Vega 80/20

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 15., csüt. 10:25

:D Külömben ha hiszed ha nem már többen megakartak enni!Úgydöntöttem hogy átjövök a te topicodra,és szeretnék kérdezgetni is.Most úgyérzem totál vibrant vok akkor is ha eszek hulla ételt is,de szeretném megőrizni a tiszta testemet.Megköszönném ha segítenél nekem mit lehet enni és mit nem,mert így állapotba meleg ételre vágyok,és tegnap borsólevest vacsiztam de minden nélkül csak pici só zeller borsó,meg répa és víz megfőzve.Ez tuti nem rossz meg salátákat eszek,csak kívánnék sajtot enni,de nemakarok semmi tejeset eddig se éltem vele viszont valamiért kívánom és gondolom a fehérje miatt.Vagy egyek tofut?de nyersen hidegen borzalmas.még csak nyerseket eszek de,tegnap ugye a leves kivétel,viszont igen hamar kéne főznöm magamnak mert éhes vagyok.Azt kérném hogy írd meg nekem mikor van időd,hogy miket lehet enni te miket eszel,és olyat amitől szép egészséges leszek,maradok,mert most 100%nyersre legalább 2évig nemakarok visszatérni. :?
KÖSZÖNÖM előre is.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 15., csüt. 10:25

:D Külömben ha hiszed ha nem már többen megakartak enni!Úgydöntöttem hogy átjövök a te topicodra,és szeretnék kérdezgetni is.Most úgyérzem totál vibrant vok akkor is ha eszek hulla ételt is,de szeretném megőrizni a tiszta testemet.Megköszönném ha segítenél nekem mit lehet enni és mit nem,mert így állapotba meleg ételre vágyok,és tegnap borsólevest vacsiztam de minden nélkül csak pici só zeller borsó,meg répa és víz megfőzve.Ez tuti nem rossz meg salátákat eszek,csak kívánnék sajtot enni,de nemakarok semmi tejeset eddig se éltem vele viszont valamiért kívánom és gondolom a fehérje miatt.Vagy egyek tofut?de nyersen hidegen borzalmas.még csak nyerseket eszek de,tegnap ugye a leves kivétel,viszont igen hamar kéne főznöm magamnak mert éhes vagyok.Azt kérném hogy írd meg nekem mikor van időd,hogy miket lehet enni te miket eszel,és olyat amitől szép egészséges leszek,maradok,mert most 100%nyersre legalább 2évig nemakarok visszatérni. :?
KÖSZÖNÖM előre is.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 15., csüt. 11:11

ma pl héjjában sült krumpli lesz a napi meleg menüm,mert azt olvastam hogy te is eszel,és készítek hozzá valami nyers szószt.Milyen hamiktól marad szép az ember bőre?és milyen arányokban? :D
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 15., csüt. 14:58

Drága ribizke, én értem minden soraidat (sőt tudok olvasni a sorokközött) :P
szerintem a leghullább kaja a húsétel, kétszeresen is "hulla" :evil: 1 már hulla az alapanyag ami máris bomlásnak indúl mihelyt megölik a "barátunkat" 2 aztán agyon főzik vagy sütik hogy puha legyen.
De vannak vegakaják is amit kétszeresen hőkezelnek, rakott dolgok,
zsiradékban sűlt, ezeket kerűlni kell, hőkezelést fűszerezést túlbonyolította az ember.
Sült krumplit akkor egyél ha Te is szereted, bár azt ki nem enné meg...
Diót nem eszem attól ég a pocim, 1-2 szem meg minek, csak azért hogy a fogam közé menjen? hihi passssz -de Te ehetsz ha bírod.
Az emberek bőre sem egyforma, van mindenevő akinek "szemmel láthatóan" szép a bőre, de belűlre nem látunk...
A bőrön minden "negatív" megjelenik, olykor jelzés valami rosszért, nem csak a táplálkozáson múlik az hogy csodás legyen, de a kaja a döntő abban hogy milyen a bőrünk, független attól hogy milyen típusú a bőrünk, szárazabb-zsírosabb-zártabb pórusú stb
Állati kajáktól nem lesz szép a bőr és hamarabb is öregszik, már eleve a só miatt is, sok a toxikus anyag bennük, rothadó és nyálkásító a szerve-
zetben, bár aki ezekből keveset eszik hetente és eszik sok nyerset is annak maradhat szép a bőre, de ez függ több dologtól is.
Ribizli én a képed alapján kb tudom ki vagy...és milyen típusú a bőröd,
de egy egyéni beállt táplálkozással javítható a bőr állatotán, a tiéd inkább zsírosabb és főleg az arcbőrödön távozik-jelenik meg minden...))

Sok tejtermék rosszabb mint kevés húsika, azért is vannak miteszerek,
fájó kemény piros pattanás, foltosan piros nyuladás az arcon stb, a Női méh sem szereti, no meg a tojás az még ami nagyon gáz, az marad a testben a legtovább.

Hús, tejtermék, tojás, édesség, fehérliszt, ezek a legrosszabbak, főleg ha sokat is fogyasztanak, de ha makulátlan szép bőrt akarsz akkor sok dolog van még amit el kell hagynod vagy minimálisan keveset egyél belőle, de azt se minden nap, változatosan keveset és mindig mást,
sok zsíradék sem jó: oliva, magok, méz sem, egy evéskor sok gyümölcs,
a görögdinnye más...)) A jóból is megárt a sok, belülre nem látunk, esetleg érzünk...kívűlről is vannak alig látható dolgok, de én már azt is látom és érzem.

Én mit eszek? csak biot amiből kevesebb is elég, van beltartalma, finom és tiszta minden méreg anyagtól, bár ebben a világban a bio sem bio 100%-an, na de akkor is...))
Ezeket veszem és eszem, ha a kertben van sok minden akkor már nagyon keveset költök, sőt mostmár télikertem is lesz.
Gyümölcs, zöldek-saláták, zöldségek főleg amit szeretek, nyersen vagy önmagában párólva, héjábansült krumpli, főleg télen 2-3 db, sűlt gesztenye, sűlt tök.. tönkölykenyér de nem az a fekete savanyú :?
általában pirítósként eszem, két szeletet, de van olyan nap hogy nem eszem, szezám mandula tej, ezt se minden nap, Ribzli ezt igyad Te is,
ez fehérje és kalcium bomba, jázmin-basmati rizs, zabkorpa, bio kukorica pehely, bio kalács néha, bio gabona kávéval amit a mandula tesesít pici bio aranybarna nádcukorral, ezt este eszem néha, nyugis akkor a pocim, finom és változatosság. Reggel és délután eszem gyümölcsöt. Kérdezz bár mit, pussz :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 15., csüt. 15:14

...hideg nyers tofu? brűűűű az nem fini, elkészítve fűszerezve sem lehet okés, olyan gagyi mint a szója utánzatok, na meg a gabona kolbász :o
nem kell utánozni régi kajákat, bár van akinek fini, vagy beduma mert az egészségesebb és ugyebár mindent meglehet szokni, én nem tudtam kutyulmányokat megszokni még a nyersvonalon sem, ami neked nem fini
ill.nem eszed-iszod jóízűen az nem lehet jó a testednek és elmédnek sem.

A várandós Nők általában jobban kívánnak bizonyos dolgokat, oké egyél de csak pici sajtot, nem azért kívánod mert fehérje hiányod van, bár kérdés az hogy tényleg miket eszel, mandula szezám tejet igyál inkább, az nem nyálkásítja a testet, töröld végleg az állati dolgokat, ha szűlni fogsz akkor könnyen és fájdalom nélkül, bár ahhoz teljesen tisztának kell lennie a vérednek.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 15., csüt. 17:06

Köszönöm.

Mióta szimte csak nyerseket eszek azóta szép az aecom sőt,nem is zsíros,inkább néha picit száraznak is érzem,és képzeld ki is voltam akadva mert a kozmetikusom meg régen azt mondta hogy azért nemtetszik néha a bundám mert nem kenem.Na azért kiváncsi volnék hogy mit mondana most mert 28 évesen szebb mint sok 18 évesnek,és abszolút nem ráncos.Úgy tippelem hogy pont a sajttól volt régen kicsit nem szép régen azt sokat ettem,mert szerettem.a mozarella sajtot kívánom megenni,de félek hogy akkor megint nem lesz szép a pofim.külömben a babám4 hónapos. :) csak eddig nem volt nagy bennem a táplálék iránti vágy a tiszta 811 tényleg jó nagyon,csak nekem most nem fér bele ,és örülök hogy van aki megtudja mondani mik a nemrossz hamik.Én sem rajongok a bonyolult dolgokért amit összefőzve imádok az a lecsó,és nyersen is imádni való számomra.akkor próbálom a tejtermékeket hanyagolni,és ha megyek most haza hol tudok venni mandulatejet,mert itt nincsen,csak szója és rízstej,és az valami ihatatlanfúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj.kb.mennyi 1 doboz?mert akkor én ha nem több 2000nél veszek 10et és kihozom ha eláll.Amikor megvolt már nemvolt nekem sok mensim és 3 napos volt de anno 7nap volt és iszonyat sok,azért gondolom hogy jól ettem ,mert nem volt semmi illata sem.tudod kénytelen vok barnarízst enni mert itt nincs semmi más csak az meg sima meg jaaaaaaaaaa talán a kínai nőnél van jázmin csak nemhiszem h.bio,ők otthonról hozzák.tudod itt a hegyekben ahol nincs város jóval bonyolultabb mindent beszerezni.jaa és ma veszek csokit lehet kapni félig nyers 90%osat nagyon finom de csak én birom lenyelni másoknak tök keserű nekem heti 1 vagy két sor jól esett régen.Amikor pici voltam mindent nyersen ettem anyu szerint meg emlékszem is főleg paradicsomot,meg paprikát,és cserit meg mindent,sokáig nem ettem kenyeret sem.Te ezek a rohadtak nem árulnak kenyeret csak 3 félét fehér,barna teljes kiörlés,meg édes.bár nemeszek kenyeret de most kéne kicsit.olajba sültet nem eszek,és főzeléket se mert van benne liszt,viszont a párolt zöldségeket nagyon szeretem,és a salikat,te meg szerintem gondolatolvasó vagy,mert reggel még akartam irni,hogy a leginkább görögdinnyét ennék,és olyan sokat,hogy úgy nézzek ki mint egy dinnye.külömben a szerelmem is olyan kivűlről mint egy görögdinnye :lol: ,de hát nem vok pók,mégse ehetem meg!ja és ha 4 hónap mulva hazaköltözök akkor majd lesz nekem is egy oriás kertem,de oriás és biogazdálkodni fogok,tán még majd adok is el belőle,ha annyim lesz a piacon,neked meg majd küldök vizitelésre.:)
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 15., csüt. 21:24

Oké ribizli értelek én, gondoltam arra is hogy a stresztől is fájhat a fejed,
aggodnak körülötted és szinte nem értenek semmit, neked ez meg csak zaklatás, tudod neked kell mégis a legokosabbnak lenned, hagyni....
hááát nehéz az együttélés az biztos :roll:
Van aki egy tojástól kirügyezik annyira nem jó neki, bár kevés az ilyen,
nemtom Te mennyire vagy érzékeny a sajtra, heti 10 deka még talán nem okozhat bajt, probáld ki csak azt a mennyiséget, bár könnyen ellehet hagyni azt is, koncentrálj rá hogy nem fini, egy idő után büdinek is érzed,
na a pálpusztairól már nem is beszélve brrrrrű :o nem is tudom sokan azt hogy tudják megenni, van akinek a büdős kaják a finik "ínyencek"
fodrosbélben sűlt húrka is nagyon büdi, gyerekkoromba kikergettek vele,
fúúúj olyat nem is ettem, de sok minden mást se, sokmindent nem fogadtam el és nem is szoktam meg, de ezt nem csak a táplálkozásra értettem.
Nem lehetsz Te már olyan "szennyes" ha szebb a bőröd és kevés a menszeszed és tiszta is. A stressz is gyengíti az immunrendszert, savasít stb. Tök jó ha végleg hazajössz.
Azok a tejek tényleg nem finik és állottak, mandula tejet tudsz csinálni frissen, tök egyszerűen csinálom én, és frissen jó, annyit csinálj amit máris elfogyasztasz. Egy marék mandulára önts fél pohár vizet és jól turmixold össze, szűrd le, hogy milyen töményen szereted azt vizzel fokozd, kávédarálóban darálj egy evőkanál szezámmagot és azt is a mandulához rakhatod ill. együtt turmixold fel, így lesz fehérje kalcium bomba ital, ezt akár izesítheted is.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 16., pén. 10:02

okés ma kipróbálom bár tegnap találtam itt 1 mandulatejet,azt megiszom azért.akartam mondani,hogy igazad van,tényleg át tud állni a szervezet arra hogy amikor biot eszik nem kíván sokat,mert több benne a tápanyag.itt én nem veszek biot csak banánból.mert a falubolt itteni gazdáktól vásárol,és itt nem vegyszereznek,mert minden tele van tehénnel,akik meg nemkapnak tápot,és füveznek majdnem egész évben.na én is láttam arról a 40éves nőröl a szigeten meg a hapsiról a képet.én nemakarok tahó lenni de a hapsi nemrossz a csaj meg olyan mint 1 negyven éves,és tök ráncos meg vörös.hú ha ilyen 1 nyershamis 40évesen most megeszek 1 bálnát :D az én anyám 47,de 30nak néz ki és mindenevő,cigizik is.nemtudok eligazodni,a lényeg hogy egészséges legyek.kiváncsian várom a szülésemet milyen lesz:)
Te merrefele laksz hogy van kerted?vidéken?én kunszentmiklóson fogok lakni csházban,de pesti vok amúgy azért már alig várom hogy hazamenjek.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 17., szomb. 13:29

Kecskeméttől tiz percre vagyok egy tanyán és velence-sukorón egy zártkertben ingázok, itt is ott is vagyok, bár lehet hogy Spanyolba megyek ki, de nem minden áron.
Ribizli ha lesz kerted előtte alaposan tervezzétek meg mit hogy és hogyan csináltok, nézd a neten a ládákban való ültetést, több szempontból is szuper
és gazdaságos, először kell mindent jól megtervezni és megteremteni, akkor minden jól működik.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: demmo » 2010. ápr. 18., vas. 9:31

És a mandulatejben is megmarad a sok ciántartalma a mandulának?Mert ha igen én inkább kihagynám.

Zsu tudsz olyan zöldségeket,amik esetleg lakásban,ládába ültetve is kinőnek ehető szintre?
Avatar
demmo
Írogat
 
Hsz: 184
Csatlakozott: 2010. feb. 6., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Veszprem

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 18., vas. 12:18

A keserű mandula héjában van cián, azt főleg likőr ipari célokra használták,
mostmár inkább aromákat használnak. A nemesített termesztett mandula fajták legfeljebb minimális mértékben tartalmaz ciánt, hántolt vagy szeletelt mandulát vegyél akkor, bár én a hélyasat turmixolom és leszűröm, nem kell
abból sem enni mindennap sokat, másnaponta is eheted-ihatod.

Termesztett bio mandula rendelhető: Zabodál Imre 06 70 638 1793
Ő ott van a bio piacon is.

Lakásban azért kell hely zöldségeknek, üveges veranda jobb lehet,
ablak párkányon balkon ládában lehet akár zöldeket-salátát, rukkolát azt ültess, panelban nehéz, de ha van ott neked erkély akkor oda rakj.
Egyszer valahol kéne neked egy kertes kis ház, drukkolok érte...
hátha egy kedves társra találsz és Ő kertesben lakik...
ja és az ablakban cserépben legyen bazsalikomod, az a nagy levelű a fincsi és az illata ahhhh olyan édes fűszeres én IMÁDOM már a látvány színe is csodás :P

Szezámmag ha régi-állott akkor olyan keserű nem fini ízű, erre figyeljetek.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 18., vas. 13:49

Vannak emberek akik nem anyagi érdek miatt tesznek...hisznek.... :?: :cry:

Ribizli aggodom érted főleg most hogy babád van :cry: azt egyél ami jól esik és jó neked, és kb. kövesd amit írtam :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 19., hétf. 11:55

köszi zsu

eszek mert olyan rosszúl lettem!azthiszem túl keveset kajáltam és szédülni kezdtem,és ájulás kerűlgetett.szörnyű volt és megfájdúlt a fejem,pedig már 4 napja abszolút nem is fájt.meg fáradt is vagyok,és sosem alszom ki magamat.nem vok túl jól mostanában és ugyvélem pihenésre van szükségem.két mást téma
1:hát ezotéria ide vagy oda én mindenesetre katolikus vok,még ha nem is a legjobb de ez akkor is végtelen biztonsággal,és örömmel tölt el engem:)
2:biztos csak mert 1 elmebeteg kindertojás vagyok,de mostanában idegrohamom van az olyan emberektől akik annyira szélsőségesen elvakultan csak a maguk rendszererém fújják monoton személytelen embertelen formában más táplálkozását leszólva mintha a római jogot fogalmazná.komolyan felrobbanok


:evil:
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 19., hétf. 12:01

nemértem te hogy bírod ki:),biztosan feszűltködök mostanában eddig ha olvastam csak röhécseltem rajta,most meg 500ra fut a vérnyomásom,lehet hogy kéne valami homeopátiás nyugtatót szednem.kecskemét nincs messze kunszentmiklóstól,de spanyolországba vágyom én is lakni,meg olaszba,1 kis szőlőhegyre ami a tengerpartra néz,és olajbogyót termesztenék,meg narancsot citromot,és elfognék pár zenészt hogy húzzák ott nekem:)
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 19., hétf. 12:58

ki van mindedn barátom hogy én nemeszek húst még terhesen sem sőőőőőőőőt még tejfölt sajtot se igen.nemértem az hogy a barátnőm szalonnát eszik terhesen joghurtal az bezzeg frankó::)).ja,1 perce láttam hogy írtál nekem nehari de csak mostolvastam ,és örülök h.írtál már válaszoltam is.:)
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron