80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: beorn » 2018. márc. 2., pén. 20:35

Sziasztok!

Újra itt. Az első kudarcba fulladt kísérlet után. A második nem fog. :)
beorn
Újonc

Hsz: 9

HozzászólásSzerző: Stoner » 2018. márc. 3., szomb. 17:16

Szia Laci!
Évekkel ezelőtt vadból szettem a vízitormát, és tettem a forrásvizes medencébe egy sűrű szemű hálós rekeszbe. Ott szépen elszaporodott. Jó sokáig fogyasztottuk, aztán valahogyan leálltunk vele. A szomszédban egy család biotermesztésbe fogott. Azelőtt a porcsint mázsaszámra irtották, alig tudtam megmenteni magunknak a reggel lébe. Ma már termesztik. Kilója 4000 Ft!
Egyébként nem lehet véletlen, hogy benéztem ide. Örülök, hogy még itt vagy! Sokan eltűntek az éji homályban... Pláne érdekes, hogy Te, akit állandóan győzködni kellett - meg ne sértődj ezért - mégis te vagy itt, és a többieket elfújta a szél..
Stoner
Grafomán

Hsz: 1216

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2018. márc. 21., szer. 15:58

Gabi bá Én mindig veletek vagyok,csak keresgélem azt amit lehet nem is kéne:) Amúgy engem érdekelne megkérdezed Budapestre is szállítanak vagy hogy lehet hozzá jutni.Nem nagyon van időm termeszgetni inkább venném mázsaszámra,minden vadzöld,zöld,érdekelne.Én biztos vagyok benne ebbe pénz is lenne,biopiacon sem láttam még vadzöldeket senkit árulni,többet érnek mint az összes árú egyben.

Más anno mondtam sokaknak van egy növény ami majdnem többet tud mint az össze többis együtt,tényleg először találd ki melyikre gondolok,utána leírom a továbbiakat!:)
borcsok1
Grafomán

Hsz: 616

HozzászólásSzerző: Stoner » 2018. ápr. 29., vas. 18:53

Szia Laci!
Biztosan a gyermekláncfű. Ha nem, akkor te mondd meg. Van még tippem az útifűre is, de ezeket, meg podagrafüvet, kerek repkényt, vadszőlőlevelet, vad ruccolát, cickafarkat, katánglevelet, és majd az eperfa levelét, mindenféle mentalevelet (lómenta) és virágot, virágkezdeményt, meg ehető virágokat (lucernavirág) stb. A vízitorma inkább a salátába jó. De jó még a tormalevél , vagy tormavirág is. A kakukkfüvet, bazsalikomot mindig teszünk a salátánkba.
Stoner
Grafomán

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2018. máj. 8., kedd 22:07

Vesztettél Gabi bá bár kicsit félreérthető volt,de nem azonnal ehetőre gondoltam:)Kender a nyerő nem is kérdés,a vizitormát magába eszem mert vettem vagy 10 palántát és elültettem a kiskertbe,talán a fodros kel említhető egy lapon,sajnos a vadnövényekről nincs ennyire átfogó tanulmány még,de majd Te megírod Gabi bá:)

PS:Úgy innék nálad egy koktélt az összes vadnövényből de tényleg:)
borcsok1
Grafomán

Hsz: 616

HozzászólásSzerző: Stoner » 2018. jún. 10., vas. 6:54

Szia Laci!
Azt hallottam, hogy a kenderből lehet jó falat készíteni a házadnak... De mit lehet megenni belőle, anélkül, hogy a falnak mennél??Egyébként egészen lehetetlen helyeken taáltam kendert.. Nem én ültettem oda, az biztos.. Ha erre jársz, szívesen megkínállak.
Stoner
Grafomán

Előző

Vissza: 80/10/10