Fallahari blog

Fallahari blog

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 0:59

Fallahari blog – 1. nap

1988 szeptember 19-én történt, több, mint 22 esztendeje, hogy vegetárius lettem. Ovo-lakto vegetáriusból úgy másfél esztendő alatt váltam lakto-vegetáriussá.

Csodálatos 22 esztendő. Ha belegondolok, annyival hozzájárulhattam ezalatt az idő alatt a világ jólétéért, hogy kb. 400 állattestvéremet nem kellett az ínyem vágyai miatt lemészárolni. Sok, vagy kevés négyszáz állat? Szerintem rengeteg…Ők az én állatkertem…

Ám az évek során akarva, akaratlanul gyarapodtam. Nem csak bölcsességben, de súlyban is. Egyre inkább. Így 2010. szeptember 19-én, 22 esztendővel később, hogy eldöntöttem, nem eszem húst, ráálltam a mérlegre és ezen a borongós reggelen 110 kg-ot mutatott az a gonosz mérleg.

Rendben, ez lesz a kiindulási alap! De le kell fogynom! Nagy utat jártam be a kezdeti kiszedemapörköltetafőzelékből a jelenlegi lakto-vegetárius életmódig. Nem mellesleg akkor, 15 évesen lehettem vagy 65 kg. Most meg…

Ám a módszer a kezemben volt. Falahrizni kell. Hogy mi a falahári? No, erről majd később bővebben. A feleségem lelkes volt. Fallahárizzak! Talán nem haragszik meg, ha elárulom, nála a csúcs 75 kg volt. Most 54 kg-os, karcsú és szokása szerint gyönyörű…

A lányom ezen a vasárnapon a mamánál volt, neki csak este kellett főzni.

Így a vasárnap számomra az önsajnálattal telt (jaj, jaj, nem ehetek tejterméket, csak max. 1-2 dl kefírt, vagy joghurtot). Kipakolva a hűtőt sikerült készíteni egy salátát. Ami volt! Répa, vajretek, káposzta, paradicsom, megbolondítva egy kis kaukázusi kefírrel és pirított szezámmaggal.

Délben a bolt mellett a piacon vettünk egy nagy fej szőlőt. Remélem, magyar. Hiszen szőlőszezon van. Igaz, a boltok tele vannak olasz szőlővel, de két hete még láttam valahol chilei és indiai szőlőt is. Egy jó nagy pofon a fenntartható fejlődésnek!

Este sabjit főztem. Zöldségpörköltet. A család kapott egy kis rizst is hozzá, sajttal. Sajttal!!!

Elkezdtem a fogyókúrát… Ez a lényeg!

nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Fallahari blog- 2. nap – szőlő

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 0:59

Hétfő reggel volt, így korán keltem, irány a Jógaközpont. Idén ősszel két délelőtti jógaórát tartottam. Fél 8-kor kezdődött az első, fél 10-kor a második. Amíg be nem fejeztem az órákat, eszembe sem jutott az étel.
Pedig alapesetben azért nagy pánikban szoktam lenni, jaj Istenem, nem ehetek négy-öt órán keresztül… jaj, mi lesz velem… Meg ilyenek. Persze gyakorlás közben nem eszik a jógaoktató (és persze a hallgató sem.)…

Jóga után a piacon bevásároltam. Vettem három fej szőlőt. Nagyszeműt. Szeretem a szőlőt, régen, amikor tanyán éltem, volt is szőlőnk. A nagy szemű a „kecskecsöcsű”, a mazsolaszőlő, a saszla… de az igazán kedvencem az otelló volt. Én nem értek hozzá, de állítólag ez a borszőlő. Én a bort nem szeretem, nem is fogyasztom, de az otelló szőlőt nagyon szeretem. Igaz, mióta magam mögött hagytam a tanyákat, nem sokat ettem…

A piac a Mars téri nagypiacot jelenti. Sok árus, finom zöldségek és gyümölcsök. Idén sok eső volt, mely nem kedvezett a szőlőnek. Így a piacon diszkréten nem írták ki, a szőlő honnan van. A feleségem szerint ezek a szőlők Olaszországból vannak. Én remélten, magyar… Bár lehet, hogy a magyar szőlőt olasz feliratú ládákba csomagolják?

Persze nincs baj az olaszokkal. Csak nem logikus, hogy olyan messziről hozzák ide a szőlőt. Magyar ember akkor egyen szőlőt, amikor terem, ne akkor, amikor akciós a hipermarketben. Ráadásul sokszor nem is akciós… Ezért nem értem, miért vesszük meg februárban a méregdrága külföldi szőlőt…Ráadásul az Unió arra ad pénzt, hogy a magyar gazdák kivágják a szőlőt. Őrület!

De a szőlő (bárhonnan is származzon), finom volt. A maradék rizsből, ami tegnap készült (nehéz kis adagot főzni) a családnak készítettem fasírtot. Volt egy kis burgonyás fasírtpor, meg fűszerek, olaj, összegyúrtam és be a sütőbe. A feleségem szerint túladagoltam az olajat. A lányomnak másnap reggel odapakoltam. Nem jó, ha ételt dobunk ki…

Amikor az iskolából vittem haza a lányt, leesett a vércukrom. (Azt hiszem, így mondják…) Beugrottam egy boltba mazsolás mogyiért (legális a fallaháriban) – életmentő volt!

Este készítettem egy krémlevest. Mindenféle zöldségekből. Meg ettem egy kis szilvalekvárt. A szilvalekvárt a feleségem főzte, cukor nélkül készült. Többen mondták, hogy az első hetekben mindig éhes az ember. Jogos…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Fallahari blog

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2011. feb. 7., hétf. 1:02

Nawesh, hogy Te mikkel elő nem rukkolsz:)))
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Re: Fallahari blog

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:02

nos….101 nap tapasztalata alapján mondhatom, működik::))
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog- 3. nap – békenap

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:03

Kedd reggel, amikor felébredtem, az volt az első gondolatom, hogy halad ez a falahari, hiszen már csak 87 nap van hátra! Az előre kitervelt időpont három hónap…

Szeptember 21-e jeles nap számomra. 1989-ben ezen a napon kezdtem el jógát gyakorolni. A Jóga a mindennapi életben rendszert… http://www.jogaszeged.hu Persze akkoriban nem volt egyesületünk és a Jógaközpontunk sem. Az azóta megszűnt Bartók Művelődési Központba jártam először jógatanfolyamra…

Vannak véletlenek? Már egy éve vegetárius voltam, amikor láttam, hogy a Bartókban lesz egy előadás a vegetárius életmódról. Tele volt a terem. Hetednapi adventisták szervezték a programot, ekkor mutatták be Bokor Katalin, egy híres természetgyógyász könyvét is. Ezek voltak a „hősidők”, amikor tömegek mentek a spirituális előadásokra, az egészséges életmóddal kapcsolatos programokra. Mindegy volt, ki is tartotta, szervezte. Persze adventisták is idegesek lettek, amikor valaki a jógáról kérdezte őket…

Nos, ahogy vége volt az előadásnak, láttam a művelődési ház előterében egy plakátot, jógatanfolyam lesz. Így segítettek hozzá az adventisták, hogy elkezdjek jógát gyakorolni…

Ezen a kedden hajnalban keltem, mivel reggel hatra jöttem dolgozni. Tusolás előtt ráálltam a mérlegre! 109 kg! Hohó! Na ugye! És hasonlók… 109 már nem 110!!! Háromszor ráálltam a mérlegre. 109! Persze tudom, nem lesz könnyű még 23 kg-ot leadni! Meglódult a fantáziám. Ha három nap alatt lemegy 1 kg, akkor 90 nap alatt 30?

Maradt egy kis szőlő az előző napról, azt elraktam és készítettem salátát. Vasárnap vettünk a boltban leárazott csomagolt salátát. Reméltem, nem romlott meg. Persze a legjobb a friss, de nem mindig van arra lehetőség, hogy frisset vásároljunk…Feljavítottam kápia paprikával és vajretekkel, kaukázusi kefirrel és napraforgó maggal. Biztosan nem halok éhen estig…

… Nem haltam. Ebédre megettem a hajnalban készített salátámat.

Sokszor előfordult velem, főleg a nappalos műszakomban, hogy ebéd után még ettem volna valamit. Ilyenkor fel a büfébe és bevágok egy Jó reggelt kekszet. Rosszabb esetben csokit. Ha „nagyon rosszabb eset volt”, akkor két csoki is befigyelt. A kedvencem a Bounty szelet… (volt) Ez van…

Munka után elmentem moziba. A feleségem dolgozott, a lányom iskolában, majd néptáncon, szóval elengedtek. Ilyenkor szoktam azokat a filmeket megnézni, melyek őket nem érdeklik.

A film előtt még sikerült lóhalálában (milyen morbid kifejezés) bevásárolnom. A moziban megittam a boltban vásárolt két decis paradicsomlevet (legális a falahárinál) és egy kis csomag sózott, pirított napraforgót. A paradicsomlénél azért ügyeltem arra, hogy magyar termék legyen, illetve hogy a són és fűszereken kívül ne legyen benne adalékanyag és legfőképpen cukor. A rejtett cukor nagy gyilkos…

Egyébként a Varázslótanonc c. amerikai filmet néztem. A bemutató alapján azért többre számítottam. Olyan pörgős, odacsapós, elgondolkodtató misztikus filmeket szeretem, ráadásul nagy Harry Potter rajongó vagyok. Nos, a Varázslótanonc azért nem egy Harry Potter. Van benne jellemfejlődés, gonosz, akit Horváth (?) –nak hívnak. Nicolas Cage hozta a rezignált hős formáját (szerintem a szinkron zseniális), Alfred Molina sokkal jobban tetszett a Csokoládéban (no, már megint kaja), mint Maxim Horváth (?) a gonosz varázsló szerepében. Monica Belucci meg egyszerűen gyönyörű…

Szeptember 21-én van a Béke Nemzetközi Napja. Jött egy felhívás a nemzetközi Jógaközpontunktól, http://www.yogaindailylife.org hogy amelyik városban ültettünk az elmúlt években békefát, tartsunk satsangot. A film után így kikerekeztek a Füvészkertbe, ahol az egyesületünk békefája nődögél…. Békenapi satsang, ahol prasadot kaptunk (egy maroknyi mazsola), majd este értem haza.

Tudtam, hogy reggel nem lesz erőm főzni, így egy fél tökből készítettem főzeléket. Ahogy édesanyám mondaná, ludájfőzelék. Finom lett. De azt hiszem, nem kellett volna két tányérral ennem belőle. Meg utána két kis doboz pástétomot.

A munkahelyen történt velem pozitív dolog is. Van egy leg magic nevezetű szerkezet, azon csúszkáltam 108-szor… Erős vagyok és bátor…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Fallahari blog

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2011. feb. 7., hétf. 1:04

Nawesh, minden cseszegetés nélkül nagyon sok zsírt fogyasztasz, észre se veszed, de tömöd magadba a kalóriákat. Fallahari diéta ide vagy oda, hallod ez nem fogyókúrás étrend!

Amondó vagyok abban, hogy nem diétákra, hanem tartós életmódváltozásra van szüksége az embereknek. Szerintem neked is ilyesmiben kéne gondolkodnod.

Ha nem is válsz nyersevővé, de Iván sok jó dolgot ír. A nyers ételek ezen belül is a zöldek kulcsfontosságúak a test méregtelenítésében és az alacsony kalória tartalmú étrend kialakításában.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Fallahari blog

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:04

nos, három és fél hónap távlatából azt mondom, működik… életmódváltás? igen, az mindig fontos. a stresszes munkahelyi nyomor közepette is::))
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog- 4. nap – ludájfőzelék…

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:05

Szeptember 22-e volt. A falahari diétám negyedik napja. Hajnalban keltem. Azért némi bűntudattal álltam rá a mérlegre az előző esti zabaparty miatt, de még mindig 109 kg-ot mutatott.

Mentem dolgozni. Elcsomagoltam a tegnapi tökfőzelék egy részét, meg két paradicsomot. Bementem a boltba, vettem két 100%-os gyümölcslevet és almát. Ez olyan igazi gyümölcslé, nem holmi visszahígított vacak…

Nem sűrűn készítünk otthon tökfőzeléket. Évekig nem sikerült… Kudarcot kudarcra halmoztunk… Majd rájöttem, nem főzni, hanem párolni, sokféle fűszer és a végén egy kevés citromot facsarni rá, nem szeretem az ecetet. Az utolsó fázis a turmixolás kevés tejföllel…
Édesanyám ecettel készítette. Sok ecettel…
Diákként ha szerettem volna valamit inni, akkor a 12%-os almalevet választottam. Borzalmas volt az íze. Tele cukorral és tartósítószerrel. De olcsó volt… Ahogy a feleségemmel összekerültünk, lassan váltottunk a gyümölcslevek terén. Elkezdtük inni a 25 %-os leveket. Dobozos üdítőket. Be kell valljam, ez ráadásul még abban az időben volt, amikor nem tudták megoldani a tetra-pack dobozok újrahasznosítását. Ma már megtudják… Így, ha szelektívbe dobjuk, kisebb bűntudattal ihatjuk ezeket a löttyöket… De a 25%-os löttyök is tele vannak cukorral.

Táplálkozási evolúciónkban később váltottunk az 50%-os gyümölcslére, de az a helyzet, az is cukorbomba. Így végül úgy döntöttünk, ha gyümölcslevet veszünk, akkor csak 100%-osat. De jött a keserű csalódás, amikor kiderült, ezeket is visszahígítják. Cukor talán (!) nincs benne, de aranyárért sok vizet és kevés gyümölcslé sűrítményt vásárolunk. Akkor már sokkal jobb lenne a csomagolás, szállítás szempontjából, ha csak a sűrítményt árulnák.

A negatív csúcs egy munkahelyi bulin az 1% (!) gyümölcstartalmú (?) szűrt (!) almalé. Mi van?

Ebédre a munkahelyen megettem a tökfőzeléket (a feleségem közben felhívott, hogy elhibázott döntés volt a tök magját is belefőzni. Hiába turmixoltam le, akkor is benne maradtak a kemény héjdarabok).

Munka után elmentem a lányomért az iskolába és együtt utaztunk ki Mórahalomra az édesanyámhoz. Ahogy leszálltunk a buszról, az állomáson a leány kapott egy vegetárius hamburgert. Gomba nélkül, csak ketchuppal. Gondolom, a legócskább (értsd, legolcsóbb, javarészt vizet, ecetet és cukrot tartalmazót használják). 450 Ft. De jó nagy darab volt és a lány éhes lehetett, mert betörölte az egészet.

A buszállomás pár éve épült. Modern, pénzbedobós (tiszta) wc-vel és kis büfével. A lányom épp a minap jegyezte meg, elkelne Mórahalmon már egy helyi buszjárat is… Mórahalom egyébként szédületesen fejlődik. Az álmos Alsótany-központból egy dinamikus kisváros lett ipari parkkal és fürdővel.

Édesanyámnál egy almát ettem, majd a látogatás után bevásároltunk. Ekkor ittam egy kaukázusi kefirt. Tapasztalataim szerint kaukázusi kefir néven sok mindent próbálnak eladni. Néha sikerül egy-egy gagyi terméket is beválasztani. Mint most is…

Mikor végre hazaértünk, főztem egy zöldséggulyást tofuval. Még a lányunknak is bejött.

A feleségem elment képviselni a családot a szegedi Critical Mass-ra, a kerékpáros felvonulásra, melyet az autómentes nap alkalmából tartottak. A lányommal otthon maradtam. Sötétben több száz biciklis, a kilencévesnek azért veszélyes, bár a felvonulással egyetértek.

Még éhes voltam, így ettem egy kis szilvalekvárt. Eteti magát ez a szabolcsi lekvár….

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog- 5. nap

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:05

Szeptember 23-át írtunk. Már nekem is hihetetlen, de ötödik napja bírom gabonafélék, sajtok és tej nélkül. No de mit is ehetek, ha már a falahárit választottam?

A falahari diéta egy ősi indiai, tapasztalatokon alapuló táplálkozási forma. Alapja a vegetárius étkezés, azon belül is a lakto-vegetárius életmód. Szinte vegán életmód, bár a falahári enged némi joghurtot (amit én lazán átváltok kefirre, vagy tejfölre)

Mit ehet az, aki falahárizik?

Zöldséget, gyümölcsöt bármennyi mennyiségben. Kevés olajos magvat, kevés tofut, egy kevés joghurtot. Kerülendő a burgonya és a kukorica (lehet, hogy hizlalnak?) és a hüvelyesek. Kerülendőek a gabonafélék.

Természetesen kerülendő a hús, hal, tojás és a legtöbb tejtermék.

A vegetárius életmóddal nincs gond, hiszen 22 esztendeje nem eszem húst. A tejtermékkel már gond van, mert én nagyon szeretem a tejet, körözöttet, sajtot. No meg a gabonaféléket. Elég változatosan étkeztünk eddig is: tészta – természetesen tojás nélkül – hajdina, bulgur, köles, rizs… No, most ezeket elfelejthetem egy időre…

Ezen a reggelen, amikor felkeltem, álmosan kibotorkáltam az előszobába. Szóljanak a fanfárok, a mérleg 108 Kg-ot mutatott! Hurrá, hurrá!!! 5 nappal ezelőtt még 110 kg-os voltam…

Még 85 nap lenne hátra a falahári-programomból és ha ilyen ütemben haladok, lehet, hogy nem 24, hanem 36 kg-ot adok le? (Megjegyzem, ezt december végére már máshogy alakult.)

Ebédig nem is ettem semmit. Viszont már második napja vetem rá magam a mukahelyen a Leg Magic-re. 108 lábmozgás… Erősíti a combot, és nagyon trendi…

Ebédre megettem a zöldséggulyást, amely előző este készült. Még hidegen is finom. Általában rozsdamentes acélból készült fém ételhordóban viszem az ételt, amit nem lehet betenni a mikróba. De nem is akarnám. A mikrohullámú sütő nagy találmány (egy katonai kísérlet során, mintegy véletlenül fedezték fel az elvet), de egészségtelen. Persze a mikró-gyártóknak biztosan más a véleményük. Extrém XX. Századi ötlet: sugárzással melegíteni az ételt… Ráadásul a mikrohullámú sütő sok áramot is fogyaszt…

Este hatig a munkahelyen kellett maradnom. Így délután befigyelt még egy mazsolás mogyi. Munka után a feleségemmel elmentünk az AGNI-ba. http://www.agnietterem.hu Ő kért egy hosszú kávét, sok tejjel, cukor nélkül, tejszínhabbal, egy krémest és egy meggyes sütit. Én egy maharadzsa levest (csípős paradicsomleves) és egy tofusalátát.

A maharadzsa levessel falahári szempontjából azért mellé nyúltam, mert valami lisztfélével (még ha teljes kiörlésű is) volt behabarva…

Olyan jól laktam, hogy már nem is ettem otthon. Csak szundikáltam a Fábri show alatt…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog- 6. nap – 107?

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:05

Szeptember 24-e… Megint hajnalban keltem. Hiába, ha hatra kell járni dolgozni.

Egyedül voltam. A feleségem és a lányom a mamánál aludt. Felraktam egy adag szójapörköltet ebédre. Ma már ritkábban fogyasztok szóját. Amikor vegetárius lettem, a nagynéném megtanulta a szójapörkölt készítését és minden vasárnap azt kaptam tőle. Vagy rakott krumplit. De egyiket sem lehet a falaharinál enni…

Hogyan készül a szójapörkölt?

Kevés olaj, hagyma, fűszereke, szóval pörkölt alap. Amikor a hagyma kezd pirulni, ráöntöm az előtte legalább egy órát vegetás-sós vízben ázó szójakockákat. Mivel a víz sós, a pörkölt alapot nem sózom külön. Nekem általában 15-20 perc alatt megfő. Esetleg lehet bele rakni kevés kukoricát, vagy borsót…
Drága nagynéném nem így készítette, de neki vagy fél napot főtt…
Persze azzal kezdtem reggel, hogy ráálltam a mérlegre. Nem akartam hinni a szememnek: 107 Kg! Egy nap alatt megszabadultam újabb egy kg-tól? Persze ez durva. Hat napi átlagban még elégedett is lehetnék 3 kg fogyással, de egyik napról a másikra 1 kg azért elég hihetetlen.

Most biztosan azt gondolják sokan, rossz a mérleg. Dehogy rossz!!! 107 kg! Szóval, örülök. De azzal is elégedett lennék, ha vasárnapra megmaradna a 107, vagy a 108. Csak szépen lassan…

Persze az elmúlt években is többször próbáltam meg fogyókúrázni. Az első vészharang akkor szólalt meg, amikor tartósan meghaladta a súlyom a 100 kg-ot. Kampányszerű fogyókúrával el is értem, hogy stabilizáltam magam 103 kg-on… Évekig itt hintáztam: 102-104… Majd egy újabb fogyókúra és feltornáztam magam 108-ra.. Majd idén többször meghaladtam a 110 kg-ot… Vajon hol álltam volna meg?

Azért a fogyókúra kapcsán felmerültek bennem ezoterikus kérdések is: hova tűnt az a három kg? Mégis csak háromezer gramm… valahol a világűrben?

Ebédre, a munkahelyen megettem a szójapörköltet, némi összevágott zöldséggel és egy kaukázusi kefirrel. Egy nagy adag csilis szójapörköltet. Szeretem az erőset…

Ami jólesett, egy kolleganőm megjegyezte, szerinte fogytam… S mindezt hat nap után!!! Szerintem is! Kell ilyen léleksimogatás a fogyókúra kapcsán..
Ja, igen, szója…

Sajnos Európában több helyen is olyan szóját termesztenek, illetve hoznak be külföldről, mely génmanipulált szója lehet. A szomszédban román barátaink is így termelik a szóját.

Amikor vegetárius lettem, elég sok szóját ettem, ma már kevesebbet, inkább csak tofut. Igen, a szójatermelés miatt rengeteg esőerdőt vágnak ki. Igaz elsősorban nem a vegetárius tömegek élelmezése miatt, hanem a húsukért tartott állatok takarmányozásáért.

Munka után elmentem a lányomért, könyvtárba mentünk. Kifelé jövet vett egy kinder tojást. Döbbenet! Nem is kívánom a csokit. Bár a kinder tojásért eddig sem rajongtam… Igaz, „csoki nem evős” bátorság próbám volt már idén tavasszal, a nagyböjtben, negyven napig…

Este a lány szilvalekváros derelyét evett, én meg általunk készített szilvalekvárt…

Igen, kívánom a tésztát, de erős vagyok… Azt hiszem…
Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Fallahari blog

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2011. feb. 7., hétf. 1:06

Én nem nagyon tudom mi ez, most hallok erről elöször de tény, hogy Nawesh-on látszik, hogy sokkal ”karcsúbb”:))) – ha szabad ezt írnom.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Re: Fallahari blog

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:07

rajta vagyok az ügyön::))
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog – 7. nap – eltelt egy hét…

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:07

Szeptember 25-e péntek. Bármilyen hihetetlen, egy hete próbálkozom a diétával…

Eddig jól bírtam. S jól érzem magam… Máskor, ha néhány napig próbálkoztam önmegtartóztatni magam, ideges lettem néhány nap után, hogy jaj, mindig éhes vagyok, jaj mit eszek este, jaj és jaj…

Finom volt az előző napi szójapörkölt, de talán sokat készítettem. Ráadásul mind meg is ettem… Reggel félve álltam rá a mérlegre, de még mindig 107 kg-ot mutatott. A falahári ideje alatt többször is éreztem úgy, hogy este sikerült jó sok ételt ennem, reggel mégis hus, mintha nem is lett volna… Talán a zöldség és a gyümölcs könnyebben emészthető…

Délelőtt csak két almát ettem. Munka előtt annyi időm volt, hogy bezúgjak a tecsóba vásárolni. Itt ettem a kínaiban egy tofusalátát és egy csípős káposztasalátát, mely nem is volt csípős. Nem tudom, hogyan készítik a tofusalátát és legfőképpen milyen tofuból, de a boltban nem kapok 480 Ft-ért ennyi tofut.
Megjegyzem Karácsony előtt volt egy élelmiszerbotrány. Valahol Pest mellett egy tanyán brutális körülmények között gyártották a kínai éttermekbe való tofut. Többek között ürülékkel szennyezett „termékek” kerültek… valahova… csak reménykedem…
Vacsorára reszelt répa paprikával és csípős salátával, kaukázusi kefírrel. Állítólag a falahárinál nem kívánod a csípőset. Én még kívánom, no, ez végre nagyon csípett…

Másnap reggel kiderült, hogy duplán csíp…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog- 8. nap – hinta-palinta….

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:07

Szeptember 26-a volt. Hétfő. Délelőtt jógaóra az Ashramban, a Jógaközpontban.…

Még jó az idő, kerékpárral mentem. Szűk fél óra… a lányomat kikísértem a buszra, ment iskolába, majd miután felszállt, én meg tekertem.

17 esztendeje oktathatom a jógát, a Jóga a Mindennapi Életben rendszert (www.jogaszeged.hu ) . Bejárhattam Dél-Magyarországot Szekszárdtól Szegedig, Domaszéktől Kecskemétig. Mindig képviselve a jógát, vegetárius életmódot. Persze akik régóta ismernek, láthatták a metamórfózisomat. Amikor nádszál vékony fiatalból pocakossá, majd… mondjuk ki, kövérré változtam. Éljen a testtömeg-index…

A jógatáborokban, szemináriumokban élveztem, hogy nem nekem kell főzni (bár szeretek a konyhában tüsténkedni) a finomabbnál finomabb és egészséges ételeket. Ám ha volt rá lehetőségem, könnyen repetáztam és biza nagyevő voltam. S lehet az étel ugyan szattvikus (tiszta) , egészséges, de ha sokat eszik az ember kenyeret, tésztaféléket, burgonyát, bizony meglátszik…Persze nem a jógatáborban rakódott rám a súly…

S ami felrakódik, oly nehezen jön le. Az évek alatt „megszerzett” súlytól oly nehéz megszabadulni… De rajta vagyok az ügyön. 8. napja… Persze a mérleg reggel megtréfált és a tegnapi 107 kg után 108 kg… Mit csinálhatok rosszul?

Persze ne legyek türelmetlen…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Fallahari blog- 10. nap – paradicsomleves

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. feb. 7., hétf. 1:08

Szeptember 28-a… Ebédre paradicsomlevest készítettem. Már tizedik napja próbálkozom a diétával…

Amikor életem első paradicsomlevesét főztem, naivan azt hittem, csak paradicsom kell bele. Esetleg betűtészta… Nem is volt finom… A régi iskolai menzán, csak a betűtésztát olvasgattuk…
Néhány sikertelen próbálkozás után elővettem, egómat legyőzve egy szakácskönyvet. S kiderült, hogy a paradicsomlevest lehet másként is készíteni. Mondjuk egy zöldségleves alapot, melyet leturmixolunk, majd felöntjük paradicsomlével, sűrítve paradicsompürével… Micsoda felismerés…

A piacon vásároltam paradicsomot. Majd egy kiló apró szeműt, de élénk színűt. Ki volt írva, biológiai védelemmel termelt. Reménykedem benne, ez nem azt jelenti, hogy génmanipulált. Persze meg is kérdezhettem volna…

A mostani leves némileg hígabb lett, de finom, Mellé tepsiben sütöttem tofut és burgonyát, szigorúan elkülönítve egymástól, mivel én a falahári-diéta alatt nem ehetek krumplit.

Este újra édességhiányom lett, amit újfent mézes-mákos szőlő-alma-körtével igyekeztem legyőzni.

Éhes voltam még, így a maradék tofut megettem zöldhagymával.

Éjszakás műszakot kezdtem, de nem akartam enni. Ezért vettem egy gyümölcslevet. Igazi, 100%-osat. És irány dolgozni… Ha tudtam volna, hogy már csak néhány éjszakám van hátra…

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Diéta, fogyókúra, hízókúra

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron