Mit ettél ma?

Receptek, ételek, összetevők, főzés, praktikák (vegán és nyers receptek lejjebb)

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 13., hétf. 14:28

Norci írta:tegnapi "alkotásom": vegán rakott krumpli yofuval, vegabond paprikás gabonakolbásszal, gombával! isteni!!! :D


és sajtot akkor csak elhagytad? szerintem nem is kell rá.
vegabond gabonakolbász: hol veszed?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jún. 13., hétf. 16:02

én mindig is sajt nélkül csináltam, a páromék (szüleinél) tettek bele mindig sajtot, de nekem anélkül is finom. a vegabond kolbász szerintem csak itthon kapható, bioboltokban, és nagyon finom, paprikás. adtam egy falatot belőle a páromnak is, aki húsevő, és azt mondta, hogy nem adtam neki a kolbászból. mondom, dehogynem, csak nem vetted észre, mert pont olyan volt, mint a húsból készült :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. jún. 14., kedd 1:40

Tegnapi ebédem: LECSÓ, cukkinivel, és salátával :D ! Végre itt a lecsó szezon, szóval gyilkolhatom magam a csípősebbnél csípősebb lecsókkal :twisted:
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 14., kedd 17:02

meg itt a zöldborsó is.

Zöldborsóleves tésztával, ma...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. júl. 6., szer. 11:38

ma semmit nem eszem, de tegnap előtt csináltam egy kis kekszfélét:

liszt, cukor, bio margarin, zabpehely, sütőpor, szódabikarbóna, dió, citrom leve és héja és egy kis víz összegyúrásával. szerintem fini lett :-)

mennyiségeket ne kérdezzetek, per has csináltam :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 10., vas. 10:43

2 hétig el voltunk kényeztetve a jógatáborunkban :wink:

Indiai jellegű finom ételek naponta háromszor :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. júl. 10., vas. 21:59

a két nyári sláger (legalábbis nálam): lecsó és dinnye. ezt eszem minden mennyiségben, megunhatatlan :-)

plusz még tovább akarom fejleszteni a kekszeimet, süteményeimet, most valami gyümölcskenyér félét tervezek készíteni, ha valakinek van receptje, szívesen veszem! (máskülönben marad a jól bevált "hozzávalók per has összeöntése" módszer) :D

jut eszembe, mostanában soxor szoktam kenyeret biomargarinnal megkenni, és egy kis pizzafűszerrel megszórva sütőben megsütni. nagyon finom. viszont egy hete mondta nekem egy pincér, hogy állítólag az ilyen fűszerkeverékeket is úgy csinálják, hogy marhahúsleves az alapja, aztán úgy porítják valahogy... tud valaki valami közelebbit erről? lehet, hogy tényleg állati? akkor miért nem tűntetik fel a papírján??? :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. júl. 11., hétf. 18:25

Szóval a pizzafűszer-keverék is...? Mi külön szoktuk rászórni a fűszereket, de ez azért mégiscsak... mint a zöldségleves-kocka húslevesből? na szép.

A gyümölcskenyérről jut eszembe, egyszer készítettem mandulakenyeret, amibe nem kellett tej, csak citromlé. De azóta nem találkoztam azzal a recepttel, megpróbálok utána nézni.

Hétvégén én is sütöttem ilyen zabpelyhes kekszet, tönkölyliszttel, napraforgóval, mazsival :)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 7., vas. 7:23

A minap írtamaz AGNI asztalában, hogy pénteki menüben diós fasírt lesz.

Nos megkóstoltam és fennséges volt. :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. aug. 11., csüt. 18:21

Boldogság, a citromos rizs receptedben mi a csana dál? (többféle dálról hallottam már, de nem ismerem. Borsófélére gondoltam, lehet, hogy tévedek)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. aug. 11., csüt. 19:57

Boldogságot!

Indiában sok féle elnevezés van a dhál-al kapcsolatban.
Most ebben az esetben az történt, hogy figyelmetlen voltam, úgyanis: csana az túrót jelent. itt is a túró a lényeg.

Bocsánat, ha nem voltam érthető.
Jó főzést. Elkészitetted?
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. aug. 12., pén. 18:53

Így már értem.
Kipróbáltam, de csana nélkül és mogyoró híján mandulával, így is nagyon finom.
:)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. aug. 13., szomb. 7:08

Boldogságot! :D

Nagyon megtisztelve érzem magam, hogy ki is probáltad.
Nem irtam hiába. :D
Egészségedre.
Szeretettel: Govinda
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 4., vas. 17:19

képzeljétek, kipróbáltam a múltkor a hagymalevest, amit itt találtam, a veg-en. nagyon finom lett, mindenkinek ajánlom!!! vettem e-mentes cipót is, és abba töltöttem bele, nagyon szuper!!! :D :oops: ma megint megfőztem :lol:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 6., kedd 13:34

Párom családjától kaptunk egy szuper kis párológépet. Az ebédemet is ennek segítségével készítettem ma el.

A délelőtt folyamán megettem vagy 1,5 kg édes Gála almát. :)
Ebéd: saláta - lilahagyma, uborka, kápia paprika (édes piros) összvágva + párolt brokkoli vega mixszel megszórva és olívaolajjal leöntve
+ két cső párolt kukorica

Nagyon fincsi volt!!!! :lol:
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Receptek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron