriánusok?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 3., csüt. 13:56

Popper jó kövér.. vegi lenne?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 3., csüt. 18:03

Én sem vagyok egy vékony szál ember, mégis :wink: :?

de nem tudom, hogy Popper Péter vegi lenne-e?

lehet, meg kell tőlük kérdezni.

Van honlapjuk?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 3., csüt. 18:12

Nem láttam még őket, csak a fejüket. De mivel ilyen reform, meg ezoterikus eseményeken résztvesznek, ezért akár lehetnének is, mert mit ér a sok szó, meg gondolat, ha tett nem követi?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 6., vas. 15:34

Mert elméletek tonnái nem érnek annyit, mint egy garmm gyakorlás" - Swami MaheshwaranadaJi
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 7., hétf. 16:01

Remek! Már fűzöm is hozzá az idézetgyűjteményemhez!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 7., hétf. 18:53

Ok :wink:

csak a garmm az gramm :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 11., pén. 18:06

"Egy igazság létezik, a természet és az erkölcsi világrend örök igazsága.
Amíg az emberiség nem fogja felismerni azt, hogy létfokának megfelelő táplálkozásra van szüksége és hogy az erkölcsi világrend örökérvényű törvényeit kell követnie, addig a kaotikus állapotok uralkodnak!
A húsevő ember egész élete során védi életmódja düledező bástyáit. Ezért - és az agyában lévő előzőekben említett toxikus mérgek miatt - nagyon ideges lesz, ha történetesen dögevőnek titulálják. Ezen ne csodálkozzunk! Hiszen a húsevő embernek nem lehet valós értékítélete! A húsevő emberek azon kívül, hogy értelmi hiányosságban szenvednek, mentesek a logikai gondolkodástól is. Ime egy példa: ha az országúton egy csirkét elüt egy autó, azt "dögnek" nevezik. De ha ez a csirke hűtőláncon érkezik meg az otthoni "hullakamrába", akkor már bizony húsnak titulálja. A szerencsétlen húsevő nem gondol, nem akar arra gondolni - hiszen képtelen rá - , hogy az említett két izomhús között a világon semmi különbség nincs biokémiailag. Legfeljebb annyi, hogy a "dög"-nek nevezett frissebb. Persze ez is relatív. Mert az állat elpusztulásakor azonnal megkezdődnak a bomlási, szétesési folyamatok. Ezeket bevive a szervezetbe a dögevő ember szisztematikusan okozza saját sejtjeinek fulladását."
"Mivel az embernek nem a ragadozás a létfoka, a természet a húsevő embert méltán bünteti. Élete szenvedések és betegségek láncolata! Nem szólva arról, hogy a dögevő ember képtelen a gének alapján öröklött tulajdonságait maradéktalanul kibontakoztatni."
Schirilla - Az élet patikája
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 11., pén. 18:26

"AZ EMBERI LÉTFOKOZATNAK A VEGETÁRIÁNUS TÁPLÁLKOZÁS A MEGFELELŐ"
"Az emberi szervezet csak a növényi sejthalmazokat használhatja föl és alakíthatja át magasabb rendű, az emberi szervezetre jellemző sejtekké."
"A kaotikus fejlődés önhitt, beképzelt, pártoskodó és tudálékos embere helyzetét szenvedései jóvátételére irányuló küzdelmes tapogatózásaival egyidejűleg természetesnek tartja. Azért, mert összhangtalanságának sötét szemüvegén át a valót nem tudja felismerni. "Az igazságok a választottaknak szólnak" mondta Krisztus. Azoknak, akiket a szellemi létért folyó kotikus küzdelem kiváltó törekvései a megértés magaslatára emelhettek.
A civilizásciós fejlődés tévedő emberei a felburjánzott különféle irányzatok tudományai és irodalmi törekvései közepette az abszolút igazságot bizalmatlanul fogadják. Aki pedig megpróbálja az embert megillető értékrendeket hirdetni, azt iparkodnak lekicsinyléseikkel lehetetlenné tenni.. Közben nem vesznek tudomást arról, hogy ezzel saját bukásuk megalapozásán fáradoznak, az igazság felülkerekedésének pedig impulzusokat adnak. A fejlődés törvényeinek uralma alatt minden előre halad. Ezért a tudatos fejlődés útjain az alkalmazkodásra képteleneknek selejteződniük kell."
"Az eliszaposodott koponyájú, állandóan a politikai eseményekkel foglalkozó ember tudatvilágába nagyon nehezen lehet az élet törvényeinek megismerését adaptálni. .... Ezeknek az embereknek a dühkitörései mindig az igazságot hozó ellen irányulnak. Az igazi természettudományi műveltséget nélkülöző ember - melyből rengeteg van - sokszor gúny tárgyává teszi a tudást és sárba tapossa a felszínre hozott abszolút igazságokat."
Ugyanabból a könyvből..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 17., csüt. 0:19

Olvastátok már Dr Lenkei Gábor Cenzurázott Egészség című könyvét?
Igaz ez nem a húsról szól, de szinte kötelező elovasni. Ez nem vicc.
Itt többet megtudhattok a könyvről: http://www.freechoice.hu/

Telis tele fontosabnál fontosabb információkkal!!!!!!!!!
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 18., pén. 7:16

sajna még nem olvastam, csak keresem...

Viszont vettem egy Nemere könyvet, a Legújabb titkok könyvét, ahol az utolsó fejezetben ő is szentel 15 oldalt a témának. :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 18., pén. 10:29

Én olvastam. A vége tele van reklámmal, meg hogy vedd meg ezt meg ezt a vitamint,mert szerinte csak nagyobb mennyiségű vitaminokkal lehetünk csak egészségesek. Szerite így néz ki egy ebéd: leves, sali,főétel, desszert + a végén táplálékkiegészítő.... hát kösz, de nem.
a könyvben mondjuk hasznosak az infok, de ez???? Micsoda baromság?
Meg ránk akarja tukmálni a szar vitaminjait, javi 8000 ft-os vagy kábé annyi áron.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 18., pén. 11:10

A téma hasonló, viszont ez a könyv "hibátlan": Az egészségügyi maffia . Ha pénzt adtok ki mindenképpen ebbe is olvassatok bele, és azután döntsetek csak. Vagy ha találkozunk, akkor elvihetem kölcsönbe (de tuti mindenki könyvekkel van körülvéve, de azért szóljatok...)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 18., pén. 17:31

Nekem nem teljesen egyezik a véleményem veled flower!
Abban én is egyetértek veled hogy ne úgy nézzen ki az ebéd hogy a végén mindig bedobunk egy tablettát, de hiszem hogy a vitaminok nagyon fontosak, és jóval több el kell belőlük mint ahogy azt az RDA előírja.
Régebben áladóan pattanásos volt az arcom, hiába a kozmetikusnak meg a rengeteg kencének amit vettem. Az összeset eltüntettem pusztán nagy adag A vitaminnal.
És ami nekem van könyv, az nincs tele reklámokkal, csak egy termék van benne.
És abban is igaza van, hogy a legtöbb zöldség, gyümölcs amit megveszel a boltban, annak már közel nem annyi a tápértéke mint a mamám kertjében lévőnek. Persze nagyobb, és szebb is de... Igy aztán érdemes odafigyelni... De gondolom ezt Ti is megteszitek.
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 18., pén. 18:37

Bio zöldség, bio gyümölcs. Bio dolgok, teljesértékű dolgok.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Szórakozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron