állatkínzás

felhívások, önkéntesség, tüntetések

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 5., hétf. 22:53

Jaj, én is azt használok. Pedig már örültem... Mindegy, csak 1x vettünk.
Hogyan tovább??
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 6., kedd 10:17

Glycerine Sodium Lauril Sulphate - Ezzel van a baj, jól sejtem? Habár növényi, de veszélyes anyag. A csattanó maszlag is növény, mégis veszélyes.
A szódabikarbóna, pár csepp citromlé keveréke jó lehet, esetleg egy kis fodormentaolajjal. Vagy a fogpor, amit a DM-ben is árulnak, az ráadásul magyar. Vagy amit nawesh mondott, a szénné égetett kenyér, jól emlékszem? De azthiszem ezt kevesen választják. Míg a szódás citromost még modellek, hírességek is használják, egy tv-műsor szerint.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 6., kedd 11:23

Mentás növényi fogpor? Ez lenne? Dentomin? Remélem ez tiszta...
Van itthon szódabika :D úgyhogy már csak mentaolaj kell.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: laluna » 2005. szept. 6., kedd 12:14

Sziasztok!

Tegnap vettem Sante fogkrémet (bioboltban), fluorid nélkül, szintetikus színezéktől, illat és tartósítószerektől mentes, ellenőrzött natúrkozmetikum. (750 ft)
Előtte én is Dabur-t használtam, most kipróbálom, ez milyen.
Avatar
laluna
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 6., kedd 14:28

"Egy lehetséges természetes fogkrém összetétel a következő: -Magnesium carb.hydroxydatum - 8 g, / Calcium carb. 4g,/ Aqua dest. 9 g,/ Mucilago hydroxyaethylcell. 18g,/ Glycerinum 4g és ehhez lehet keverni Dentomin fogport. A Dentomin egy természetes ásványt, zeolitot tartalmaz, ennek fogtisztító, fehérítő és ph. beállító/lugosító hatása is van. Ha kevés citrom olajat tesz hozzá az ize is kellemessé válik. A gyári készítményekben a laurylszulfát a legnagyobb probléma, illetve az adalék-színező anyagok, és a fluor. "
ezt a biodent.hu-n találtam.
aki estleg gyógyszerészkedni akar. .. :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 6., kedd 14:33

Nyomoztam...ez a Sante tényleg szuper ! ! !http://www.sante.de/Dental/dental.html
megrendeltetem a bioboltban.
köszi a tippet laluna!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 7., szer. 10:14

Az, hogy valami natúrkozmetikum, még nem jelenti azt, hogy állati eredetű anyagoktól mentes, jól sejtem? Vigyázzunk ezekkel is!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: laluna » 2005. szept. 7., szer. 10:16

Szívesen :)
Én is csak nemrég fedeztem fel a biokozmetikumokat, honlapjuk: www .kontrollierte-naturkosmetik .de, főleg német márkák, néhány már Magyarországon is kapható.
Avatar
laluna
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: laluna » 2005. szept. 7., szer. 10:34

Ez sajnos igaz lehet, de ezt találtam:
"- It is prohibited to use raw materials obtained from dead vertebrates (e.g. spermaceti, terrapin oil, mink oil, marmot fat, animal fats, animal collagen or living cells)."
Azaz a natúrkozmetikumokban tilos halott gerinces állatokból származó nyersanyagok használata.
"- No animal testing may be performed or commissioned when end products are manufactured, developed or tested."
Tilos állatkísérleteket végezni, vagy megbízásba adni.
Avatar
laluna
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. aug. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 7., szer. 10:55

Akkor giliszta, hangya, molylepke, méhecske, vagy bármilyen termékük sajna benne lehet. Na jó, az előzőeknek kicsi az esélye, de aki vegán, és tudja, hogy van benne méhtermék, az valszínűleg kerüli, mint én is.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 9., pén. 19:05

Olvastam Parsifal az írásodat a disznóölésről :?

Régen csak a téli időszakban vágtak az emberek disznót, hiszen nem tudták eltárolni a húst hosszú ideig. ma már, a szuper fagyasztók idején kánikulában is nekiszegezik a kést a cocák torkának. (nem mintha a téli disznóölés mentesítne az ahimsa alól..)

Áramszolgáltatónál dolgozva a hibát jelentő ügyfelek nagy részének második mondata: Jőjjenek azonnal, mert nincs áram, kiolvad a hűtő és megromlik a hús :?

Sokkal több állatot mészárolunk le, mint régen. Kizárt dolog, hoyg mind meg is ennék ezt az emberek...

Kár minden egyes malacért. Visításuk az egekig hatol :idea: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 10., szomb. 7:14

http://www.hirtv.hu/?tPath=/szines/&article_hid=60919

avagy hogyan neveljük a gyerekeinket állatszeretetre!!! :twisted: :evil: :!: :idea: :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 10., szomb. 8:19

Borzalmas! Lehettek olyan rosszak a gyerekek, hogy így büntessék őket meg a macskájukat? :x
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 10., szomb. 8:33

A szülő felelőssége óriási. gyermekeiből "állatot nevel, vagy az állatok iránt felelősséget érző embert. Kegyetlen szülők kegyetlen gyermeket nevelnek, hiszen ezt látják a gyerekek példaként. Hogyan fog a jövőben gyermekei szemébe nézni ez az anya?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 10., szomb. 12:03

Pedagógiai szándék? Hát ilyenek a pedagógusok általában... fogalmuk sincs semmiről. Az ilyen ember beteg! És tele van ilyenekkel a világ! :evil:
szegény cica, megszakad a szívem érte :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Akciók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron