Tojás a pizzában?

Semmi állati

Tojás a pizzában?

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 7., szomb. 22:57

Parika:

Azóta sikerült megoldanom a "tejes dolgaimat", találtam egy pizzériát ahol biztosan nem raknak tojást a pizzatésztába. A fokhagyma az nekem is nagy kedvencem!!! :D
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt


HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 23:47

zsolidodd írta:Parika:

Azóta sikerült megoldanom a "tejes dolgaimat", találtam egy pizzériát ahol biztosan nem raknak tojást a pizzatésztába. A fokhagyma az nekem is nagy kedvencem!!! :D


szia zsolidodd!

nem tesznek tojást a pizzatésztába? azt hittem sehol se...habár soha nem lehet tudni :)

és sajtot se szórnak rá??? mert akkor ezt el kell áruld hol van!

én foghagymafüggö vagyok. mindeféle formában minden nap foghagymát eszek :) addig amig még vannak barátaim, nincsen probléma ;)

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 7., szomb. 23:52

Én meg azt hittem, hogy az valami extra dolog, hogy nincs tojás a tésztában. Sajtot csak simán nem kértem rá, és isteni volt :)
Ez konkrétan Kecskeméten volt.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 0:22

én is úgy tudom, hogy a pizzatésztában alapvetően nincs tojás.

Prezs néh aérik az embert meglepetéek. Egyszer voltam egy non-profit képzésen, ahiol többen is begetárius ételeket kértek, de én jeéeztem, hogy lakto-vega vagyok. gy az étterem vezetője minden nap külön egyeztetet velem, hogy mit is eszem, mert csak a rántott-gomba-rántot sajt, rizs köretig jutotak el maguktól :?

Nos egyik alkalommal az egész társaságnak gyümölcs leves volt. Jeleztem az étteremvezetőnek, hoyg az nekem is jó.

Közölte, hoyg igen, adna is, de tojás van benne.

Értitek, a gyümölcslevesben tojás :!: :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 8., vas. 1:43

zsolidodd írta:Én meg azt hittem, hogy az valami extra dolog, hogy nincs tojás a tésztában. Sajtot csak simán nem kértem rá, és isteni volt :)
Ez konkrétan Kecskeméten volt.


zsolidodd, dejo hely lehet!
én csak olyan pizzériát ismerek, akik alapba: sajt és paradicsomszószt tesznek a pizzára...de valósznü, mert nem maguk csinálják és csak felsütik...igazi pizzériában lehet biztos kérni mindenfélét és el is lehet hagyni mindenfélét...de ilyen helyen még nem voltam.

ja, és örülök, hogy a tejes ügyeid megoldottad ;) üdvözöllek a veganok között!
gratulálok!
gondolom a lelkiismereted is jobb ugye? az enyém kicsit jobb lett miután vegan lettem. de sajnos nem lessz már soha tiszta...ahhoz túl sok ölési parancsot adtam ki étel célra. és kihasználási parancsot is! föleg mert régen minden nap minimum 1 liter tejet ittam! ugyhogy azóta is, ha kis borjúkat látok akiket a vágóhidra visznek, bocsánatot kérek tölük hogy miattam kinozták és ölték meg anyjukat és miattam ölték meg ö magukat is...láttál már állatszállitó teherautót?
engem mindig megráz...ahogy a kis borjak pl megprobálják a friss levegöt és a napot megérezni, és megprobálják az orrukat a lyukakon kidugni. legalább egy kis tavaszt magukkal vinni, hamár az anyjuknak terhesnek kellett lennie velük, hogy tejet adhasson. és emiatt erre a szörnyü világra kellett jönniük, ahol csak egy sülthúst látnak bennük...na most szentimentális lettem...már késö van...inkább megyek aludni.

minden jót!
és remélem találkozunk, ha megint otthon járok!
szia
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 8., vas. 1:47

Értitek, a gyümölcslevesben tojás :!: :?:


na ez aztán tényleg csúcs!!!! mi mindent összekutyulnak!!!

jó, mondjuk ki gondolná, hogy csokiban pl. vér van, meg halolajjal van bevonva!!! pfujjj!!!

még jó hogy a vegan csokikba nem!!!
(rittersport-tól a marcipános, a borsentás,vagy hogy hivják azt ami fogkrémnek illatozik?, és a keserü csoki is vegan. nem mindegyik, de a rittersportt´l igen. --ugye van magyar-on is rittersport a négyszögletü csokik?

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 1:54

borsmenta :wink:

én még nem láttam a rittersport csokit :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 8., vas. 2:03

igen borsmentát akartam irni :)
nincsen??? rittersport!! akkor irnom kell nekik!!!
vigyek haza ha jövök???
nagyon nagyon finomak!! föleg a marcipánost szeretem.
meg is látszik rajtam...pedig furcsa modon amikor omnivor (mindenevö)voltam utáltam minden csokit. keserüt meg soha nem probáltam addig.
most meg meghalnék egy darab marcipános csokiért ;)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 8., vas. 18:25

A pizzákra visszatérve. én olyan helyen szem,ahol törzsvendégek vagyunk a párommal és nem kérek rá sajtot. Zöldsége pizza a neve. Sajt helyett extra paradicsomszószt kérek. De most hogy találtam végre cheezly-t, azt fogom csinálni,hogy viszek magammal egy kis dobozban és szépen rászórom a pizzára... :D (ha már náluk nincs)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 8., vas. 22:27

megerősítem: az eredeti pizzatésztában nincs tojás! én is csináltam már, és nagyon finom lett.

van itthon rittersport csoki, bár én még nem próbáltam, most vagyok a csokiról leszokós fázisban. bár most van itthon bio csokikrém, azt néha eszegetem. de a párom is besegít, tehát már nem sokáig lesz a hűtőben :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 9., hétf. 10:43

Parika, miért árultad el, hogy a rittersport vegán? Már azt hittem, leszoktam a csokiról. Én is láttam itthon. A pizzatésztáról még nem nagyon hallottam, hogy tojással készítenék.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

Re: Tojás a pizzában?

HozzászólásSzerző: soulkeeper1234 » 2016. júl. 2., szomb. 10:45

na ez aztán tényleg csúcs!!!! mi mindent összekutyulnak!!!
ดาวน์โหลด จีคลับ
soulkeeper1234
Néha írogat
 
Hsz: 31
Csatlakozott: 2015. szept. 16., szer. 10:48


Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron