80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 1., hétf. 17:12

Bicsérdy Béla "bátyánk", kit egykoron a világ 4 legerősebb embere közé is soroltak, többször hivatkozik a műveiben egy bizonyos Müllerre, akinek a testfejlesztő gyakorlatait meleg szívvel ajánlja. Ez 70 évvel ezelőtt valami hihetetlen népszerű volt, világszerte!
A szerző és művének pontos neve: Jörgen Peter Müller - Az én módszerem. Az OSZK-ban még megtalálható a könyv, máshol nem nagyon valszínű, tekintve, hogy már legalább 70 éve nem adták ki újra.
A dán fickó egy 15 perc alatt (könnyen) elvégezhető gyakorlatsort ír le, ami gyakorlatilag az összes fontos izmot megmozgatja. Én kiírtam őket, szerintem jópofák. Bár nem mindegyiket csinálom úgy, ahogy ő írja, de hát nincs megtiltva, hogy kreatívak legyünk! :)
Ez segíthet rajtunk, egyelőre sovány nyerskosztosokon. Persze csak ha csináljuk. :)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 17:16

Zoli!

Egyetértek amit Georg22- nek írtál. Izmot csak munkával lehet építeni. Nem kell elkeseredni ha valakinek ezen a koszton egy viszonylag alacsonyabb súlyra állt be átmenetileg a súlya. Miután a sejtek átépülnek, lecserélődnek, a test megtanul a nyersekből építeni, sokkal tartósabb, keményebb izmokat( nem vizenyős) lehet építeni.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 17:25

Narancsot sokat egyetek, mert elég koncentrált gyümölcs, erősíti a csontokat. Ha tudtok csipkebogyót, naspolyat is. Nagyon jó ilyenkor a kivi is. Banán legyen télen az alap. kaki gyümölcs s a többi egzotikum szintén nagyon jó, minden kényszerérett, de érleljétek utó papírzacskóban almával. Ma nyomtam vöröskáposztát, de szoktam enni ilyenkor amikor kevesebb a zöld gumószellert vagy fehérrépa belet( csak a belét), karalábot. Ezeket változatosságnak, nem ideálisak a 811-en a gumósok, de ilyenkor időnként, kisebb mennyiségben változatosságnak mehet. nagydobosi sütőtököt rendszeresen eszem télen.
Lényeg: Ha éhesek maradtatok , akkor biztos jele annak, hogy a napi energiafelhasználásotokat nem fedezte a gyümölcsbevitel. megoldás további gyümölcs evése. Semmi sem veszi el jobban az éhséget. Nem szabad abba a hibába beleesni, hogy olajos maggal megtömöm magam. Mindíg gyümölcsbe kell gondolkodni ha éhségről van szó. És mindhalálig nyers, a főtt étel méreg, soha se felejtsétek el. Csak az ember olyan hülye a földön hogy főzöcskéz, meg is bünteti a természet rendesen.

http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 1., hétf. 19:24-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 1., hétf. 17:50

Mostanában nagyon rossz banánok vannak a boltokban, olyan semmilyen, nem is édes pedig tök érett és semmi jó zamata nincs :? Mostanába már annyi mandarint ettem hogy lassan nem bírok már többet :lol: szölő meg iszonyat drága, van ahol 700Ft egy kg :?
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 17:56

Bevallom banánból csak a biot eszem, sokkal ízesebb sárgább, de minden másból is lényegesen jobb a bio. Az a helyzet , hogy a mai kommersz választékon teljesen el lehet veszteni a motivációt a 811- re.
Én is eszem sok kommerszet , de próbálok legalább a déligyümölcsökből biot. Gondolkoztam azon, hogy beszerezni nagyobb mennyiségben biot s szétosztani egymás közt. mgyarországon ugyanis nincs direkt disztribúció, a kereskedők osztrák, olasz, és német kereskedőktől veszik s lényegében mi az osztrák fogyasztó árai felett 20 % al vesszük meg méreg drágán a biot.
Biobanán 700ft, biolénarancs 550,
Bio léalma 200-400 ft
Ha az ember megerölteti magát lehet találni olcsóbb biokat. Én a méregdrába pesti piacot látogatom, de mindenhol vannak ma már biopiacok, ki kell menni s megvenni a légyümölcsöket, azok olcsóbbak.
Azonkívül sok zöldet is lehet olcsón itt beszerezni. És ajánlom a szerda s szombati kommersz piacokat a kistermelőktől is meg lehet venni a hazai ízesebb almát, gyümölcsöket s zöldeket. Ezek ugyan nem biok, de sok esetben fél biok. Azt nem javaslom senkinek hogy az ipari szart egye, mert tényleg el megy a kedve.
Buiokultura.hu itt lehet érdeklődni a vidéki biopiacokról
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 1., hétf. 18:04-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 1., hétf. 18:01

Hát igen, a motivációt eléggé ellehet veszteni kommerszen sajnos, de 600Ft/kg-s banánt sajnos nem engedhet meg magának mindenki, de ősz végéig egész jó banánok voltak, de most...olyan semmilyen, szinte liszt íze van vagy nem is tom, már 3. után nem esik jól :?
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 18:09

Igen én is talalkoztam ilyen liszt izű félig érlelt semmilyen banánnal , nem is régen s akkor rágtam be s mentem a biopiacra, igen pár hétig még jo kommersz banámok voltak.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 18:13

Álljunk össze s megvesszük nagyobb mennyiségben 30-40% al olcsóbban, vagy a magyar kereskedőtől diszkont áron. Banánt 18 kg os dobozba adják.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 1., hétf. 18:26

hát igen csak hogy lesz eljuttatva mindenkinek, mert nem hiszem hogy mindannyian egy helyen laknánk
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 18:45

Gyűjtőhelyet kell kialakítani ahol egy héten egyszer átvenné mindenki az adagját, mert ha a postát bevonnánk akkor ugyanott vagyunk. Mindenkinek úgy kell időzíteni a heti teendőket, hogy beiktat egy utat, ez lehet hétvége is. A beszerző pedig biztosítja az árut adott helyen s időben. Hátizsákban is el lehet vinni nehezebb cuccot. Ezt lehet összekötni a heti 1 klubnappal pl.
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 1., hétf. 19:24-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 1., hétf. 19:00

hát ja, de nekem pestre is egy út elég drága meg több mint 2 óra :(
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 19:26

Pedig jó lenne megszervezni valahogy, ha van egyébb ötlet szívesen veszem. :D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 1., hétf. 19:31

Az ötletet messzemenőkig támogatom!
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 19:36

Megpróbálok olcsó beszerzéseket felkutatni, kellene tagokat toborozni és majd gyűjtőhelyet keresni, klubnappal egybekötve. :D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 1., hétf. 20:22

És januártól enni kell a napraforgó csírát,repce csírát a D vit . miatt, mert ilyenkorra a tartalékok kiürülhetnek. Nem általános, mert ha valaki rendszeresen napozott a szezonban , akkor fél évre is kitart a tartalék.Még téli verőfényes napon is kapjátok el időnként félmesztelenül a napot, ha még van erő benne , mert a decemberi és a januári nap már semmit nem ér, de a novemberi és februári már jó. És keressetek még D2 vit. tartalmú növényt. Sokba benne van a növényi D2 vitamin.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron