Növényevő az emberlény?

Semmi állati

Elfogadjátok-e, hogy az emberi faj eredendően növényevő?

Igen, növényevő az emberlény.
16
89%
Nem növényevő...
2
11%
 
Szavazatok száma : 18

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 4., hétf. 21:54

Jaj, meg sem néztem, hogy a makrobiotikusokat tárgyalja!
Hiszen azok megfőznek mindent meg sóznak! Naná, hogy kialakulnak hiánybetegségek.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 4., hétf. 22:00

Végig sem olvasom a családi körös cikket.. már rosszul kezdődik. Tudom előre,mi a vége. Nem tudnak újat mondani.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 4., hétf. 22:01

Egy ismerősöm 10 éves lányának nyáron vesekő műtétje lesz. Ő tejet és ásvány vizet iszik állandóan.
Tehát, ha sok kalciumban gazdag élelmiszertől lehet veseköved. Én mondjuk azt mondom, hogy a lakto-ovo-vegi téma még simán jó :).
De, hogy őszinte legyek: inkább megdöglöm a hús miatti "hiánybetegségekben", mint, hogy újra húst egyek. :twisted:
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 4., hétf. 22:48

Ne engedjétek!!!! Tessék rendesen táplálkozni! Elhagyni a tejet és sok pi vizet inni (az ásványvízből is lerakódnak a dolgok). Meg frissen préselt zöldség- és gyümölcsleveket.
Ha durva beavatkozással (műtét) megbontjuk az egységet/egészséget, az segít??? Az OKOKAT tessék megszüntetni! A műtét nem megoldás!
A probléma simán vissza fog jönni. És még csak 10 éves... Megszakad a szívem. Tégy valamit Zozo!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 5., kedd 6:39

Hát én már nagyon várom, hogy Magyarországon is legyen olyan szakorvosi rendelő, ahol tanácsokat adnak a vegetáriusoknak.

nem a szivükhöz kapnak, int minden három hónapban, amikor megyek vértadni.

A doktornő (minden alkalommal) belenéz a papírjaimba, rámnéz és naív arccal megkérdezi:

Még mindig vegetáriánus? :twisted:

Mit lehet erre válaszolni? Á nem, az utóbbi időben meggondoltam magam :evil: :evil: :twisted:

Undoírtó :!:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 5., kedd 14:31

Nawesh,ezek a dokik sajnos nem látnak tovább az orruknál. Gondolom melóhely miatt kell. Az embert kényszerítik mindenféle felesleges vizsgálatokra.. Legközelebb kérdezd től azt, hogy :és ön még mindig húsevő?? :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 5., kedd 15:48

ez tetszett! :D megnézném az arcát, hogy reagálna! :P
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 14., szomb. 8:43

Már régen foglalkoztatott, de most meg is kérdezem. Kissé provokatív a kérdésem, de ne haragudjatok, meg kellett kérdeznem. Öntsünk tiszta vizet a pohárba!

<b>Kedves tejtermékeket és\vagy tojást fogyasztó vegetári(án)usok (lakto-, lakto-ovo-vegik), akik az erőszakmentességet is képviselik, adjisten terjesztik!</b>

Ti milyen forrásból szerzitek be az állati eredetű terméket, amit fogyasztatok?

Mindenki tisztában van azzal, hogy a jelenlegi nagyüzemi, és kisgazdasági viszonyok között az állatokkal nem bánnak méltó módon, és életüket csúfos kivégzéssel vesztik el, miután már nem "eléggé" termékenyek.

Ha jó a gondolatmenetem, és következetesnek véllek titeket, akkor biztosan mindent megtesztek, hogy olyan forrásból szerezzétek be a termékeket, amely "legalább" jól (jobban) tartja, és nem végzi ki termékenységének elvesztése után az állatokat.

De beszéljetek ti, és én remélem, hogy jól hiszem, amit hiszek.

Várom a válaszokat: Parsifal
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 14., szomb. 20:11

Nos, Parsifal :!:

nagyon provokatív a kérdésed :!: :wink: :wink: :?

Boltban vásárolok.

S azt hiszem, (főleg, mióta a veg.hu-t is olvasom) hogy egy folyamat végére érve le tudok mondani a tejtermékről.

Amikor tudatosult, hogy tojást nem kell enni, egyik napról a másikra lemondtam róla. A tejről valahogy nehezebb..

ha nagyon egyszerű kívánnék lenni, akkor anniy: van egy rakat lementett anyagom, hogy miért ne együnk tejterméket, de még nem volt igazán időm elolvasni, megemészteni

Persze (nem a magam védelmében) a pusztán növényevésről is elmondható (amely nem csak biotermékekekt tartalmaz), hoyg egyfajta erőszakot követ el a természeten. de ez nem mentesít engem :?

Szóval, Parsifal! Egy kis időt kérek még :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. máj. 14., szomb. 20:17

Kedves Nawesh!

Időd, mint a tenger. Csak akkor változtass, ha érzed, hogy eljött az idő.
Akkor pedig könnyű lesz, mert belülről fog jönni a késztetés. :)
A tejtermékek tényleg nem jók, de ha már valaki fogyaszt, akkor nyersen kellene, esetleg aludttejként. A pasztörizált tej szélhámosság.

Sok sikert!
Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 14., szomb. 20:34

A Mesterem azt mondotta, hogy a legjobb lenne, ha a tejtermékek közül csak aludtejet fogyasztanánk.

Persze azt is mondta, hogy igazán harmadát kellene csak megenni annak az ételnek, amit általában megeszünk.

OLvastam, hogy Kuvaitban egy emberre 0,01 HA termőföld, azaz kevesebb mint 100 m2 föld jut. Ez a világon a legkevesebb. Persze kérdés, hogy amit mi, vegetáriusok megeszünk, vajon megterem-e ekkora földterületen?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 15., vas. 14:58

Szerintetek a boltban vásárolt tejnek van bármi köze a tejhez?? :?
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 15., vas. 17:09

A szine, de az sem az igazi.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. máj. 15., vas. 17:58

Én csak azt tudom, hogy régen otthon a tejből aluddtej lett, ha sokáig nem fogyott el. Ma már ez kizárt. Inkább megrohad. Nagy gáz van a tejjel. (minden szempontból) :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 15., vas. 19:26

A zacskót és a benne rejlő folyadékot is egy cég gyártja.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron