Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 17:21

Kedves Nawesh!

Miért döntöttetek az oltás mellett? /persze tudom, hogy kötelező/ Meggyőződés vagy kényszer?
Érdekelne a véleményetek!

Köszönöm, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 3., szomb. 17:33

nem volt kényszer. nem is volt egyszerű a döntés.

Mivel Sára az első gyermekünk, a lehető legkörültekintőbben kívántunk/kívánunk eljárni vele kapcsolatban.

amennyire én tudom, ma Magyarországon kötelező a védőoltás és azt hiszem, elegendő erőnk sem volt, hogy szembeszálljunk a "központi akarattal".

Szerencsére ekkoriban az első gyermekorvosunk vegetárius volt és kikértük a véleményét. Azt javasolta, hogy adjuk be a kötelezőket (csak a kötelezőket ), de MINDENKÉPPEN kompenzáljuk homeopátiával. Így az esetleges melékhatások elkerülhetőek. nekünk bejött. A homeopátia alapvetően működik Sáránál...

nekem pl. a nagynéném (már 77 éves) egész életében biceg, mert gyermekkorában még nem létezet a védőoltás a gyermekparalízis ellen :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 17:39

Én is olvastam, hogy homeopátiás szerekkel kompenzálható. Viszont elég sokat olvastam a témában és nem szeretném a gyerekemet beoltatni. Lehet, hogy külföldre kellene menni, ha addig itthon nem lesz változás. Vagy egy kedves orvossal elintézni.

Úgy gondolom, a lelkileg-testileg egészséges gyermekeknél egyébként is jobban védve vannak a védőoltások káros hatásait tekintve, de én mégsem szeretnék kockáztatni.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 3., szomb. 17:47

Az oltás lelki következményeivel nem tudom, szoktak-e foglalkozni, talán az sem elhanyagolható (a tűvel szurkálásra mint kezdeti élményekre gondolok)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 3., szomb. 17:52

Ebben egyetértünk. Én rendszeres véadó vagyok és rettegek a tűtől :oops: főleg, ahogy két napja összeszurkálta :!:

Jabloko! Akkor külföldre is költözhetsz :? Az a baj, hogy az óvodától kezdve mindenütt kérik az oltási könyvet. Ebben még nincs szabadság ebben az országban..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 17:52

Igen. Most vettem egy könyvet, Lelki gyógyítás homeopátiával a címe, ott nagyon szépen kifejtik, hogy az összes ilyen durva orvosi beavatkozás mennyire káros. Érdekes, a fajuknak megfelelő táplálékot fogyasztó állatoknak nem kell oltás. (itt most nem a csirkékre, marhákra és szegény társaikra gondolok, akikt sokszor csontliszttel, stb-vel etetnek :( )
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 17:53

Sajnos tudom, mennyire reménytelen a helyzet. Legvégső esetben marad egy emberbarát és gyerekbarát orvos, aki majd segít és nem adja be...
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 17:56

Alaposan átgondolva, tényleg az egészségügyi maffia kezében vagyunk. Olvastam, hogy bár Angliában nem kötelező beoltani a gyerekeket, az orvosok pénzt kapnak, ha teljesítik az előírt kvótát... No comment. :evil:
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 3., szomb. 17:57

Ennek a könyvnek én is utána nézek.

Bízzunk benne, hogy sikerül ilyen orvost találni!
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 18:02

Kedves mandula! Ha érdekelnek könyvek ezekben a témákban, de nem szeretnéd őket megvenni, szívesen kölcsönadon őket.
(Egészségügyi maffia, Gyermekorvos nélkül, A táplálkozástan titkos dokumentumai, stb)


Alma
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 3., szomb. 18:30

Kedves Alma, köszönöm szépen! Tényleg érdekelnek.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 3., szomb. 18:35

Jövö hét közepén hazautazom, elhozom őket Neked! :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 3., szomb. 20:47

http://www.ketezeregy.hu/oltas/index.html
itt meg lehet nézni, hogy mely országokban kötelező és hol csak ajánlott az oltás. Az a fos oltás! Ami betegségeket okoz! :x :evil: :evil:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 3., szomb. 20:47

Az Eu-oltásokra kell kattintani.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 5., hétf. 15:43

Úgy látom, vezetünk a kötelező oltásokat illetően :(
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron