Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 8., pén. 23:05

A nyersevés az kemény téma, én ahhoz túlságosan imádok enni. És a ggabonakásákat is szeretem, meg a burgonyát. Ki van csukva,hogy holmi hájrétegek miatt lemondjak róluk 8O
Bár gondolom ez egy nyersevőnek, meg egészséges embernek szentségtörésnek hangzott.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 9., szomb. 8:17

Van egy ilyen szabály: Amit lehet, azt nyersen edd! Na már most a gabonát nyersen nem igazán bírjuk enni. Azaz csíráztatva igen, de úgy nem túl kívánatos, keverjük mindenféle salátával, meg ilyenek. Mi sem vagyunk "igazi" nyersevők, hiszen az évezredes gabonaevés nem enged... De igen! :) Amérikában úgy oldják meg, hogy van ez az aszaló berendezés, ami csak szárítja, 40fok körüli hőmérséklettel a kenyereket, sőt, a krumplit is, ...

Szerintem olyan megoldás való az embernek, amit a természet is nyújtani tud, mindenféle berendezés nélkül is, akár. Jézus az esszénus evangélium első könyvében erről is beszél... lásd esszenus.uw.hu

Amit lehet, nyersen egyél, ne a szigorúság végett, hanem az ÉLET okán!

Peace
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 9., szomb. 12:05

De néha edd azt, amit igazán kívánsz és esetleg nem nyers! A legfontosabb, hogy az ételhez nem tapad vér.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 11., hétf. 13:34

"Szerintem olyan megoldás való az embernek, amit a természet is nyújtani tud, mindenféle berendezés nélkül is, akár"

Szóval a nyílt lángon való sütés meg ilyesmi még belefér? Mert pl. a tűz természetesen is létrejön (belcsap a villám a krumpliföldbe :D ).
Na jó,azért mejd próbálkozok, most úgyis nyár lesz.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 11., hétf. 15:01

Persze. Lényeg, hogy annyira nem kell görcsölni, ha valami nem nyers. Én nem tudnék nyersevő lenni. De odafigyelek, hogy több nyerset egyek. Pl, ha pizzát eszem akkor elötte vagy közben eszek hozzá egy nagy adag salit. (ez általában vedéglőben fordul elő.. :D ) Itthon nem csinálok pizzát.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 12., kedd 10:55

MINDEN VEGETÁRIÁNUSNAK!

"A legfontosabb, hogy az ételhez nem tapad vér." flower

"...odafigyelek, hogy több nyerset egyek." flower

"Na jó, azért majd próbálkozok..." litta
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 12., kedd 15:25

Csak így tovább, kedves barátaim! :)
És szépek lesztek, okosak és egészségesek!

:lol: :wink: 8)

Boldog létezést mindekinek!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 22., pén. 17:53

litta írta:Nem kötekedni akarok, de aki vegetáriánus, plussz még figyel hogy egészséges dolgokat egyen, az is nézhet úgy ki mint egy hízott liba.
Rögtön tudnék egy élő példával is szolgálni, azaz magammal.

Litta, az olívaolajfogyazstó szenvedélybeteg :D


Szia Litta Liba! :)

Aranyosnak tunsz.

Tom
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 23., szomb. 8:18

Nawesh is gágá... :wink: :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 1., vas. 18:45

flower írta:De néha edd azt, amit igazán kívánsz és esetleg nem nyers! A legfontosabb, hogy az ételhez nem tapad vér.


hol lehet vegan pizzát kapni?
(sajt nékül, vagy sajt allternativával?)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 6., pén. 17:50

"Nem kötekedni akarok, de aki vegetáriánus, plussz még figyel hogy egészséges dolgokat egyen, az is nézhet úgy ki mint egy hízott liba. "

Székely professzor ezt mondja:

<b><i>"Nem elég vegetáriánusnak, vagy naturistának lenni</b></i>
A kizárólagos növényevés még nem garancia a helyes táplálkozásra. Rosszul kombinált zöldségfélék provokáló erjedést és veszélyes mérgezéseket hozhatnak létre a szervezetben."

***
<b>"Főképpen nyers ételeket együnk</B>, mivel a túl magas hőmérséklet, éppen úgy, mint a túl alacsony, (tehát a főzés és a fagyasztás) megöli az életet, és következésképpen az ételeket, vitaminjaikkal együtt...A <b>főtt növényi ételek </b>nem toxinok, <b>mérsékelt fogyasztásuk</b> nem okoz betegséget, csak elősegítik a <b>HÍZÁST</b>, és az ÖREGEDÉST. A nyers ételek táplálnak, gyógyítanak és méregtelenítenek, ... kozmovitális sugárzásokat juttatnak az emberi szervezetbe, amelyek a főtt ételekből hiányoznak, és amelyeket a főtt ételek elvonnak szervezetünktől. Tehát redukáljuk a minimumra ezek fogyasztását."

+++
Élelmiszerek közül a főtt ételek, állati eredetű ételek mind elősegítik a hízást, súlyfölösleg kialakulását - ezt már én, Parsifal mondom a tanultak alapján.
A kozmoterápia - a maga összetettségében - arról szól, hogy az emberi testet kitisztítjuk a kozmovitális elemekkel (víz, levegő, hő, gyümölcs, ...), majd újra felépítjük azt. Így minden betegség gyógyítható, mindenki szert tehet tökéletes egészségre...
<i>Bővebben a Természetes élet és gyógymód című Székely könyvben, mondhatni "enciklopédiában".</i>
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 6., pén. 19:30

Egyetértek.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. máj. 9., hétf. 18:06

Szia Litta Liba! :)

Aranyosnak tunsz.

Tom[/quote] :D

nawesh írta:Nawesh is gágá... :wink: :?

:)
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 9., hétf. 19:28

hát én egy grammot sem fogytam, mióta vegi, ill. vegán vagyok. van rajtam legalább 5-6 kiló felesleg az ideálishoz (magassághoz viszonyítva) képest, de már nem érdekel :D
szerintem nem az a lényeg, hogy ki hány kiló, azok csak számok, hanem az, hogy jól érzi-e magát valaki a bőrében. :lol: és ha a válasz igen, akkor már nem lényeg, hogy 95 kiló, vagy 52... ha viszont önértékelési és egyéb lelki gondot okoz, az más. :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: laluna » 2005. szept. 8., csüt. 12:18

Hali!
A fórumot olvasva az jutott eszembe, ha lagzitok lenne, vega menü lenne? Van már tapasztalatatok ilyen téren?
Avatar
laluna
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 16., kedd 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron