szülés - születés

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

Az apa jelenléte a szülésnél

Feltétlenül szükséges
5
25%
Jó, ha jelen van
10
50%
Nem szükséges
3
15%
Nem jó, ha így látja a nőt
2
10%
 
Szavazatok száma : 20

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. ápr. 27., szer. 19:47

Egyik afrikai népcsoportnál van egy nők háza, ahova menstruáció és szülés esetén mennek a nők. Legugolnak, megszülnek, és utána megy tovább az élet. Egy doktornő írt erről évekkel ezelött. Itthon császármetszéssel születtek gyermekei, ott simán minden komplikáció nélkül.
Gondolom, az éppen ott lévő asszonyok segítenek a szülésnél, ha véletlen szükséges
Mire egy nő szül, már nem idegen dolog a számára. Ha egyedül van, akkor is elboldogul. Kicsit irigylem, hogy az én szüléseim nem így zajlottak :(

A másik dolog, ami a Nők házában tetszik, hogy menstruáció idején, amikor tisztul a szervezet, ott pihennek, nem dolgoznak.

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 27., szer. 21:56

Jó dolog lehet ez a nők háza. De egy jó bába és dúla szerintem kell. Aki segít, főleg az első szülésnél. Mert akadhat olyan helyzet,amikor a nő esetleg megijed vagy bármi... és akkor a bába megnyugtatja, segít... ez fontos! Én tuti így fogok majd szülni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 27., szer. 22:45

mai túldimenzionált világunkban talán sok nő (és orvos is) azért dönt a császármetszés mellett, mert így gyorsabb és egyszerűbb...

pedig a szülés/születés tarumáján át kell mennie a léleknek (már ha nincs más, az életet veszélyeztető komplikáció)
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 11., csüt. 14:28

Annak nem kell traumának lenni. Csak hát aki kórházban szül gépek közt ,agyonmedikanizálva, jól megrémisztve... annak az lesz ,meg az anyának is. Pláne fekve.. brr.. Micsoda ostobaság!
Sajnos az orvosoknak sikerült elhitetni a nőkkel, hogy nem képesek egyedül megszülni a babájukat és a terhesség valami borzalmas és veszélyes dolog. A nők teste arra lett megalkotva hogy szülni tudjanak, minden gond nélkül. Arra van kitalálva. De sajnos ma a nők többsége a várandósságot (ami nem terhesség- utálom ezt a szót) büntetésnek tekintik, mert jaj meghíznak meg megcsúnyul a testük. Hát igen, ha továbbra is húst meg az állatok nedveit eszik a terhesség alatt, hogy a "babának minden tápanyag meg vitamin meg ásványi anyag meglegyen" akko ne csodálkozzanak,ha a terhesség végére, meg közben, meg után úgy fognak kinézni, mint egy hízott narancsbőrős, petyhüdt liba..
Bocsi..
De ezt muszáj volt leírnom.
Sajnos az embereknek fogalmuk sincs mit kéne enniük, hála a hülye orvosoknak és a fos médiának. Most is nyomják azt a kurva millis tej reklámot,hogy természetes gondodkodás.. hű de király! Igyunk még több tejet!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 11., csüt. 14:41

Én már azon a véleményen vagyok, hogy a szüléshez nem is kell segítség. Legyen velem a párom, vagy egyedül, mármint a helyiségben egyedül legyek, ha úgy akarom. Aztán kész. Ne szóljon bele senki a folyamatba! És akkor így nem is romlik el semmi. Minden szülés egyedi. Hogy lehetne azt írányítani? Baromság. Egem ne méricskéljen senki, hogy hány centit tágultam meg mit tudom én.. És akkor a szülés lehet élvezetes, orgazmikus élmény. Hiszen az eleje is az volt, akkor a végének is annak kell lennie. Ez egy körfolyamat. Rengeteg nő él át orgazmust a vajúdás, vagy szülés alatt. Aki lazán veszi ezt a témát, élvezi nőiességét, kiteljesedik benne,a szexualitást természetes tabuk nélküli dolognak veszi, nyugodt személyiség, nem hiszem hogy fájdalmat fog átélni szülés közben. A szülés, a terhesség, a szoptatás szexuális. Igen az!
JUST RELAX
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. aug. 11., csüt. 18:14

Aki először szül, bizonyára nem veszi olyan könnyedén a témát, különösen, ha az orvosok jól beijesztették... de egyébként egyetértek. Bár szerintem igenis élhetünk át fájdalmat szülés közben a kiegyensúlyozottságunk ellenére, ha tudjuk, hogy így is rendjén van,és nem félünk tőle. Arra gondolok, hogy ha mondjuk fájdalomcsillapítót adnak- amellett, hogy a babára káros-, akkor nem igazán tudhatja a szülő nő, hogy mi történik...

Felvetődött bennem az is, hogy ha valaki császármetszéssel jön a világra, az vajon akkor születik-e, amikor születnie kellene, és ez a beavatkozás nem változtatja-e meg az egész sorsát a csillagképével együtt. Egész más, ha nem megy át a születés fáradságos folyamatán, hanem az orvosok "születik?" őt meg, egyszerre csak kikerül a világba...
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 11., csüt. 18:55

Az állatok NEM gondozzák a császármetszéssel világra jött utódaikat... Vajon az embernél ez annyira más lenne? Érdekes kérdés..
*
Amúgy ideális esetben nem kéne fájnia úgy értettem. De még mindig jobb ha fáj egy kicsit, ha legelább otthon meghitt környezeben születik meg a baba. És ez nagyon-nagyon fontos!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 11., csüt. 19:00

Természetesen megváltozik a születési képlete a császárral született babának.

Hiszen máskor, néhány pec, óra, nap jön világra, mint egyébbként.

de talán (az egyéni sorsot illetően) semmi sem történik véletlenül.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 12., pén. 9:46

Engem nem annyira izgat a horoszkóp a császárnál. Az a fő gond, hogy az anya nem "szüli" a gyereket, tehát nem érzi, hogy ő szülte. Nem éli át az élményt. És nem alakul ki a baba és a mama közt a feltétlem szeretet. Mert szülés után a legnagyobb az oxitocin szint az anya életében. (feltéve ha rendesen szülte a babát) Emiatt tud kialakulni az "anyatigris szerep" :lol: ... A baba életében a születés élménye nagyon meghatározó, neki ez egy üzenet : "ilyen az élet" és ez baromi nagy hatással lesz az életére. Tehát valószínű nem valami kellemes fogók közt, gépek közt, fehér köpenyes (vagy zöld..) dokik közt vakító lámpafényben, idegen helyen, mama nélkül fertőtlenítőbűzben megszületi. Után meg még mindig sehol a mama. Lemérik, lemossák(többek közt a védőréteget is a bőréről)először, bebugyolálják egy steril kemény valamibe, ami még az érzékeny bőrének nagyon durva, és aztán adják cask oda a mamának. Aki a kóma után felébredt. Persze hogy nehéz így szoptatni. És bőrkontaktus sincs. Jól bebugyolálva kell lenni, nehogy érezhesse az anya szagát, és nehogy az anya megszagolhassa a babáját... :cry: :cry: :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 12., pén. 10:03

Amikor gyermeket terveztünk, olvastuk a gyengéd születés c. könyvet, s teljesen meggyőzött.

sa azután amikor a szülésre került sor, maradt a korház és egy kedves, óvatos orvos. :wink: :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 12., pén. 16:03

Nagyon ritka az ilyen orvos! Meg még vegi is ha jól emlékszem. Ez tök jó!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: fozolalu » 2005. szept. 28., szer. 12:06

Én szültem két gyereket kórházban, apa nélkül.
Ha újra sor kerül rá, jó lenne, otthon, vagy egy szülőházban, de ebben az országban a szülést- születést betegségnek fogják fel, és rugalmasnak éppen nem nevezhető az egész.
Szerintem jó, ha van a közelben valaki, egy kedves és megértő orvos :) , aki segít ha kell!, de csak akkor!, és visszavonul, ha nincs rá szükség.
Az apa jelenléténél sokkal fontosabb, hogy minél előbb, mér aznap, vagy másnap a megszokott környezetében legyen az anya, a gyermekkel együtt, és bármikor ott legyen, ha kell. Az elején úgyis alszik az a csecsemő, ki kell pihennie a világrajövetelt.
Avatar
fozolalu
Inkább olvas
 
Hsz: 12
Csatlakozott: 2005. szept. 11., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 10., csüt. 12:52

A mi szülésünk közös élmény volt és nem közös szenvedés. (Bár a párom is jajjgatott, amikor egy-egy fájás alatt szorítottam a kezét :wink: )
Ő maga szeretett volna ott lenni velünk azért, hogy részesülhessen a szülés/születés élményében.
Végül bebizonyosodott,hogy jól döntöttünk és szexuális életünket sem viselte meg,hogy "így kellett látnia".

Sok könyvet, cikket olvastam a 9 hónap alatt (életem legkiegyensúlyozottabb időszaka volt) és elképzeltem, milyen körülményeket szeretnék magam körül a legszebb pillanatban. Sokszor éreztem, hogy nem akarok kórházban "futószalagon" szülni más sikoltozó asszonyok között.

Végül rájöttem, hogy az a legfontosabb, hogy ne legyen bennem a haragnak még a csírája sem. Bármi is történt körülöttünk, mi csak hárman voltunk ott teljes harmóniában. :wink:

Persze ha valaki előre készül (dúlát, szülésznőt, alternatív születés-házat választ), akkor kevesebb lesz a zavaró tényező, amin felül kell emelkednie. Aki viszont rossz hangulatban kötözködik, az minden helyzetben talál valami rosszat (mint a nyuszikás viccben :oops: ).
Szóval legfontosabb a belső nyugalom és boldogság!
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 10., csüt. 13:56

Szerintetek normális az, hogy a szülés fáj? Vagy eleve mindenki a fájdalomra számít, mert belénk nevelték?
Szerintem a fájdalom nem normális, mondhat bárki bármit.
Meg a menstruációs fájdalmak? Nekem nem fáj, mióta vegán vagyok.
Mi a véleményetek?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Evi » 2005. nov. 10., csüt. 16:41

Én rettenetesen félek a szüléstõl, mint gondolom sok másik nõ.
A fájdalomtól félek. Ami elkerülhetetlen. Persze ha az ember fél akkor gondolom jobban stresszeli magát :) Úgyhogy akkora majd megpróbálom lenyugtatni magam! bár ez nem a közeljövõben lesz :D Nekem még a gyerek korai.

Én is egyetértek azzal, hogy feltétlen át kell élnie a babának a születés élményét, és az anyának a szülést. És a születést követõen egymáshoz kell érniük a bõrüknek!

Vannak már olyan fájdalomcsillapítók, amik nagyon elterjedtek, és így jelentõsen megkönnyítik az anya dolgát. Én tuti nem adatnám be magamnak. Egyrészt mert ki tudja mit tartalmaz :evil: másrészt meg bármennyire is fog fájni ezt egyszerûen át kell élni!
És nagyon szeretném ha az apuka ott lenne velem, mellettem. Az viszont teljesen igaz, hogyha ez neki nem természetes, és nem akar, akkor semmiképpen ne kényszerítsük rá.

Menstruáció: nekem nagyon ritkán voltak komoly fájdalmaim emiatt. Amióta vegtáriánus vagyok semmi nem változott. Ez az én tapasztalatom.
Avatar
Evi
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 30., kedd 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron