nyomtatott veg.hu újság

Fórumszabályzat. Fejlesztési ötletek, visszajelzések, problémák a veg.hu-val kapcsolatban

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 4., hétf. 20:44

Gondolom, a legcélravezetőbb a veg.hu nyomtatott újság név lenne :wink: :oops:

A lótuszvirág a tisztaság szimbóluma és a spiritualitásé. A tó vizén él, kelyhét nem érinti szennyeződés, miközben gyökerei a tó iszapjába nyúlnak.

Ilyen a spirituális (vegetárius) ember is. Benn eél a (piszkus) világban, de kelyhét (életét) nem érintheti szennyeződés!

szóval valami ilyesmi :wink: :!: :idea: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. júl. 5., kedd 10:25

Ha elég sokan úgy gondolják, hogy ez jó, akkor lehet lótusztó részemről is, mert azért tetszik... bár szerintem valami könnyebben érthető cím kellene... de az már elkelt: Vegetári(án)us :mrgreen:
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. júl. 6., szer. 11:40

nekem is beugrott egy lehetséges név, de fél óra múlva már nem emlékeztem rá (ez mostanáig tart) :-) szerencsére ott volt vegetarianna és boldogság is, lehet, hogy nekik még rémlik, mi volt az. ha igen, akkor az már azt jelenti, fülbemászó, könnyű megjegyezni :-) kivéve nekem :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: vegetarianna » 2005. júl. 7., csüt. 12:37

Norci írta:nekem is beugrott egy lehetséges név, de fél óra múlva már nem emlékeztem rá (ez mostanáig tart) :-) szerencsére ott volt vegetarianna és boldogság is, lehet, hogy nekik még rémlik, mi volt az. ha igen, akkor az már azt jelenti, fülbemászó, könnyű megjegyezni :-) kivéve nekem :oops:


Szia!

Azt mondtad, hogy:

ÉLETÉRZÉS

És ez szerintem TÖKÉLETES!

Mellette futottak még:

- Vegészség
- Zöld út
- Friss újság (ilyen már volt)
- Harmatcsepp
- Zöld Mag-Azin

:nagyonfinom:
Avatar
vegetarianna
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. júl. 7., csüt. 15:36

köszi a segítséget, reméltem, hogy számíthatok rátok! te vagy a memóriám meghosszabbítása :lol:

azóta még valami eszembe jutott: csend-élet. valamiért csak olyan szókapcsolatok jutnak eszembe, amiben benne van az élet, vajon miért...? :wink: nagyon is egyértelmű, szerintem: ez az igazi élet, mi az életet választjuk, nem a halált, semmilyen értelemben - nem ölünk, és nem is öletünk meg emiatt 8)

az érzés szó jelenléte is indokolt, és nyilvánvaló. a csend sem szorul magyarázatra. :-) egy vegi csendes, nem hivalkodó, a belső értékekre koncentrál, nem a látszatra, kiegyensúlyozott, nem aggresszív, stb.

akkor talán legyen csend-élet-érzés? :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 7., csüt. 15:41

Talán

Zöld - Mag - AZ -in :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. júl. 8., pén. 10:20

Csend-élet, Zöld Mag-azin tetszetős...

Esetleg olyat, amit utal a változásra...valami reform, vagy újjászületésre...?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. júl. 8., pén. 18:47

Akkor innen volt a Reneszánsz...
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 9., szomb. 10:55

nagon jó nevek jönnek be :wink:

ám kissé az az érzésem, hogy a gomb lassan megvan, de hol a kabát :?: :idea: :oops:

úgy értem, miről is szólna ez a magazin, milyen rovatai lennének, ki az, aki tud(na) benne dolgozni, milen gyakorisággal jelenne meg, "illegális" lenne, vagy lenne hivatalos kiadója? Ingyem terjesztenénk, vagx pénzért.

Talán ha atartalom kialakulna, adná magát a név is :wink:

Bocs :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. júl. 12., kedd 11:28

Szerintem is úgy van, ahogy mondod, Nawesh.
Én szívsen szerkesztenék egy ilyen lapba (mint ahogy ide a veg.hu-ra is), mondjuk a híres vegetáriánusokról rendszeresen, és más témákat is a vegetáriánus életmód józan ésszel felfogható érveiről, természetvédelemről, kertészkedésről, stb.

Gondolom újrapapírral dolgoznánk... ;) , és havonta jelenne meg. Gondolom valamilyen összeget cserébe elvárnánk, legalább a kiadás költségeit. stb. stb.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 12., kedd 15:59

újrapapír!

nagyon jó!

Az megad egy alapot a szellemiséghez.

Eleinte talán 2-3 havonkénti megjelenést kellene/lehetne tervezni.

tamival amikor beszélgetteünk e témáról, jeleztem, hogy szerintem legalább 2-3 számra való anyagot össze kell/ene állítani előre, hogy egyáltalán bele merjünk vágni a dologba.

Egy-két rovat szerkesztését én is szívesen elvállanám :wink: :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. júl. 13., szer. 10:22

Nagyon jó! Szerkesszük néhány számot próba jelleggel...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 15., pén. 6:57

Merthogy lehet, mi nagyszerű ötletnek tartjuk, hogy legyen nyomtatott újság, de ha a kutyát nem érdekli :? :oops:

(Bár látva a veg.hu statisztikáját, napi átlagban több, mint 500 látogató :!: 8O :wink: )

Szóval szerintem kellene talán 3 "próbaszámot" készíteni, amely pl. fele, vagy harmada lehetne a későbbi újságnak, de már kialakulhatna a design, a rovatok, a tartalom.

ha tetszik az embereknek, akkor mehetne egy terjedelmesebb "oigazi " lap is :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 17., szer. 2:26

Örülök, hogy szeptember elején lesz a második összejövetel a veg.hu újsággal kapcsolaban.

Tulajdonképpen miről volt szó az első összejövetelen?

Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. aug. 17., szer. 5:54

Boldogságot!

az első találkozóval kapcsolatban sok érdemi dolgot nem nagyon tudok mondani, mert a jelenlevők még nem is ismerték egymást.

Inkább arról folyt a beszélgetés, hogy ez az újság milyen legyen: üzleti vagy eszmei. Milyen legyen a megjelenése. Mi legyen a neve.
Lényegében általános beszélgetés volt, de azért hasznos, mert sok olyan dolog a felszinre került, amit azok, akik nem foglalkoztak soha újság kiadással, megismerhettek.
Vagyis, nem egy leányálom az ilyen.

Lenne rögtön egy kérésem is.
Nektek van a Ganga újság. Nagy segitség lenne a nyomdai kiadás terén infó az újságról. Pl. a példányszám, költségek.

Tudsz infót küldeni Miklósnak és nekem?

Köszönettel: Govinda
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: A veg.hu-ról

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron