Ma váltam vegetáriánussá, két év húsnemevés után (TEST))

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Ma váltam vegetáriánussá, két év húsnemevés után (TEST))

HozzászólásSzerző: ata » 2011. nov. 10., csüt. 10:49

Dátum: 2007. április 06. péntek, 09:00 Küldte: ata

Két éve, hogy elhagytam a húsevést. Amikor kérdezték, vegetariánus vagyok-e, viccesen mindig azt válaszoltam, nem, csak nem eszem húst. (ma rájöttem, igazat mondtam)
Ritkán (a két év alatt talán 6-7 szer) mégis megesett még velem, hogy elcsábultam a régi ízekre.


Ilyenkor bármily furcsa, nem kirántotthúst, borban párolt bordát, egybensültet, ropogós kacsapecsenyét, pisztrángot citromkarikákkal, esetleg sorrel locsolt csülköt kívántam meg, hanem a legszemetebb, tán legkárosabb vackok egyikét, a virslit.

Virsli, vajaskenyér, mustár. Régi idők május elsejei menüje, katonakonyhánk (mely végetvetett első 2éves húsnemevésemnek) reggelije. És azt hiszem talán az első finomság, tápláló húskészítmény, melyet félreinformált, jóhiszemű édesanyám szeretettel, és szíve minden jószándékával nyújtott nekem, hogy nagyra nőljek, és erős, egészséges emberré váljak.

Utolsó ilyen elcsábulásom vasárnap volt. Csupa jóindulatból, és figyelmességből kaptunk sült csirkemályat a szomszédtól. Senki nem ette, sajnáltam kidobni. Régen szerettem. Azt hiszem akkor D vitamin, és vas forrásaként ezt is elég hamar le kellett nyelnem.

Hatások? Ó igen! Duzzadt mandula, székrekedés, fáradtság, 3 reggelen nem bírtam időben magamhoztérni, és egy jóganyakorlatot sem megcsinálni.

Ma reggel 4-kor kipattantam az ágyból, elindítottam a kenyérsütőt, tornázás, és irány cikkírni. Azt hiszem, a tisztulás befelyeződött, na meg a következmények feldolgozása is.

Mindezek persze az anyag/test szintjén megmutatkozó változások, következmények.



Az ok, mely mélyen a lélekben gyökeredzik, sokkal fontosabb.

De erről később
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada


Hogyan lettem vegetariánussá 2. (Szellem)

HozzászólásSzerző: ata » 2011. nov. 11., pén. 9:51

Dátum: 2007. április 08. vasárnap, 09:00 Küldte: ata

Tegnap reggel vérge sikerült megszereznem az Earthlings c. filmet. A bevezető képsorok után, mely a Földünket mutatja az űrből, láttatva a hegyvonulatokat, óceánokat, sivatagokat, és az első néhány mondat után kikapcsoltam, később nézem meg. Sok volt. Vagy pont elég mostanra.

Földünk onnan, “kintről”, gyönyörű kék üveggolyó. És pont ilyen törékeny is.
Földlakók. Mennyire sokatmondó cím.
Sok sok szanaszét, körülöttem, bennem keringő mozaikdarabka, hirtelen egymásbailleszkedett. Simán, csendesen, lassan, időt hagyva a kép kibontakozásában való gyönyörködésben.

FÖLDLAKÓ. A tegnapi nap folyamán ez a szó visszhangzott bennem. Próbáltam leírni, megfejteni, mit is jelent számomra.
Önteltségünkben miért emberként azonosítjuk magunkat. Úgy hisszük, kívüle, és fölötte állunk mindennek. Úgy viselkedünk, mint a földgyalu. Alakítunk, építünk, pusztítunk, úgy gondolva, ránk ez nincs hatással. S ha az eső kimossa a lánctalpunk alól a földet, és felborulunk, átkozzuk az esőt.

Az ókori görög filozófusok csak megközelítették, vallási tanítók, próféták leírták az EMBER ideáját.
Nekik sem sikerült, és mi sem fogjuk soha, soha elérni, megvalósítani azt, vagy beteljesíteni Isteni küldetésünket, amíg bele nem helyezzük egy nagyobb képbe, és nem fogadjuk el, hogy ITT és MOST tekintet nélkül az élet előtti, és a halál útánni élet hitvitáira, (melyek sokszor inkább kibúvóként szolgálnak felelősségünk alól)
elsősorban FÖLDLAKÓK vagyunk. És csak ezután emberek.

Földlakó, mint a férgek, bogarak, hüllők, halak, emlősök.
- kinek testét földanyánk adta, s oda is tér vissza.
- kinek minden alkotása elenyészik
- kinek lábanyomát az idő homokja, a változás szele, s világkorszakok hullámai söprik el
- ki sokat markolhat, ám semmit nem fog
- aki el akarja felejteni, hogy együvé tartozunk mindannyian itt, ebben a nagy földi birodalomban
- és aki nem kellene, hogy megegye a barátait, sorstársait, fivéreit, nővéreit
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

Re: Hogyan lettem vegetariánussá 2 év húsnemevés után 3.(Lél

HozzászólásSzerző: ata » 2011. nov. 19., szomb. 13:01

Hogyan lettem vegetariánussá 2 év húsnemevés után 3.(Lélek)
Dátum: 2007. április 10. kedd, 09:00 Küldte: ata



Elkezdtem hát mindenre földlakóként nézni, és érdekes felfedezést tettem.


Töprengtem a világunkban jelenlévő dualitáson, mely mégis szentháromságot alkot.

Test – Lélek - Szellem
Tett – Szándék - Képzelet
Cselekvés – Lét - Öntudat
Közép – Kint - Bent
Okozat – Ok – Okozó

Eldöntöttem papírra vetem magvas gondolataimat, el ne felejtsem.
Felírtam hát egy szép nagy fehér papírlapra:

Ami minden földlakónak elengedhetetlenül szükséges az élethez:


S míg a plafont fürkésztem válaszért hogy a legfontosabbal kezdhessem, s fejemben cikáztak a gondolatok, mint: étel, zug ahová behúzódhat, levegő, szívdobbanás, szeretet, elfogadás, hő, nap, energia, észrevettem hogy a kezem addig leírt valamit.

Lenézve elmosolyodtam, és sutbavágtam összes magasröptű gondolatom.

A papíron ez állt nagybetűvel kezdve:

L É L E K







U.I.: ...s aki rendelkezik vele, elmondhatja magáról, hogy



É L E K





vége.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron