Vércsoportok szerinti táplálkozás?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: litta » 2005. jún. 12., vas. 15:00

"Kár "elszellemeskedni" a tényt, hogy az ember vegetáriánus lény. Ha húst eszik, akkor a Természet (Isten, Teremtő, stb.) által teremtett REND ellen tesz. A húsevés vágya kialakult dolog. Litta, a gyerekeket miért nem veszed figyelembe? Ők maguktól sohasem ennének húst. Így vágyuk se alakulna ki a húshoz. (arról nem is beszélve, hogy az ízre van vágy, nem a hús anyagára!) Ez egy természetelllenes szokás-vágy."

Szerintem is természetellenes a húsevés, de
az egész világunk természetellenes. Én hiszek a reinkarnációban, és azt gondolom, hogy a gyerekek nem ártatlanok, persze mindenki az egyéni hite szerint gondolkodik. Mindenkinek joga van az önpusztításhoz, ha ahhoz van kedve, anélkül ugyanis nehezen lehet rájönni, hogy mik a jó és mik a rossz dolgok.
MIndannyian teszünk az Isteni rend ellen, nem csak a táplálkozásunkkal hanem az létmódunkkal is. De épp erről beszéltem amikor azt írtam, hogy könyörgöm, nem az idők kezdetén az aranykorban élünk, természetes, hogy természetellenesen élünk. Én ismertem olyan embereket, akik embereket öltek. Nem hiszem, hogy a vegetáriánus életmód nekik való. Elég naív hozzáállás az, amikor az ember azt hiszi, mindenki olyan mint ő.


"Nem kívánom, hogy megerőszakoljanak, na de aki ilyet mond:
"az lesz élete legjobb szeretkezése, hálás lesz és boldog", az vagy tapasztalatból beszél, vagy akár vágyik egy ilyenre (és többre nem), vagy ... na én ezt nem értem."

Na jó akkor szemléltetem másképp a dolgot, ha mondjuk én vagyok Hitler és egy őrült gyilkos meg talál ölni, mielőtt hatalmas hibákat elkövetek , akkor az összességében nekem és a világnak is jó lehet, sőt akár a gyilkosnak is. Hogy mi a jó az relatív. Ennyit akartam mondani, és szerintem a fenti dolog igenis előfordulhat, ha nem is velem.

"Állatoknál és embernél szintén rendeltetés van. Az állatok többnyire nem térnek el ettől, az ember már eltért. Az állatok a Természetben nem betegek, az ember épített világában igen. Az állatok nem fenyegetik pusztulással az életet, az ember igen. Ez lenne a rendeltetésünk? Ugye nem?"

Én nem gondolom, hogy rendeltetésem lenne. Szabad lény vagyok, aki bármit megtehet, amit akar. Az ember sem a húsevéssel pusztítja el a világot, hanem az egyéb hülyeségei miatt. Ha húsevéssel elpusztíthatná, akkor az állatok is elpusztíthatnák.

" Kit érdekel a többi ember véleménye! Az nem rád tartozik."
Na ezzel egyetértek. :D
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: litta » 2005. jún. 12., vas. 15:08

" Kit érdekel a többi ember véleménye! Az nem rád tartozik."
Na ezzel egyetértek.

Utólag olvasva nem egyértelmű, az életmódra értettem.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. jún. 13., hétf. 18:02

1 gyors nem ide vágó kérdés: Szerintetek lenne igény a nyugati környékén egy bio szendvicsezőre és salátázóra?

Köszi a vélemyéteteket.
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 14., kedd 5:11

Ha én Budapestre utazom, mindig anyugatinál szállok le és én (családom) szívesen bio szendvicseznénk és salázátnánk it. A nyugati elég központi hely Pesten nem? A Wabi sabi is közel van :idea:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. jún. 14., kedd 9:01

Hát persze!
Így evésre szánnám azt az időt, amit a MÁV jóvoltából a Nyugatiban töltök lődörgéssel (Szeged - Vác táv)!

Egyébként hol van a Wabi sabi?

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 14., kedd 16:06

Nem tudom az útca nevét, de a nyugatiból a Margit híd felé kell menni és jobbról a másodk vagy harmadik utcában a sarokhoz közel :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jún. 14., kedd 16:07

Szerintem nagyon kellene! méghozzá pont a burger king helyén, az aluljáró szinten, ahol rengeteg ember nyüzsög!!! :D

a wabisabi két utcányira van a nyugatitól a vígszínház felé (jászai tér felé), jobb oldalon.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 15., szer. 1:53

norbertop írta:1 gyors nem ide vágó kérdés: Szerintetek lenne igény a nyugati környékén egy bio szendvicsezőre és salátázóra?

Köszi a vélemyéteteket.


attol függ hogy vegan e.
vagy legalább vegetáriánus :)

mert bio az nem mond sokat. csak egyet: nagy a valószinüsége, hogy állati "termékekkel" düngen? mi az magyarul??? hogy több ásványi anyagok legyenek a növényekben, meg nagyobbak legyenek stb...gyorsabban nöjenek...
én ilyet lehetöleg nem támogatok. mert vegán vagyok, és semmit ami állatartással összefügg nem fogyasztok.

föleg bio tej egy nevettséges hazugság. mert mindegy hogy milyen a tehén, a borja megy a vágóra. és igy direkt támogatnám a húsipart. és támogatnám a borjak legyilkolását.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 15., szer. 11:44

Egyetértek az előttem szólóval.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. jún. 15., szer. 12:10

Ráadásul a vegan büfének meglenne az az előnye, hogy mindenki tudna ott kajálni :wink: , de a tejes, tojásos, húsos dolgokat én sem szívesen támogtnám....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. jún. 15., szer. 12:26

Természetesen vegán szendvicsezőről, és salátázóról volt szó.
A teljes kiörlésű bagettekben, növényi sajttal, sok friss bio zöldséggel, és magvakkal...

A WabiSabi meg a Visegrádi utcában van.
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 15., szer. 17:21

norbertop írta:Természetesen vegán szendvicsezőről, és salátázóról volt szó.
A teljes kiörlésű bagettekben, növényi sajttal, sok friss bio zöldséggel, és magvakkal...

A WabiSabi meg a Visegrádi utcában van.


akkor többször kell majd haza jönnöm :) !!!!!!!!!

és meg lehet majd tudni, hogy milyen bio növényekböl?
vannak magyaro-on szántóföldek, amiket nem tápsóznak? szóval állati trágyával se? egy olyasmira gondolok, mint egy 3 földes szántás. két évig termelnek a földön valamit, és egy év pihenés? hogy is van ez?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 15., szer. 17:59

Már történelemből is tanultuk :wink: ugaron hagyni a földet egy évig, hagyni pihenni.

Hiába, már a középkorban is tudták :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. jún. 16., csüt. 15:05

Mikor nyittok és hol lesz? Én feltétlenül gyakran igénybe venném.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 16., csüt. 20:31

nawesh írta:Már történelemből is tanultuk :wink: ugaron hagyni a földet egy évig, hagyni pihenni.

Hiába, már a középkorban is tudták :?:

vagy nem volt még akkor mesterséges tápsó...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron