állati jog?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 3., csüt. 11:28

Szerepel egy filmben Richard Gere-vel, aki nagy vegi. És úgylátszik nem
hatott "dzsélóra"... Kár- kár.... :evil:
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 3., csüt. 11:48

jlo eredendően buta.. nagyon nagyon ostoba, hogy az már fájdalmas. :!:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 7., csüt. 21:55

Egy angol nyelvű honlap a kanadai fókamészárlásokról :cry: :cry:

http://www.protectseals.org/
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandilyon » 2005. máj. 1., vas. 15:38

Bárcsak én is végre közétek tartoznék...Én már egy ideje elhatároztam,hogy az vega leszek.Remélem a közeljövőben meg is tudom valósítani.
Nem vagyok valami húspárti,nem szeretem egyáltalán,pedig mindenki ezt tartja az étkezés fő szempontjának.Arra nem gondolnak,mi lenne,ha Őket tálalnák fel vacsorára.De nem...AZ embernek több joga van,ember mindenek felett...Joga van élni és gyilkolni.
Avatar
mandilyon
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2005. máj. 1., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 1., vas. 18:41

mandilyon írta:Bárcsak én is végre közétek tartoznék...Én már egy ideje elhatároztam,hogy az vega leszek.Remélem a közeljövőben meg is tudom valósítani.
Nem vagyok valami húspárti,nem szeretem egyáltalán,pedig mindenki ezt tartja az étkezés fő szempontjának.Arra nem gondolnak,mi lenne,ha Őket tálalnák fel vacsorára.De nem...AZ embernek több joga van,ember mindenek felett...Joga van élni és gyilkolni.


és mi akadályoz meg abban, hogy vegan egyél?

az ember vagy meglátta az összefüggéseket és megértette hogy emberi- állatoknak nincsen joguk se kihasználni, se kinozni, se gyilkolni a nem-emberi-állatokat, vagy nem. de az is lehet hogy az egoizmus nagyobb ur. és nem hajlando lemondani a megszokott állatkin-termékektöl.
az embereknek meg van a lehetöségük hogy segitsenek a gyengébbeken. vagy hogy kihasználják a gyengébbeket. a döntés egyedül az individum kezében van.

a nem-emberi-állatoknak is megvan a joguk élni és gyilkolni. de van egy nagy különbség. nekik nincsen moráljuk. és a túlélésért küszködnek-a vadonban.
a gyengébb emberi-állatok egy szociális államban segitséget kapnak és várhatnak. a süketek, a vakok, a fogyatékosok kihasználása az nem lenne egy morális tett.
persze ha nem-emberi-állatokat használunk ki és ölünk meg az rendjén van?!

ha tudsz anglul ajánlom a könyvet: peter singer: animal liberation
vagy németül: helmut f. kaplan: leichenschmaus

mindkét könyvben részletesen le van irva, hogy miyen jogai vannak a nem-emberi-állatoknak.
(ez a kifejezés is onnan származik. mert végül is hasonlóak vagyunk mi, emberek és állatok.

minden jót!

go vegan!

mert felelösek vagyunk, mi az erösek a nap mint nap legyikolt állatok haláláért, ha nem teszünk ellene semmit. aki hallgat, az bünrészes.

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 28., szer. 1:05

http://www.hirtv.hu/?tPath=/kulfold/&article_hid=63484

HARCI DELFINEK?

Már másutt is olvastam, hogy a hadsereg kísérlezet delfinekkel.

hol felboncojuk, hol megesszük az állatokat, hol felhasználjuk őket.

kegyetlen kizsákmányoló az ember!!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 17:23

nawesh írta:http://www.hirtv.hu/?tPath=/kulfold/&article_hid=63484

HARCI DELFINEK?

Már másutt is olvastam, hogy a hadsereg kísérlezet delfinekkel.

hol felboncojuk, hol megesszük az állatokat, hol felhasználjuk őket.

kegyetlen kizsákmányoló az ember!!


Én csak azt nem fogom fel soha hogy az ember miért csinál mindenből fegyvert? miér mindíg ölni akar... holott hogy ha valamitól egyszer tanulna is végre vége lenne a háborúknak és véregzésnek és mindennek ami árt de ezen kár is rágni magát az embernek mert : Az ember az egy ön és közveszélyes genetikailag (mesterségesen) , és szellemileg gátolt szegényes ösztönlény ... sajnos
És aki nem akar ember lenni ? Ez olyan rossz...
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 24., csüt. 17:51

Az emberek többsége harcra készül.... mert FÉL. Fél a haláltól, a betegségtől, a szegénységtől, a holnaptól stb. és .... önmagától.
Ez a félelemmel átitatott állapota az embernek egy beteg állapot.
Van lehetőség belőle kikerülni...

"szellemileg gátolt szegényes ösztönlény ... sajnos "

Amíg fel nem ismeri, hogy csak RAJTA múlik a változás, addig az is marad ... sajnos.

De: ott világít a FÉNY a távolban, csak fel kell ébredni. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 24., csüt. 18:01

Egy *egészséges* félelemérzés, agresszió minden élőlénynek természetes tulajdonsága, másként nem megy az életben maradás. Az emberek ezt több szempontból is elrontják:
1.) Hiába vagyunk civilizáltak, a hormoni és idegi reakcióink ugyanazok, mint civilizálatlan előember korunkban.
2.) Mivel legtöbbünket túlcivilizáltak, agyonszocializáltak, egészséges agresszióinkat nem könnyű levezetnünk.
3.) Az ily módon háttérbe szorult ösztönélet félelem, szorongás, indokolatlan(nak tűnő) agresszió formájában üt vissza.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 18:21

Jablko írta:Az emberek többsége harcra készül.... mert FÉL. Fél a haláltól, a betegségtől, a szegénységtől, a holnaptól stb. és .... önmagától.
Ez a félelemmel átitatott állapota az embernek egy beteg állapot.
Van lehetőség belőle kikerülni...

"szellemileg gátolt szegényes ösztönlény ... sajnos "

Amíg fel nem ismeri, hogy csak RAJTA múlik a változás, addig az is marad ... sajnos.

De: ott világít a FÉNY a távolban, csak fel kell ébredni. :)


Igen ez így van..

Tudjátok én azt tartom egy kicsit igazságtalannak hogy ha valaki felismeri az eccerü nép akkor is megátolja.. mert bugyuták
És szerintem nem fognak az emerek rá ébredni mert nem látják a fényt ebben a sötét (vissza)fejlődésben :cry:
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 24., csüt. 18:46

"az eccerü nép akkor is megátolja.. mert bugyuták
És szerintem nem fognak az emerek rá ébredni mert nem látják a fényt ebben a sötét (vissza)fejlődésben"

Persze hogy gátolja! Nem várhatjuk el, hogy egyszerű legyen az út a "fény" felé. (mindenki értelmezze saját hitrendszere szerint :) )
Így tanulunk a legtöbbet. Mert ha sikerül eltéríteniük, akkor az azt jelenti, hogy még nem sajátítottunk el, nem értettük meg, nem éreztünk át mindent megfelelően. Aki biztos magában, (mert mondjuk működik, amiben hisz) az maga válik azzá az aprócska fénnyé, melyre a körülötte lévőknek szüksége lehet, s türelemmel és szeretettel segíthet másoknak kiszabadulni saját börtönükből (bármit is jelentsen ez - testi betegségek, lelki zavarok stb.)

Tehát: fel a fejjel, nincs ok a pesszimizmusra! :roll: :lol: :)


Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 25., pén. 13:48

Ez nagyon bölcs volt, Köszönöm! :lol:
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. jan. 11., szer. 11:16

Parikától kaptam még tavaly, ősz és tél határán egy levelet, amiben erről számolt be:

"itt most sok ismerösöm vadászati sétákra megy :) véletlenül megállnak a vadászok elött ;) sajnos pont vaddisznó-nagyvadászat szezon van. 100-350 vadász összegyülik egy hatalmas erdöterületen és sok vadhajtó hozzájuk hajtja a vadat. ezt zavarni lehet, ha az ember a vadászokat megtalálja és 50m es körzetben megáll. (ha 50 m en belül valaki közelükben áll, nem szabad löniük. ha mégis megteszik, fel kell jelenteni öket. (életveszély) sajnos most minden hétvégén vannak egész németben (persze magyarban is) ezek a
nagy hajtóvadászatok..."

Micsoda bátor (hallván a vadász-"balesetek"ről???), mégis következetes emberek. Szerintetek?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: parika » 2006. feb. 13., hétf. 14:05

Parsifal írta:Parikától kaptam még tavaly, ősz és tél határán egy levelet, amiben erről számolt be:

"itt most sok ismerösöm vadászati sétákra megy :) véletlenül megállnak a vadászok elött ;) sajnos pont vaddisznó-nagyvadászat szezon van. 100-350 vadász összegyülik egy hatalmas erdöterületen és sok vadhajtó hozzájuk hajtja a vadat. ezt zavarni lehet, ha az ember a vadászokat megtalálja és 50m es körzetben megáll. (ha 50 m en belül valaki közelükben áll, nem szabad löniük. ha mégis megteszik, fel kell jelenteni öket. (életveszély) sajnos most minden hétvégén vannak egész németben (persze magyarban is) ezek a
nagy hajtóvadászatok..."

Micsoda bátor (hallván a vadász-"balesetek"ről???), mégis következetes emberek. Szerintetek?



bátor...hm....lehet.
következetes? - mindenképp!

amikor egy ember elött állsz, aki felfegyverezve elszántan célba veszi a mögötted levö gyönyörü szarvast, csak egy van a fejedben: ezt a gyilkosságot meg kell akadályozzam!!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2006. feb. 13., hétf. 14:36

Nekem egy ismerősöm dolgozott a Pick-ben Szegeden. elgondolkodtam rajta, hogy felvetetem amgam oda egy hétre és csinálok pár rejtettkamerás felvételt.
Azt mondja olyan, mint Auschwitz, pedig nem is veetáriánus.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron